2019-07-19, 14:31:43 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Skilhunt H03R  (Przeczytany 28011 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #15 : 2016-07-28, 08:09:17 »

No i elegancko, bardzo
No i elegancko   Grin
Wypróbuj ustawienia kolegi rafalklis
 czas 3 sek; F 5,6; ISO 400, WB światło dzienne

Obawiam się, że przy tych ustawieniach może się pojawić przepalenie ( jeśli chodzi o moje fotki ogrodowe)

ale zrobię z ciekawości Wink
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2016-07-28, 14:32:13 »

eee ale mi nie o takie chodziło  Wink

Wiem, wiem. Ja tylko tak tytułem rozwinięcia tematu ośrubkowanych latarek.

no, zimna woda dobrze robi

Rozumiem, ze w wodzie siedzi korpus, a szybka wystaje ponad lustro wody?

jak się obrobię to będzie test na rozładowanym aku

ok

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #17 : 2016-08-02, 10:21:03 »

Tylko tak się zastanawiam jaki naprawdę mają kolor te kwiaty i ta ściana na każdej fotce widać inne barwy..?

wcześniej odpisałem ale ... w sumie to nie wiem o co Ci chodzi

w poprzednich opisach zdarzało się zapomnieć o WB i wychodziło różnie, od niedawna mam ustawiony WB pod beamszoty i tego się trzymam

a jeśli chodzi o różne barwy w opisie H03R - powinny być takie same jeśli każda dioda inaczej świeci?

Rozumiem, ze w wodzie siedzi korpus, a szybka wystaje ponad lustro wody?

Cała latarka jest w wodzie, świeci przez dno i mleczną szybkę na "czujkę"
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2016-08-02, 11:03:11 »

Cała latarka jest w wodzie, świeci przez dno i mleczną szybkę na "czujkę"

No fakt, przecież może stać w akwarium. A ja ciągle o misce... Wink

Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2016-08-03, 22:49:35 »

wcześniej odpisałem ale ... w sumie to nie wiem o co Ci chodzi

w poprzednich opisach zdarzało się zapomnieć o WB i wychodziło różnie, od niedawna mam ustawiony WB pod beamszoty i tego się trzymam

Chodzi o to że nie wiem która świeci poprawnie tzn. która odwzorowuje barwy możliwie najbliżej prawdy..  
Dlatego pytałem o prawdziwe barwy oświetlanych obiektów..

a jeśli chodzi o różne barwy w opisie H03R - powinny być takie same jeśli każda dioda inaczej świeci?

Pewnie że nie, ale brak zdjęcia kontrolnego w świetle słońca powoduje
 że nie wiemy która świeci względnie poprawnie.  

I pomijam już fakt że nie widać specjalnie różnic w jasności między latarkami..
wygląda to tak jak by wszystkie miały po 300/400lm  - brakuje mi podstawowego zróżnicowania mocy.  

« Ostatnia zmiana: 2016-08-03, 23:32:37 wysłane przez Kiziol » Zapisane

mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #20 : 2016-08-04, 10:30:16 »

Chodzi o to że nie wiem która świeci poprawnie tzn. która odwzorowuje barwy możliwie najbliżej prawdy..   
Dlatego pytałem o prawdziwe barwy oświetlanych obiektów..

Pewnie że nie, ale brak zdjęcia kontrolnego w świetle słońca powoduje
 że nie wiemy która świeci względnie poprawnie. 

I pomijam już fakt że nie widać specjalnie różnic w jasności między latarkami..
wygląda to tak jak by wszystkie miały po 300/400lm  - brakuje mi podstawowego zróżnicowania mocy. 

Machnąć fotkę w biały dzień?

Zdjęcia robię na ręcznych ustawieniach, czyli każda fotka była zrobiona na takich samych ustawieniach, jedyne co to zmniejszam rozdzielczość. Do porównania staram się wybrać podobne latarki ( moc/wymiary ).

Zrobiłbyś takie beamszoty żeby pokazać jak to ma wyglądać?
Cerber
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2016-08-05, 19:36:20 »

Pewnie że machnąć.  Roll Eyes
Nie wiem czy źle stroisz aparat, czy zmęczyłeś go tak bardzo że światło mu umyka ,
czy może lubisz taki nastrój?   Wink
Ale wiem że kiedyś robiłeś takie ujęcia znacznie fajniej .

przykładowo patrząc na te beamshoty , który ciekawiej przedstawia prawdę, chyba tej samej latarki?
MH20 mar3
http://i.imgur.com/QWjo1DD.jpg
Skilhunt H03R

mh20 rafalklis
http://images77.fotosik.pl/733/a1ba86fc8dd1b441.jpg
Skilhunt H03R

Tu mamy przykład zróżnicowania mocy, poza tym fajnie widzimy zasięg i różne barwy;
http://www.light-test.info/index.php?option=com_content&view=article&id=147%3Aczoowki-armytek-fenix-rayfall&catid=35%3Aczolowki&Itemid=54&lang=pl

Tu np. można podejrzeć nastawy;
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?385541-OHLED-ComBat-Double-quot-MiniMax-Series-Nova-MM15-quot-(2xMT-G2-P0-4x18650)-review

beamshoty jakie lubię;
http://www.taschenlampen-forum.de/threads/eagtac-dx30lc2-xp-l-hi-test-review.44158/#post593277

A tu fotki Kontrolne za dnia i w nocy i masa! fajnych beamshotów ;
http://www.taschenlampen-forum.de/threads/%C3%9Cber-800-beamshots-mit-lampenbildern.27575/

Swoje wrzucę jak pożyczę odpowiedni aparat bo, to co próbowałem robić swoim zwykłym kompaktem, woła o pomstę do nieba  Tongue
« Ostatnia zmiana: 2016-08-05, 19:38:49 wysłane przez Kiziol » Zapisane

mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #22 : 2016-08-08, 10:21:26 »

@Kiziol

I tak i nie. Fotkę MH20 wziąłeś z opisu Olighta R50 - przy robieniu beamszotów staram się dobrać parametry pod najmocniejszą latarkę, dlatego te słabsze gorzej "wyglądają". Robiąc fotki chcę pokazać spot/spill a walory przyrody mnie nie interesują Wink

Mimo wszystko od jakiegoś czasu myślę o zmianie, ustawić aparat na beamszoty i przy każdej recenzji ich używać. Tylko teraz tak - co w przypadku słabych latarek ( 1AA itp )? Jak przyjdzie porównać rasowego throwera a innym razem floodowego malucha 1AAA. Ani pod jednego ani pod drugiego nie da się uniwersalnie ustawić. A może robić dwie serie: 1 - ustawienia pod małe latarki, 2 - ustawienia pod mocne?

komor
Opinii: (9)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2016-08-08, 16:52:51 »

@mar3, przygotuj 3 ustawienia dla: 1) najsłabszych gówienek, 2) średniaków i 3) mocnych. To pozwoli wyskalować porównanie tak, żeby było wygodnie oceniać latarki tej samej klasy. Fakt, że na zdjęciu duży 4-diodowy, 4-akumulatorowy potwór wyjdzie na biało, a maleństwo do kluczy wyjdzie na czarno – nie niesie zbyt wielu praktycznych informacji. Zakres dynamiki aparatu nie jest duży i nie da się zmieścić wszystkiego na jednych ustawieniach. Myślę, że 3 ustawienia jest optymalnie, ale mając już taką bazę pomiarów lumenów jesteście w stanie sami to ocenić.

Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Cerber
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2016-08-08, 19:50:02 »

Zabawne że zagląda tu jakaś setka ludzi i tak niewielu ma coś do powiedzenia.
Dzięki komor, musimy trochę zjechać kierownika bo się rozleniwił   Grin Tongue

Robiąc fotki chcę pokazać spot/spill a walory przyrody mnie nie interesują Wink

@mar3 nie myśl tylko o sobie,  pomyśl też o innych    Tongue
 Twoje ujęcia są dobrze wykonane od strony technicznej, ale jak mówiłem brak zróżnicowania, reala,
 jakiegoś ciekawego strzału wiązki  Shocked    przykład wyżej wklejone linki. .
     Może się nie znam, ale po co robi się coraz bardziej wyj...ne lustrzanki z tysiącami funkcji
 fantastycznie dopracowaną optyką?  By używać kilku opcji? lub trybu auto?  
Tak na moją logikę  chyba chodzi również o to aby oddać na fotografii dokładnie to co widzi oko na żywo.
  mar Jak robisz beamshoty latary 2500lm to pokaż nam te 2500lm, nasycenie, barwy zasięg, dokładnie tak jak widzisz to w danej chwili na żywca i wszyscy będą zadowoleni .   Cheesy

« Ostatnia zmiana: 2016-08-11, 17:33:13 wysłane przez Kiziol » Zapisane

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2016-08-09, 00:24:43 »

Pany, weźta pod uwagę, że nie każdy ma dostęp z podwórka do super lokalizacji do focenia beamshotów. Często trzeba pojechać gdzieś dalej, zabrać cały majdan, aparat, statyw, latarki. To jest kupa roboty i czasu. I sugeruję nie oceniać, że Mariuszowi się nie chce. Wykonuje tu kawał pracy dla nas, a czas dzisiaj jest w deficycie... Wink

Cerber
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2016-08-09, 00:57:12 »

sałron masz trochę racji ,  ale i w mieście z balkonu można sobie dać radę.
 podałem w "linkach" kilka przykładów a jest takich recenzji tysiące.
I absolutnie nie twierdze że kierownikowi się nie chce, piszę to oczywiście  w żarcie  Wink
Jak chyba każdy doceniam i podziwiam Mariusz twoją pracę, miło się czyta i patrzy na genialne fotografie.
   Tylko by recenzja była doskonała brakuje jednak tych beamshotów przedstawiających
realne możliwości latarek..  bez nich by zobaczyć co potrafi, musiał by sobie każdą chyba sprawić   Roll Eyes

komor
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2016-08-09, 13:20:20 »

Pany, weźta pod uwagę, że nie każdy ma dostęp z podwórka do super lokalizacji do focenia beamshotów. Często trzeba pojechać gdzieś dalej, zabrać cały majdan, aparat, statyw, latarki. To jest kupa roboty i czasu.
Ja się odcinam od tego Cheesy i doskonale sobie zdaję sprawę, ile roboty jest przy takim teście.

Cerber
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2016-08-09, 19:10:05 »

Komor słabo,  zmiękłeś jak mała dziewczynka w strachu.   Wink
mar3  to nie dziecko  a Poważny kumaty i ambitny facet, bierze na klatę komentarze, słowa krytyki, wyciąga wnioski i rozważa wszelkie porady.    
A podejrzewam że efekt tego może być taki że przy kolejnej recenzji gały wyjdą nam z czachy..
Mimo wszystko od jakiegoś czasu myślę o zmianie, ustawić aparat na beamszoty i przy każdej recenzji ich używać. Tylko teraz tak - co w przypadku słabych latarek ( 1AA itp )? Jak przyjdzie porównać rasowego throwera a innym razem floodowego malucha 1AAA. Ani pod jednego ani pod drugiego nie da się uniwersalnie ustawić. A może robić dwie serie: 1 - ustawienia pod małe latarki, 2 - ustawienia pod mocne?

komor dał jakiś pomysł..
Ze swojej strony dodam.
 - Nie jest to łatwe ale starał bym się dostrajać aparat tak by ująć światło, nasycenie, kolory, zasięg niemalże tak, jak widzi to oko w danej chwili.
 Jak mamy latarke 850lm to fajnie by było zobaczyć te 850 lm plus realne barwy, jak mamy miotacz lumenów przykładowo 6000lm to chciałbym a wręcz pragnął bym zobaczyć (na fotce jeśli nie mogę w realu) jak świeci latara 6000lm  oraz jak daleko lub jak szeroko zależnie od typu..  
Ferrari i subaru nie mogą jeździć i wyglądać tak samo.

Dobre zdjęcia są esencja nad treścią .
Dla mnie to 70% informacji o danym narzędziu.
I gdy wiązka mi odpowiada, jej barwa, cri, rozkład,.. dopiero przyglądam się sprawom technicznym, na końcu badam rozmiar, detale...

To tyle z mojej strony
 Best regards

komor
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2016-08-09, 19:32:51 »

Nie jest to łatwe ale starał bym się dostrajać aparat tak by ująć światło, nasycenie, kolory, zasięg niemalże tak, jak widzi to oko w danej chwili.
Nie ma takiej możliwości. Oko nie jest obiektywnym i kalibrowalnym narzędziem do pomiaru jasności/jakości światła, bo adaptuje się do warunków, nie da się więc obiektywie ustalić w aparacie takiej ekspozycji „jak widzi oko”. Nawet balansu bieli nie ustalimy w ten sposób, bo nasz mózg kompensuje i to. Reszta postu jak poprzednio – znowu dość poetycko, a mało konkretnie technicznie.

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: