2021-02-26, 16:31:52 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Aurora K2U czy Aurora SH-42  (Przeczytany 14060 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Insolite
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2010-08-19, 17:15:44 »

Witam,
Jak w temacie, latarka na "dzień dobry", wizualnie i gabarytowo odpowiadają mi idealnie (nie chcę czegoś jak długopis).
Zastosowanie wszechstronne: dom, auto, wieczorny spacer, natarczywy klient w parku żula...
Pytanie do Was jaka jest ich trwałość/niezawodność, wykonanie techniczne i przede wszystkim jak świecą?
Jeśli warto to którą z nich?

Pozdrawiam
Krzysztof
« Ostatnia zmiana: 2010-08-20, 14:39:36 wysłane przez Insolite » Zapisane
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2010-08-19, 17:18:54 »

A ja bym na Twoim miejscu, przedstawił budżet, bo zastosowanie już znamy Wink
Być może znajdzie się coś lepszego w tej cenie niż Aurora Cool
A przede wszystkim na jakie zasilanie jesteś przygotowany, tzn. zwykłe AA, czy od razu Li-ion 18650, do których potrzebujesz specjalnej ładowarki Huh?

Insolite
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-08-19, 17:21:16 »

Dzięki za szybką odp.
Ok 300zł komplet z akumulatorkiem i ładowarką.
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2010-08-19, 17:26:54 »

Dorzuć niewiele, a zyskasz Super jakość, co za tym idzie wytrzymałość i prawdziwą moc firmowej latarki na led mocy Wink
A konkretnie rozchodzi się o JETBeam Jet-III M R2 w promocji Grin
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,57810.0.html
Konkretnie model z refem OP, gdyż najlepiej nadaje się na EDC, ładnie rozkłada światło
http://www.jet-pol.pl/p61,latarka-taktyczna-jet-iii-m-cree-r2-op.html

Różnica w jakości wykonania jest ogromna, więc nie zastanawiałbym się na Twoim miejscu Cool

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #4 : 2010-08-19, 17:36:03 »

Przyznam szczerze, że nie doceniałem tego modelu Jet'a  Roll Eyes

Trafił do mnie przypadkowo bo na wymianę diody i elektroniki.

Zawsze myślałem, że jest to spora, ciężka kobyła  Roll Eyes a tu proszę jakie zaskoczenie - wymiarami jest to takie typowe coś na 18650, ma z dwóch stron stalowe zakończenie - zabezpiecza aluminiowe części w razie upadku ( tak tak, to działa i się sprawdza ). Wykonanie na wysokim poziomie, anodyzacja równa i wytrzymała, porządne gwinty, do wyboru gładki i teksturowany reflektor, atrakcyjna cena w promocji  ... czego chcieć więcej  Roll Eyes

dozbierać na akumulator/ładowarkę i sprzęt jak się patrzy  Smiley
Insolite
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2010-08-19, 17:44:18 »

I znów mętlik Cheesy
Pisząc o nieporównywalnej jakości wykonania masz na myśli że z Aurorami jest tak źle?
A "prawdziwa moc LED" czy to oznacza że w latarkach które wymieniłem wszystko jest przereklamowane a w podanej przez Ciebie są prawdziwe "osiągi"?
Podoba mi się też:http://www.jet-pol.pl/p24,latarka-cl1hv4-dereelight-cree-xp-g-r5.html
Czy możecie ją porównać do Jet-III?
I zamieszam jeszcze bardziej, podobają mi się LL-T7, ze zmiennym skupieniem, byłyby chyba idealne do moich potrzeb, tylko że ich światłość i podobno trochę przestarzałe wnętrze mnie odstrasza.
« Ostatnia zmiana: 2010-08-19, 18:00:39 wysłane przez Insolite » Zapisane
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2010-08-19, 18:07:12 »

I znów mętlik Cheesy
Pisząc o nieporównywalnej jakości wykonania masz na myśli że z Aurorami jest tak źle?
A "prawdziwa moc LED" czy to oznacza że w latarkach które wymieniłem wszystko jest przereklamowane a w podanej przez Ciebie są prawdziwe "osiągi"?
Podoba mi się też:http://www.jet-pol.pl/p24,latarka-cl1hv4-dereelight-cree-xp-g-r5.html
Czy możecie ją porównać do Jet-III?

Powiem tak, że Aurora, UltaFire, TrustFire i inne tanie latarki, są dobre bo są tanie Cheesy
Niestety przerabiane było to już mnóstwo razy Roll Eyes
Jakość wykonania tych latarek jest różna w zależności od dostawy Tongue
Jeżeli chodzi o JETBeam to wśród chińskich producentów ma jedną z najlepszych jakości wykonania, a porównywalną jakością szczyci się NiteCore (może nawet lepszą)
Równie dobrej jakości, ale wg moich doświadczeń nieco słabszą są Olight, EagleTac, ThruNite, Tiablo, a Dereelight pod koniec tych firmowych (z moich doświadczeń) Cool
Dopiero po przepaści masz te latarki typowo chińskie, czyli Aurora, UltraFire, TrustFire i inne Tongue

Jak wiadomo, dobre produkty kosztują, tzn. porządnie wykonane aluminiowe refy, szkła z powłokami, drivery o dobrych parametrach z zabezpieczeniami, radiatory odprowadzające ciepło z emitera i drivera, korpus z dobrą powłoką HA-III, itd.
Z tego wynika późniejsza cena latarek Tongue
Zauważ, jaka była realna cena JETBeam Jet-III M przed promocją, natomiast Deree CL1H v4 ma taką cenę od początku Tongue
Niestety może Cię zasmuciłem, ale jakość JETBeama przewyższa jakość Dereelighta, a już o Aurora czy innych nie będę wspominał, szkoda czasu i pieniędzy (tanie latarki mają swoje zalety, po prostu są tanie)  Cheesy
« Ostatnia zmiana: 2010-08-19, 18:08:45 wysłane przez Chemik79 » Zapisane

Insolite
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2010-08-19, 18:13:00 »

Dzięki, to mnie przekonuje, jeżdżę tylko Yarisem, ale nie wchodzę pod niego codziennie by coś naprawić.
Tylko ten wygląd, miałem cały czas apetyt na czarną... Cheesy
« Ostatnia zmiana: 2010-08-19, 18:16:48 wysłane przez Insolite » Zapisane
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2010-08-19, 18:16:05 »

Jak chcesz czarną to weź Deree, też nie jest zła, ba, nawet sporo jaśniejsza od tego Jetbeama (ma nowszą i wydajniejszą diodę).

Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2010-08-19, 18:18:41 »

Jak chcesz czarną to weź Deree, też nie jest zła, ba, nawet sporo jaśniejsza od tego Jetbeama (ma nowszą i wydajniejszą diodę).
Zwłaszcza, że w ostatniej dostawie dużo jest bardzo jasnych i mimo zimnego tintu świecą nieco żóltawo Cheesy

Insolite
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2010-08-19, 18:21:40 »

Zwłaszcza, że w ostatniej dostawie dużo jest bardzo jasnych i mimo zimnego tintu świecą nieco żóltawo Cheesy
Masz na myśli odklejające się soczewki? (gdzieś tu o tym czytałem)
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2010-08-19, 18:31:57 »

Masz na myśli odklejające się soczewki? (gdzieś tu o tym czytałem)
Tak więc nie będziemy o tym wspominać, jak widać można ten temat znaleźć Wink

Zdecydowanie wybrałbym Jet-III M mimo tego emitera XR-E R2, który w przyszłości za odpowiednią odpłatnością możesz wysłać do Mariusza - Mar3 i wymienić na zdecydowanie lepszy, np. XP-G R4 3B Grin

Wybór oczywiście należy do Ciebie, ale najpierw się dowiedz, czy te Jetki są jeszcze dostępne Wink

Insolite
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2010-08-20, 08:54:50 »

Znalazłem coś innego z tej firmy - JetBeam JET-III PRO IBS Cree Q5, jest w czarnym kolorze, cenowo wyszłoby nieźle wraz z akumulatorkami i ładowarką (ok 90$). Czy ta byłaby odpowiednia?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13775
yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2010-08-20, 09:23:30 »

Byłaby, gdyby była dostępna Wink:
Item is temporarily sold out.

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2010-08-20, 11:16:54 »

Insolite
Znalazłem coś innego z tej firmy - JetBeam JET-III PRO IBS Cree Q5, jest w czarnym kolorze, cenowo wyszłoby nieźle wraz z akumulatorkami i ładowarką (ok 90$). Czy ta byłaby odpowiednia?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13775

Zwróć uwagę na różnicę pomiędzy tymi modelami Cool
Jet-III Pro to stary model, również go posiadam, ale przy Jet-III M to bardzo kiepsko ona wypada Tongue

mar3
Przyznam szczerze, że nie doceniałem tego modelu Jet'a  Roll Eyes

Trafił do mnie przypadkowo bo na wymianę diody i elektroniki.

Zawsze myślałem, że jest to spora, ciężka kobyła  Roll Eyes a tu proszę jakie zaskoczenie - wymiarami jest to takie typowe coś na 18650, ma z dwóch stron stalowe zakończenie - zabezpiecza aluminiowe części w razie upadku ( tak tak, to działa i się sprawdza ). Wykonanie na wysokim poziomie, anodyzacja równa i wytrzymała, porządne gwinty, do wyboru gładki i teksturowany reflektor, atrakcyjna cena w promocji  ... czego chcieć więcej  Roll Eyes

dozbierać na akumulator/ładowarkę i sprzęt jak się patrzy  Smiley

Te stalowe pierścienie mają duże znaczenie w użytkowaniu, zabezpieczają latarkę w przypadku zaliczenia gleby Cheesy
Różnica w produktach jest ładnych parę lat doświadczeń Tongue
Uparłeś się na ten czarny kolor Roll Eyes
Z moich doświadczeń wynika, że niestety ale czarna powłoka jest dużo bardziej podatna na uszkodzenia Tongue
Przemyśl sprawę i zdecyduj, ale lepszej możliwości nie będziesz miał niż Jet-III M za 260zł Azn
« Ostatnia zmiana: 2010-08-20, 11:18:37 wysłane przez Chemik79 » Zapisane

Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: