2018-09-20, 22:42:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Światełko na rower  (Przeczytany 32342 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #45 : 2007-05-22, 11:55:55 »

Nie wiem co znaczy, to co powyżej napisałeś ale PT EOS z przeróbką na odbłyśnik Fenixa + Dioda SSC P4 +- beamshaper i lecim z koksem Cheesy

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #46 : 2007-05-22, 12:02:18 »

Nie wiem co znaczy, to co powyżej napisałeś ale PT EOS z przeróbką na odbłyśnik Fenixa + Dioda SSC P4 +- beamshaper i lecim z koksem Cheesy

masz więcej tych fenixowych reflektorków  Wink ??
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #47 : 2007-05-23, 12:30:19 »

Szlag, nie mam Sad Zamów na fenix-store. 5 USD sztuka, wysyłka za darmo.

pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #48 : 2007-05-28, 07:58:52 »

I dlatego właśnie czołówka będzie mocowana na kierownicy.
jak Princeton Tec EOS Bike na ten przykład :]

No to tak naprawdę co za sens? Każda się w tym miejscu sprawdzi, co nie?

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #49 : 2007-05-28, 08:06:28 »

No to tak naprawdę co za sens? Każda się w tym miejscu sprawdzi, co nie?

No jakoś musiałem sobie uzasadnić ten zakup nie ? Cheesy

Nomen omen, potrzebuję lepsze światło na rower i czołówka też przydatne zwierze,
a skoro robiłem zakupy w USA i mnie czołówka ledwie 30$ wyszła to czemu nie 2 w 1.
Na co dzień w rowerku będzie siedzieć a w terenie na czole.

W terenie się jakoś normalne latarki nie do końca dobrze sprawdzają Sad

pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #50 : 2007-05-28, 08:08:53 »

W terenie się jakoś normalne latarki nie do końca dobrze sprawdzają Sad
Nie chcę strzelać z argumentu, że miliony much nie mogą się mylić, ale to ciekawe co piszesz Wink

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
*

« Odpowiedz #51 : 2007-05-28, 08:33:37 »

Przykłady:
I. Bieszczady 2006
Nie planowałem nocnych wypadów, ale jakoś tak się złożyło że czasem trzeba było iść po zmroku
a jedynym uzbrojeniem był ARC AAA Premium. Po kilku minutach trzymania w ręce szlag mnie zaczął
trafiać że rękę muszę non stop w tej samej pozycji trzymać i w końcu zamontowałem go na rondzie
kapelusza i dało się żyć.

II. Ojców 2007
Miałem ostatnio przyjemność udać się na kilkugodzinną wycieczkę po Parku Ojcowskim w środku
nocy z kumplem i psem. Do świecenia wziąłem w ramach eksperymentu SureFire A2 Aviator i ORB
RAW NS. Wszytko ładnie pięknie ale:
1. RAW NS nie nadaje się do świecenia pod nogi za długo bo oczy się na promieniu głównym koncentują
i pozostają poniekąd ślepe na wtórny.
2. A2 Aviator - na trybie low z rozproszonym światłem jest po prostu miodzio ! Tylko że, trzymanie
latarki w ręce w tej samej pozycji (wystarczającej do oświetlania terenu przed nogami) jest strasznie
męczące i irytujące. Na moje szczęście do A2 miałem dołączony Paracord więc zrobiłem prowizoryczny
oplot na głowę i nosiłem Aviatora jako czołówkę świecącą z boku. Muszę przyznać że radził sobie nie
najgorzej i tak ze 2h spaceru przeszło bez większych problemów. Wadą tej konfiguracji było lekkie
oślepianie prawego oka, ale na dłuższą metę jest to mniej irytujące niż trzymanie latarki przez godzinę
lub dwie w ręce.

III. Ogólne zabawy manualne w terenie
Czołówka dystansuje wszelkie ręczne latarki tym, że ma się obydwie ręce wolne. Jednym z powodów
dla których sprzedałem HDS było to, że naprawdę ciężko go było w ustach trzymać. Z raw ns problem
jest znacznie mniejszy. Nie wiem jak to jest i jak do tego dochodzi, ale często coś naprawiam po ciemku
i posiadanie dwóch wolnych rąk + rozproszone światło to jest to.

To jedne z wielu powodów dla których uważam czołówkę, w przypadku długiego użytkowania (powyżej
2 do 5 minut) za bardziej przydatną od latarki ręcznej. No i dlatego A2 wylądował na bazarku,
fenomenalna latarka ale dla mnie jej użytkowość leży głównie w leżeniu w kabinie samolotu/schowku
samochodowym gdzie jest potrzebna raz na jakiś czas a potem leży dalej i czeka na działanie.

A jakie to ma zastosowanie w rowerze ?
a. Normalnie pracuje jako oświetlanie drogi + informator dla innych użytkowników dróg, że też jestem
na drodze.
b. W terenie, jeśli zajdzie potrzeba montaż na kask/głowę i można
- serwisować rower dwoma wolnymi rękami
- pozwiedzać bunkry (jest ich tu trochę) i inne obiekty
- używać czołówki na max+diffuser jako główne oświetlenie na kasku (nie wydaje mi się to dobrą ideą ale sprawdzę Cheesy)
- używać jako szeroko pojętej latarki na biwaku :]

P.S.
Wiem, są miliony much. Ale każda z nich która swoje przesiedziała w terenie wie, że czołówka to jest to :]
« Ostatnia zmiana: 2007-05-28, 08:36:00 wysłane przez Esthan » Zapisane

Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #52 : 2007-05-28, 10:46:10 »

Czyli tak naprawdę chcesz lampki rowerowej z rozsyłem ok 15* z bardzo kompaktową obudową (dioda, radiator, driver, optyka, włącznik) z możliwością zamocowania jej jako czołówki Smiley. Bo tak po prawdzie moce większości czołówek są zdecydowanie niewystarczajace do wygodnej jazdy na rowerze (za minimum można przyjąć XR-E @ 350mA) co przy minimalnym czasie zycia dla czołówki liczonym na 20 godzin jest bajką marketingową (no prawie jest kilka takich projektów na rynku niemasowym - wystarczy pakiet 4x18650).

coś takiego w wersji home-made:
http://acn.waw.pl/pawelp/inne/lampka_led2/index.html

pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #53 : 2007-05-28, 11:24:13 »

mam- używam w wersji z przełącznikiem 350mA/1A
Przy czymś takim czołówka będzie ino robaczkiem - ktoś nas zobaczy-owszem, ale jazda przez park/las - zapomnij.
Na kask tak samo- za słabe to jest- bardzie pasuje na kask jako extra światełko coś o dobrym skupieniu, zasięgu i sensownej mocy- wtedy z 50m można koty ścigać promieniem światła.
Czołówka do napraw itd - ideał.
Także powtórzę - czołówka jako główne światełko na rower nie jest dobrym pomysłem- chyba,że do jazdy ino po mieście
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: