2019-02-22, 19:54:50 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Lumintop Tool AA 2.0  (Przeczytany 2318 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« : 2018-10-28, 13:35:36 »

Taka nowość z tego roku. To już druga wersja tego modelu, pierwsza nie była niczym specjalnym i szybko puściłem ją dalej, ale ta jest na tyle fajna, że postanowiłem spłodzić krótki opis Cheesy

https://i.imgur.com/vuQOLsj.jpg
Lumintop Tool AA 2.0

Zestaw to prawdziwa ekstraklasa, tego nie mają nawet dużo droższe sprzęty - oprócz latarki dostajemy dwie różne dupki, dyfuzor GITD, porządną smycz, dwie zapasowe uszczelki oraz instrukcję. Na bogato!

Oczywiście wykonanie bardzo dobre, brakuje mi tylko sprężynki od strony sterownika oraz większego oporu na gwintach, bo teraz chodzi lekko i trochę za łatwo można ją rozkręcić, poza tym wszystko idealnie.

Klips umieszczony nisko, ale siedzi pewnie, nie jest za sztywny i można do obrócić. Szkiełko z powłoką AR, oring GITD, szkoda że tailcap nie.

Rewelacyjną sprawą są dwie dupki do wyboru, jedna z klasycznym klikanym włącznikiem, a druga płaska z magnesem, czyli dla każdego coś miłego.

Kolejną super rzeczą jest silikonowy dyfuzor zamieniający latarkę w świeczkę, a po naświetleniu świeci fajnie na zielono przez kilka dobrych godzin.

https://i.imgur.com/h7IDImO.jpg
Lumintop Tool AA 2.0

Tool bez zasilana waży niecałe 25g, czyli tyle ile król Eagletac D25A Clicky, waga piórkowa. Z ogniwem to tyle, co nowy Convoy T2 bez niego (~50g) Grin

UI jest niezły, bo prosty, Low>Med>High>Turbo, a Strobo schowane, dostępne dopiero po sześciu pół-klikach, niestety ma pamięć ostatniego trybu, ja wolałbym, żeby zawsze startowała od najniższego. Drugi minus, że Low jest zdecydowanie za jasny w nocy - przy tej ilości trybów to powinien być taki mocniejszy Moon, który by nie raził w oczy, ale był użyteczny.

Latarka świeci naprawdę bardzo szeroko, więc zasięg skromny, dlatego nie wiem, po co ten reflektor SMO zamiast OP, ale pomimo tego beam jest ładny i nie ma w nim szczególnie drażniących artefaktów.

Barwa diody niestety tylko jedna do wyboru - zimna wpadająca w zieleń, na szczęście nie w niebieski jak u Convoya (takie zabarwienie jest tylko na obrzeżach spilla). Identycznie świeci Nitecore MT22A, jest minimalnie cieplejsza od Utorch UT01 CW czy Nitecore TIP CW i trochę chłodniejsza od Sofirnów.

To chyba jedyna latarka w tej cenie, która tak dobrze obsługuje zarówno Ni-Mh, jak i Li-Ion. Nie ma step-down, jest dobra stabilizacja, jest Low Voltage Protection (zaczyna mrugać i się wyłącza, na Li-Ion przy ~2.8V).

Turbo na 14500 robi spore wrażenie - producent deklaruje ~650LM i myślę, że spokojnie tyle jest albo i nieco więcej (jasność jak fabryczny Convoy S2+ 2.1A i XM-L2 U2 1A). Potrzeba ogniw z wystającym plusem, mieszczą się protected.

Sprawdziłem i na żółtych Soshine 900mAh i świeciła ~30min w miarę równo (pierwsze ~8min z pełną mocą, później troszkę słabiej), zatem duże brawa dla Lumintopa, bo inne w tej cenie nie mają takiej stabilizacji. Bez chłodzenia już po kilku minutach ma ponad 70°C, więc maluch grzeje się straszliwe Evil

Na Ni-Mh czas pracy również wyszedł podobny jak w tabeli, więc wydaje się ona być zgodna z rzeczywistością:

https://i.imgur.com/jcWF5gU.jpg
Lumintop Tool AA 2.0

W końcu mamy leciutką, cienką i nie za długą latarkę 1xAA w niskiej cenie, która poprawnie obsługuje zarówno Ni-Mh, jak i Li-Ion, ma LVP, do wyboru klik/twist, klips, niezły UI, bardzo dobrą jakość, mnóstwo lumenów i ładnie świeci.

Jakie wady?
Mnie na pewno brakuje wariantu z cieplejszą diodą, niższego trybu Low i ta pamięć trybów zbędna. Tyle, tylko tyle, reszta to drobnostki. Nieźle, co?

Najlepsza niskobudżetowa latarka 1xAA na rynku? Wydaje się że aktualnie jak najbardziej!

BLF A6, Skilhunt H03, Sofirn SF14, Convoy T2, Eagle Eye X2R (na 18350), Lumintop Tool AA 2.0, Eagletac D25A Clicky, Utorch UT01:

https://i.imgur.com/cMTR8HZ.jpg
Lumintop Tool AA 2.0
« Ostatnia zmiana: 2019-01-08, 19:45:08 wysłane przez maba » Zapisane

evolve
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2018-10-28, 13:54:05 »

Dzięki! Właśnie myślę od kilku dni nad zakupem. A czy pozbyli się PWM z niższych trybów? ;-)
« Ostatnia zmiana: 2018-10-28, 13:55:52 wysłane przez evolve » Zapisane
maba
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2018-10-28, 14:05:14 »

Z tego co czytałem to tak, sam na oko i aparatem nie widzę PWM Tongue

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2018-10-28, 15:22:35 »

maba lecisz na łatwiznę.   Wink
 Strzel jakiegoś beamshota
bo słabo to wygląda.

tomking
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2018-10-28, 15:28:05 »

Dzięki za opis.
Dodatki zachęcają, ale klips wciskany dla mnie dyskwalifikuje ją jako edc. Niezmiennie kieszonkowym faworytem pozostaje Eagletac D25A Clicky.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Krul-Mateusz
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2018-10-28, 17:06:58 »

@Maba wyślij ją komuś, żeby wstawił Ci coś przyjemniejszego np. 5D Cool.

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
Harry
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego...

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2018-10-29, 02:54:11 »

Dzięki za opis.  Smiley

Barwa diody + wciskany klips = kicha i nie zrezygnuję z ET D25A Clicky.  Evil

maba
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2018-10-29, 11:23:43 »

Ale w końcu coś podobnego rozmiarami!
No a lumenami to pożera dziadka Eagletac - on na 14500 robi tyle lumenów ile Tool na Eneloopach Grin Do tego Tool na li-ionach nie gubi trybów, nie ma step down, jest LVP i dobra stabilizacja.

A cieplejsza dioda faktycznie by się przydała Tongue

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2018-10-29, 11:44:50 »

No a lumenami to pożera dziadka Eagletac - on na 14500 robi tyle lumenów ile Tool na Eneloopach Grin

Ohooo a mój astrolux a01 na paluszka z biedronki
 Zjada Acebeam x70  Roll Eyes
« Ostatnia zmiana: 2018-10-29, 15:05:43 wysłane przez Cerber » Zapisane

evolve
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2018-12-07, 20:14:27 »

Mam, bardzo fajna latarka, zamówię drugą, wsadzę diodę Samsunga ;-) Ale zastanawia mnie dlaczego w ogóle nie odpala z akumulatorkiem Zebralight 14500. Bateria jest pełna  - po włożeniu do ZL SC52w w trybie sprawdzania poziomu naładowania błyska 4 razy i i ogólnie działa jak powinna. Tool natomiast działa normalnie na Eneloopach Pro oraz z baterią UltraFire 14500, której ogólnie nie ufam i wolałbym jej nie używać zbyt często. Innych AA nie mam.
W porównaniu aku Zebry z UltraFire, ten pierwszy jest ok 3mm wyższy i płaski na plusie, natomiast UF jest niższy z wystającym plusem. Chodzi o kształt?
Jesli tak, to Jakie aku 14500 polecacie do tego malucha?
« Ostatnia zmiana: 2018-12-07, 20:55:07 wysłane przez evolve » Zapisane
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2018-12-07, 20:38:05 »

Albo płaski plus, albo jest za długi.

A ten dyfuzor naprawdę świeci kilka godzin?

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
evolve
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2018-12-07, 21:12:55 »

Nie wiem, kilka godzin to ją mam ;-) Sprawdzam, na razie po 15 minutach traci 50% jasności więc nie sądzę, zobaczymy co dalej...
Ale tez patrzę sobie na diodę przez aparat w telefonie i ona raczej ma jakiś rodzaj PWM. W 1,2 i 3 (oprócz max) trybie widać odpowiednio coraz mniej wyraźne pionowe paski przez ekran. To jest jakaś bardzo wysoka częstotliwość ponieważ nie ma szans na dostrzeżenie jej gołym okiem, albo przez aparat na obiekcie na który pada światło. Przypominają paseczki jakie widać też w latarkach Zebry na niektórych niskich trybach, to nic co jakkolwiek by wkurzało i aparat prawdopodobnie nie złapie tego inaczej niż jedynie wprost na diodzie. W każdym razie Tool AAA oraz IYP365 tak nie mają.
Tryb najsłabszy:  
https://i.imgur.com/hFOq4qj.jpg
Lumintop Tool AA 2.0

EDIT: tak do 3 godzin ten dyfuzor jest widoczny w miarę wyraźnie w kompletnej ciemności, potem słabiej, ale nadal zwraca uwagę, szczególnie jeśli na peryferiach pola widzenia.  
« Ostatnia zmiana: 2018-12-08, 13:44:06 wysłane przez evolve » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: torch

Skocz do: