2019-03-21, 23:13:37 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Awaryjna 2xAA  (Przeczytany 7311 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
ordo
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 2010-09-05, 20:34:30 »

Tym razem lista wymagań nie będzie tak długa i wymyślna jak poprzednim razem, trochę się "obyłem" z latarkami, diodami, metodologią, techniką, ale trudno powiedzieć, żebym był na bieżąco z ofertami handlowymi, a nie chciałbym, żeby mi coś umknęło, stąd znów zwracam się z pytaniem.

Latarka ma leżeć i czekać aż się przyda. Wymagania:
-2xAA, z racji przeznaczenia zasilanie docelowe to alkaliki albo wrzucę dla spokoju sumienia litówki, Li-ion na pewno nie uświadczą, więc ich obsługa jest zbędna
-porządnie wykonana
-wszelkie dodatki - klips, smycz, pokrowiec etc. - zbędne
-prosta obsługa, mała ilość trybów - im prościej tym lepiej, bardzo jasno turbo, czy bardzo oszczędne niskie tryby - niepotrzebne
-kształt promienia, zasięg, barwa, jasność, dioda - całkowicie drugorzędne
-nie, nie może być czołówka Smiley
-koszt - tańsza niż Quark AA^2, który robi za EDC (w takim zastosowaniu nie widzę sensu dopłacać), lepiej wykonana niż iTP Eluma SA2, którą kiedyś poleciłem (choć myślę dalej, że przy zadanym budżecie lepiej się nie dało) - obecnie lektura wątku napawa lekkimi obawami - to ma być prezent, a zależy mi na sprawnym i wygodnym działaniu, czyli najchętniej 150-200zł
-aha, no i zakup od krajowego dystrybutora

BTW Od czasu Quarków mam wrażenie, że inni producenci rzucili się z nimi konkurować, szkoda, że cenowo też - Eagletaci poszły w górę, sporo Fenixów fajnych dla laików poznikało - tak się trochę rynek przesunął w kierunku entuzjastów - szkoda.

Wystarczy mi model, szczegóły znajdę bez problemu, mile widziane linki do starszych modeli w promocji itd.

Eagletac P100A2 w tej chwili mi się najbardziej widzi (milhunt, jet-pol). Przy okazji pewnie bym od dbuzera jakąś Morkę pociągnął jak znam życie, czyli same korzyści Grin
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #1 : 2010-09-05, 21:35:43 »

Fenix LD20 (chociaż obecnie wolę MC10...)
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-09-05, 21:38:16 »

LD20 trochę przekracza budżet, możesz też poczekać na E31 lub LD25.

Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2010-09-05, 21:39:32 »

Zgodzę się z Pawłem, ale LD20 trochę kosztuje, więc uważam, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czyli:
- iTP SA2,
- ET P100A2.
Nie wydaje mi się, aby szukać czegoś więcej, no chyba, że znajdziesz coś ciekawego na bazarku Wink

pawelsz
Kierownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #4 : 2010-09-05, 21:57:08 »

jak się uwzględni forumowy zjazd cenowy na Fenixy w kolba.pl to i cena się mieści w założeniach Smiley a jakoś mam większe zaufanie do fenixa niż do iTP czy eagletaca
btw a nie lepiej coś na AA - mniejsze a jak ma to być coś na awarię, to i poręczniejsze, hihi- a wtedy może MC10 Smiley
« Ostatnia zmiana: 2010-09-05, 21:59:11 wysłane przez pawelsz » Zapisane
ordo
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2010-09-07, 13:50:34 »

Dzięki za info.
Określenie latarki jest dość umowne, nie będę się zagłębiał.
Oferta na LD20 ze zniżką faktycznie robi się konkurencyjna wobec Eagletaca - zupełnie zapomniałem.
LD25 fajna, ale UI zniechęca na pierwszy rzut oka. No i zależy jaka by była cena, jakoś nie wydaje mi się, żeby była tańsza od LD20.
E21 w przeciwieństwie od E20 jest już ok, choć nie porywa.
MC10 ciekawa, czytałem kiedyś reckę, ale w tym przypadku coś bardziej "klasycznego" będzie lepsze.

Ale przy okazji trafiłem na LD40 i to by mogła być świetna propozycja przy odpowiednio niskiej cenie i nieprzekombinowanym UI.

Poczekam, ile będę mógł, skonsultuję jeszcze sprawę z przyszłym użytkownikiem pomijając zgrabnie kwestię ceny Grin

Jeszcze raz dzięki za info.
Sahar
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2010-09-14, 16:22:46 »

Podczepię się pod rustlego Wink
A SF EL2 to dobry wybór?

TactiCool
ordo
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2010-09-15, 17:22:51 »

Wpadłeś na ten pomysł czytając Death Valley Magazine? Grin
Pod artykułem masz i dyskusję na temat zalet i wad, alternatywnych rozwiązań etc.

Jak Ci odpowiada cena i tryby i uważasz, że to uzasadniony wydatek do Twoich potrzeb, to bierz.
Szczegóły, szczegóły...
« Ostatnia zmiana: 2010-09-15, 17:24:23 wysłane przez rustle » Zapisane
Pingwin Pluszaczny
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2010-09-15, 20:52:04 »

Co do baterii to ja polecam komplet litówek.
Sam noszę 3 litówki energizera awaryjnie* do mojej C3  Wink
ordo
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2010-09-30, 20:09:16 »

Cena na LD40 okazała się nieprzyjemna.

LD25 skreśla UI. Korpus LD25 z normalnym UI z LD20 (albo poprawionym delikatnie, jak kiedyś pisałem przy Quarku) to byłby strzał w dziesiątkę.

Wygrywa Fenix E21, choć wolałbym "klikaną", a nie "kręconą", ale Cena Czyni Cuda. Dzięki za pomoc i szybkie korepetycje z tego, co się ostatnio w latarkach działo - to teraz czekam aż się pojawi w kolbie i zamawiam...
Vascator
Kierownik
*

« Odpowiedz #10 : 2010-11-13, 10:23:45 »

Możesz się zdziwić, jak bardzo polubisz "kręconą" zamiast "klikanej"  Grin . Chyba , że już kiedyś używałeś twist'a i ci nie odpowiadał.
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2010-11-13, 14:45:27 »

Z twistów najbardziej do tej pory podeszedł mi Quark AA Tactical Grin
Być może dzięki programowalnemu UI

W dodatku odkryłem nowe możliwości/tryby, tj.:

1. Trzymając latarkę za głowicę i wciskając mocno klika uruchamia to latarkę w trybie minimalnym, mimo iż na lekko odkręconej głowicy mamy ustawiony zupełnie inny tryb Grin

2. Gdy lekko odkręcimy klika to latarka działa tylko i wyłącznie w trybie tactical, czyli momentary Grin

Mnie to powaliło, gdyż wcześniej nigdzie o tych możliwościach nie doczytałem Cool

sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2010-11-13, 16:50:24 »

W dodatku odkryłem nowe możliwości/tryby, tj.:
1. Trzymając latarkę za głowicę i wciskając mocno klika uruchamia to latarkę w trybie minimalnym, mimo iż na lekko odkręconej głowicy mamy ustawiony zupełnie inny tryb Grin

No to nie wiem co Ty masz porobione z latarką Grin
Moim zdaniem przy lekko odkręconej głowicy (bardzo lekko) i wciśnięciu klika (trzymając za głowicę) doprowadzasz od szybkiej serii trzech zwarć (tak jakby odkręceń/dokręceń głowicy) i latarka wchodzi Ci w tryb programowania zaczynając od trybu moon. Wystarczy ją wyłączyć, chwile poczekać i wychodzi z programowania zachowując poprzednio ustawione tryby. Jeśli zostawisz na dłużej niż 10s, to moon zostanie przypisany do którejś pozycji głowicy.

2. Gdy lekko odkręcimy klika to latarka działa tylko i wyłącznie w trybie tactical, czyli momentary Grin
Mnie to powaliło, gdyż wcześniej nigdzie o tych możliwościach nie doczytałem Cool

Nie ma w tym nic szczególnego. Nie rozumiem po co w Quarku taktycznym odkręcanie tailcapa w celu uzyskania funkcji momentary, skoro jest ona dostępna ze względu na zastosowany włącznik. Dopiero odkręcanie tailcapa w latarkach z rewersem dawałoby funkcję momentary (przy załączonym kliku oczywiście).

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2010-11-13, 17:05:58 »

No to nie wiem co Ty masz porobione z latarką Grin
Moim zdaniem przy lekko odkręconej głowicy (bardzo lekko) i wciśnięciu klika (trzymając za głowicę) doprowadzasz od szybkiej serii trzech zwarć (tak jakby odkręceń/dokręceń głowicy) i latarka wchodzi Ci w tryb programowania zaczynając od trybu moon. Wystarczy ją wyłączyć, chwile poczekać i wychodzi z programowania zachowując poprzednio ustawione tryby. Jeśli zostawisz na dłużej niż 10s, to moon zostanie przypisany do którejś pozycji głowicy.
...

No niestety nie wchodzi w tryb programowania w ten sposób, gdyż programowanie jak wiadomo jest sygnalizowane szybkimi mrugnięciami Cool których w tym wypadku nie ma Tongue
Tak przez przypadek do tego doszedłem Roll Eyes
Owszem nieco to dziwne Undecided

...
Nie ma w tym nic szczególnego. Nie rozumiem po co w Quarku taktycznym odkręcanie tailcapa w celu uzyskania funkcji momentary, skoro jest ona dostępna ze względu na zastosowany włącznik. Dopiero odkręcanie tailcapa w latarkach z rewersem dawałoby funkcję momentary (przy załączonym kliku oczywiście).

Zgadza się, z tym że przy lekko odkręconym kliku nie ma znaczenia czy lekko naciśniesz klika czy do oporu Grin
W sumie to nic specjalnego, ale rzadko która latarka przy lekko odkręconym kliku da się w ogóle włączyć Tongue

sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2010-11-13, 17:19:33 »

No niestety nie wchodzi w tryb programowania w ten sposób, gdyż programowanie jak wiadomo jest sygnalizowane szybkimi mrugnięciami Cool których w tym wypadku nie ma Tongue

Mi coś takiego też się zdarzało (przypadkowo), ale nie ma w tym regularności. Wydaje mi się, że jest to tryb programowania, tylko nie można nic zrobić, dlatego ten zablokowany moon od którego się zaczyna.

Zgadza się, z tym że przy lekko odkręconym kliku nie ma znaczenia czy lekko naciśniesz klika czy do oporu Grin
W sumie to nic specjalnego, ale rzadko która latarka przy lekko odkręconym kliku da się w ogóle włączyć Tongue

Mają tak wszystkie latarki z anodyzowanym gwintem w dupce, czyli takie w których aby latarka działała musi mieć dokręconego tailcap'a (aby zamknąć obwód). Oczywiście w latarkach z reversem trzeba kliknąć. W latarkach z forwardem, tak jak piszesz, nie trzeba.
« Ostatnia zmiana: 2010-11-13, 17:34:50 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: