2019-03-21, 23:12:32 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Armytek Wizard Pro XM-L2 - kilka słów o...  (Przeczytany 31527 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
AstralPicasso
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 2016-04-30, 09:25:55 »

Zrobie porównanie z olightem m22 i zwykłym chinczykiem na cree. Tylko dajcie mi z 2 dni bo jade na majówkę grilowac. Z ciekawosci mierzyłem temp i max oscyluje w granicach 62 C.
HVT
HVT
Opinii: (16)
*

Miejsce pobytu: Gorzów Wlkp.

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 2016-04-30, 19:21:20 »

No właśnie przyszły:
Wizard Pro XHP50 - 2300 lm  Grin
Wizard Pro XML2 90 CRI - coś chyba ok 900 lm
Wizard XML2 90 CRI - jw
Jak się obrobię po majówce to wystawię na armyteku, hvt i allegro. Jakby ktoś, coś to pisać na priv. Dodam, że zmieniła się polityka cenowa - jest taniej (znaczy się będzie) i są kontrole jakości.

Latarki Armytek - dla tych, co się znają....
Cerber
Opinii: (10)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 2016-04-30, 23:32:55 »

Tu by należało zapytać skąd przyszły  ?
ArmyTek,    firma która u wielu budzi silne emocje...
- Fantastyczna elektronika, kozackie malowanie i tyle z zalet
Nie podoba mi się to jak wielu ludzi ArmyTek rozczarował,
  bardzo duża awaryjność latarek, płoną drivery, powstają rozszczelnienia,
problemy z gwarancją, nie poczuwają się do zobowiązań.
Co rozczarowuje, nieprawidłowe dane dotyczące specyfikacji latarek,
zawyżanie parametrów.
w przypadku Wizard Pro XHP50 - 2300 lm , należy odjąć 1000lm
 model ten zabawnie wypada w konfrontacji z Acebeam H10
    Jest to kanadyjska firma ale siedzibę skąd wypuszcza na świat swoje produkty ma w chinach
  HVT wspomniał o kontroli jakości,  dobrze oby weszło na rynek jak najmniej bubli.

pozdrawiam
i życzę miłej majówki chłopaki

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 2016-05-02, 00:07:11 »

Jakieś bajki armytek wciska z mocą i czasem działania nowego wizarda.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 2016-05-02, 00:46:27 »

Miałem się już odnieść do tych 2300lm z Wizarda i 1h działania z NCR18650B. Z tego ogniwa driver przy 90% sprawności wyciśnie ~11Wh. Najwydajniejszy bin XHP50 przy 18W daje 2546lm. Jeśli mamy świecić 1h, to do dyspozycji jest 11W, co na szybko z wykresów daje ~1670lm na diodzie. OTF będzie naturalnie niższe...

Nie wiem co ten Armytek knuje...
« Ostatnia zmiana: 2016-05-02, 00:48:50 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
AstralPicasso
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 2016-05-02, 08:25:36 »

Nie sądziłem, że doleje oliwy do ognia odkopaniem tego tematu. Wtorek, środa wrzucę zdjęcia to już w ogóle czuję armagedon : ) zauważyłem, ze są dwa tryby turbo. Teoretycznie jeden to ten max 2300 lm ale po osiągnięciu około 63 C delikatnie spada do tego drugiego, niewiele słabiej świecącego trybu tutbo. Ogólnie najbarfziej cenię sobie 10 letnia gwarancję i mam nadzieję,że  się na niej nie przejdę. Leatherman i armytek pod tym względem to "królowie złoci".
« Ostatnia zmiana: 2016-05-02, 08:27:11 wysłane przez AstralPicasso » Zapisane
tomking
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 2017-04-03, 14:51:59 »

Znów mam platynową łopatę  Grin

Ponieważ nie pokochaliśmy się z Armytek Partner C2 XP-L v3 warm o czym już napisałem, a właściwie nie spełniał moich oczekiwań dotyczących kąta poświaty, który okazał się niewystarczający dla mnie, mimo tego że chciałem latarkę prostą jako alternatywę wybrałem Wizard v3 XP-L warm USB+.

Jestem już po weekendowym wypadzie w góry i maszerowaniu do nocy w okolicach Szczyrku i Brennej. Mówiąc najkrócej to była bardzo, bardzo dobra decyzja wybierając Wizarda. To IMO latarka, która bardzo dobrze sprawdza się podczas marszu. Trzymane jej nawet z kijkami trekkingowymi nie jest jakieś szczególnie niewygodne. Z resztą to kwestia przestawienia się na kątówkę. Co do spilla i trybów to własnie o to chodziło w tej prostocie. Boki są na tyle oświetlone że przy szerokiej drodze oświetlam teren osobie obok. Przód drogi przy równym terenie jest wystarczająco widoczny przy 167 lm, a gdy teren jest już bardziej wymagający 360 lm załatwia widoczność z nawiązką. Gdy potrzebuje świetlika bo świecę na mapę czy chcę wiedzieć jak 100 m dalej wygląda szlak, wystarczy dwuklik czy przytrzymanie i jest! Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie w uchwycie widełek do wsadzenia latarki, bo zamontowanie jej to po prosu moment, a nie jak w Tiarze trzeba przeciskać latarkę przez dwa gumowe otwory. Klips bardzo mocno osadza się w profilu latarki, na tyle mocno że gdy jest potrzeba jego zdjęcia to bardzo ciężko go wyciągnąć. To taka i zaleta i wada w jednym, ale nie ma złotego środka, bo gdy podczepiam latarkę do plecaka to mam pewność że nie wypadnie, nie odczepi się od klipsa czego nie mogłem powiedzieć przy fenixie Sad
Ogólnie jeśli łazisz po górach i nie tylko i zdarza się że idziesz po zmroku lub nawet nocą, to nie ma co kombinować wśród innych latarek. Wizard świetnie robi robotę Smiley

Dzięki HVT Smiley

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
albercik
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wlkp

WKMN

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 2017-04-04, 10:43:27 »

Cieszę się bardzo z Twojego szczęścia. Niedługo minie rok jak komuś go proponowałem Grin

http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,78910.msg463643.html#msg463643

tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 2017-04-04, 11:41:41 »

Dawana gównoburza jest dowodem na to, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia, a wymagania z osiągniętą poprzeczką uprawianego sportu.
Przez wiele, wiele lat wystarczała mi jakaś zwykła latarka, a jestem z pokolenia gdzie jako harcerz łaziłem z latarką na żarówki i płaskie baterie.
Gdy się pojawiły latarki na diody ta technologia w ciągu kilku lat diametralnie zmieniła pogląd i eksploatację urządzenia jakim jest latarka.
Kupiony lata temu Petzl jest IMO świetnym rozwiązaniem i nadal jestem zdania że to latarki tanie i dobre. Mnie nie zawiodły i nadal mam dwie działające sztuki. Kolejna sprawa to zasilanie, które w przypadku ogniw AA i AAA jest uniwersalne właściwie wszędzie. Gdy jednak decydujemy się na akusy nie wszędzie można je naładować ze względu na warunki i co jeszcze trudniejsze kupić. Już pisałem o tym, ale miałem kiedyś wypad po Europie po takich miejscach że ci, którzy mieli akumulatorki w latarkach żałowali że nie mieli zwykłych rozwiązań z bateriami powszechnie sprzedawanymi jak właśnie AA czy AAA. To czasem przemawia za rozwiązaniem tanim i prostym. Dobrym przykładem jest Tiara działająca na 14500, ale także z powodzeniem na AA. Nie zawiedzie mnie gdy nie będę mógł naładować aku.

albercik
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wlkp

WKMN

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 2017-04-04, 12:23:57 »

Grunt że w końcu się zgadzamy  Grin

Wizard to jedna z moich ulubionych latarek, w torbie noszę Zebrę H52w na 14500 i AA a w aucie w schowku w razie niemca mam Petzla na 3x AAA Wink

tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 2017-04-04, 12:50:22 »

No tak zgadzamy się, bo ja jakoś wreszcie dojrzałem do latarek na 18650  Wink Także dzięki...  Smiley

No własnie.... Zebra... były możliwe do kupienia w pewnym znanym sklepie z latarkami, ale zniknęły...
Czy można gdzieś kupić detalicznie w kraju czy korzystać z innej opcji? Jakiej?

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 2017-04-04, 15:27:08 »

No tak zgadzamy się, bo ja jakoś wreszcie dojrzałem do latarek na 18650  Wink Także dzięki...  Smiley

No własnie.... Zebra... były możliwe do kupienia w pewnym znanym sklepie z latarkami, ale zniknęły...
Czy można gdzieś kupić detalicznie w kraju czy korzystać z innej opcji? Jakiej?

Wizard USB to najlepsza czołówka, szczególnie z XHP50. Duża dioda daje większą plamę spota, mam też z XM-L2, tu jest trochę węziej, lepsza jest XHP50 Smiley

Zebry w Polsce, jak narazie, nie ma Embarrassed

http://www.zebralight.com
Wysyłka z Chin, jak jest na stanie czeka się 2-3tygodnie. Kupiłem tam SC62W.

https://www.nkon.nl/flashlights/zebralight-flashlights-27.html
Tu nie wiem, drożej ale dostawa szybsza i brak ryzyka opłat.

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
tomking
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 2017-04-04, 16:04:37 »

Mam z XM-L2 i wystarcza Smiley A wiesz dlaczego? Bo nie miałem jeszcze do czynienia z XHP50  Grin  Grin  Grin  Grin   Grin

Robisz ponoć testy Predzia... nie ukrywam że czekam i może jak tylko moneta w kieszeni pozwoli... łyknę...  Wink

1984
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 2017-04-04, 18:10:27 »

Mam z XM-L2 i wystarcza Smiley A wiesz dlaczego? Bo nie miałem jeszcze do czynienia z XHP50  Grin  Grin  Grin  Grin   Grin

Robisz ponoć testy Predzia... nie ukrywam że czekam i może jak tylko moneta w kieszeni pozwoli... łyknę...  Wink

XHP35 HI Roll Eyes jest moc Evil
Mam Dobermanna HI i dużo mu brakuje do Predzia.

Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: