2019-08-24, 11:10:12 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: ktory dyf do LD10 wybrac?  (Przeczytany 6283 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Gilley
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 2012-08-13, 17:34:36 »

Witam, zdecydowałem się na zakup ld10 jako, w sumie pierwszej "powaznej" latarki, z racji potrzeb chc e odrazu kupić do niej dyfuzorek, problem polega na tym że do wyboru są dwa, i w żaden posób nie mogę się zdecydować, kto z was w praktyce używał obu? który lepszy i dlaczego? specyfikacje? moze jakieś zdjęcia porównawcze?

bardzo bym prosił o szybkie porównawcze i powazne odpowiedzi gdyż chcę zamówić sprzęt na dniach, a ten dylemat męczy mnie po nocach   Smiley

ten:
http://kolba.pl/nakladka-campingowa-fenix-do-ld-pd-h-p2995.html

czy ten:
http://kolba.pl/dyfuzor-bialy-fenix-do-ld-pd-p462.html

i dlaczego?

pozdrawiam Gilley.

btw. nie grzecznie z mojej strony, nie przywitałem się a to chyba mój pierwszy post, więc witam serdecznie wszystkich forumowiczów Wink
yogikm
Opinii: (8)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2012-08-13, 18:09:52 »

Powitanie

Używałem tego: http://kolba.pl/nakladka-campingowa-fenix-do-ld-pd-h-p2995.html i tego: http://www.4sevens.pl/product_info.php?cPath=100_107&products_id=704. Zdecydowanie poleciłbym ten drugi. Co prawda ten pierwszy można przewiązać jakimś sznurkiem, ale ja w praktyce nigdy tego nie wykorzystałem - nie zachwycił mnie. Za to ten drugi dość często używałem z latarkami 4Sevens i sprawdzał się świetnie. Zauważ tylko, że ten na Kolbie różni się od tego na 4/7.
Gilley
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2012-08-13, 18:14:25 »

Zauważone  Wink

bardziej zalezy mi na tym zeby poznać opinie pomiedzy tymi dwoma gdyż chciałem zrobić zbiorowy zakup i mieć z glowy Wink

do tego, jak sie miała jakość oświetlonego obszaru w obu przypadkach? bo jeśli nie była to wielka różnica, to wolał bym tą z zawieszką jednak, ale mogę poświęcić tę "wygodę" i kupic dildopodobną w imie lepszego światła rozproszonego.

pozdrawiam, Gilley.

edit: zbiorowy zakup to znaczy że mam już troche rzeczy w koszyku i chciałem uniknąć dodatkowych kosztów przesyłki z innego miejsca Wink
yogikm
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2012-08-13, 18:18:25 »

Mnie ta pierwsza w ogóle nie przypadła do gustu. Rozkład światła jest zupełnie inny. Ten z zawieszką odbija światło, ten drugi rozprasza. Poza tym na 4Sevens masz darmową wysyłkę. Przemyśl do czego Ci to potrzebne i sam wybierz. To są dwa zupełnie inne akcesoria.
Gilley
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2012-08-13, 18:26:41 »

hm, wydaje mi się że nie pasuje ona do modelu LD10, a na kolbie to jest ta:

http://kolba.pl/dyfuzor-bialy-fenix-do-tk-ta-rc-p475.html

a pasująca do LD10 wygląda jak by była zrobiona z innego materiału...
czy się mylę i jestem zbyt czepialski/dociekliwy?

pozdrawiam, Gilley.
yogikm
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2012-08-13, 18:29:49 »

Tak, mała pomyłka bo są dwa modele, ta będzie pasować: http://www.4sevens.pl/product_info.php?cPath=100_107&products_id=631
Gilley
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2012-08-13, 18:46:02 »

Mam rozumieć że ta którą wysłałeś teraz, jest inna niż ta na kolbie? mimo że produkcji tej samej firmy i pasująca do tych samych modeli?  Wink

Wciąż apeluję z prośbą do użytkowników o zdjęcia porównawcze i dodatkowe opinie Wink
może jakiś szkic w paintcie w jaki sposob ktora rozprasza swiatlo jesli ciezko o zdjecia?  Evil

pozdrawiam, Gilley.

edit:
okej, w sumie to nie to samo, jak widze po samej średnicy, ale zastanawia mnie teraz czy ta proponowana z 4/7 spasuje do LD10 skoro jest o 1.5mm szersza... bo w obu przypadkach nie wygladaja żeby były gabarytowo takie same...
« Ostatnia zmiana: 2012-08-13, 18:50:12 wysłane przez Gilley » Zapisane
yogikm
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2012-08-13, 18:48:19 »

Fenix to fenix i tyle, jak tam masz ten sam model to to samo, wiadomo.
Nie mam obu już teraz to Ci nie zrobię zdjęć porównawczych.
Z paintem biorę to jako żart  Grin
Gilley
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2012-08-13, 18:52:23 »

jak wyżej w edycie, coś tam nie gra w charakterystyce, i ciężko powiedzieć czy spasuje do tej konkretnej latareczki (nie chce zebym musial ciagle nosic ja pionowo, na świeczke, co by mi przypadkiem się nie zsunął Smiley )

to z paintem, odszyfrowane bezbłędnie Wink

pozdrawiam, Gilley.
yogikm
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2012-08-13, 18:55:33 »

Fenix LD10 średnica (dane z Kolba.pl): 2,15cm
Nasadka średnica (dane z 4/7): 21,5mm.
Chyba powinno się zgrać...
cat
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2012-08-13, 21:40:43 »

Ten wiekszy dyfuzor wszystkim kojarzy sie z wibratorem i jest niezbyt poręczny. Rozkład światła sprawdza się we wnetrzach, ale świecąc nim podczas marszu wpadłem w dziure i na jakiegos psa. Dobrze, że był łagodny...
yogikm
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2012-08-13, 21:42:52 »

Mnie tam on kojarzy się tylko z dyfuzorem, ale każdy widzi co chce  Wink
Po co używać nasadek rozpraszających podczas marszu? Nie widzę żadnego zastosowania - dla mnie bez sensu.
cat
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2012-08-13, 21:48:22 »

Prawie KAŻDY widzi w nim to samo (sprawdzone na dziesiątkach osób, które spotkałem). Jeśli ktoś lubi stale słyszeć te same głupie pytania .... Grin
Też nie widzę sensu używania takiej nasadki podczas marszu - ale w oparciu o doświadczenie:)
yogikm
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2012-08-13, 21:52:38 »

Nasadka to nasadka i tyle  Grin
Podczas marszu jest praktycznie bezużyteczna do oświetlania drogi, to nie podlega moim zdaniem dyskusji. Ale taka nasadka ma bardzo wiele innych zastosowań i moim zdaniem jest bardzo przydatna. Ta druga to raczej średnio udany projekt. Pozostaje więc przy stwierdzeniu, że dla mnie to byłby o wiele lepszy wybór, a Gilley zrobi jak będzie uważał za stosowne Smiley
Gilley
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2012-08-13, 22:23:04 »

powiedzmy że "dildowatość" odstrasza troszkę, i jeśli otrzymał bym te same właściwości rozproszonego światła przy "campingowym" wydaniu dyfuzora, to był bym bardziej zadowolony (wiece, używasz w nieodpowiednim towarzystwie a potem cały wieczór wysłuchujesz że bierzesz na biwak wibrator) Cheesy

mimo to, pomijając te kwestie, jak ma się w praktyce to rozpraszanie światła, czy wersja pierwsza odbija swiatlo w dol,jak lampa gdy się ją podwiesi, czy ogólnie rozprasza światło w miarę uczciwie, równomiernie.

jeśli tak, to na ile lepsza jakość (lub gorsza) jest przy użyciu "dildowatego"?

pozdrawiam, Gilley.
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: