2020-07-09, 09:54:25 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: SunwayLed M10R część I  (Przeczytany 12999 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Pikom
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Gdynia

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2010-09-03, 22:45:54 »

Dodany wykres - zmiana jasność świecenia w czasie.

Pozdr,
Pikom
pawelsz
Kierownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #16 : 2010-09-04, 09:45:33 »

90 minut praktycznie stałej jasności- bardzo ładnie Smiley
a jak nagrzewanie latarki w takim teście wyszło ?
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2010-09-04, 12:28:37 »

90 minut - to więcej niż podaje producent... Wiele zapewne zależy od ogniwa i tak naprawde od tego, ile idzie w diodę. Jak będę miał chwilkę na dogłębne badanie (i ewentualnie zapasowy moduł / diodę Tongue ) to sprawdzę ile jest na wyjściu z drivera...

Temperatura - nie mierzyłem wartości, ale leżąca bez ruchy latarka nagrzewa się dość szybko (ciepło rozchodzi się regularnie po całym korpusie) i utrzymuje stałą (w przybliżeniu) temperaturę przez cały czas świecenia.

Pozdr,
Pikom
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2010-09-04, 12:52:48 »

...
Temperatura - nie mierzyłem wartości, ale leżąca bez ruchy latarka nagrzewa się dość szybko (ciepło rozchodzi się regularnie po całym korpusie) i utrzymuje stałą (w przybliżeniu) temperaturę przez cały czas świecenia.
Tzn. bez rękawiczek spokojnie można ją w trybie max trzymać, aż do rozładowania ogniwa Undecided

Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2010-09-04, 17:06:59 »

Tzn. bez rękawiczek spokojnie można ją w trybie max trzymać, aż do rozładowania ogniwa Undecided
Z tym spokojnie to bym nie przesadzał, latarka leżąca bez ruchu na nieprzewodzącym (słabo przewodzącym) ciepło stole jest naprawdę mocno ciepła  Grin Ale da się utrzymać, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że jeśli chodzimy, ruszamy się i powodujemy większy przepływ powietrza plus dodatkowo odprowadzamy ciepło ręką, to korpus schładza się szybciej niż przy latarce leżącej bez ruchu w czasie testu i temperatura jest zdecydowanie niższa Smiley

Pozdr,
Pikom
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2010-09-04, 17:41:45 »

Cheesy
Dokładnie o to mi chodziło, że podczas normalnego użytkowania, można korzystać z niej na trybie max do wyczerpania ogniwa Evil
Bez zbędnych przeciwwskazań producenta, z obawy o zbytnie przegrzanie sprzętu Roll Eyes

Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2010-09-04, 22:28:31 »

Tak jest, dokładnie tak. Ciekaw jestem bardzo tej nowej wersji, z diodą R5 i obsługą 3,7V ogniwa - na ile będzie mocniej świecić w MAX, na ile będzie cieplej, jak długo poświeci... Oj, ciekaw jestem... Wink

Pozdr,
Pikom
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2010-09-05, 01:10:33 »

Ciepłoty się nie spodziewaj, R5 są zimne i to mocno. Chcesz cieplej - czekaj na wersję neutrslną.

Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2010-09-05, 08:35:05 »

Ekhem... rozmawialiśmy o nagrzewaniu się korpusu latarki w trybie maksymalnym - pisałem o ewentualnym mocniejszym nagrzewaniu się w przypadku używania ogniw 3,7V z nowym sterownikiem.

A swoją drogą , jeśli chodzi o barwę światła to akurat ja jestem zdecydowanym zwolennikiem nieco zimniejszych odcieni. Ale to już dyskusja na całkiem inny wątek  Grin

Pozdr,
Pikom
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2010-09-05, 13:10:10 »

W przypadku latareczek EDC z małym refem XP-G sprawdza się rewelacyjnie, gdyż daje dużo ładnie rozłożonego światła
A w dodatku marketing się nakręca ilością lumenów Cheesy
A z nagrzewaniem, to z tego co pamiętam XP-G w stosunku do XR-E nie nagrzewają się aż tak mocno Tongue

Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2010-09-05, 22:02:45 »

Zgadza się, tez lubię latarki z małymi refami i XP-G - na przykład Quarki z XP-G R5 świecą dla mnie o niebo przyjemniej niż Quarki z wcześniejszej serii z XP-E R2. Co do nagrzewania samych w sobie XP-G to nie będę się kłócił, ale jeśli producent podciągnie tryb max do poziomu jaki jest teraz przy ogniwie 3,7V to grzania będzie pewnie sporo.. Wink I właśnie tak bym to widział optymalnie - Low i Mid jak jest a Max taki jak teraz przy ogniwie 3,7V - odpowiedni skok pomiędzy trybami i niezły power w Maksie Grin

Pozdr,
Pikom
pawelsz
Kierownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #26 : 2010-09-05, 22:09:13 »

raczej "przestawią" niejako sterownik i pewnie tryby się rozjadą- po taniości
Pikom
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2010-09-07, 06:37:02 »

Co do przestawiania - zobaczymy. Za dużo gadać to oni o tym nie chcą - jak na razie od producenta dowiedziałem się tyle, że na pewno zmieniony będzie także reflektor i że za bardzo nie mają ochoty na dystrybuowanie samych podzespołów pozwalających na zmodyfikowanie wcześniejszej wersji M10R do nowszej. No zobaczymy co z tego wyjdzie...

Pozdr,
Pikom
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2010-09-07, 07:09:46 »

Jak widać są jeszcze za krótko na rynku i nie poznali go do końca Cool
Nasze realia są takie, że podzespoły są potrzebne, czasami do zmodowania starszej wersji, a czasem do naprawienia po nieudolnym modzie Cheesy

Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: