2018-08-16, 06:22:12 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Gdzie kupię żaróweczkę z diodami zamiast zwykłej żaróweczki.?  (Przeczytany 3121 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
flaytec
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2012-01-14, 23:35:17 »

W internecie sa testy tego w czołowkach PETZLA z roku 2005 ,a potem cisza...produkował to ktoś  na forach jako MEREC...
Czy obecnie są jkieś ciekawe propozycje takiej zaoweczki z doklejonymi diodami ,najlepiej nie wiekszej srednicy niż głowka tradyczyjnej żaróweczki aby przeszła przez otworek...Pozdrawiam.Chcę to zastosować w czołówce Zoom petzla.
Dziękuję i pozdrawiam.
Volo
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2012-01-17, 14:17:47 »

Poszukaj na DX lub innym serwisie ze świecidełkami, sporo tego jest ale na pewno nie licz na cuda, te diody mają malutką moc i lipne skupienie. Pomyśl o przeróbce na diodę z prawdziwego zdarzenia ze sterownikiem.
flaytec
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2012-01-17, 17:57:44 »

Sterownik odpada..wolalbym by nie było żadnej elektroniki....sprzedawałem zarówki i co z tego ze diody w diodowych zarówkach na 230V maja iles tam lat swiecenia jak po kilku miesiacach juz zarowka nie działa bo pali sie elektronika czy tam jakiś sterownik...kolejne nabijanie ludzi w butelkę .Mi zwykła żarÓwka wystarczy bo dobrze swieci i 8 godzin , jeśli jednak osiagne lepsze światło przy tym samym czasie swiecenia to własnie chce kupić taka żaróweczkę.
Z tego co wyczytałem to tam jest tylko układ który jeśli jedna dioda padnie to reszta dalej świeci.
Azjatos
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Kraków

« Odpowiedz #3 : 2012-01-17, 21:43:53 »

Nawet łyżke można spieprzyć - zrobić taką że sie gnie co nie znaczy że trzeba jeść łapami.
Do Tego żeby reszta diód świeciła nie potrzeba żadnego układu - Dioda pada dając zwarcie, Napięcie łańcucha wzrasta o Napięcie przewodzenia padniętej diody co w krótkim czasie wykańcza reszte diód właśnie z braku sterownika który ograniczyłby prąd. Prąd jest ograniczony rezystancją łańcucha diod. Taki sam proces zachodzi czasami w żarówkach które sprzedawałeś. Chyba ze ciemnosć zapada nagle. Wtedy upala sie rezystor w tzw. "Sterowniku" ( Ironic mode ) albo któraś dioda robi przerwe w łańcuchu.

Trzeba kupić albo porządną żarówke albo porządną... Latarke.
Vascator
Kierownik
*

« Odpowiedz #4 : 2012-01-27, 14:51:10 »

w "żarówkach diodowych" też jest elektronika. Od najprostszej[rezystor] po pełnoprawne przetwornice  Wink

Mam 2 żaróweczk z trzema diodami, i jestem b. zadowolony. Śmigają sobie w płaskiej latarce. Gość robił i wystawiał je na allegro, ale to już chwilę temu,o obecnie ich nie ma, a szkoda. To były jedne z droższych, najtańszych nie polecam, bo lipnie świecą.

Są natomiast żarówki diodowe firmy mactronic, na 2,3,4 ogniwa. Też z elektroniką, jedna mocna dioda. Chyba nawet zaraz jedną kupię  Grin

takie wynalazki mocno nie świecą, ale za to długo. No i można je załadować do standardowych, nawet starych latarek.
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: