2018-08-17, 07:28:25 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Chore ceny baterii alkalicznych R20  (Przeczytany 20464 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Vascator
Kierownik
Opinii: (0)
*

« : 2010-08-25, 18:59:51 »

Byłem dziś w Praktikerze, zerknąłem na stoisko z latarkami i bateriami. Szok- 2 baterie alkaliczne Panasonic -20 zł  Shocked .Innych firm to samo. Czy ich już powaliło? Zwykłe, tanie cynkowo węglowe to strach do latarki włożyć, bo wylanie prawie gwarantowane. Ja już w ogóle nie widzę sensu kupowania alkalików, gdy mamy technologię akumulatorków o małym samorozładowaniu.Przecież niedługo to akusy będą tańsze niż baterie  Tongue
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2010-08-25, 19:11:30 »

Sam jestem ciekawy kiedy oni (producenci i dystrybutorzy ogniw jednorazowych) zmienią strategię marketingową, a przede wszystkim ekologiczną Roll Eyes
Jak można bulić chorendalne kwoty za jednorazowe baterie, gdy dokładając niewiele, a czasami za tą samą kwotę, ale w promo czy na alledrogo kupisz kpl akusów z ładowarką Tongue
Ostatnim czasem widziałem reklamę baterii D.U.R.A.C.E.L. oczywiście najpopularniejszych AA, gdzie w reklamie producent sugeruje cenę detaliczną za "najnowszy model" 2zł Shocked
Toż to szok, tylko kiedy zostanie wprowadzone w życie przez "porąbanych" sprzedawców detalicznych Cool
Taki marketing to ja rozumiem i stwierdzam, że powinien on dotyczyć wszystkich ogniw jednorazowych (oczywiście proporcjonalnie)

psiajucha
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-08-31, 21:33:48 »

Sam jestem ciekawy kiedy oni (producenci i dystrybutorzy ogniw jednorazowych) zmienią strategię marketingową, a przede wszystkim ekologiczną Roll Eyes
Z ekologicznego punktu widzenia wysokie ceny jednorazowych baterii są jak najbardziej w porządku. Wysoka cena, to zniechęcenie potencjalnego nabywcy, zwrócenie jego uwagi na akumulatorki. A jeśli już ktoś kupi drogą baterię, to będzie ją oszczędzał, co też jest zgodne z ekologią.
Tragedią by były jednorazowe baterie za np. 50 gr/sztuka. Wówczas nikt by ich nie oszczędzał, tylko kupował i zużywał bez opamiętania.
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2010-08-31, 21:43:50 »

Z ekologicznego punktu widzenia wysokie ceny jednorazowych baterii są jak najbardziej w porządku. Wysoka cena, to zniechęcenie potencjalnego nabywcy, zwrócenie jego uwagi na akumulatorki. A jeśli już ktoś kupi drogą baterię, to będzie ją oszczędzał, co też jest zgodne z ekologią.
Tragedią by były jednorazowe baterie za np. 50 gr/sztuka. Wówczas nikt by ich nie oszczędzał, tylko kupował i zużywał bez opamiętania.
Najlepszym rozwiązaniem pod kątem ekologii, byłoby stopniowe wycofanie z rynku jednorazowych baterii i zastąpienie ich wyłącznie bateriami-aku (jak Eneloop)

Vascator
Kierownik
*

« Odpowiedz #4 : 2010-08-31, 21:50:30 »

Tu równowagę dają nam baterie "tesco" w pakietach 10 szt. za pare zł. Mniejsza o to, że podobno cyfrówka nawet się na tym nie włącza.

Raz w Foto-hurcie słyszałem taki dialog: Gość chyba kupował aparat, nie pamiętam. Chciał kupić baterie, gdzieś na urlop jechał, sprzedawca zaproponował akumulatorki i ładowarkę.

S-To pan sobie może ładować nawet do tysiąca razy
K-A, ale to trzeba zabrać te baterie[chodziło o aku] , a potem przywieźć ze sobą z powrotem, tak?
S-Tak
K-A to ja nie chce, tak wozić ze sobą, baterie wezmę.
 Tongue

No i masz. Tak to wygląda w praktyce niestety. Dla większości ludzi aku. to czarna magia, nie mają pojęcia z czym to się je. Jako jednorazowy zakup to dla wielu za drogo, aku + ładowarka. Lepiej kupować w kiosku baterie "na raty".

Inna sprawa- Większość ludzi nie wykorzysta aku. Pilot do telewizora, zegar, latarka dla dziecka na obóz. No i mamy pełen obraz zastosowań baterii w typowym domu. Mp3 playery są już ładowane z usb( większość) etc. Pewnie stąd w TV ani raz nie widziałem reklamy akusów, tylko same baterie.
papcio chmiel
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: WLKP

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2010-10-06, 10:14:23 »

To mój pierwszy post w krainie światełek więc WITAM na wstępie gorąco i jasno zarazem Wink
Jedno nie wyklucza drugiego a często idzie w parze Smiley

Pozwolę sobie na wstępie opowiedzieć moje ostatnie zszokowanie w temacie cen baterii, później odniosę się do Waszych opinii.
Więc kilka dni temu zostałem zmuszony do zakupu baterii. Dawno tego nie robiłem, mam trochę akumulatorków starszych i nowszych w domu (ładowarek też, robi się kolekcja).
Dziecko dostało zabawkę na 3xAA grającą ze światełkami na diodach. Na żadnym akumulatorku nie chciało iść. Pierwsza diagnoza uszkodzona, było widać delikatny nalot na sprężynie. Zostało to usunięte i zabawka przemówiła, ale głos był zniekształcony. Jak się okazało dzięki koledze zabawka wymagała 3x1,5V co zmusiło mnie do szukania baterii.

Podobnie jak Vascator doznałem szoku bo firmowe baterie AA były w cenach 8-10zł za 2 sztuki zależnie od marki. Czyli impreza kosztowała by 15-20zł, co przeliczając na akumulatorki daje 2-3 Eneloopy lub 1/3 ładowarki z akumulatorkami 1,5V np. Pure Energy. Były oczywiście w markecie jak Vascator zauważył w pakietach po 8-12 sztuk jakieś, ale brak zaufania do takiego wyrobu oraz ilość nie zachęcały do wyboru. W końcu trafiłem do średniego marketu AGD i tam dłuższą chwilę szukając już zrezygnowany miałem wychodzić znalazłem baterie Sony 4 sztuki za 3zł, całe srebrne oznaczone jako NewUltra i robione w Polsce . Cena akceptowalna więc kupiłem, aby żona nie powiedziała że żałuje 3zł na dziecko Smiley Zabawka działa jak należy.

Wnioski:
VascatorJeżeli ktoś umie liczyć to wyjdzie mu że trochę trudu włożonego w zakup ładowarki i akumulatorów szybko się wróci. Chyba że na baterie ma w domu jednego pilota i zegarek w kuchni.
Chemik79 Producenci nie zmienią nic, jak długo będą się sprzedawały dane produkty tak długo będą je produkować. Dystrybutorzy np. w marketach na stoiskach przy kasach już dobrze wiedzą za ile mogą na szybko sprzedać towar, to jest cała gałąź wiedzy jaką stosują. Im rynek będzie mniejszy bo ludzie zaczną kupować akumulatorki tym będą droższe. Ceny surowców pewnie też nie potanieją.
psiajucha Już widzę takie baterie które są po 50groszy jak lądują w parkach lasach i jeziorach.
Chemik79 Kolejna dyrektywa UE ? Może tak, ale gdzie nas to zaprowadzi ?
Vascator Eh ludzie starsi też przed komórkami się bronili, teraz jak widzę żyć bez nich nie mogą. To młodzi nauczyli jak z tego korzystać i obsługiwać, tutaj może być podobnie. Sam teściowej zafunduje niedługo jakiś średnio sprawny komplet akumulatorków i ładowarkę w chwili obecnej dostaje same naładowane akumulatorki które przynosi kiedy się rozładują.
wolfj23
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2010-10-14, 18:31:16 »

Najlepszym rozwiązaniem pod kątem ekologii, byłoby stopniowe wycofanie z rynku jednorazowych baterii i zastąpienie ich wyłącznie bateriami-aku (jak Eneloop)
wiele dyrektyw i tak wchodzi w butami gdzie nie trzeba :/ nie tedy droga

szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) |  MagLite 2D
Azjatos
Kierownik
*

Miejsce pobytu: Kraków

« Odpowiedz #7 : 2010-10-20, 03:12:15 »

Szukajcie w Marketach Baterii "Eurobatt". Są sprzedawane w ośmiopakach. 9 zł za Paczke. W Lidlu Jest ich odpowiednik o nazwie "aerocell" w tej samej cenie. Baterie te nie wylewają - Wyleje jedna na 15-20 sztuk po 2-3 miesiącach i tylko wtedy gdy jest wyczerpana do cna rezystorem Choc ostrożności nigdy za wiele.

Testy są na tymże forum i jasno z nich wynika że nie ustepują innym droższym nieraz po wielokroć ogniwom. Mnie też trafia szlag gdy ktoś próbuje ze mnie zedrzeć.
Dlatego Jeśli musicie używać Alkalicznych baterri - szukajcie tych.
Baterie Z Tesco to zwykłe Cynkowe ogniwa. Tanie ale nic nie warte.
« Ostatnia zmiana: 2010-10-20, 03:13:51 wysłane przez Azjatos » Zapisane
papcio chmiel
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2010-10-20, 06:55:28 »

Dzięki kierowniku za informacje, być może kiedyś się przydadzą. Czy te EUROBATT występują też w rozmiarze C lub D ?

W Carrefour były ostatnio w promocji czyli na środku drogi na wyeksponowanym stanowisku jakieś baterie 8 + 8 gratis za 10zł. Być może to były te ?
W Lidlu jakoś nie zauważyłem baterii, a akumulatorki widywałem.
Azjatos
Kierownik
*

« Odpowiedz #9 : 2010-10-20, 22:58:23 »

Prosze Cie Bardzo Wink
Niestety, nie spotkałem innych rozmiarów po za AAA i AA.
Zaś co do Carrefour to chyba tam właśnie kupowałem te "Eurobatt" Są to baterie Alkaliczne oczywiście. Alkaliczne są znacznie cieższe od Cynkowych i już po tym można je odróżnić a na Opakowaniu Jest napis Alkaline Plus.
O, Nawet Stronka jest Wink
http://www.eurobatt.pl/index79fa.html?page=217&l=1&cid=87
papcio chmiel
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2010-10-21, 18:58:32 »

Uprzejmie donoszę, że omawiane baterie Eurobatt występują w Kauflandzie, a w Carrefour natomiast ich nie ma. Oczywiście możliwe jest
Są w dowolnym rozmiarze, ale z serii Max Power cena za 4 sztuki coś koło 2,50zł. Innych nie było.

Będąc już w tym temacie ktoś może podrzucić linka do jakiegoś opisu czym się różnią poszczególne typy baterii mam na myśli chociażby określenia typu Super Heavy Duty, Dry Battery i jakie tam jeszcze określenia używają producenci ?
Azjatos
Kierownik
*

« Odpowiedz #11 : 2010-10-22, 03:45:27 »

Dzięki.
Generalnie - Różnią sie ceną Wink
Serie z "Max power", "Plus" itp mają dodatek aktywatora który ma za zadanie zmniejszyć rezystancje wewnętrzną ogniwa.
Baterie takie lepiej sprawują sie pod zwiększonym obciążeniem choć i tak daleeko im do Akumulatorów lub ogniw litowych.
Link do mojego testu - o ile Go jeszcze nie widziałeś -> http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55657.0.html
Jak widać Duracell Plus troche lepiej dawały rade od standardowej serii  bo oddały więcej energii "od kopa" ale pojemnością nie odstają od reszty.

Edit:
aha. Jeszcze graficzny test z CPF
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=64660

« Ostatnia zmiana: 2010-10-22, 03:49:09 wysłane przez Azjatos » Zapisane
porcelanowy
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2010-10-22, 11:19:55 »

Powitoł
Ponarzekali, pokwękali, to się wetnę:
Inna sprawa- Większość ludzi nie wykorzysta aku. Pilot do telewizora, zegar, latarka dla dziecka na obóz. No i mamy pełen obraz zastosowań baterii w typowym domu.
A co byś jeszcze z bateriami chciał w normalnym domu robić?
Dorzuć aparat i puki sił i zdrowia starczy żadna inna zabawka z aku zasilana u mnie w domu nie będzie  Evil
 Cool

Dzięki, poszukam w moim lokalnym lidlu tych baterii
Na próbę, bo w sumie wszystko na eneloopach leci.

porcelain
boso, ale w ostrogach
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: