2020-07-04, 04:15:33 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:
 
    Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l  (Przeczytany 13011 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
Miejsce pobytu: okolice Poznania
wiadomości: 3 768
« : 2015-05-16, 21:35:13 »

Latarki na testy dostarczył Bocian

http://s13.postimg.org/b7k62c52f/P1220232.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


podstawowe informacje:

 • Źródło światła: dioda CREE XP-L V6 3C
 • Trzy grupy trybów

EDC: 0,03% - 2% - 25% - 100%
Rower: 5% - 25% - 100%
Taktyczna: 100% - 5%

 • Optyka: 3 rodzaje do wyboru - kolimator spot/medium/wide
 • Podłoże MCPCB diody: Noctigon, miedziane, z bezpośrednim padem termalnym
 • Zasilanie: Jeden akumulator Li-Ion typu 18650 ( bez zabezpieczenia )
 • Obudowa: Aluminium z matową powłoką HA-III w kolorze czarnym
 • Szybka: Syntetyczny, nietłukący półfabrykat CR-39 z powłokami AR o przepuszczalności światła 98%, powłoką Super-Hard oraz hydrofobową.
 • Włącznik: wysoko-prądowy włącznik typu Reverse
 • Wymiary: 121mm (całkowita długość) x 24mm (średnica korpusu) x24mm (średnica głowicy)
 • Waga: 74 gramy (bez ogniwa)

Latarki są dostarczane w białych kartonikach. Wewnątrz oprócz latarki znajdziemy: smyczkę i instrukcję - skromnie się zaczyna Grin.

http://s18.postimg.org/c5ft967ex/P1220224.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Wszystkie trzy wersje bazują na tej samej obudowie - Convoy S6, ta latarka była już szczegółowo opisywana, może zamiast opisywania na nowo tego samego skupię się na drobnych różnicach - bo jest to nowa wersja obudowy. Głowice skrywają nową diodę - Cree xp-l, do wyboru mamy 3 rodzaje optyki, spot, medium i wide. Poza tym standardowe szkiełka z poliwęglanu i świecące o-ringi. Całość sprawia estetyczne wrażenie.

http://s29.postimg.org/azzdpbsbr/P1220207.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Serce latarki dostało nowy ulepszony soft - dodano trzy grupy trybów, zwiększono ilość trybów ... ale o tym później. Na sprężynce od plusa przylutowana blaszka, dzięki temu mamy lepszy styk.

http://s13.postimg.org/y7o0izc87/P1220213.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Nowa dioda osadzona na podłożu Noctigon, podłoże przylutowane do radiatora - dzięki temu mamy lepsze odprowadzanie ciepła. Modelarskie kabelki, ładne luty i optyka "spot" - standard utrzymany Grin

http://s12.postimg.org/nkahq7oi5/P1220215.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Jeszcze szybki rzut okiem na optyki. Najlepsze wrażenie robi wersja spot - krystalicznie czysta, ładnie widać diodę i nawet napisy na podłożu.

http://s21.postimg.org/xhcqn2vzb/P1220225.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Medium jest chropowata, za dużo to tu nie widać - jedynie to, że cała powierzchnia emitująca światło "odbija" się na soczewce.

http://s17.postimg.org/n60aptelr/P1220226.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Wide daje ciekawy efekt, w sumie jest tak samo chropowata jak medium ale sprawia wrażenie wypukłej. Tu wyraźnie widać, że mniejsza część diody odbija się na soczewce.

http://s18.postimg.org/fpuyt480p/P1220227.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Pamiętam te o-ringi, miękkie i grube, dawały wyraźny opór i lubiły się przyszczypnąć. Od strony głowicy gwint bez anodyzacji, jakiś mały luz da się wyczuć ale ogólnie bez zastrzeżeń. Warto wspomnieć, że tuba z głowicą jest bardzo mocno skręcona, nie byłem w stanie rozkręcić tego w rękach.

http://s22.postimg.org/kckap32e9/P1220212.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Od strony włącznika mamy nowe o-ringi. Czarne, lepiej dopasowane dzięki temu łatwiej się skręca i nic się nie podwija. Przy okazji widać stan anodyzacji S6ki którą używam dość intensywnie ( rower i praca ), całkiem dobrze się trzyma. Aha - w nowej mamy większą średnicę tuby, nie da się zamienić zakrętek.

http://s24.postimg.org/67clu1q7p/P1220209.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-lWewnątrz zakrętki zmiany, teraz mamy mały pierścionek który się wkręca ( dociska klika ), przy skręcaniu ścianka tuby opiera się na krawędzi zakrętki - dzięki temu mamy stabilne połączenie, brak efektu "pływania". W niektórych latarkach po mocnym skręceniu pierścionek lubił się luzować i powstawały problemy, tu nic takiego się nie stanie. Na zdjęciu lewa zakrętka od nowej wersji a prawa od starej.

http://s29.postimg.org/77qxu3ztz/P1220208.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Włącznik został zmieniony na wysoko prądową wersję, stawia wyraźny opór przy wciskaniu, klika głośno - kawał klika jednym słowem Grin Sprężynka wykonana z fosforyzowanego brązu + spory mosiężny styk, wszystko to po to aby zminimalizować straty i spadki napięcia.

http://s11.postimg.org/t2um0tkmb/P1220210.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Staranne luty i błyszcząca cyna cieszą oko.

http://s13.postimg.org/pqcvt0ekn/P1220211.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Jakby ktoś pytał - nowa wersja jest ciut wyższa od starej. Gumka od klika jest teraz bardziej schowana, dzięki temu latarka stabilniej stoi "na świeczkę"

http://s7.postimg.org/5s2axib7v/P1220202.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-lObsługa latarek.


Sterownik latarki doczekał się kolejnej odsłony, tym razem nacisk położono na wysoką sprawność. Nie znam się na tym ale Bocian opisuje to jako:

Cytuj
sterowanie 2xAMC7135 (700/760mA) na oddzielnym kanale PWM (pozwala to na znaczne wydłużenie pełnej stabilizacji prądowej trybów bazujących na tym kanale. Tzw. tryby wysokiej sprawności. W praktyce np. tryb 25% ma płaską regulację prądu 700/760mA do ok. 3,15V napięcia na ogniwie i sprawność dla diody (np. XP-L V6) na poziomie 170-180lm/W.

Za chwilę sprawdzimy czy faktycznie jest jak obiecuje  Grin no, wiadomo jak to jest z obietnicami  Grin

Klik jest typu rewers, to nim będziemy sterować latarką. Jak już pisałem - klik działa dość twardo, co moim zdaniem poprawia sterowanie, łatwo go wyczuć i trudniej przekroczyć granicę pół-kliku. No właśnie - pół-kliki,  nimi będziemy wydawać polecenia dla sterownika. Podstawową operacją jest jeden-klik i dwu-klik - nimi zmieniamy tryby albo w górę albo w dół. Jest to znane rozwiązanie z poprzedniej wersji, proste i skuteczne ale trzeba się nauczyć i przyzwyczaić do tego. Mi dość często zdarzają się pomyłki i zamiast zmniejszyć tryb wskakuję na jaśniejszy Grin Tym razem mamy kilka opcji które ułatwią nam obsługę, postaram się po kolei opisać wszystkie funkcje.

Wszystkie czynności dokonujemy na włączonej latarce.

3-kliki
Załączają stroboskop. Jasność strobo jest taka jaką miał tryb z którego go włączyliśmy, jest to bardzo fajna i przydatna funkcja! Ostatnio dużo jeżdżę na rowerze i bardzo mi takie coś odpowiada. W sumie mam sporo latarek, nawet takie gdzie strobo ma fajne wolne błyski - akurat na rower, ale co z tego jak zawsze błyska w 100% jasności Undecided Wolę "delikatnie" pokazywać swoją obecność na drodze a nie od razu nokautować jadących z przeciwka Evil. Kolejną ciekawostką są różne częstotliwości stroboskopu ... ale o tym dalej.

4-kliki Czyli pomiar napięcia akumulatora, 10 błysków oznacza, że mamy świeżo naładowany akumulator a im mniejsza liczba błysków tym bardziej rozładowany. Pomiar jest dokonywany pod obciążeniem, jest to bardzo dobry test dla ogniwa Grin W nowej wersji sterownika zmniejszono prędkość błysków, dzięki temu łatwiej je policzymy.

5-klików Tu możemy sobie wybrać grupę trybów - mamy trzy do wyboru. Są one fabrycznie zaprogramowane, tak to wygląda:

Cytuj
EDC: 0,03% - 2% - 25% - 100%
Rower: 5% - 25% - 100%
Taktyczna: 100% - 5%

Grupy to nie tylko ilość trybów, od nich zależy też częstotliwość stroboskopu - nazwy wszystko wyjaśniają, ja najbardziej polubiłem EDCstrobo Grin. Każdy tryb w danej grupie możemy oczywiście zmienić jak chodzi o jego jasność, ja np. lubiłem na rowerze mieć załączoną grupę taktyczną, tylko 5% przestawiałem na ciut jaśniejszy. Dlaczego ta grupa? bo miałem normalny tryb do jazdy a w razie co szybko dostępne 100% - w razie jak trzeba było komuś błysnąć, powrót do normalnej jasności był równie łatwy i szybki, tu nie szło się pomylić ( nie zawsze się łatwo klika podczas jazdy ). Jedynie co to stroboskop z tej grupy nie nadawał się na rower Wink Ogólnie fajny pomysł z tymi grupami, w zależności od potrzeby możemy sobie szybkim 5-klikiem zmienić grupę zamiast programowania całej latarki od początku. Aha - każda zmiana grupy jest sygnalizowana odpowiednią ilością błysków ( żebyśmy wiedzieli co załączyliśmy ). Niestety te błyski są bardzo szybkie i trudno się je odczytuje.

6-klików Służy do zmiany jasności danego trybu. Programowanie rozpoczyna się od najsłabszego trybu i stopniowo przechodzi przez wszystkie dostępne - na 100% zamruga i zaczyna wracać w dół. Fajnie, że zwolniono tempo wyświetlania trybów, możemy się spokojnie zastanowić ( każdy tryb zapala się na 1.5s ). Zwiększyła się ilość dostępnych trybów - mamy też bardzo fajny i słaby moon! W dodatku nie ma mowy o żadnym widocznym efekcie PWM!

lista trybów, prądów i czasów działania - żywcem gwizdnięta Bocianowi Grin mam nadzieję, że się nie obrazi

http://www.imperator1st.republika.pl/2015/tabelkaxpl.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


7-klików Służy do wyłączania i włączania pamięci. W sumie to pamięć w sterownikach Bociana zawsze działała tak jak lubię - szybko i sprawnie. Nie ważne czy włączyliśmy latarkę aby błysnąć czy poświecić dłużej - pamięć zapamiętywała dany tryb momentalnie. Teraz możemy ją wyłączyć, co jest ciekawe to to, że nie ma znaczenia jak długo świeciliśmy latarką, czy zmienialiśmy tryby bardzo szybko - gdy mamy wyłączoną pamięć latarka zawsze załączy się w pierwszym trybie danej grupy.

8-klików To opcja ratunkowa jak za dużo pogrzebiemy Grin Czyli reset. Sterownik wraca do ustawień fabrycznych.

Sterownik posiada zabezpieczenie termiczne które chroni latarkę przed przegrzaniem, temperatura jest ustawiana przez Bociana indywidualnie dla każdej latarki. Jeżeli stwierdzimy, że latarka nagrzewa się zbyt mocno lub może się jeszcze trochę nagrzać możemy przestawić próg.

9-klików Powoduje, że latarka wskoczy na tryb 100%, stopniowo się nagrzewa i czeka na naszą decyzję - krótkim pół-klikiem sami wybieramy próg termiczny

Możemy też ręcznie co 5C zmieniać ten próg, i tak:

10-klików Przestawia próg o 5C w górę

11-klików Przestawia próg o 5C w dół.

Pomiary jasności i inne prądowe sprawy.

Pobór prądu mierzony na akumulatorze. Luksy mierzone z metra. Latarki są przystosowane do zasilania akumulatorem bez zabezpieczenia ( zabezpieczone są za długie ). Bez zabezpieczenia mam tylko używane Panasonic 2900mAh i to na nich robiłem wszystkie testy. Warto o tym pamiętać ponieważ Bocian podaje czasy pracy dla akumulatora 3400mAh. Pobierane prądy pokrywają się z tabelką Bociana, oczywiście mierzyłem je na krótkich i grubych kablach Grin

Wersja spot, grupa trybów "EDC", ustawienia fabryczne:

 • 100% 3.04A i 7500l/m
 • 25% 760mA i 2400l/m
 • 2% 70mA i 240l/m
 • 0.03 1mA i 3.5l/m

Wersja medium, grupa trybów "EDC", ustawienia fabryczne:

 • 100% 3.04A i 5500l/m
 • 25% 760mA i 1600l/m
 • 2% 70mA i 180l/m
 • 0.03 1mA i 2l/m

Wersja wide, grupa trybów "EDC", ustawienia fabryczne:

 • 100% 3.04A i 3600l/m
 • 25% 760mA i 1100l/m
 • 2% 70mA i 120l/m
 • 0.03 1mA i 1l/m

Zrobiłem testy czasu działania i trzymania jasności. Na pierwszy ogień tryb 100%, dostajemy dobre 25min. stabilizacji, później powolny spadek i przy ~60min. sterownik zaczyna informować nas o rozładowanym akumulatorze.

http://s23.postimg.org/i4zc1dlbf/100.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


I tryb 25% - ten co to miał być taki super sprawny i w ogóle Grin no i faktycznie jest, świeci płasko od początku do końca, dostajemy ~240min stabilizowanych 360 lumenów.

http://s3.postimg.org/5zxnoga0j/25_mm.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Film.

<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.youtube.com/v/NGNOIHucaR8" width="425px" height="350px" AllowScriptAccess="never" quality="high" wmode="transparent"/><noembed><a href="http://www.youtube.com/v/NGNOIHucaR8" target="_blank">http://www.youtube.com/v/NGNOIHucaR8</a>

Testy wodne.


Standardowy test przebiegł pozytywnie, jedynie co to musiałem umyć latarki w ciepłej wodzie z mydłem bo zaszły glonami Smiley

http://s28.postimg.org/ua8gnpfvh/P1220249.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Porównanie wielkości i beamszoty

Do porównania wybrałem Convoy M2 mod Bociana na xm-l2 reflektor op i 2.8A w maksie, Convoy S6 mod Bociana na xm-l2 kolimator 15* i 3.04A w maksie oraz najnowszy Wizard od Armytek'a na xm-l2

http://s10.postimg.org/68v4xdoeh/P1220204.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


jeszcze widok od przodu

http://s16.postimg.org/ira65hal1/P1220205.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Wszystkie latarki zasilane świeżo naładowanymi akumulatorami 18650, tryby 100%.

Convoy M2
http://s3.postimg.org/h3qglja2b/P1220173.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xm-l2 kolimator 15*
http://s23.postimg.org/9oinssr3f/P1220174.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xp-l spot
http://s10.postimg.org/ewhj2vgzt/P1220175.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xp-l medium
http://s1.postimg.org/kn821gf2n/P1220176.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xp-l wide
http://s15.postimg.org/5zije6jq3/P1220177.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Wizard xm-l2
http://s27.postimg.org/y8cwvyar7/P1220178.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


i jeszcze raz to samo ale widok z boku

Convoy M2
http://s1.postimg.org/vo7sk7wpb/P1220179.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xm-l2 kolimator 15*
http://s9.postimg.org/hak091p1r/P1220180.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xp-l spot
http://s23.postimg.org/ei70becyz/P1220181.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xp-l medium
http://s14.postimg.org/ga8m9gh75/P1220182.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Convoy S6 xp-l wide
http://s29.postimg.org/5hqbywj47/P1220183.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Wizard xm-l2
http://s4.postimg.org/aaoinjulp/P1220185.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


Uff starczy tego Grin Przyznam szczerze, że z lekka zdziwił mnie Wizard - słabo wypadł, w sumie S6 wide świeci szerzej i zdecydowanie jaśniej, ma ponad 20min stabilizacji, spot jest równie "gładki" jak przypadku Wizarda ... może ta optyka zjada tyle światła?

Podsumowanie na koniec


Bardzo ciekawy update, sterownik dostał kilka poprawek - teraz jest wysoko wydajny co w połączeniu z nową diodą xp-l daje dobre efekty i wysoką sprawność sięgającą 180lm/W ( tryby do 25% ). Więcej trybów do wyboru + stabilny i bardzo słaby moon, zero efektu "PWM". Zabezpieczenie termiczne + ochrona ogniw przed nadmiernym rozładowaniem, ciekawe funkcje ale obsługa nadal dostępna dla nie lubiących klikologi. Trzy rodzaje optyki do wyboru - chociaż przyznam szczerze, że do dnia dzisiejszego nie potrafię się zdecydować która byłaby dla mnie najlepsza Grin Spot chyba odrzucam - bo mam poprzednią wersję na xm-l2 i soczewce 15*, mam Wizarda który świeci podobnie do wide - no może nie tak jasno. Zostaje medium, to takie połączenie zasięgu i szerokiego spota, tą najczęściej miałem w kieszeni ... bardzo dobrze się sprawdzała na co dzień i w pracy

http://s24.postimg.org/jqhyjuffp/P1220230.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-l


a po pracy lądowała na kierownicy Grin

http://s30.postimg.org/8cgtbfuep/P1220246.jpg
Kolejny mod Bociana czyli Convoy S6 xp-lSzkoda, że zestaw jest troszkę ubogi - dostajemy tylko latarkę i smyczkę. Brakuje mi porządnego przykręcanego klipsa! Mam kilka nowych akumulatorów 3400mAh zabezpieczonych ale niestety są za długie, szkoda. Może dałoby się to jakoś zmienić w przyszłości? Pomysł z błyskami przy zmianie grup ciekawy ale mruga ciut za szybko, ciężko to zliczyć.

Mimo wszystko polecam, bardzo fajne i uniwersalne latarki Smiley

Zapisane
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl
*****
Offline Offline

wiadomości: 1 185

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2015-05-16, 23:16:20 »

Jak zwykle świetna robota Evil

Ten spot to chyba coś dla mnie Grin
Jak jasność i zasięg w porównaniu do XM-L2? Bo ze zdjęć niewiele wynika, lepiej opisać jak to wygląda na żywo.
Zapisane

albercik
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
Miejsce pobytu: Wlkp
wiadomości: 227


WKMN
Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2015-05-17, 00:54:44 »

Dzięki za kolejną fajną reckę. Jak działa zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora bo domyślam się że jest? Grin
Co do Wizarda to też zauważyłem, że gdzieś "gubi" światło. Używając go jako czołówki używam wyższych trybów niż w Zebrze.

Zapisane

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
Miejsce pobytu: okolice Poznania
wiadomości: 3 768
« Odpowiedz #3 : 2015-05-17, 10:40:54 »

Dzięki Smiley

maba - Jak chodzi o luksy to wersja na xm-l2 bardziej pasuje do medium z xp-l. Lubię spota z xm-l2 bo ma taką kwadratową otoczkę która fajnie doświetla, wersja spot z xp-l ma intensywniejszego i bardziej skupionego spota ale też więcej takich "kresek" za spotem, tu zamiast kwadratowej otoczki jest większa i okrągła, taki słaby spill z reflektora. Postaram się dzisiaj porobić jakieś fotki spotów na ścianie z większej odległości coby było widać różnice.

albercik
- jest mrugnięcie i tryby schodzą w dół, ładnie widać schodki na wykresach ( na samym końcu)

nie wiem o co chodzi z Wizardem ale wiem, że można zrobić równie ładnie i szeroko ale jaśniej Grin

Zapisane
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl
*****
Offline Offline

wiadomości: 1 185

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2015-05-17, 13:29:50 »

Spot ma wyraźnie lepszy zasięg od innych, czy to niewielka różnica?
Zapisane

yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl
****
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
Miejsce pobytu: LJA ;-)
wiadomości: 765


zwykły gadżeciarz - amator
Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2015-05-17, 13:31:51 »

Świetna lektura na niedzielne popołudnie - dzięki Smiley

Chętnie widziałbym taką latareczkę w swojej kieszeni (koniecznie w wersji spot), chociaż brakuje mi dwóch rzeczy:
- klips, najlepiej deep carry pocket  Roll Eyes
- współpraca z zabezpieczonymi ogniwami, ponieważ tylko takie posiadam

Mając to, latareczka byłaby blisko mojego ideału Roll Eyes

p.s. A dodatkowo 2 lata gwarancji, polski producent oraz twórca firmware`u Cool
Zapisane

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
Miejsce pobytu: okolice Poznania
wiadomości: 3 768
« Odpowiedz #6 : 2015-05-18, 09:55:34 »

Okazało się, że zrobienie dobrego porównania jest trudniejsze niż myślałem. Muszę do tematu podejść jeszcze raz ... Spot ma lepszy zasięg od pozostałych ale nie są to jakieś kolosalne różnice.

yano - myślę, że nie byłoby problemu gdybyś zamówił u Bociana wersję pod akusy z zabezpieczeniem  Smiley
Zapisane
albercik
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
Miejsce pobytu: Wlkp
wiadomości: 227


WKMN
Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2015-05-28, 23:00:46 »

Od prawie tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem S6 w wersji medium.

Brakuje w nim klipsa. I na tym kończą się minusy tej latarki Grin

Sterownik jest świetny. Zwiększenie ilości światła poprzez pojedynczy klik a zmniejszanie jej poprzez dwuklik jest proste i genialne. Podczas spaceru gdy potrzebujemy więcej światła klikamy raz a potem aby powrócić do używanego trybu wystarczy szybki dwuklik - nie trzeba przechodzić przez wszystkie tryby. Super rozwiązanie.
Optyka medium bardzo mi odpowiada. Stanowi kompromis pomiędzy szerokością a zasięgiem światła. Tryby edc (te sprawdziłem w praktyce) są fajnie dobrane. Drugi w zupełności wystarcza aby oświetlić sobie nim drogę. Jak komuś nie odpowiada, to oczywiście może go zmienić.
Klik jest odpowiednio twardy. I jest tam gdzie być powinien, czyli w dupce Grin Pomiędzy gumką a włącznikiem nie ma luzu. Tryby zmienia się bardzo dobrze. Latarkę można postawić na dupce. Poluzowanie dupki zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem.
Barwa światła neutralna, zimniejsza niż w neutralnych zebrach. Mi pasuje.

Gdyby tylko jakiś sensowny klips jeszcze był... Grin

A i tak ją polecam  Smiley

Zapisane

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

 
Skocz do:  

Podobne tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Bociana modyfikacja Convoy'a S6 Recenzje « 1 2 » mar3 22 31374 Ostatnia wiadomość 2015-05-02, 22:32:44
wysłane przez maba
Bociana modyfikacja Convoy'a S8 Recenzje mar3 4 16602 Ostatnia wiadomość 2014-03-04, 00:32:33
wysłane przez M.O.D.
Bociana modyfikacja - Convoy M2 Recenzje « 1 2 » mar3 18 22678 Ostatnia wiadomość 2017-08-03, 22:50:49
wysłane przez zieloczek100
Mody Bociana Convoy S2+ 1450/1520lm, M2/C8+ 1350lm Luxeon V 4000/5000K Latarki Modyfikowane i Domowej Roboty « 1 2 » Bocian 28 19604 Ostatnia wiadomość 2019-09-14, 22:49:30
wysłane przez Bocian
Latarki UV - Convoy S2 vs Convoy S2+ czyli z filterm i bez ;) Lampki specjalne Dominik 3 5004 Ostatnia wiadomość 2019-01-16, 00:17:29
wysłane przez Dominik