2019-09-18, 19:57:13 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: PROSZĘ O PORADĘ W WYBORZE LATARKI EDC  (Przeczytany 5265 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
marlena
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2015-01-18, 01:49:51 »

Witam wszystkich użytkowników forum, mam na imię Marlena i od jakiegoś czasu, za sprawą mojego faceta zaczęłam interesować się latarkami Smiley
Obecnie posiadamy z moim lubym 2 Olighty S15 i S20, kilka ogniw 18650, jakieś latarki "bazarówki" i GP Discovery z diodą cree na AAA.
Chciała bym zrobić niespodziankę mojemu facetowi, który od jakiegoś czasu nosi się z zamiarem zakupu jakiejś mocniejszej latarki EDC zasilanej 18650, ale ostatnio spadło mu trochę wydatków na głowę i nie może sobie pozwolić na zakup nowego światełka, więc postanowiłam zrobić mu prezent i sobie przy okazji - ostatnio cały czas gada tylko o latarkach... może w końcu przestanie, jak dostanie nową ( lubię latarki, ale głowa mi pęka od jego gadania).

Sprawa najważniejsza nie chciała bym wydać więcej niż 200 zł, a jeśli da się kupić coś rozsądnego za 100 zł - 150 zł, to będzie jeszcze lepiej Wink

Trochę podpytałam jakie kryteria wyboru ma spełniać latarka, którą, będzie chciał sobie kupić:
1. neutralna barwa dioda ( to chyba dla niego najważniejsze )
2. jeśli się da to w miarę kompaktowe rozmiary ( mieliśmy w rękach solarforce l2, fajnie świeciła, ale myślę, że lepiej by było gdyby latarka, była mniejsza w końcu to ma być EDC )
3. prosta obsługa - chyba chciałby sam sobie ustawiać te wszystkie profile i ich jasność, ale żeby nie było zbyt wiele opcji ustawień, tak to zrozumiałam, ale mogłam coś pokręcić )
4. żeby dobrze świeciła przynajmniej na 50 - 60 metrów i w miarę szeroko
5. żeby długo świeciła na jednym paluszku 18650
6. musi mieć moon
7. żeby była uniwersalną latarką EDC i wystarczyła mojemu facetowi, bo jak słucham ile
latarek planuje kupić w przyszłości, to mi ręce opadają ( ja mam mojego Olighta S15 i
mi w sumie wystarcza )

Podpatrzyłam w historii przeglądarki, że oglądał często EagleTac D25LC2 Clicky XM-L2 U2 850lm, EDC X1 i EDC X1 z trzema diodami, Solarforce l2p, Convoy: C8, S2, S2+, S3, S6, S8 - modowane ( o tych Convoy najczęściej słyszę od mojego faceta, ale jakie są różnice między tymi latarkami i sterowaniem nimi ? Ceny jeszcze w miarę rozsądne, ale czy się opłaca je kupić, a jak tak, to którą ? ). Jeśli ktoś ma inne propozycje latarek, to też bym o nie poprosiła ( zawsze mogę niby przypadkiem podpytać, czy by mu pasowała jakaś latarka ).
Proszę o pomoc w wybraniu latarki na EDC dla mojego faceta, nie chcę sama kupić mu latarki w ciemno, żeby się nie okazało, że będzie niezadowolony, a ja wyrzucę ciężko zarobione pieniążki w błoto Sad
Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedzi.
Marlena
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2015-01-18, 06:15:14 »

Cześć Marlena,
wszystkie te latarki są ok
muszę Cię jednak zmartwić Sad,
bo Twój okazuje symptomy pewnej choroby Smiley, mogę też Ci powiedzieć że jest bardzo prawdopodobne iż na jednej się nie skończy Grin

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
marlena
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2015-01-18, 11:59:39 »

No tak, ale którą mam mu kupić i dlaczego ? Czym się różnią Convoy S2, S2+, S6 i S8 ? Którą z nich wybrać ? Od kogo kupić i z jakim sterowaniem ? Czy OLight S30, albo jakiś Fenix, nie będą lepsze ? Zaczynam się w tym naprawdę gubić.
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2015-01-18, 13:20:29 »

Ogranicz wybór do dwóch - spełniają wszystkie założenia i są najlepszym wyborem w tej cenie.

X1 na trzech XP-L też fajna, ale cena powyżej 200zł, więc zostaje tylko standardowa wersja 1xXM-L2:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=117833

No i S6 od Bociana, mniej więcej to samo:

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,61122.0.html
http://allegro.pl/convoy-s6-xm-l2-950lm-ref-kolim-ster-rozszerzony-i5005376776.html

marlena
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2015-01-18, 15:36:49 »

A czym się różnią między sobą Convoye S2, S6 i EDC X1 ? Która z nich świeci najdalej ? Która ma najwięcej lumenów i jakie są w ogóle różnice między nimi ? Widzę, że S2 jest najtańsza, czy warto dokładać pieniążki do S6 lub EDC X1 ? Którą byście wybrali dla siebie ?
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2015-01-18, 19:17:46 »

Bardziej liczy się kto taką lampkę moduje - a greg czy Bocian to sprawdzeni fachowcy Cool

Kupujesz porządną, poprawioną latarkę z autorskim, przemyślanym sterownikiem.

Bo fabrycznych nie biorę pod uwagę, to loteria, są gorsze i w zasadzie bez gwarancji. Do dupy taki prezent, IMO.
« Ostatnia zmiana: 2015-01-18, 19:20:15 wysłane przez maba » Zapisane

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: