2019-09-18, 19:59:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Który model wybrać?  (Przeczytany 4327 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
yozone
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2015-11-16, 18:25:05 »

Cześć! Słowem wstępu chciałbym przywitać wszystkich użytkowników tego forum z uwagi że jest to mój pierwszy post Wink

Ostatnio dnie coraz krótsze, zatem mój harmonogram dnia każe mi się poruszać właściwie już w nocy. Postanowiłem zainwestować w jakąś fajną latareczkę. Siedzę trochę w dziedzinie audio dlatego wiem jak producent lubi nabijać w butelkę ludzi, dlatego postanowiłem poszperać trochę po forach co by jakiegoś szmelcu nie kupić (w końcu jakże brzmi zasięg 800m z latarki za 20zł? Cheesy ). Na początku nie przewidywałem że będę w stanie przeznaczyć choćby 50zł na latarkę, ale... Po wstępnym ogarnięciu tematu postanowiłem że spełnienie moich wymagań to koszt 120, 150zł z tym że wolałbym trzymać się tej dolnej granicy, chociaż jeżeli mam potem biadolić że mogłem troszkę dołożyć... Wiadomo. Także wytypowałem dwóch zwycięzców w postaci Convoy C8 oraz Ultrafire C8. Miałyby mi służyć w jako takim codziennym użytkowaniu, z tym że mam dość długie podwórko i będę z czasu doświetlał dalej położony obiekt, także stwierdziłem że potrzebuję czegoś o dużym zasięgu. Myślę, że latarka dzięki której zobaczę obiekt z odległości ~150m będzie super (z tym że rzadko będzie miała okazję poświecić na coś z odległości większej niż 100m. I teraz rodzi się dylemat - po przeglądnięciu kilku recek i testów zakochałem się w tym Convoyu, świetny zasięg i (subiektywnie patrząc) niezła poświata która wystarczająco podświetliłaby mi to co mam pod nogami równocześnie dobrze oświecająca obiekt znajdujący się dalej. No i przydatne funkcje (szczególnie sprawdzanie stanu baterii). Z tym że za te 125zł (tu: http://allegro.pl/latarka-convoy-c8-xml2-t6-4c-900lm-konfig-i5797477212.html ) dostaję gołą latarkę bez ogniwa, nie wspominając o ładowarce. U tego sprzedawcy jest jeszcze ogniwo szajsunga i jakaś tam ładowarka, lecz już wychodzi ponad 180 (z dostawą). Natomiast z Ultrafire C8 (tu: http://allegro.pl/latarka-ultrafire-c8-dioda-cree-xm-l-t6-warszawa-i5770367175.html [swoją drogą, czy to dość wiarygodna aukcja, czy to podróbka?]) mam wszystko co potrzeba za niemal te same pieniądze, tylko jak ze świeceniem? Nastawiam się na słabsze skupienie światła i trochę mniejszą moc, ale jak to wygląda w praktyce? (jeśli mógłby ktoś krótko porównać ich właściwości świetlne lub podesłać link do takiego porównania byłbym bardzo wdzięczny) Czy podołałaby w moim zastosowaniu? Czy ten Ultrafire pozwoli mi z ok. 150m dostrzec psa sąsiada obszczywającego mi podwórko? (pytanie jak najbardziej serio) Czy akcesoria dołączane do tej lampki są w miarę dobre, czy są nic nie warte i kupić coś oddzielnie (co mi w ogóle nie odpowiada)? Czy na pierwszą lepszą latarkę w zupełności wystarczy (i czy ma np. funkcję sprawdzenie stanu baterii, jak w Convoyu). Jeżeli tak to biere Cheesy Chyba że macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje podobnych świecidełek.
 Z góry dzięki za zainteresowanie tym wątkiem i za przeczytanie tej niekrótkiej lektury Smiley
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2015-11-17, 10:15:40 »

Zasięg 150 m to już spory dystans i potrzebujesz latarki z nieco większym lustrem. Convoy C8 jest dobrym wyborem. Możesz kupić go z diodą o przyjemnym odcieniu bezpośrednio z Chin (68.23 zł z kodem BLF):
http://www.banggood.com/NEW-Convoy-C8-AK47-71358-35-Modes-Integrated-Head-LED-Flashlight-p-980285.html
lub tą samą latarkę dopracowaną przez fachowca:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11008
W ofercie brak C8, ale to nie będzie problem.

yozone
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2015-11-17, 18:42:42 »

Dziękuję za odzew.
Po dokładniejszym pomiarze okazuje się, że maksymalny dystans jaki przyjdzie oświetlać latarce to 120m (żeby nie było niejasności odnośnie pierwszego posta - nie kupuję latarki po to aby oglądać psa sąsiada Smiley ). Rozumiem że w tej batalii Ultrafire dalej nie ma startu? W przypadku Convoy muszę jeszcze porozglądać się za ładowarką i odpowiednim ogniwem. Mógłbyś mi jeszcze podać link do jakiejś sensownej i nie za drogiej ładowarki na tej stronie? Rozumiem że Banggood to pojedyńczy sklep tj. zamawiam co chcę w jednej paczce i opłacam jedną przesyłkę (nie tak jak np allegro że jest wielu sprzedawców i oddzielna przesyłka). Chciałbym ograniczyć koszty. Wybaczcie ale nie mam doświadczenia w zakupach przez Internet tym bardziej z innego kraju. (Z tej strony naprawdę przezyłka jest darmowa?)
Którą diodę polecasz? Standardowo wybraną XML2 T6 4C z lustrem SMO czy warto przyjrzeć się innemu modelowi diody?
Wybaczcie mnóstwo pytań ale znowu padakę mam, jak wszystkiego pewien nie jestem to się niepokoję Smiley Ten typ tak ma Cheesy
rafalklis
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2015-11-17, 19:47:47 »

Ta Ultrafire jest klonem Convoya, którego Tobie polecam. Prawdopodobnie jest gorszej jakości i w Twoim linku dużo droższa.
Dioda 4C ma przyjemny neutralny odcień. SMO to lustro gładkie, czyli większy zasięg.
Tutaj porównanie odcieni:
http://www.superspolem.pl/s2/temp.png
Ładowarka na USB + ogniwo z Polski:
http://www.hurt.com.pl/power-bank-sony-li-ion-18650-2250-mah-ladowarka-everactive-ec-10,p14261.html
Przesyłka z Banggood jest darmowa. Warto jednak dopłacić około 2$ za tracking.

yozone
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2015-11-17, 20:46:04 »

Dzięki za porównanie odcieni, ten 4C wydaje się być idealny, właśnie czegoś takiego mi trzeba Smiley Jeszcze w tym tygodniu odwiedzę znajomą, która nie boi się zakupów za granicą, żeby zamówić tego Convoya. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Z tym że mam jeszcze jedno pytanko :> Podana przez Ciebie ładowarka nie ma zasilacza sieciowego, czy można użyć w tym celu ładowarki od telefonu (I=2A) czy będzie za mocna? A może lepiej użyć zwykłego portu USB komputera?
rafalklis
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2015-11-18, 10:48:40 »

Ja używam ładowarki od telefonu, lub wtyczki USB do zapalniczki samochodu. Zakupów się nie bój i pamiętaj żeby dopłacić do trackingu.

yozone
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2015-11-18, 13:25:20 »

Zatem tak zrobię. Dzięki za odpowiedź na tą niekrótką serię pytań, rozwiałeś wszelkie moje wątpliwości. Kiedy sprzęt do mnie przyjedzie chętnie podzielę się wrażeniami Smiley Na pewno jeszcze nie raz odwiedzę to forum, kłaniam się nisko i pozdrawiam :]
rafalklis
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2015-11-18, 15:27:56 »

Przesyłkę będziesz mógł śledzić np. tutaj:
https://www.17track.net/pl/
Czas od nadania do dostarczenia to zazwyczaj około 14 dni.

yozone
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2016-02-10, 00:11:34 »

Witam po dłuższej przerwie Smiley Może i to odkopywanie tematu ale obiecałem podzielić się wrażeniami z użytkowania latareczki (Convoy C8), tak i jestem. Będzie to w sumie taka mini recenzja, może trochę chaotyczna, ale lubię pisać :> (od razu ostrzegam że nie mam żadnego doświadczenia z latarkami także może nie być obiektywnie, ot spostrzeżenia prostego zjadacza chleba)

Tak więc latareczka przychodzi w skromnym, bardzo skromnym opakowaniu, zwykły kawałek tektury, nawet logo producenta czy nazwy modelu ni ma... Zdziwiłem się trochę, ale lecim dalej. W środku jedynie latarka i pasek (który pokochałem od razu, znacznie wygodniej nosi się latarkę o ryzyko upuszczenia spada do 0,000...001%). Producent nie przewidział instrukcji obsługi, zatem chwilę mi zajęło jak wybiera się grupę trybów pracy latarki... Może dla bardziej doświadczonych użytkowników to żadne odkrycie, ale ktoś kto pierwszy raz w życiu trzyma takie cacko w rękach nie od razu wie wszystko.
Tak że ten Smiley Pierwsze wrażenie bardzo dobre, czuje się że trzyma się coś solidnego w ręku, 0 plastiku, nic nie skrzypi, nie wygina się (po odkręceniu włącznika widać że ścianka tuby nie jest cienka jak żyletka). Oczywiście konstrukcja uszczelniana oringami (szkoda, że producent nie dorzuca zapasowych... Że w ogóle nic nie dorzuca ;( ), ale wodoszczelności nie sprawdzałem. Boję się Cheesy Deszcz i śnieg wytrzymała bez najmniejszego problemu, także więcej mi nie trzeba Smiley
W kwestii ergonomii nie mam nic do zarzucenia. Obawiałem się że tuba latarki będzie za krótka i żeby trzymać ją całą ręką trzeba będzie kawałkiem dłoni "nachodzić" na radiator umieszczony pod pigułą, co byłoby niewygodne. Jednak tak nie jest. Mam dość sporą dłoń i jeszcze trochę miejsca zostaje, nie jest źle. Przycisk włącznika jest w miarę wyczuwalny, jednak gdy smyram go kciukiem przycisk delikatnie przechyla się trochę na boki (chyba tak musi po prostu). Nie przeszkadza to w ogóle, taki niuans Smiley Widać żeby działać tak jak działa, musi mieć delikatny luz. I kropka. Od razu powiem że nie sprawdzałem jak się go obsługuje w rękawiczkach, miejcie pretensje do naszej zimy Smiley I muszę jeszcze dopisać (tak w kwestii przyjemności z użytkowania), że uwielbiam ją rozkręcać. Wszędzie gwinty są tak fajnie dobrane i delikatnie posmarowane co sprawia, że główne elementy latarki (włącznik, tuba) bardzo przyjemnie się odkręcają Cheesy Niby stawiają wyraźny opór ale idzie to tak przyjemnie gładko, że po prostu musiałem o tym wspomnieć Cheesy
I teraz wisienka na torcie... Jak to świeci. Pierwsze wrażenie było piorunujące wręcz Cheesy Nie spodziewałem się, że ktoś w tak małych wymiarach może zmieścić taki wydajny miotacz światła. Skupienie światła jest tutaj w miarę spore, chciałbym określić rozmiar spota z xx odległości ale nie chcę skłamać, bo dokładnie tego nie mierzyłem. w każdym bądź razie daje to latarce dość zacny zasięg. Przykłady: z odległości ~150m (na nieoświetlonej drodze) bez problemu widzimy drugą osobę, z 220 - 230m widać każdy dom, budynek, który tylko chcemy (choć już wyraźnie ilość docieranego tam światła zmalała - jednak wciąż widać dobrze). Większe dystanse? Hm... Tu jest problem. Nie jest nim latarka, jest nim otoczenie. Tak, w zabudowaniach nie sposób sprawdzić zasięg (najdalej udało mi się na te 230m), a nad polami o tej porze roku wiecznie unosi się ta cholerna mgła, ograniczając widoczność do 150, nawet 100m. Chciałem zrobić kilka zdjęć różnych obiektów oświetlanych z większych odległości w polach (jakiś świerk czy domek nad stawem), lecz niestety to niewypaliło :/ Co tu można więcej o świetle napisać, siedzi tu XML-2 T6 4C. Dioda ta daje światło o leciutko ciepłej barwie, takie w sam raz. W moim odczuciu cieplejsza [od tej] barwa nadawałaby się jedynie do domu, natomiast biała czy srebrzysta, która mi się jednak bardziej podoba, to nie spełniałaby zadania tak dobrze jak ta którą mam. Spill latarki jest ok, jest równomierny i nie tworzą się żadne pierścienie, jak na ten typ latarki jest dość spory moim zdaniem, idąc po drodze i świecąc spotem daleko na drogę, spill był już z 1,5 metra przede mną (co za profesjonalizm, no nie? :> )

Słowem podsumowania: Zacna latarka za niewielkie pieniądze, ma co trzeba, solidna, no i jak świeci :> EDC to to nie jest, ale u mnie ten Convoy przejął taką rolę, z tym że jest  hmmm... bardziej uniwersalny? W końcu świeci na niemałe odległości, a z bliska też dobrze widzę Cheesy

Zalety:
-cena
-stosunek jakość/$$$
-duży zasięg
-ilość światła
-wygoda użytkowania
-niezawodność (choć to jeszcze pokaże czas)
-gładkie rozkręcanie jej Cheesy
Nie wiem czy można to zaliczyć do zalet, ale latareczka pomaga przypomnieć swoją osobę sąsiadom Smiley Chętnie pozdrawiają w postaci ku*w i ch*jów po chwili świecenia po oczach Cheesy

Wad na razie nie stwierdzam, jedyne z czego mogę być mniej zadowolony to z tego, że producent nie dorzuca kompletnie nic do latarki (no, nie licząc paska). No i mogłaby świecić dłużej na jednej baterii (nie lubię dusić się na niższych trybach :> ), ale zamierzam kupić dodatkowe, pojemniejsze ogniwo.

To na tyle Smiley Co do przesyłki to latareczka przybyła w równe 2 tygodnie, myślę że nie jest źle Smiley Jednak sklep mnie trochę zawiódł podczas składania zamówienia, skierował płatność za pośrednictwem PayPal (siostra ma kartę Visa). Kartę odrzucono, ale pobrali pieniądz za próbę transakcji (1$ za jedną). Jeszcze nieświadomi, próbowaliśmy łącznie 3 razy... Także wydymali nas za 12zł, no nieźle Smiley Niesmak pozostaje, a ja dalej nie jestem w pełni przekonany do zakupów w sieci.

No to mam nadzieję że ktoś to doczytał do końca, ja jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas na pomoc dla mnie, teraz ja poświęciłem chwile na te wypociny, może będzie przydatne dla kogoś niezdecydowanego :]  Pozdrawiam.

EDIT: Jeżeli ktoś ma jakieś pytania co do latarki bądź chciałby kilka konkretnych beamshotów to służę pomocą ;]
« Ostatnia zmiana: 2016-02-10, 00:25:20 wysłane przez yozone » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: