2018-12-10, 04:11:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: ArmyTek Partner  (Przeczytany 11596 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
HVT
HVT
Opinii: (14)
*

Miejsce pobytu: Gorzów Wlkp.

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2017-02-27, 11:16:14 »

Kilka słów wyjaśnienia:
1. Design - dość kontrowersyjny, ale wpisuje się w filozofię Armyteka - urządzenia do świecenia nie do wyglądania Wink
2. Świecenie na żółto - proponuję zwrócić uwagę na zdjęcia w plenerze - właściwie oddają barwę światła. No i jeszcze musi być właściwa kalibracja monitora - mi np. na smartfonie żółci a na monitorze już mniej.
3. Tuba na 2x18650 pasuje do wszystkich latarek taktycznych - dodatkowo dostajemy 2 x niższy pobór amperów i czasy działania mogą się wydłużyć nie o 2 jakby wskazywała logika a nawet o 3 razy
4. Reflektor jest identyczny jak w Prime - 2 szyby - rozkład światła też bardzo podobny
5. A teraz najlepsze - sprawdzam właśnie Prime C2 Pro XHP35 z dupką magnetyczną od Wizarda i .... działa Smiley!!!!  Grin Tak więc jakby ktoś coś to mogę skompletować zestaw USB z ładowarką dwiema dupkami i aku 3400 lub LG 3500 mAh.
6. Stabilizacja na 18650 - nowa filozofia, która została już zaprzęgnięta praktycznie od zeszłego roku. Stabilizacja jest powiązana z 2 czynnikami - temperaturą i napięciem. Przy XHP piekło na układach zaczyna się już po kilku sekundach. Na czujniku wyszło mi, że nawet przy zatopionej w wodzie latarce jasność zaczyna delikatnie spadać już po 30 sekundach. Zmiana trybu resetuje jasność do początkowej. Z napięciem jest znowu inny problem - przy dużych poborach prądu a przy XHP mamy ok 4-6A  następuje gwałtowny chwilowy spadek napięcia. Pomimo tego, że na aku jest 3.8 V to przy poborze rzędu 4-5A może spaść napięcie do 3.2 V i tutaj czujnik latarki odczyta, że musi uciekać z jasnością bo zbliżamy się do 3V i za moment nie będzie czym świecić. Tak więc programy turbo szczególnie te powyżej 1500 lm trzeba używać z głową. Na pewno tuba na 2 x 18650 pomoże - tam są już natężenia rozładowania są bardzawsze i akumulatory dużo lepiej znoszą rozładowanie 2 A niż 4 A.

Latarki Armytek - dla tych, co się znają....
zieloczek100
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2017-02-27, 11:23:31 »

1. Wersje PRO z przyciskiem na boku są bardzo ładne. Zwykłe, piękne latakki bez wodotrysków - klasyka, coś pięknego.
2. Nie miałem ArmyTeca, więc ja sie nie wypowiem, jak barwa wygląda w terenie.

6. Na jakim ogniwie testowaliście?

FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
htps://www.facebok.com/MiotaczeFotonow/

Sprzedam latarki
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,62641.msg260162
HVT
HVT
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2017-02-27, 11:29:27 »

6. Wszystkie ogniwa tak mają nawet te debeściarskie. Przy dużych poborach prądu poniżej 4 V zaczyna się powoli studnia, poniżej 3.5V to już lecą jak głupie.

zieloczek100
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2017-02-27, 11:39:31 »

Na ogniwach przeznaczonych do miejsc gdzie jest zapotrzebowanie na na prawdę duże pobory prądu np. sony us18650vct6 - tez testowaliście?

TURBO powinno być raczej jako ciekawostka przy takich prądach Wink

Sprzedam latarki
HVT
HVT
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2017-02-27, 11:59:14 »

Pansonic 3400, Sanyo 3450 GA/10A, LG 3500 MJ1/10A
Generalnie TURBO używać tylko do chwilowego podświetlenia. Tutaj nie ma znaczenia, że ogniwo może podać 30A. Poda je i będzie się zachowywać poprawnie ale tylko przez kilka sekund. Przy dłuższych obciążeniach 4A i wiecej 18650 po prostu dość że tracą dużą część swojej pojemności, grzeją się, to jeszcze w okolicach 3.5 V zaczynają lecieć dramatycznie w dół. I póki co trzeba po prostu rozsądnie stosować mocne tryby.

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2017-02-27, 19:14:02 »

Pansonic 3400, Sanyo 3450 GA/10A, LG 3500 MJ1/10A
Generalnie TURBO używać tylko do chwilowego podświetlenia.
 Shocked Kiedy to turbo daje mi tyle radości Grin Jak go nie używać? Używać chwilowo?  Roll Eyes
Oj  nie wiem, mój boski wizard xhp50 wypija 2 czasem 3 ogniwa dziennie na pełnej ku...ie
i nie robi to większego wrażenia na moich ogniwach.  Wink

Tutaj nie ma znaczenia, że ogniwo może podać 30A. Poda je i będzie się zachowywać poprawnie ale tylko przez kilka sekund. Przy dłuższych obciążeniach 4A i wiecej 18650 po prostu dość że tracą dużą część swojej pojemności, grzeją się, to jeszcze w okolicach 3.5 V zaczynają lecieć dramatycznie w dół. I póki co trzeba po prostu rozsądnie stosować mocne tryby.

Jeśli udowodnisz że to ogniwa nie dają rady, to jutro zamawiam u ciebie nowiuśką latarkę Grin

tylko zanim weźmiesz się za pomiary uwzględnij również  te prawdziwe debeściarskie.
oto i jego moście ;
3 niemal genialne ogniwa obecnie oferowane na rynku - generalnie nie boją się stałych obciążeń do 20A, mają płaskie charakterystyki rozładowania do napięcia 2,8V
znoszą w impulsie 60/80A,  radzą sobie w skrajnych temp. itd..
 VTC6 /  30Q /  HG2

http://ukvapers.org/attachment.php?aid=45062
ArmyTek Partner

http://www.tabaless.com/images/Image/Image/sony%20VTC6%20continue%20decharge.jpeg
ArmyTek Partner

http://www.tabaless.com/images/Image/Image/decharge%20pulse%20sony%20vtc6.png
ArmyTek Partner

« Ostatnia zmiana: 2017-02-27, 19:23:37 wysłane przez Cerber » Zapisane

zieloczek100
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2017-02-27, 19:19:55 »

Popsułeś mi dzień...
Mam głównie NCR18650GA Sayno i 35E od Samsunga... Ehhhh

Sprzedam latarki
Cerber
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2017-02-27, 19:26:31 »

Smiley  nie łam się, do zwykłych lampek to idealne ogniwa

zieloczek100
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2017-02-27, 19:30:20 »

A co w sytuacji gdy chciałbym mieć niezwykłe?  Grin  Cool

Do 5A nie ma tak wielkich różnic pomiędzy tymi ogniwami, VTC6 powyżej 10A pokazują na co jest stać.
O ile Sayno NCR18650GA dają rade do 10A, to przy 15A jest już zbyt wysoka temperatura i sporo niższa wydajność. 20A dla Sony to też za dużo w ciągłej pracy, tak mi się wydaje.

Sprzedam latarki
HVT
HVT
*

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2017-02-27, 19:56:39 »

Wszystko się zgadza. Ogniwa dają radę. Mi bardziej chodziło o nagłe spadki napięcia i wariowanie latarek. Wystarczy chwila bez obciążenia i napięcie rośnie o nawet pół wolta. Na lygte-info.dk są testy aku pod obciążeniem kilku amperów i następnie ich odpuszczenie. Widać jak momentalnie rośnie napięcie po odpuszczeniu. Armytek teraz wymyślił to tak, że latarki będą trzymać taki tryb maksymalny, na którym pociągnie jeszcze min 30 minut.
Uważam że nie ma sensu inwestować w aku 30A jeśli wystarczy zwykły zielony panasonic. A starcza do 1500 lm na diodzie. Powyżej tej granicy może mieć trochę zadyszki przy niższych napieciach. 

laferty
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2017-02-28, 14:31:58 »

A czy jest możliwe, że Partnery i Prime-y zasilane 18650 mogą przy akumulatorze rozładowanym do np 50% ograniczać możliwość odpalenia trybu turbo? Bo czasem mam takie wrażenie, że po jakimś czasie próba odpalenia trybu turbo skutkuje włączeniem trybu high. Na oko nie zauważam wtedy różnicy między high a turbo, ale może mi się tylko wydaje.

Marcin
HVT
HVT
*

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2017-02-28, 14:33:09 »

Może tak być.

sp5it
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Beeftown

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2017-02-28, 17:30:45 »

@HVT kalibruję monitor co miesiąc. Biały w świetle tych Armyteków wygląda fatalnie.
M

Surefire U2 MC-E, TK35@4A, Quark Mini Ti AA, Solarforce M3 XP-L HI@7A, Armytek Predator PRO 2.5, K40M@7A, Astrolux A01,
Cerber
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2017-02-28, 19:03:15 »

Wszystko się zgadza. Ogniwa dają radę. Mi bardziej chodziło o nagłe spadki napięcia i wariowanie latarek. Wystarczy chwila bez obciążenia i napięcie rośnie o nawet pół wolta. Na lygte-info.dk są testy aku pod obciążeniem kilku amperów i następnie ich odpuszczenie. Widać jak momentalnie rośnie napięcie po odpuszczeniu. Armytek teraz wymyślił to tak, że latarki będą trzymać taki tryb maksymalny, na którym pociągnie jeszcze min 30 minut.

By się zgadzało,  mi chodziło o to, że to nie ogniwa zawodzą a raczej bojaźliwa elektronika latarek.
 Zakładam że w trosce o bezpieczeństwo  nasze,  naszych akumulatorków często niewiadomego pochodzenia  i samej elektroniki .  
  3 Diagram który wkleiłem przedstawia właśnie spadki napięcia pod przyłożonym 30A obciążeniem.  
Widać różnice w skoku napięcia dla różnych wysokiej klasy ogniw.  
Można sobie wyobrazić jak mało wrażliwa będzie taka cela pod mniejszym obciążeniem.
  Tak agresywne testy wykonują vaperzy . Nie bez powodu.
Wybierając te ogniwa, które najmniej znacznie reagują na przyłożone obciążenie
 daje nam  satysfakcję że
wyciskamy z urządzenia wszystko na co je stać, oraz oferuje nam to max Bezpieczeństwa,
przykładowo taka latarka nie jest w stanie akumulatorkowi zagrozić prądowo, temp..
- można ją trzymać w zębach, w du..e jak ktoś lubi Smiley tu przypomniała mi się cholernie niesmaczna historia pewnego księdza.  

Debeściarskie ogniwa lekko znoszą głębokie rozładowanie i utrzymują przy tym wysoką liniową wydajność .

Uważam że nie ma sensu inwestować w aku 30A jeśli wystarczy zwykły zielony panasonic. A starcza do 1500 lm na diodzie. Powyżej tej granicy może mieć trochę zadyszki przy niższych napieciach.  

w 30A i owszem ale w 10A  jak najbardziej, choćby dla własnego bezpieczeństwa .
 Zadyszka jest na początku z czasem jest wypalanie, utrata pojemności..  Robiąc testy nikt nie uwzględnia czasu .
Mój wizard xhp50 pro  skrzywdził  zielonego-panasa, koszulka zaczęła pękać, odłazić  i 150mAh poszło już z dymem .

wiktorrr
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2017-02-28, 20:40:46 »

Witam Wszystkich. Dzisiaj zamòwiłem prime pro xhp 35. Niestety mòj nitecore P10 rozleciał się po 2 latach ciężkiej pracy, jeszcze odpala, ale zostało tylko turbo i strobo, dodatkowo włącza się raz na 5 kliknięć. Do nitecore się zraziłem bo problemy z włącznikiem i trybami pojawiły się już po około 200 h pracy a, że paragon mi wyparował z gwarancji nici. Jak tylko wysyłka od HVT dojdzie poròwnam turbo P10 z 800 lumenòw z prime.  
Dzięki za ten teścik,  pomogliście mi wybrać latarkę a miałem duży dylemat bo znać się nie za bardzo znam a na P10 się przejechałem, tak jak i na ich akumulatorze 18650 2600 mah ktòry po ściągnięciu otoczki okazał się samsungiem (: czy to znaczy że otrzymałem podròbkę czy nitecore kupuje aku od samsunga, owija go w swoje logo ( bylejak) i sprzedaje jako aku nitecore?
« Ostatnia zmiana: 2017-02-28, 20:54:21 wysłane przez wiktorrr » Zapisane
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: