2020-04-07, 21:20:09 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: JETBeam M1 XM-L czy M2S  (Przeczytany 15208 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mr_neox
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

z knives.pl w gości

Ignoruj
« : 2011-08-16, 06:01:20 »

Cześć Panowie!

Minęło sporo czasu od mojej ostatniej wizyty na tym forum....  Wink
Dzięki Waszej nieocenionej pomocy do tej pory cieszę się z latareczki Jet-III M Q3 5A  Cheesy Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i zachciało mi się czegoś większego i mocniejszego!

I tak sobie wytypowałem dwóch zawodników:
- JETBeam M1 XM-L
- JETBeam M2S

I się zastanawiam którą wziąć... I tutaj liczę ponownie na Wasze dobre rady  Grin

ps.Możemy oczywiście zmienić producenta i model, ale reflektor musi być OP, zasilanie na 18650 (2 szt.), jakaś wodoszczelność i tym razem dla odmiany od poprzednich zakupów mam dosyć luźny budżet  Evil a latarka ma świecić tak żeby sąsiedzi myśleli, że ufo przyleciało  Grin hehehehe

Pozdrawiam
Marcin

to wszystko przez ta wieżę babel niby po polskiemu gadomy a każdy w innym języku...
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2011-08-16, 18:33:29 »

Jeśli już zdecydowałeś, że ma to być któraś z wymienionych modeli to bierz JETBeam M1xm na XM-L Evil
Niestety M2s ma ograniczone do 3min działanie w trybie max co jest uciążliwe Tongue
Nie sugeruj się podaną mocą w przypadku JETBeam M2S, gdyż podane 1000lm jest mocą LED, natomiast M1xm ma 750lm ANSI Roll Eyes
Po wyjściu przez reflektor ilość światła i zasięg będzie zbliżona, a nawet identyczna w przypadku wymienionych modeli Cool
Dodatkowym argumentem jest czas pracy w trybie max:
M1xm - 105min,
M2s - 60min Roll Eyes

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?239036-Show-your-Jetbeams&p=3609375&viewfull=1#post3609375

Jeśli jednak chodzi o zasięg to większą moc będzie miała ThruNite Catapult V2 XM-L czy Olight M3x Evil
http://www.lygte-info.dk/review/Beamshot%2012%20big%20lights%202011-03%20UK.html

Jednak wiadomo, że nie tylko to się liczy przy wyborze latarki za taką kwotę Grin
W przypadku JETBeam M1xm największą przewagą nad innymi latarkami jest Design, niesamowity wygląd

mr_neox
Nowy użytkownik
*

z knives.pl w gości

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2011-08-16, 18:52:43 »

Dobrze prawisz, tak też myślałem nad tą M1 - nawet mi się podoba i mam jakiś tam kontakt z Jet Beam i jestem zadowolony, na plus przemawia też cena za jaką można ją teraz nabyć  Grin

ps.A posiada ta lataraczka jakieś wady?  Wink
« Ostatnia zmiana: 2011-08-16, 19:09:02 wysłane przez mr_neox » Zapisane

to wszystko przez ta wieżę babel niby po polskiemu gadomy a każdy w innym języku...
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2011-08-16, 19:33:30 »

W przypadku tej klasy latarek wady to rzecz subiektywna, zależna od właściciela Cheesy
Przykładowo, dla zwolennika zasilania umieszczonego obok siebie, jak w ET M2/3, Fenix TK35 itp. może być ona za duża, a raczej za długa Roll Eyes

mr_neox
Nowy użytkownik
*

z knives.pl w gości

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2011-08-16, 19:47:13 »

To nawet nie wada tylko zaleta, podoba mi się przedłużenie tuby, żeby zapakować tam dwa ogniwa 18650  Wink I jeżeli to ta sama grubość co JET III M to nawet będzie mi pasowała do uchwytu rowerowego.

Może być interesująco poświecić samochodziarzom po szybach w drodze do pracy przez las.
ps.ostatnio nawet jechał za mną ze 2minuty radiowóz - chcieli chyba sobie na latareczkę popatrzyć  Grin

Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2011-08-16, 20:19:45 »

M1xm ma tubę 25,4mm, podczas gdy Jet-III M 24mm Cool
Nie sądzę jednak, aby ta niewielka różnica miała znaczenie w przypadku uchwytu rowerowego Wink
Znaczenie będzie miała waga i długość, gdyż stabilność uzyskasz mocując latarkę głowicą jak najbliżej kierownicy, więc tuba będzie mocno wystawała w Twoim kierunku Undecided
Sądzę, że poradzisz z tym sobie Wink

P.S. Mimo, iż latarki na ledach mocy są już parę lat na rynku i są ogólnie dostępne, to nie wszyscy mieli z nimi kontakt, dlatego mogli się dziwić jak Cie zobaczyli z takim światłem na rowerze Tongue

yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2011-08-16, 20:45:30 »

JetBeam odkąd pamiętam robił latarki, które bardzo mi się podobały. Co do tych dwóch modeli z tematu, to myślę, że którąkolwiek byś nie wybrał, będziesz zadowolony.
Co do długości - miałem Thrunite Catapult, gdzie ogniwa były umieszczone za sobą. Przyznam, że takie rozwiązanie niezbyt mi odpowiadało - wyobraź sobie włączanie latarki o długości ponad 20 cm włącznikiem umieszczonym z tyłu - jak dla mnie bardzo niewygodne. Dlatego też katapultę sprzedałem i kupiłem Eagletac'a M3C4 z diodą xm-l. Latarka jest dosyć masywna, ale znacznie krótsza, gdyż ogniwa są umieszczone obok siebie. Poza tym można ją włączyć zarówno włącznikiem umieszczonym z tyłu latarki, jak i pierścieniem. Zresztą ten pierścień, to najlepsza rzecz jaką dotychczas w latarkach widziałem.
Zwróć też uwagę na sposób zmiany trybów: w JB M2S jest to szybkie dokręcenie i poluzowanie głowicy - moim zdaniem raczej mało wygodne. Poza tym ograniczenie trybu max do 3 minut.
Eagletac'a miałem w Sligo, tylko było za jasno, żeby pokazać jego możliwości Roll Eyes
pzdr
yano

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
mr_neox
Nowy użytkownik
*

z knives.pl w gości

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2011-08-16, 21:08:14 »

No w barze po suficie świecić to niezbyt... I tak się krzywo na nas patrzyli przez te wszystkie noże  Grin Cool

Jednak będę się chyba skłaniał do M1, nie ma ograniczenia czasu świecenia, jadąc na rowerze i tak trybów nie zmieniam ani nie wyłączam latarki, myślę że będzie ok. O wadach też nikt nie pisze, filmiki na YT są zachęcające.

Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2011-08-16, 22:05:39 »

Przydać się może raczej podczas powrotu z baru Cheesy Cheesy Cheesy
Mimo wszystko jeśli chodzi o design też jestem zdania, że M1 ma emocjonujący wygląd Shocked
Jeśli nie przekonują Cię inne latarki, np. 4Sevens Maelstrom X10, Catapult V2 XM-L, Olight M3x, Fenix TK35, ET M3 XM-L, etc. to nie masz się co zastanawiać tylko brać Jeta M1xm

sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2011-08-16, 22:33:49 »

Nad Olightem SR51 pomyśl. 6xCR123 lub 2x18650. Ref OP. Włącznik w ergonomicznym miejscu czyli z boku...

M1 XM-L na rower? Bój się Diabła! Na rower kup sobie coś Magicshine'a, a nie takie armaty.
« Ostatnia zmiana: 2011-08-16, 22:36:35 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMEmisar D1S XP-L Hi 3000K hCRI thrower
mr_neox
Nowy użytkownik
*

z knives.pl w gości

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2011-08-16, 22:35:22 »

Eee.. u nas widno  Cool

Popatrzyłem na te inne i średnio mi się ich design podoba... może i są lepsze, ale... ten design kojarzy mi się z takim niewygodnym klockiem, którego czasami z konieczności pod wodę zabieram:
http://nokautimg2.pl/p-9a-5d-9a5d5c7fda46b1f03f5507ed8e2e7b9f500x500/technisub-latarka-lumen-x4.jpg
JETBeam M1 XM-L czy M2S

Swoją drogą poszło już zapytanie do kolegi z knivesów co milhuntem zawiaduje  Roll Eyes Roll Eyes

M1 XM-L na rower? Bój się Diabła! Na rower kup sobie coś Magicshine'a, a nie takie armaty.

Raczej nie, śmigam z czymś takim na Q3 5A:
http://i132.photobucket.com/albums/q30/corvettebear13/lites/P1150063a.jpg
JETBeam M1 XM-L czy M2S

Ale mam dziwną potrzebę zamontowania sobie czegoś większego  Evil
« Ostatnia zmiana: 2011-08-16, 22:40:12 wysłane przez mr_neox » Zapisane

TDK
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2011-08-16, 23:45:37 »

Może być interesująco poświecić samochodziarzom po szybach w drodze do pracy przez las.
ps.ostatnio nawet jechał za mną ze 2minuty radiowóz - chcieli chyba sobie na latareczkę popatrzyć  Grin

Rzeczywiście może być interesująco, jak kogoś oślepisz tak, że dojdzie do tragedii 

mr_neox
Nowy użytkownik
*

z knives.pl w gości

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2011-08-17, 00:33:03 »

No nie rob ze mnie mordercy prosze :- ) pozartowac nawet nie wolno? Smigam ta droga do pracy prawie 4lata i jedyna tragedia jaka tam widze jest mlodziez w aucie taty, ktora prawie codziennie pije na parkingu w lesie do bolu a potem wraca po pijaku, ale tego nikt nie widzi. Co trzeci nie gasi drogowych jak jedzie dowolny rowerzysta, czy to z dobrym oswietleniem czy z najtansza rowerowa zaroweczka czy tylko z odblaskami. Trzeba zwolnic i poczekac az oczy przywykna do nocy ponownie. Predzej to mnie rozjada, wiec sobie wypraszam takie lapanie za slowka. TDK jak myslisz ze kupuje tylko i wylacznie latarke zeby z premedytacja swiecic komus po oczach to sie grubo mylisz.

Kazik
Opinii: (33)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2011-08-17, 14:18:28 »

Co trzeci nie gasi drogowych jak jedzie dowolny rowerzysta,

Grrrrrrrrrrr k***a!! Jeszcze 2 tygodnie temu wkurzałem się na to samo - chamstwo nieziemskie i stwarzanie zagrożenia przez idiotów.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

mr_neox
Nowy użytkownik
*

z knives.pl w gości

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2011-08-17, 23:56:45 »

Stało się, zebrałem się w sobie i zamówiłem:

http://www.lightjunction.com/images/Jetbeam/JETBeam-M1XM-XML.jpg
JETBeam M1 XM-L czy M2S

Ale co by śmieszniej było, dzisiaj dotarł jeszcze do mnie Predator z knives'owego passaroundu  Grin

Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: