2020-09-27, 01:56:19 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Latarka dla Arka-EDC i nie tylko  (Przeczytany 7444 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
arekm001
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2011-11-24, 19:41:41 »

Witam serdecznie wszystkich latarkowiczów Smiley
Jakiś czas temu postanowiłem kupić sobie latarkę jako uzupełnienie mojego EDC.
Myślałem o Fenix LD10, czytałem o nim wiele pozytywnych opinii. Jednak zastanawia mnie sprawa ergonomii przy dłuższym używaniu. Chyba czołówka ma w takim wypadku pierwszeństwo. Np Itp Light H01. Ogólnie pisząc szukam latarki uniwersalnej(tzn spacery, edecowanie, biwaki-nie musi to być super reflektor, bardziej zależy mi na dość uniwersalnym skupieniu światła, średniej-wysokiej jasności/mocy(nie wiem jak się to określa), działaniu do 1 aa/aaa i średnio-długim czasie działania baterii). Fenix LD10 z montażem na głowę przekracza mój budżet-mam zamiar przeznaczyć na latarkę sumę nie większą niż 200zł. Myślałem też o Itp Light eluma sa1, ale podobno ma dość wąski promień światła, a szukanie czegoś na ziemi może być w tym wypadku trudne.
Macie jakieś propozycje, pomożecie wybrać?
Pozdrawiam,
Arek
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2011-11-24, 20:05:06 »

SA1 ma wąskawy, ale tylko promień główny, dookoła jest bardzo szeroki i użyteczny promień wtórny. Do tego nowsza wersja (R5) ma większą, wydajniejszą diodę i słabsze skupienie.

arekm001
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2011-11-24, 20:29:19 »

Zależy mi też na regulacji jasności. Myślę, czy ta czołówka nie będzie lepsza. Pasek zawsze można nosić w plecaku, a korpus w kieszeni. A przy grzebaniu w kompie, czy przy rowerze, w warsztacie lub podczas noszenia pełnej miski prania wieczorem przez podwórko można zamontować latarkę na głowę(już wymyśliłem drugie zastosowanie dla głowy, oprócz zatykania szyi, żeby deszcz nie padał Roll Eyes)
JayPoker
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2011-11-24, 20:57:48 »

Witaj Arku.
W SA1 możesz ustawić dowolną jasność w przedziale 5 lm do maks jeżeli przytrzymało by się side swicha więc sprawe regulacji tu masz załatwioną. Po drugie primo to na AA są nieco lepsze czasy działania. Jeżeli budżet wynosi max 200 to do itp można wziąć pasek na głowe obszywany skórą strusia pędziwiatra Shocked. A tak poważnie to nie powinno być z tym mocowaniem problemu. A na koniec powiem, tak mi się coś wydaje, że wygodniej nosić sa1 z klipsem niż taką grubawą literke T w kieszeni. Smiley
Pozdrawiam
arekm001
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2011-11-25, 20:02:49 »

A którą wersję reflektora polecasz? OP, czy SMO? Myślę nad OP, bo podobno bardziej rozprasza smugę światła, co byłoby dla mnie korzystne. Bardziej zależy mi na bliskich dystansach oświetlania, tak żeby rozejrzeć się w ciemnym pomieszczeniu, oświetlić ścieżkę w nocy, o wiele rzadziej będę oświetlał gałęzie drzew(nawet nie wiem po co) a taki uniwersalny promień wydaje się ciekawy.
Jak widzicie itp sa1 w porównaniu fenixem ld10? Czytałem jedno porównanie, jednak dotyczyło ono starszej wersji sa1. Skoro nowsza wersja ma słabsze skupienie oraz można wybrać reflektor OP, to jak duże są różnice? Macie może jakieś beamshoty porównawcze?
Pozdrawiam,
Arek
JayPoker
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2011-11-25, 21:13:53 »

OP będzie dawał nieco więcej spila, w twoim przypadku korzystnie. A jeżeli chodzi o wybór itp/fenix, zastanów się który interfejs użytkownika bardziej ci podchodzi- side switch jest lubiany i pozwala na całowicie jednoręczną obsługe w przeciwieństwie do kręcenia ,,głową". Beamshotów nie mam, ale świecą raczej podobnie.
Pozdrawiam, Jay.
arekm001
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2011-11-25, 21:37:33 »

Dzięki z odpowiedź. Jednoręczna obsługa będzie mi bardziej odpowiadała, szkoda tylko, że itplight nie ma trybu SOS. Różne wypadki chodzą po ludziach i nawet tego typu sygnalizacja może się przydać. W najgorszym wypadku będę improwizował.
Nie wiem czemu, ale dalej stawiam fenixa nieco wyżej od itplight  Undecided , jednak chyba wybiorę to tańsze rozwiązanie. Po świętach, jeśli portfel pozwoli zamówię sobie Elumę.
Pozdrawiam i dziękuję za rozwianie wątpliwości Cheesy
Kolejny etap w kompletowaniu balastu EDC uważam za rozpoczęty.
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2011-11-25, 21:41:04 »

Da się bez większych problemów kręcić LD10 jedną ręką. Poza tym te dwie grupy trybów, to świetna sprawa - no może usunąłbym ten SOS Wink

SA1 sporo większa od LD10, a w dodatku ma klips w kiepskim miejscu (za nisko, więc dużo wystaje z kieszeni). A jak świecą obydwie R5tki też chętnie bym się dowiedział.

arekm001
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2011-11-25, 23:17:35 »

Warto w takim wypadku dopłacać do fenixa? Byłem juz prawie zdecydowany, ale wywołaliście u mnie zwątpienie.
maba
Opinii: (1)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2011-11-26, 02:15:06 »

Fenix jest lepszy, a już zdecydowanie lepiej się sprawdzi jako EDC.

Poza tym Fenix to jednak troszkę wyższa półka niż niskobudżetowy iTP, który wprawdzie w swojej cenie jest bezkonkurencyjny, ale już za większą sumkę można kupić coś lepszego. Jeśli tylko możesz, to dopłać, IMO.

A na pewnie na święta w Kolbie będą jakieś promo, więc LD10 wyjdzie niewiele więcej niż SA1 - ja kupiłem za 156zł Wink

arekm001
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2011-11-26, 10:16:58 »

Skoro tak mówisz to dozbieram do fenixa. Po tym co napisałeś pewnie po roku sprzedałbym sa1 za pół ceny i kupił fenixa. Dziekuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam:-)
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: