2020-04-07, 20:59:58 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Latarka 1xAA  (Przeczytany 3369 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
GoRNNi
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2014-02-15, 20:59:21 »

Witam wszystkich.

Poszukuję małej diodowej latarki - będę ją używał w siłowni okrętowej, zależy mi na mniejszych wymiarach by maksymalnie zmniejszyć uczucie dyskomfortu z przetrzymywania jej w kieszeni. Założenia:
- długość ~około 100mm
- 1 tryb świecenia
- zmiana zoom'u przez obrót głowicy
- włącznik umieszczony z tyłu
- moc - możliwie największa (w zakresie możliwości konstrukcyjnych oczywiście)
- cena (warunki eksploatacyjne są dość ciężki więc nie chce inwestować w droższy sprzęt) do 100zł - za samą latarkę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i ewentualne sugestie~
Bartex90
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2014-02-15, 21:34:31 »

No witaj.

Radziłbym ci się zastanowić nad http://allegro.pl/latarka-rower-edc-x1-xm-l2-t6-3c-850lm-program-i3939482094.html - latarka ma już konkretną moc, do kompletu musiałbyś dokupić jeden aku 18650 i ładowarkę, ale nie będzie to aż tak duży koszt. Ma włącznik z tyłu, długość 11 cm to nie wiele więcej niż podałeś. 
« Ostatnia zmiana: 2014-02-15, 22:31:52 wysłane przez Bartex90 » Zapisane
Vigo
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2014-02-15, 21:48:35 »

Witaj.
Myślę, że latarka Olight S15 Baton spełniła by Twoje oczekiwania.
Co prawda budżet przekroczysz o połowę, ale myślę, że warto, ponieważ to sprzęt markowego producenta (jednego z liderów w branży latarkowej) i ma jedną zasadniczą cechę, która na metalowym statku jest nie do przecenienia, czyli mocny magnes umieszczony w tylnej części latarki dzięki czemu można ją łatwo przyczepić do jakiegoś metalowego elementu i mieć wolne ręce do pracy.
W związku z tym magnesem w "dupce" S15 ma przycisk do włączania i zmiany trybów umieszczony z boku głowicy latarki akurat pod kciukiem co jest moim zdaniem bardzo wygodne.
Latarki z zoomem ze względu na trudności z odprowadzeniem nadmiaru ciepła wytwarzanego przez diodę, a przede wszystkim wynikającą z samej budowy kiepską szczelnością takich konstrukcji nie będą dobrym wyborem w Twojej sytuacji.

PS Zooma w pewnym stopniu zastąpią ci tryby świecenia latarki.
« Ostatnia zmiana: 2014-02-15, 21:51:13 wysłane przez Vigo » Zapisane
robertgl17
Opinii: (14)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wroclaw

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2014-02-16, 07:36:49 »

Gdyby Vigo nie napisał swojego wcześniejszego postu w swoim ująłbym dokładnie to samo co on. Smiley
S15 chyba będzie najbliższy temu co potrzebujesz.

Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".
AddMaster
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2014-02-17, 13:34:29 »

A o zoomie zapomnij Smiley
GoRNNi
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2014-02-17, 18:34:26 »

Dziękuje za odzew panowie Smiley

Zoom niestety jest zbyt istotny dla mnie ... podobnie jak 1 tryb pracy (wł./wył. latarkę pod 30-50 x dziennie, przeskakiwanie pomiędzy trybami jest dość irytujące). Jak wspomniałem wcześniej sam sprzęt będzie mi służył do 8 miesięcy więc mimo wszystko postawię na: Black Eye Mini MX112L.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #6 : 2014-02-17, 18:53:30 »

Witam wszystkich.

Poszukuję małej diodowej latarki - będę ją używał w siłowni okrętowej, zależy mi na mniejszych wymiarach by maksymalnie zmniejszyć uczucie dyskomfortu z przetrzymywania jej w kieszeni. Założenia:
- długość ~około 100mm
- 1 tryb świecenia
- zmiana zoom'u przez obrót głowicy
- włącznik umieszczony z tyłu
- moc - możliwie największa (w zakresie możliwości konstrukcyjnych oczywiście)
- cena (warunki eksploatacyjne są dość ciężki więc nie chce inwestować w droższy sprzęt) do 100zł - za samą latarkę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i ewentualne sugestie~

Ja bym pomyślał nad jakimś modem popularnych latarek Convoy zasilanych 18650. Jak koniecznie się upierasz przy jednym trybie to ok - można tak zrobić. Ewentualnie odpowiedni sterownik z trybami, wyłączyć pamięć - będzie startować przykładowo zawsze ze 100%. Dodatkowe tryby nie zaszkodzą, na pewno będą takie sytuacje, że przyda się słabsze światło no i oszczędność akumulatora.

Do Twoich potrzeb światło ( skupienie ) będzie ok, sam używam czegoś takiego w warsztacie.

Warto się też zaopatrzyć w zapasowy włącznik no i ze dwa akumulatory i ładowarkę. Ale 100zł nie starczy ...

Ewentualnie jakąś lampkę, gdzie jest boczny klik do zmiany trybów. Tylnym włączasz i nie musisz się przebijać przez tryby a jak potrzeba to są.

Lub polecany tu Olight S15, ma tryby ale zawsze włącza się w ostatnio używanym a nawet jak masz wątpliwości to włączając możesz dać dwa szybkie kliki - załączy się w 100%. No i magnes w dupce - to się przydaje, mi w warsztacie bardzo ułatwia życie. Nie wiem czy teraz jest w zestawie tuba umożliwiająca zasilanie 2AA - to też jest spory plus.

a zoom, zooma zostaw w spokoju  Grin
robertgl17
Opinii: (14)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wroclaw

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2014-02-18, 09:09:13 »

... podobnie jak 1 tryb pracy (wł./wył. latarkę pod 30-50 x dziennie, przeskakiwanie pomiędzy trybami jest dość irytujące).

Nie przesadzaj. Podczas nocnego patrolu tyle samo, albo i więcej, włączałem latarkę w trybie momentary tylnym klikiem.
Ostatnio dobrze sprawdzała się przy tym ITP SC2. Tak jak pisał mar3 z włącznikiem tylnym i bocznym przełącznikiem.
Zawsze miałem włączoną ją w trybie max a jak trzeba było świecić słabiej, albo oszczędzić akumulator przeskakiwałem na mid lub nawet low. Poza tym ma klipsa tak zamocowanego, że można swobodnie zamocować ją na daszku bejsbolówki i była z niej niby-czołówka.
Z tej serii była latarka zasilana 1xAA o nazwie ITP SA1.

Ale kto pamięta kiedy były one ostatnio dostępne w sprzedaży Cry
Były to dobre latarki w przełożeniu cena/wykonanie.

Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: