2020-04-10, 11:03:47 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Bardzo dobra latarka zasilana paluszkiem AA  (Przeczytany 30593 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
camelot
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2012-07-11, 11:50:52 »

Witam.
Czy Waszym zdaniem jest jakaś latarka ,która zasługuje na wyjątkowe pochwały zasialana jak w temacie.Mam Fenixa Ld 10 i jestem z niej bardzo zadowolony , jednak potrzebuję drugą w innym miejscu z duża ilościa trybów i bardziej ciepła diodą, dobrze by było gdyby była jeszcze mniejsza.
pozdrawiam
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2012-07-11, 14:20:17 »

Witaj,
Obejrzyj sobie Xeno E03 V3 XM-L NW:
http://latarkisklep.pl/p/2/151/latarka-led-xeno-e03-v3-xm-l-400lm-neutral-white-ti-black-latarki-led-na-baterie-aa.html
Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i ilości światła jest bezkonkurencyjna Cool
Poza tym Xeno ma bardzo ładny tint jak chodzi o XM-L NW, tj. T5 4C

maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2012-07-11, 15:40:01 »

@camelot, tak z ciekawości - po co Ci ta duża ilość trybów? Taka jak w LD10 nie wystarcza?

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i ilości światła jest bezkonkurencyjna Cool
Tylko włączniki mają do dupy - jak to u chinoli..

Harry
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2012-07-11, 17:43:01 »

Niedawno kupiłem EagleTac D25A Clicky na diodzie XP-G S2. Niby zimna, ale jakoś nie porażająco. Czasami zastanawiam się, czy nie pomylili się w fabryce albo przy pakowaniu i nie wsadzili do środka czegoś innego. Miałem różne latarki z widocznie zimnymi diodami i ta wśród nich, przynajmniej na oko,wygląda najcieplej i najprzyjemniej.

Sam sprzęt wykonany jest (jak zwykle w przypadku firmy EagleTac) bardzo dokładnie, świetnie trzyma się go w ręku, bardzo wygodnie zmienia tryby kręcąc głowicą, włącznik działa z należytym oporem, a sam kształt dupki umożliwia wykorzystanie latarki jako świeczki. Zresztą o właśnie tą pupcię z klikiem latarka jest dłuższa od innych małych modeli zasilanych przez ogniwo AA. Czy warto kosztem włącznika dołożyć do długości około 6mm? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.

Ilość trybów zadowoli chyba najbardziej wybredną pod tym względem osobę - zaczynając od najsłabszego trybu moon (w którym latara wytrzymuje ponad 150 godzin świecenia, a który w zupełności wystarcza do większości normalnych "zajęć EDC"), przez jaśniejszy tryb low, potem medium, high, bardzo jasne jak na taką małą latareczkę turbo, strobo normalne, strobo normalne/szybkie, błysk normalny, SOS szybki (jak dla mnie mało czytelny), SOS normalny, beacon, błysk wolniejszy/ciemniejszy. Szybka (mam nadzieję, że z wytrzymałego materiału) z powłoką antyodblaskową (pokazującą się czasami jako ładny niebieski lub fioletowy refleks), bardzo delikatnie teksturowany i metalowy odbłyśnik - to wszystko (plus oczywiście charakterystyka diody) wpływa na wręcz idealny rozkład promienia - i na blisko i na daleko jest OK.

Oprócz prawie perfekcyjnego wykonania kolejnym atutem tego modelu jest dostępność zasilania. Popularne baterie czy akumulatorki AA ma właściwie każdy, są łatwo dostępne na każdym kroku i pewnie na największym zadupiu będzie można je kupić. Dodatkowo sprzęt można zasilić przez ogniwo Li-Ion 14500, na którym latara działa krócej, ale też znacznie, znacznie, znacznie jaśniej. Trzeba też uważać z temperaturą głowicy, gdyż ta przy 14500 nagrzewa się błyskawicznie - latem efekt raczej nieporządany, zimą można wykorzystać jako przenośny "grzejnik" z efektem ubocznym świecenia. Smiley

Uważny czytelnik zapewne zauważył, że napisałem "prawie perfekcyjnego wykonania" - no cóż, zdarza się najlepszym. Kilka wad, według mojego subiektywnego odczucia, zamieściłem poniżej. Proszę się nimi za bardzo nie sugerować, gdyz są one niewielkie i wręcz przytłoczone ilością zalet tego małego światełka.

1. Niezbyt dokładnie obrobiony pierścień dokręcający głowicę - po przejechaniu opuszką palca po jego górnej krawędzi, czuć dwa małe ząbki, które powstały zapewne podczas końcowego obrabiania i są pokryte anodyzacją.
2. Gwinty - mogli się troszkę bardziej postarać podczas ich wykończania, w szczególności od strony oringów. Miejsce to wydaje się niedokładnie obrobione po obwodzie (chropowate) i delikatnie obawiam się, czy w toku używania nie uszkodzi uszczelki, która czasami potrafi się przecież obracać - no nic poczekamy, zobaczymy.
3. Brak smarów na uszczelkach - zaraz po rozpakowaniu i wstępnym przejrzeniu latarki okazało się, że oringi są praktycznie suche. Czyszczenie styków i nasmarowanie gwintów i uszczelek załatwiło sprawę.
4. Klips - tu rzecz względna. Dla mnie jest za duży i za oczojebny. Powinien być czarny i mniejszy/bardziej płaski.

No i to wszystko, co mam do napisania. Sorry za składnię, ale się trochę śpieszę. Zdjęć nie mam możliwości zrobienia, ale jest ich pełno w necie. Poniżej link do strony producenta, a latarkę bardzo, ale to bardzo polecam.

http://www.eagletac.com/html/d25arc/index.html

Edyta:

Otrzymałem kilka pytań i postanowiłem odpowiedzieć na nie w tym wątku, może innym przydadzą się te informacje.

1. Body latarki można rozkręcić w trzech miejscach - przynajmniej ja doszedłem tylko do tego etapu, chcąc oczyścić złote styki oraz zabezpieczyć oringi i gwinty. Może na zdjęciach nie widać, ale można wykręcić pierścień dociskający szybkę do reflektora, można oczywiście odkręcić całą głowicę od reszty body, ale można też odkręcić samą dupkę. W ostatnim przypadku proponuję najpierw pozbyć się klipsa, choć może być ciężko z kluczykiem, bo to chyba jakiś "custom made" rozmiar - M1.55. Znaleziony przeze mnie nie pasował idealnie i musiałem być bardzo ostrożny, by nie uszkodzić ani narzędzia, ani śrubek. Po wykręceniu tylnej części latarki mamy dojście do gumki włącznika, metalowej podkładki, płytki - po jednej jej stronie znajduje się włącznik latarki typu reverse, po drugiej przylutowana sprężynka, której oczywiście przez to nie da rady wygrzebać od strony głowicy.

2. Kaburka do tej latareczki jest czarna, elegancka, mała, zgrabna, jakościowo dobrze wykonana i bardzo dobrze dopasowana. Ma kilka sposobów montażu i osoby, które lubią nosić latarki tak zabezpieczone, na pewno znajdą coś dla siebie.

3. Czasami gumka włącznika bardzo, ale to bardzo delikatnie wystaje poza obrys obudowy i dlatego stawiając na niej latarkę musimy liczyć się z minimalną niestabilnością. Ale jest ona tak niewielka, że na płaskiej nie spowoduje przewrócenia się latarki.

4. Sprzęt kupiłem u jednego z naszych polskich dystrybutorów i nie trzeba go zamawiać zza wielkiej wody.
« Ostatnia zmiana: 2012-07-12, 04:28:26 wysłane przez Harry » Zapisane

maba
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2012-07-11, 18:37:22 »

@Harry, dzięki za opis Wink

Słyszałem, że fajna i też mi się podoba - prócz tych trybów, bo z ilością mocno przesadzili, dobrze, że chociaż w trzech grupach.. Ale rozmiar urzeka, niczym lampka na AAA.

Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2012-07-11, 21:03:51 »

Choć trzeba przyznać, że, o mniej więcej długość pierścienia głowicy, jest dłuższa od np. Olight'a I2 EOS. Świeci on słabiej i powłoka na nim wydaje się mniej trwała. Ale za to trybów mniej, klika brak, klips jest czarny, płaski, nieźle trzyma, gwinty chodzą płynniej i również ma możliwość stania na dupce.
Lecz jeśli komuś bardzo zależy na niskiej cenie i małych rozmiarach latarki...

camelot
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2012-07-11, 23:01:01 »

@camelot, tak z ciekawości - po co Ci ta duża ilość trybów? Taka jak w LD10 nie wystarcza?
W sumie wystarczy, ale więcej niezaszkodzi, może zle sie wyraziłem, zresztą genialne rozwiązanie z tym dokręceniem głowicy.
A co powiecie na taką:
http://www.jet-pol.pl/p364,latarka-nitecore-ez-aa-xp-g-r5.html

ps Dzięki za taki mnogi odzew, do tej pory bawiłem się tylko latarkami na aku 123 i 18650, ale to ładowanie i dostepnosc ni jak sie ma do AA, a z blaszką i AAA można załadować, biorąc parę czteropaków na gruby wyjazd nie trzeba sie stresować ,że zabraknie światła.Ta Eagle z mozliwościa aku nadaje  się do przemyslenia.
maba
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2012-07-12, 02:41:00 »

A co powiecie na taką:
Ponad dwie stówki za twista? Dajcież spokój Wink

Lisek777
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Toronto

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2012-07-12, 08:34:08 »

Miałem kiedyś ten sam dylemat i wybrałem NiteCore D.11 za piekny design i jakość wykończenia. Tylko przyznać należy to co zostało już tu stwierdzone: nawet nieuzywana pobiera delikatnie prąd. Ale jest ładowarka z akumulatorami i problemu nie ma...
Krasny
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2012-07-12, 10:11:11 »

Mam na zbyciu Nitecore D11 nowa info na PW
camelot
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2012-07-12, 22:45:24 »

Jednak Eagle odpada wybieranie trybów poprzez kręcenie jest dość upierdliwe,przerabiam to z ITP na 123, wiem albo włacznik z tyłu albo minimalizm itd. Czy Fenixa LD 10 na R5 da sie zasilić ogniwem 14500?
maba
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2012-07-12, 22:55:49 »

Ale w D25A twistem nie zmieniasz trybów, a same grupy - tak jak w LD10.

Czy Fenixa LD 10 na R5 da sie zasilić ogniwem 14500?
Dać się da, ale nie jest zalecane. Wtedy traci wszystkie tryby i świeci pełną mocą.
« Ostatnia zmiana: 2012-12-12, 17:25:02 wysłane przez maba » Zapisane

Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2012-07-13, 04:36:08 »

W D25A Clicky właśnie jest o tyle fajnie, że wstępnie definiujesz i potem używasz klikiem.

1. Głowica skręcona - zawsze jedna grupa - oba tryby zmienianie delikatnym wciśnięciem włącznika:
- turbo 110 lumenów (po 90 sek. spada do 90 lumenów, by zapobiec przegrzaniu) - nowsze posiadane przeze mnie wersje, działają w turbo boost przez około 200 sekund!
- strobo full.

2. Głowica delikatnie odkręcona - tu są dwie opcje grup, definiowane przez specjalny myk, który polega na włączeniu poluzowanej latarki i trzykrotnym dokręceniu głowicy w trakcie jej świecenia. Myk ten spowoduje zmianę grup i albo wejdziemy w taką, która startuje od trybu moon (w którym dioda ledwo się pali i starcza na ponad 150h), albo wejdziemy w taką, która startuje od trybu low, który jest jaśniejszy od moon. Brzmi groźnie, ale jak się raz przećwiczy, to jest banalnie proste i wygodne.

Tak więc pierwsza opcja, nie było myku z dokręcaniem, głowica lekko odkręcona i zmieniamy tryby klikiem:
- low 4 lumeny,
- medium 20 lumenów,
- high 71 lumenów,
- strobo normalne,
- strobo normalne na zmianę z szybkim,
- błysk normalny 2 strzały na sekundę,
- SOS szybki z błędnie zapisanym SOS,
- SOS normalny,
- beacon - 1.5 sekundowy błysk co jakieś 10 sekund,
- błysk wolniejszy i ciemniejszy - jeden co 2 sekundy.

Druga opcja, był myk z dokręcaniem, głowica tak samo lekko odkręcona, zmieniamy klikiem:
- moon 0.5 lumena,
- medium 9 lumenów,
- high 71 lumenów
- strobo normalne,
- strobo normalne na zmianę z szybkim,
- błysk normalny 2 strzały na sekundę,
- SOS szybki z błędnie zapisanym SOS,
- SOS normalny,
- beacon - 1.5 sekundowy błysk co jakieś 10 sekund,
- błysk wolniejszy i ciemniejszy - jeden co dwie sekundy.

Jak można zauważyć, myk z dokręcaniem właściwie potrzebny jest TYLKO do ustalenia startu z odkręconą głowicą od dwóch trybów ciemniejszych lub jaśniejszych, bo od trybu high włącznie, jasności pozostałych są takie same.

Edyta - zmiana czasu turbo boost w nowszych latarkach.
« Ostatnia zmiana: 2012-12-21, 03:24:04 wysłane przez Harry » Zapisane

camelot
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2012-07-13, 09:30:26 »

Jednak Eagle odpada wybieranie trybów poprzez kręcenie jest dość upierdliwe,przerabiam to z ITP na 123, wiem albo włacznik z tyłu albo minimalizm itd.
Dzięki Harry za oświecenie nomen omen. Byłem w błedzie mysląc ,że nie posiada ona włącznika z tyłu. W sumie jej menu trochę podobne do Fenixa tylko bardziej rozbudowane to dobrze. Jeszcze jakby można obejrzeć porównanie jakiś beamshotów, nie wiem jak świeci ta dioda XML-U2.
Harry
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2012-07-13, 12:40:49 »

http://www.eagletac.com/html/d25arc/features/output.html

Na samym dole strony masz trzy beamy i z boku opisy do każdego. Ja mam D25A na diodzie XP-G S2 i widzę ładny podział na promień główny - dający całkiem niezły zasięg, jak na takie małe gówienko, oraz na promień wtórny, który wystarczająco mocno doświetla boki.

W przypadku diody XM-L U2, a miałem ją przy innej latarce, promień główny mniej wyraźnie oddziela się od wtórnego i przynajmniej według mnie latarka traci nieco na zasięgu kosztem lepszego świecenia na bliżej. Poza tym moja U2 dawała w promieniu nieco artefaktów, które mnie trochę raziły.

Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: