2018-10-22, 03:31:10 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Olight M3XS-UT Javelot XP-l czy NiteCore EC4S  (Przeczytany 1813 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Hezuss7
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2017-05-20, 16:44:56 »

Witam! Jestem tu nowy, lecz chciałbym zasięgnąć waszej porady przy wyborze latarki. nadmieniam iż kompletnie nie znam się na tym sprzęcie, od kilku dni głowię się przy tym co wybrać i nie mogę się zdecydować( za dużo tego wszystkiego Smiley ) Zacznę od tego iż potrzebuję latarki do pracy, zależy mi głównie na tym żeby latarka miała daleki zasięg oraz mocne jasne światło przez co wydaję mi się iż sprawdzi się podczas np poszukiwań, przy czym żeby można było oświetlić kawałek ziemi pod noga kiedy coś spadnie lub przyświecić sobie lekkim światłem w trakcie wykonywania czynności na bliskim dystansie. Z tego co wyczytałem latarka olight posiada tryb 80lm oraz niski tryb 3lm co wydaje mi się wystarczająco do tego typu pracy. Druga latarką nad która się zastanawiam to Nitecore ec4s lecz trochę się obawiam tego że światło w tej latarce jest bardzo rozproszone na krótkim dystansie co uniemożliwi wszelkie działania na duży dystans.  Nadmieniam iż na latarkę chcę przeznaczyć w granicach 500zł. Czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami ? ewentualnie czy znacie latarki mniej więcej tych wymiarów co powyższe które spełniły by moje wymagania w większym stopniu ?. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
1984
Opinii: (15)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2017-05-20, 17:00:52 »

Powitanie

Jak chcesz zasięgu to bierz M3XS, światło neutralno-zielonkawe, ale jak się oczy przyzwyczają to jest ok. Poza tym latarka nie ma wad Grin
EC4S ma dużą diodę, reflektor teksturowany i nie za duży; zasięgu, mimo tych 2150lm, będzie niewiele.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Hezuss7
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2017-05-22, 21:00:54 »

Dzięki ! Zdecydowałem się na olight.  Mam do was jeszcze jedn ok pytanie. Mianowicie jakie akumulatorki polecacie do latarki ? Zastanawiam się czy kupować akumulatory olight pojemności 2600 albo 3400 lecz cena 300 jest dość wysoka bo 69 za sztukę. Co myślicie na ten temat ? Czy może macie jakieś sprawdzone akumulatory w tańszej cenie a nie odbiegające w znaczący sposób od tych olight Huh? Z góry dziękuję za odpowiedz
tomking
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2017-05-22, 22:08:08 »

Tak swoją drogą to jest tu dział dla nowych by się przywitali i pięć słów o sobie powiedzieli, ale czepiać się nie będę ani zwracać uwagę...  Roll Eyes
Podaj może jakie aku będziesz używał do tej Olight M3XS-UT Javelot XP-L, bo rozumiem że tę latarenkę kupiłeś/kupujesz?
Ja bym radził wziąć przedłużkę i wpakować do niej dwa 18650. Do tego cena dwóch aku nie zabije, a na temat jakie wybrać 18650 poczytaj trochę to forum. Jak już poczytasz i będziesz miał wątpliwości... pytaj Wink

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2017-05-22, 23:50:33 »

Dzięki ! Zdecydowałem się na olight.  Mam do was jeszcze jedn ok pytanie. Mianowicie jakie akumulatorki polecacie do latarki ? Zastanawiam się czy kupować akumulatory olight pojemności 2600 albo 3400 lecz cena 300 jest dość wysoka bo 69 za sztukę. Co myślicie na ten temat ? Czy może macie jakieś sprawdzone akumulatory w tańszej cenie a nie odbiegające w znaczący sposób od tych olight Huh? Z góry dziękuję za odpowiedz

W m3xs masz czerwoną diodę w kliku, jak akumulatory są słabe zapala się a jak już są na wyczerpaniu to zaczyna migać. Ja mam w swojej akumulatorki z zabezpieczeniem i nie wiem czy latarka sama zgaśnie, czy będzie ciągnęła aż do końca.
Jak masz za dużo gotówki to kup aku Olighta, a jak nie to kup dwa ogniwka bez zabezpieczenia i uważaj na diodę Wink W obu przypadkach latarka będzie działała tak samo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Hezuss7
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2017-05-23, 09:13:03 »

Przepraszam pisałem wiadomość na telefonie, oczywiście będę korzystał z dwóch akumulatorków 18650. Wybiorę jednak olight bo w sumie mam zniżkę 10% w militaria, poza tym jak mam wydać 500 zł na lampe to nie będę oszczędzał na bateriach za kilkadziesiąt złotych. Nie wiem tylko jaką pojemność wybrać 3,7V 2600maH, czy 3.6V 3400maH. Jak sadzicie duża różnica w czasie świecenia będzie na tych z większa pojemnością?
komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2017-05-23, 10:19:31 »

Hezuss7, lubię Olighta, ale ich latarki, nie akusy. Bo to są te same akusy co gdzie indziej, tylko 2-3 razy drożej i z ładniejszą koszulką. Nie ma sensu, kup dobre ogniwa 3400 mAh, na forum znajdziesz tematy co kupić i gdzie. Zdaje sie M3XS nie wymaga ogniw wysokoprądowych (poprawcie mnie, nie chce mi się sprawdzać, nie mam tej latarki), więc wybór jest spory. Lepiej mieć dwa ogniwa niż jedno, ich jakość będzie identyczna co olightowych.

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2017-05-23, 10:44:51 »

Przepraszam pisałem wiadomość na telefonie, oczywiście będę korzystał z dwóch akumulatorków 18650. Wybiorę jednak olight bo w sumie mam zniżkę 10% w militaria, poza tym jak mam wydać 500 zł na lampe to nie będę oszczędzał na bateriach za kilkadziesiąt złotych. Nie wiem tylko jaką pojemność wybrać 3,7V 2600maH, czy 3.6V 3400maH. Jak sadzicie duża różnica w czasie świecenia będzie na tych z większa pojemnością?

Różnica jest zauważalna. Sprawdzałem na Wizardzie na aku LG 2600 mAh i na Sanyo NCR18650GA 3500 mAh. Polecam te drugie. Ja kupiłem je w BTO.

Hezuss7
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2017-05-23, 11:59:06 »

Naprawdę dziękuję za szybką i przede wszystkim profesjonalną pomoc ! Latareczka zakupiona. Mam nadzieje ze zaspokoi moje potrzeby w pracy ! Cheesy  zakupiłem 2x Sanyo NCR18650GA 3500 mAh. cena jest połowę mniejsza na jednej sztuce aku niz akumulatorki olighta. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam !
tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2017-05-23, 12:00:59 »

To siła jasnej strony mocy!  Grin

Hezuss7
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2017-05-24, 17:06:08 »

Właśnie odebrałem od kuriera latareczkę ! Smiley  Co prawda latarka jednak wydaje się duża, na filmikach nie była zauważalna ta wielkość, ale za to na pierwszy rzut oka światło latarki robi wrażenie. Ciekawe jak sprawdzi się dzisiaj  w terenie przy pełnym mroku na zewnątrz Smiley
1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2017-05-24, 18:21:42 »

Co prawda latarka jednak wydaje się duża, na filmikach nie była zauważalna ta wielkość

Jak ma daleko świecić to musi być duży ref, nie ma innej możliwości. Latarki z głowicą o średnicy 3cm które świecą na kilkaset metrów to tylko w dziale "Cuda z Allegro" Grin   

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Tagi:

Skocz do: