2019-02-18, 05:11:03 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:
 
    Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Recenzja czołówki Nitecore HC60  (Przeczytany 12933 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Krul-Mateusz
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 21
Miejsce pobytu: Poznań
wiadomości: 361WWW

Ignoruj
« : 2016-11-26, 22:22:30 »

Recenzja czołówki Nitecore HC60

http://i.imgur.com/5FNj9Lkh.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Latarkę czołową Nitecore HC60 otrzymujemy w charakterystycznym dla Nitecora czarno-żółtym pudełku. W środku, po za samą latarką znajdziemy jeszcze:
- akumulator 18650 o pojemności 3400mAh (Nitecore NL1834),
- kabel USB do ładowania latarki,
- 2 zapasowe o-ringi,
- zapasową uszczelkę,
- zapasową gumkę przycisku,
- instrukcję obsługi (napisaną w kilku językach m.in. po angielsku i po niemiecku. Języka polskiego niestety brak).

http://i.imgur.com/bC7yA2Ih.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Czołówka została wykonana w głównej mierze z aluminium anodyzowanego na 3 stopień twardości. Panel przedni jest z tworzywa sztucznego, przykręcony do body za pomocą czterech śrub imbusowych. Dzięki czemu wyposażając się w odpowiedni śrubokręt - z łatwością możemy rozebrać latarkę i dostać się do jej wnętrza.

http://i.imgur.com/SfA0Thbh.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


http://i.imgur.com/uJT6tQbh.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Idąc dalej, na system nośny składa się opaska zakładana wokół głowy oraz drugi pasek idący jej środkiem. Wszystko jest w łatwy i szybki sposób demontowalne. Całość trzyma się za pomocą gumowych pierścieni przymocowanych na stałe do podstawki wykonanej z tworzywa sztucznego. Dzięki temu mamy możliwość płynnego regulowania kąta padania światła, w zakresie ponad 180°. Tym samym mając założoną lampkę na głowie możemy świecić bezpośrednio pod nogi, lub też pionowo w górę. Latarka mimo sporej masy – 135g na tyle pewnie trzyma się głowy, że używając jej na co dzień możemy obejść się bez tego drugiego paska. Niemniej podczas jazdy rowerem z dużą szybkością po nierównej nawierzchni, lub też w innych sytuacjach, gdzie poruszamy się w sposób dynamiczny - ta opaska pozwala jeszcze pewniej trzymać się głowy, uniemożliwiając zsunięcie się lampki.

http://i.imgur.com/DeMTvyc.gifv

http://i.imgur.com/9LeQ5s9h.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


http://i.imgur.com/ruqrUx6h.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Określanie rozmiarów latarek czołowych nigdy nie należało do najłatwiejszych – wpływ na to mają nieregularne kształty oraz system nośny, z którym nie wiadomo co zrobić. Opiszę to w następujący sposób: Nitecora HC60 wraz z tymi wszystkimi opaskami możemy upchnąć w prostopadłościanie o wymiarach: 82x40x40mm. Czy to dużo? Rozmiary HC60 jak i każdej innej latarki są zdeterminowane, przez zasilanie, z którego lampka korzysta. W tym wypadku jest to niemałe ogniwo 18650. Zdecydowana większość czołówek jest zaprojektowana do współpracy z bateriami AAA lub AA. Uważam, że w dzisiejszych czasach zasilanie tego typu traci rację bytu, dlatego też plus dla Nitecora, że zdecydował się właśnie na ogniwa li-ion.

http://i.imgur.com/5dD0mxvh.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Reflektor w HC60 jest stosunkowo mały, ma gładką fakturę. Szkiełko czyste, nie widać pod nim kurzu, skrywa diodę CREE XM-L2 w wersji U2. Wycentrowanie diody, jak przystało na Nitecora jest idealne. Całość daje nam mocno rozproszone światło, jednak z wyraźnym spotem. Temperatura barowa jest raczej zimna, przypomina tą z Lumintopa BrassPrince (tutaj recenzja: torch.pl/forum/index.php/topic,62436), czy też Olighta S1.

http://i.imgur.com/NG4Adhth.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


HC60 obsługujemy za pomocą przycisku umiejscowionego obok reflektora. Przycisk jest niestety stosunkowo mały, przez co czasami go trudno znaleźć. Lampkę włączamy pojedynczym, krótkim klikiem. Kolejne kliknięcia powoduję zmianę trybów świecenia, aby wyłączyć latarkę wduszamy i przytrzymujemy przez chwilę przycisk.
Nitecore HC60 posiada pamięć, aby włączyć ostatnio używany tryb musimy wdusić i chwilę przytrzymać przycisk. Krótki klik aktywuje nam tryb najniższy. Jak widać UI jest bardzo proste, do nauczenia się już po chwili obcowania z czołówką.

Tryby świecenia:
- MOON (1 lumen). Jest to bardzo przydatny tryb, sprawdza się, gdy potrzeba minimalnej ilości światła. Jego aktywacja nie oślepia przyzwyczajonych do ciemności oczu. Włączając lampkę, jako pierwszy włączy nam się właśnie ten tryb.
- SŁABY (38 lumenów). Jeden z częściej używanych przeze mnie trybów. Taka ilość światła pozwala na drobne prace manualne w ciemnościach, co jest szczególnie przydatne podczas nocnych zasiadek nad wodą. Rozplątywanie zestawu, czy też założenie robaka na haczyk to jedne z wielu czynności podczas, których sprawdzi się taka ilość światła. 
- ŚREDNI (210lm) Ten oraz kolejny tryb są dobrym kompromisem pomiędzy czasem świecenia, a oferowaną ilością światła. Używałem ich podczas jazdy rowerem, ale także bawiąc się w urban exploring. Przy tej drugiej dyscyplinie połączenie HC60 będącej flooderem, z jakimś ciasno świecącym throwerem sprawdzało się wyśmienicie.
- WYSOKI (420lm)
- TURBO (1000lm). A więc 100% możliwości tej latarki. Zasięg HC60 na tym trybie wynosi ponad 100m, co jest naprawdę niezłym wynikiem jak na tak szeroko świecącą lampkę. Tryb ten używany był przeze mnie tylko wtedy, gdy potrzebowałem chwilowo gdzieś przyświecić, ponieważ akumulator opróżnia się bardzo szybko.

Tryby przeskakują w pętli: moon > słaby > średni > wysoki > trubo > moon > słaby…

http://i.imgur.com/rOtuv7gh.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Po za trybami podstawowymi mamy także trzy tryby specjalne, które aktywujemy szybkim dwu-klikiem na wyłączonej latarce. Są to: stroboskop, SOS oraz beacon - czyli jedno krótkie mrugnięcie na 3-4 sekundy.

Warto dodać, że HC60 nie ma tendencji do nadmiernego grzania się, owszem lubi zrobić się ciepła po chwili świecenia na najwyższym trybie, ale to tyle.

http://i.imgur.com/NV7DmDRh.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60

W gęstej mgle świetnie widać jak bardzo szeroko świeci HC60

http://i.imgur.com/wikBEm3h.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60

Nitecore TM03, tu jego recenzja: torch.pl/forum/index.php/topic,62459

http://i.imgur.com/tUNvZY9h.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60

Lumintop TD16 - prawdziwy miecz świetlny Smiley edcrev.blogspot.com/2016/11/lumintop-td16-recenzja.html

Lampka posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Co uchroni ją przed uszkodzeniem, gdy niewłaściwie włożymy akumulator. Kolejny plus dla Nitecora.

http://i.imgur.com/1DSwGW7h.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


HC60 jest oczywiście w pełni wodoszczelna. Spełnia standard IPX8, niestraszne jej zanurzenie w wodzie ani upadek z wysokości do 1.5m.

http://i.imgur.com/aT3UBm5l.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60
http://i.imgur.com/4F8tnrEl.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Na koniec do omówienia zostawiłem sobie dwie bardzo ciekawe kwestie. Pierwsza to wskaźnik poziomu naładowania baterii. Jest to ten sam wskaźnik, za który pokochałem Nitecora P12GT (tutaj recenzja: torch.pl/forum/index.php/topic,62284), znajduje się on także w MH20GT. System ten pozwala na sprawdzenie aktualnego napięcia w akumulatorze z dokładnością do 0.1V. Wystarczy, że przerwiemy obwód delikatnie odkręcając nakrętkę skrywającą akumulator, po czym zaraz ją dokręcimy. Wtedy dioda zacznie radośnie mrugać.
Pokazuję i objaśniam - na przykładzie w pełni naładowanego ogniwa (4.2V). Przycisk mrugnie nam najpierw cztery razy, nastąpi chwila przerwy, po czym mrugnie jeszcze dwa razy. Analogicznie, przy napięciu 4V, zobaczymy 4 mrugnięcia, a przy 3.9V – 3 mrugnięcia, chwilę przerwy i 9 kolejnych mrugnięć.
Patent ten jest po prostu genialny i jak dla mnie powinien być implementowany w każdej latarce Roll Eyes

http://i.imgur.com/C8z6fpbh.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Druga sprawa, o której chciałem jeszcze wspomnieć to fakt, iż HC60 posiada wbudowany port micro-USB, dzięki któremu naładujemy naszą czołówkę. Tym samym dodatkowy wydatek na ładowarkę mamy z głowy. Dołączony kabel jest kompatybilny z większością smartphonów, tabletów czy też powerbanków. Dlatego pakując się na wyjazd zabieramy jeden kabel, którym naładujemy wszystkie te urządzenia.

http://i.imgur.com/wCGarrml.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60
http://i.imgur.com/BehdOtkl.jpg
Recenzja czołówki Nitecore HC60


Podsumowując, Nitecore HC60 to produkt kompletny. Za kwotę niecałych 250zł (stan na listopad 2016) otrzymujemy przemyślaną, świetnie wykonaną latarkę czołową, wyposażoną w wiele użytecznych funkcji, wraz z akumulatorem i systemem ładowania. W dzisiejszych czasach ciężko mi wymagać od lampki czołowej czegokolwiek więcej. Dlatego też HC60 otrzymuje ode mnie bardzo wysoką ocenę: 9.5 w dziesięciopunktowej skali! Pół punktu odjąłem za przycisk, który powinien być trochę większy.
Mateusz Markowski

http://i.imgur.com/eQxePAjm.png
Recenzja czołówki Nitecore HC60


A tu kilka innych moich recenzji:
edcrev.blogspot.com/2016/11/lumintop-td16-recenzja.html- Lumintop TD16
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,62459 - Nitecore TM03
https://forum.knives.pl/index.php?topic=179069 - Schrade SCHF-52
« Ostatnia zmiana: 2018-07-25, 16:31:08 wysłane przez Krul-Mateusz » Zapisane

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
Krul-Mateusz
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 21
Miejsce pobytu: Poznań
wiadomości: 361WWW

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2016-11-28, 19:08:57 »

Zawsze się zastanawiałem dlaczego nikt nie chce komentować moich recenzji...  Huh? Serio są takie złe? Czy to wina omawianych produktów? Ktoś mógłby napisać co warto poprawić i w miarę swoich możliwości to poprawię.
Zapisane

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl
*****
Offline Offline

Wiek: 666
Miejsce pobytu: CIeŃ
wiadomości: 2 257


LorD CIemŃości
Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2016-11-28, 19:48:10 »

Recenzja ogólnie spoko.
Dla mnie brakuje:
1. Wykresu (wykresów)
2. Beamshotów w terenie
3. Szerszego opisu jakości promienia
Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
Krul-Mateusz
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 21
Miejsce pobytu: Poznań
wiadomości: 361WWW

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2016-11-28, 19:50:33 »

Z wykresami może być ciężko. Na przyszłość będę pamiętał by ogarnąć te beamshoty.
Zapisane

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
bagnet
siła spokoju
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl
**
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
Miejsce pobytu: Warszawa
wiadomości: 146


siła spokoju
Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2016-11-28, 20:20:53 »

Recenzja jest bardzo fajna, rzeczowa i z dobrymi fotkami. Ale z reguły czytam na telefonie, a na tym urządzeniu ciężko pisać. Nie zrażaj się, jest bardzo dobrze!
Zapisane

Czy się świat wiele zmieni, jeśli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Krul-Mateusz
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 21
Miejsce pobytu: Poznań
wiadomości: 361WWW

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2016-11-28, 21:52:16 »

bagnet dzięki za kilka ciepłych słów.
Zapisane

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
Miejsce pobytu: Wrocław
wiadomości: 323

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2016-11-28, 22:06:24 »

Nie zrażaj się, nie zrażaj. Ale pamiętaj, że przy tak wysokim poziomie recenzji, jakie są tutaj serwowane przez kierownika mar3, ciężko się przebić.  Wink Zdjęcia produktowe dobre wstawiasz, a to zawsze jest dobrze, jak można się przyjrzeć detalom.
Zapisane

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl
****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
wiadomości: 632WWW

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2016-11-29, 03:24:23 »

 @Krul-Mateusz  zobacz jakie masz branie , prawie 3K odsłon przez weekend  Cool
Fajna recka  ale  przede wszystkim brak podstawowych Beamschotów
  zerknij i porównaj swój opis  z recenzją @1984 , często odpowiednie słowa i fantastyczne fotografie mówią o sprzęcie więcej jak wykresy.

 Ogarnij Ogrom Pracy jaki kolega włożył w tą recenzję   ;

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,62521.0.html
« Ostatnia zmiana: 2016-11-29, 03:38:45 wysłane przez Cerber » Zapisane

1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl
*****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
wiadomości: 1 991

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2016-11-29, 15:24:14 »

Ja do końca nie mogę zrozumieć montowania w czołówkach kolorowych światełek sygnalizujących stan aku.
Bo np w wizardzie, a używam głównie średnich trybów, dopiero jak latarka zacznie mrugać orientuję się, że trzeba podładować. Bo przecież, jak jest na łepetynie to nie widać tych migających pstryczków Roll Eyes
Zapisane

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
Krul-Mateusz
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 21
Miejsce pobytu: Poznań
wiadomości: 361WWW

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2016-11-29, 15:40:23 »

Cerber, bo spamuję recką gdzie się tylko da Wink
Zapisane

"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl
****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
Miejsce pobytu: Busko Zdrój
wiadomości: 624


WWW

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2016-11-30, 11:27:05 »

Ja do końca nie mogę zrozumieć montowania w czołówkach kolorowych światełek sygnalizujących stan aku.
Bo np w wizardzie, a używam głównie średnich trybów, dopiero jak latarka zacznie mrugać orientuję się, że trzeba podładować. Bo przecież, jak jest na łepetynie to nie widać tych migających pstryczków Roll Eyes

Tak, to racja. Jednak takie latarki są określane również jako latarki kątowe do ręki i wtedy taka sygnalizacja ma sens.
Zapisane

tornos
Opinii: (0)
Świeża krew
*
Offline Offline

wiadomości: 1
Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2016-12-19, 09:59:59 »

Nie podales najwazniejszej informacji ile czasu swieci na poszczegolnych trybach
Zapisane
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl
****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
Miejsce pobytu: Busko Zdrój
wiadomości: 624


WWW

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2016-12-19, 10:44:35 »

Proszę:

http://i1024.photobucket.com/albums/y309/Budda_CPF/Nitecore%20HC60/Runtime1_zpspcahsv2t.png
Recenzja czołówki Nitecore HC60


http://i1024.photobucket.com/albums/y309/Budda_CPF/Nitecore%20HC60/Runtime3_zpsy6shipps.png
Recenzja czołówki Nitecore HC60
Zapisane

rafnov
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
**
Offline Offline

wiadomości: 101
Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2017-09-22, 10:42:27 »

Miałem sztukę z chłodnym światłem i dokładnie to samo wrażenie co na fotce porównawczej: za żółto dla mnie.
Z drugiej strony świetnie wykonany produkt, super, że z akumulatorem producenta i portem USB. Moją uwagę zwrócił wskaźnik napięcia po włożeniu baterii - fajne to mruganie.

Cytuj
Tym samym dodatkowy wydatek na ładowarkę mamy z głowy.
To zdanie jest błędne. Przecież potrzebujemy źródła zasilania, czyli ładowarki.
Zapisane

zieloczek100
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

wiadomości: 433
Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2017-09-22, 14:21:16 »

Masz rację, powinien napisać, że to produkt przeznaczony dla posiadaczy smartphone Wink

Ostatnio pojawiają się ciekawe promocje na HC60 - dla zainteresowanych warto takich szukać, ponieważ to ostatnie sztuki raczej (prawdopodobnie Nitecore już nie produkuje tego modelu).

Latarkę się łatwo rozbiera, jeżeli chcemy zmiany barwy, wystarczy podmienić diodę.
Zapisane

FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
htps://www.facebok.com/MiotaczeFotonow/

Sprzedam latarki
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,62641.msg260162
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

 
Skocz do:  

Podobne tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Nitecore SRT7GT recenzja review Recenzje zieloczek100 5 2443 Ostatnia wiadomość 2017-07-03, 22:12:28
wysłane przez sp5it
Recenzja czołówki Sunree Youdo 2S Recenzje Krul-Mateusz 0 1095 Ostatnia wiadomość 2017-11-19, 19:49:38
wysłane przez Krul-Mateusz
Nitecore SRT9 i Nitecore P36 - recenzja latarek Recenzje zieloczek100 9 2064 Ostatnia wiadomość 2018-04-26, 23:01:49
wysłane przez Krul-Mateusz
Recenzja latarki Nitecore MT22C Recenzje Krul-Mateusz 0 1437 Ostatnia wiadomość 2018-06-02, 01:19:34
wysłane przez Krul-Mateusz
Problem z latarką Nitecore HC60 oraz z akumulatorkami Baterie, akumulatory i elektronika do latarek geforc 6 1065 Ostatnia wiadomość 2018-06-06, 17:31:54
wysłane przez tomking