2018-08-15, 11:00:55 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 9 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Olight S10  (Przeczytany 119456 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #15 : 2012-09-09, 19:55:46 »

Jak każda twoja recka wyśmienita Smiley zajebisty maluch, aż mam smaka na niego lecz nie przemawia do mnie takowe zasilanie, gdyby było na aa-14500 to bym się nawet chwili nie zastanawiał Smiley

bo wszystkie fajne latarki są zasilane CR123/RCR  Grin

licha1989
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: zabrze

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2012-09-09, 19:56:56 »

Fajne nie fajne ale takie zasilanie moim zdaniem jest nie opłacalne Smiley

LiChA
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #17 : 2012-09-09, 20:05:31 »

Fajne nie fajne ale takie zasilanie moim zdaniem jest nie opłacalne Smiley

bo ja wiem, dobry paluszek też swoje kosztuje, a byle jaki z kiosku za rogiem nie pociągnie najmocniejszego trybu, wylać może ...

dostępność paluszków też do mnie nie przemawia bo jak gdzieś jadę to zabieram ze sobą latarkę na 18650 + kilka akumulatorów, jakiegoś malucha + zapas RCR też biorę no i oczywiście ładowarkę  Smiley ładowarkę mogę połączyć w samochodzie pod zapalniczkę

robertgl17
Opinii: (14)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wroclaw

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2012-09-09, 20:09:48 »

i jak wrażenia?

Na początku miałem trochę problemów żeby wejść w moonmode.
Z przyzwyczajenia od razu krótki klik a tu co innego się "wyświetla" Cheesy
No i te 0,5 lumena nawet za dnia w sklepie dość jasne.

PS.

Przy okazji obejrzałem sobie jeszcze Olighta H15.

Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #19 : 2012-09-09, 20:20:26 »

Na początku miałem trochę problemów żeby wejść w moonmode.
Z przyzwyczajenia od razu krótki klik a tu co innego się "wyświetla" Cheesy
No i te 0,5 lumena nawet za dnia w sklepie dość jasne.

PS.

Przy okazji obejrzałem sobie jeszcze Olighta H15.

Hmm ciekawe - w pokoju mam półmrok, odpalam moon'a i ledwo widzę spota na ścianie oddalonej o metr

a w diodę szło patrzeć? bo u mnie w moonie spokojnie, low już z lekka oślepia, przez chwile oko musi dojść do siebie  Wink
robertgl17
Opinii: (14)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wroclaw

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2012-09-09, 21:39:15 »

Hmm ciekawe - w pokoju mam półmrok, odpalam moon'a i ledwo widzę spota na ścianie oddalonej o metr

a w diodę szło patrzeć? bo u mnie w moonie spokojnie, low już z lekka oślepia, przez chwile oko musi dojść do siebie  Wink

Może ja mam inne wyobrażenie na temat tego trybu.
Nigdy nie miałem latarki z moon'em- może to dlatego takie odczucie ( w końcu subiektywne ).

Ps W środku był akumulator a nie CR-ka, ale to chyba nie robi różnicy.

Czesto pisze z telefonu wiec, chcąc nie chcąc, czasami  robie "orto".
Heimdall
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2012-09-09, 21:59:20 »

Dzięki Mariusz za świetną recenzję Smiley  
Foty też smakowite i wiele wnoszą do tekstu. Poza modelingowymi Wink i beamshotami zwłaszcza te pralkowo-samochodowe rewelka  Grin

tryby ukryte - na zapalonej latarce klikamy szybko dwa razy - włączy się stroboskop, stroboskop nie jest zapamiętywany, podczas szybkich błysków krótki klik gasi latarkę, przytrzymany wraca do ostatnio używanego trybu

Tu uzupełnię tylko, że do strobo można się też całkiem sprawnie dostać, gdy latarka jest wyłączona - robimy to szybkim 3-klikiem.

A co do moon'a - tak jak pisałeś, kwestia priorytetów i coś za coś. Dla mnie osobiście możliwość zapamiętania moon'a wydaje się ważna, możemy w ten sposób się zabezpieczyć na okoliczność przypadkowego włączenia latarki i oślepienia.

jak widać na wykresie pierwsze 3 minuty mamy dość stabilne bo spadek jest minimalny ale zaraz zaczyna ostro spadać w dół i stabilizuje się od ~7minuty, do końca ciągnie płasko  Smiley, ponoć jest to Active Thermal Management - sprawdzę czy po ostudzeniu latarki mamy znowu pełną moc do dyspozycji

Na krzyżackim Wink forum latarkowym wykres wyszedł niemal identycznie:

http://www.abload.de/img/lichtstrom-laufzeit-d69jk4.jpg
Olight S10

Wg. autora, mimo tego spadku, po wyłączeniu i ponownym włączeniu po chwili znów mamy max jak z początku:
"Nach etwa 4 Minuten in höchster Stufe sinkt die Lichtleistung, nach 8 Minuten stabilisiert sich die Hellligkeit auf ein festgenageltes Niveau bis zur Kapazitätsgrenze des Akkus. Aber: Man kann die Lampe durch Aus- und erneutes Einschalten sofort wieder auf den maximalen Output bringen." http://www.taschenlampen-forum.de/olight/17269-review-olight-s10-baton-edc-seitenschalter.html

Ja nie mierzyłem, ale normalne używanie zdaje się to potwierdzać. Tu jednak zauważyłem małą niedoskonałość techniczą - jeśli po włączeniu w max i zadziałaniu Active Thermal Management wyłączymy latarkę i włączymy ją z powrotem zanim w pełni ostygnie, to może może z lekka zamrugać. Najprawdopodobniej "system" próbkuje, na jakim poziomie się ustawić.

niecierpliwie czekam na kolejne Batony, może 1AA i koniecznie na 18650!

Będziemy lobbować Wink

Czy w przełączniku nie ma diody sygnalizującej stan baterii?

Nie ma. Ale za to gumka włącznika jest fluorescencyjna, uszczelka reflektora też "świeci", przynajmniej tak było w samplu, który dostałem do testowania. Mariusz - w Twojej nie było?
« Ostatnia zmiana: 2012-09-09, 22:07:06 wysłane przez Heimdall » Zapisane

BartekB
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #22 : 2012-09-10, 13:11:58 »

Nie ma. Ale za to gumka włącznika jest fluorescencyjna, uszczelka reflektora też "świeci", przynajmniej tak było w samplu, który dostałem do testowania. Mariusz - w Twojej nie było?

Sprawdziłem - gumka włącznika naświetlona wieczorem do rana daje radę  Smiley

a o-ring przy szkiełku niby świeci ale wygląda jak posypany proszkiem GITD  Grin
Azjatos
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Kraków

« Odpowiedz #23 : 2012-09-10, 13:13:33 »

Profi Recka Wink
Heimdall
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2012-09-10, 13:21:34 »

a o-ring przy szkiełku niby świeci ale wygląda jak posypany proszkiem GITD  Grin

Ooo, no coś takiego - bardziej wątpliwa ozdóbka niż coś praktycznego,
ale GITD na włączniku daje radę Smiley

BartekB
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2012-09-16, 01:37:26 »

Tak jeszcze dorzucę fajną reckę:

<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.youtube.com/v/Kwa5nJZ6GVs" width="425px" height="350px" AllowScriptAccess="never" quality="high" wmode="transparent"/><noembed><a href="http://www.youtube.com/v/Kwa5nJZ6GVs" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Kwa5nJZ6GVs</a>

Bo jednak video daje dużo więcej niż zdjęcia Grin

licha1989
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: zabrze

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2012-09-16, 12:13:15 »

Kupić czy nie kupić ?? Cheesy ma ktoś dobre crki do sprzedania ?? Cheesy Tongue

LiChA
awes
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Opole

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2012-10-10, 16:42:08 »

Witam,
jak można określić temperaturę światła S10? Ze zdjęć wynika, że jest to coś pomiędzy zimną a neutralną. Jest tam chyba XM-L T6, a np. EagleTac określa T6 jako ciepłą (np. tutaj http://eagletac.com/html/d25arc/features/output.html)
Heimdall
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2012-10-10, 16:56:34 »

Witam,
jak można określić temperaturę światła S10? Ze zdjęć wynika, że jest to coś pomiędzy zimną a neutralną. Jest tam chyba XM-L T6, a np. EagleTac określa T6 jako ciepłą (np. tutaj http://eagletac.com/html/d25arc/features/output.html)

Tak jak napisałeś, między zimną a neutral, ale zdecydowanie bliżej neutral / outdoor white (zero fioletu).

BartekB
Krystek
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Szkocja

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2012-10-30, 00:48:16 »

Witam. Mam tą latarke już tydzień i oprócz zalet które tu wymieniliście ja dorzuce parę minusów.

-najniższy poziom jest trochę za niski, niewiele się różni od "moon'a". Według mojej instrukcji poziom "low" jest 5 lumenów a nie 9. Pewnie z dziewięcioma byłoby idealnie.
-włącznik, mam wrażenie że ta wystająca gumka nie wytrzyma za długo. Ale mam 2 lata gwarancji i będę użytkował w miarę możliwości intensywnie i jak coś się stanie to odeśle do producenta.

Plusy te co wymieniliście:
-magnes
-niski tryb "moon" i szybki dostęp do niego
-wielkość
-klips, mimo że tylko nakładany to w miarę stabilny
-cena, jak na markową latarke to bardzo przyzwoita
-dość wysoki tryb "high", o ile ktoś taki wysoki potrzebuje. Nie nagrzewa się przy tym zbytnio, jest ciepła ale nie gorąca
-bardzo miły, zielonkowaty odcień światła
-waga, nawet z baterią prawie nie odczuwalna.

Jest to moja pierwsza latarka na rc123 i jestem nią zachwycony. Zmiana trybów jest na tyle prosta że mój trzyletni synek nauczył się ich jak tylko raz mu to pokazałem.

Przez swoje mniejsze gabaryty i większy spot zastąpiła Quarka AA regular i na długo pozostanie w mojej kieszeni.

Prawdziwa EDC, polecam.
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 9 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: