2019-09-18, 19:55:37 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Ciepła, mocna czołówka do lasu i w góry  (Przeczytany 4189 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
side
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2018-10-09, 15:52:57 »

Witam wszystkich forumowiczów

Szukam czołówki do nocnych marszów po lesie i górach. Trzy cechy, które są dla mnie najważniejsze:
1. Ciepła barwa. Nienawidzę chodzić, szczególnie zimą,  z czołówkami o zimnej, trupiej temperaturze. Kupiłem ostatnio Convoya s2+ na rower i Petzle zostawiam w domu. Ale Convoy to nie czołówka.
2. Mocne światło, kiedy potrzeba. Czasem potrzebuję poszukać znaczka szlaku.
3. Zasilana na ogniwo 18650.

Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki.
« Ostatnia zmiana: 2018-10-09, 15:59:44 wysłane przez side » Zapisane
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2018-10-09, 16:57:05 »

Olight H2
ACEBEAM H15

Obie pozwalają na odpalenie max nawet jak akumulatorek już pada.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
side
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2018-10-09, 17:03:55 »

Już zabieram się za czytanie recenzji. Dzięki:)
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2018-10-09, 17:40:58 »

Olight H2
ACEBEAM H15
...

Olight H2R NW jest modelem mogącym stanowić definicję słowa neutralny. Zero odchyleń w jakąkolwiek ze stron. Duv równy jest 0.0000. Zaś Acebeam H15 NW jest odrobinę chłodniejszy od H2R.

Rzeczywiście ciepłe światło oferuje Arnytek Wizard PRO Warm. Według pomiarów ma on jakieś 3800K i lekko dodatni duv (odchylenie na lini róż-zieleń), aczkokwiek ciepła barwa ładnie to maskuje, przez co tint Wizarda jest ostatecznie bardzo przyjemna dla oka.
« Ostatnia zmiana: 2018-10-09, 17:42:32 wysłane przez Krul-Mateusz » Zapisane

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2018-10-09, 17:52:41 »

Wizard nie spełnia założenia z 2giego punktu.

Są jest jeszcze Zebry H600.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Ryzbor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: miasto doznań

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2018-10-09, 18:01:01 »

Jeżeli lubisz ciepłe światło to ani H2R ani H15 Ci nie podejdą.

Skilhunt H03 mod / Zebralight H600Fc Mk III / Wizard Pro WW / H15 mod 

1984 napierw piszesz, że Wizard Pro mający jedyne 1400lm nie spełnia wymagania bycia mocnym, po czym sugerujesz Zebrę która ma 600lm mniej, nie rozumiem. Btw od kiedy 1400lm to mało.
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2018-10-09, 18:09:34 »

Wizard nie spełnia założenia z 2giego punktu.

Są jest jeszcze Zebry H600.

Nigdzie nie jest to powiedziane, albowiem nie ma jednoznacznej definicji mocnej czołówki. Jest to kwestia w pełni subiektywna. Dla jednego Acebeam H40 będzie za słaby, a inny zadowoli się 1000lm.

Wizard PRO w wersji Warm ma 1400lm... czyli więcej niż wspomniane przez Ciebie Zebry. XD

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2018-10-09, 18:22:17 »

1984 napierw piszesz, że Wizard Pro mający jedyne 1400lm nie spełnia wymagania bycia mocnym, po czym sugerujesz Zebrę która ma 600lm mniej, nie rozumiem. Btw od kiedy 1400lm to mało.

To bardzo proste. Kolega w punkcie 2 napisał: "Mocne światło, kiedy potrzeba. Czasem potrzebuję poszukać znaczka szlaku."
Wizard przy pewnym napięciu zaczyna świecić coraz słabiej, Zebra, Olight czy ACEBEAM nawet tuż przed odcięciem są w stanie odpalić max (albo prawie max).

http://i.imgur.com/V6BjVw2.png
Ciepła, mocna czołówka do lasu i w góry

Wizard PRO w wersji Warm ma 1400lm... czyli więcej niż wspomniane przez Ciebie Zebry. XD

No ma, przez kilka minut.

Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2018-10-09, 19:16:26 »

To bardzo proste. Kolega w punkcie 2 napisał: "Mocne światło, kiedy potrzeba. Czasem potrzebuję poszukać znaczka szlaku."
Wizard przy pewnym napięciu zaczyna świecić coraz słabiej, Zebra, Olight czy ACEBEAM nawet tuż przed odcięciem są w stanie odpalić max (albo prawie max).

http://i.imgur.com/V6BjVw2.png

Haha.

Poprawna interpretacja wykresu się kłania. Wizard podobnie jak H15 czy H2R ma przetwornicę, a widoczny na wykresie spadek jest skutkiem emitowania dużej ilości ciepła, z która to wentylatorek sobie nie radzi, ponieważ sprawność sterownika nie jest najwyższa. Przeczytaj uważniej recenzję, z której zaczerpnąłeś powyższy wykres.
Reasumując argument z pupy.

No ma, przez kilka minut.

Po raz kolejny próbujesz dzisiaj zabłysnąć i po raz kolejny Ci nie wychodzi. Czy to już masochizm?

Patrz uważnie:

http://i.imgur.com/9Lc8wkK.jpg

http://i.imgur.com/3mXqVVg.jpg

Wizard jest w stanie utrzymać 95% początkowej ilości światła przez jakieś 23 minuty.
Z kolei Zebra utrzymuje 92% początkowej ilości światła przez 16 minut.

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2018-10-09, 19:48:21 »

Na tym wykresie, chodziło mi o to jak działa Olight - do końca można odpalić Max.
Ja nie mam problemu z interpretacją wykresu, ale Ty masz chyba z czytaniem.

Scenic
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2018-10-09, 20:14:16 »

Jest ktos na forum kto ma patent na H15 aby wsadzić neutralna diode?  

Z czego co wiem jest  pierścień jest na wcisk?

Zastanawiam się na kupieniem tej lapmpki ale cena powala. W dodatku w PL jest tylko zimna barwa.  Z zmianą  diody bym sobie poradził ale jak pierścień jest wciskany to raczej bez rys sie nie obejdzie.
side
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2018-10-09, 20:15:45 »

Przeczytałem recenzje, obejrzałem beamshoty i, faktycznie, Wizard najbardziej  by mnie "grzał" nocną, chłodną porą:) Zaraz go sobie wygoogluję.

O jeszcze jeden aspekt chciałbym zapytać. Po kilku godzinach marszu z Petzl Rxp granica światło-cień pod nogami sprawia, że dziwnie odbieram rzeczywistość:) Nie wiem, jak napisać. Może ktoś z Was wie o co mi chodzi. Granica światło-cień jest zbyt wyraźna i jakby brakuje lepszego/innego sposobu rozpraszania.
Krul-Mateusz
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2018-10-09, 21:04:05 »

A jednak masochista.

"Na tym wykresie, chodziło mi o to jak działa Olight - do końca można odpalić Max." - A czy ja twierdzę, że nie może? Pisząc swoją wypowiedź odniosłem się do tego fragmentu "Wizard przy pewnym napięciu zaczyna świecić coraz słabiej", który jak widać bez problemu obaliłem. Co więcej pokazałem Ci, że Zebra, którą wspominasz słowo dalej radzi sobie gorzej niż Wizard. No i kto tu ma problem z czytaniem?

Reasumując: ani H2R, ani H15 nie świecą ciepłym światłem, ale Wizard PRO już tak. Jednak czy będzie odpowiednio mocny dla Ciebie @Side? - na to pytanie musisz niestety odpowiedzieć sobie sam.

Jest ktos na forum kto ma patent na H15 aby wsadzić neutralna diode?  
Z czego co wiem jest  pierścień jest na wcisk?

- Pierścień o ile dobrze kojarzę jest wklejany. Dlatego niee sądzę, żeby dało sie coś z tym zrobić... zapytaj @Smokuxx1984 - on jest specjalistą od takich rzeczy.

Granica światło-cień jest zbyt wyraźna i jakby brakuje lepszego/innego sposobu rozpraszania.

- H2R i Wizard mają takie soczewki (zapomniałem nazwy), które rozpraszają wiązkę śwaitła, a nie kierują ją w jednym kierunku jak reflektory.
« Ostatnia zmiana: 2018-10-09, 21:54:45 wysłane przez Krul-Mateusz » Zapisane

side
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2018-10-09, 21:53:48 »

Dziękuję pięknie za fachową pomoc. Będzie Wizard.
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2018-10-09, 22:04:50 »

Znowu słabo Ci to czytanie idzie...
Nie zgadzasz się ze mną że Wizard zaczyna świecić coraz ciemniej?
To co oznaczają te schodki od ok. 22min?
Bo mi się widzi że to spadek jasności wraz ze spadkiem napięcia na ogniwie.
Zebra odpali maxa na padającym ogniwie, Wizard nie.
A ten wykres to rozumiem, że do napięcia 3,7V.

Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi: com

Skocz do: