2020-09-27, 01:52:58 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: XP-G R5 - jakie prądy, jak zasilać, jak ugryźć ?  (Przeczytany 10283 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
ilpt
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 2010-04-17, 16:59:55 »

Witam.

Na dniach będę posiadał XP-R5 + driver Calineczki (programowalny). Driver daje maksymalnie 1,9 A...czy to nie jest dla tej diody za dużo ? Wiem że można zmniejszyć jasność, ale mam wrażenie, że takie żyłowanie nie wpłynie dobrze na diodę i co gorsza, spowoduje że latarka w chwilę będzie mocno gorąca.

Jakie waszym zdaniem powinien być prąd dla tej diody, tak aby świeciła dobrze, długo i nie była przeciążana ?
Kazik
Opinii: (33)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2010-04-17, 17:02:05 »

Cree dopuszcza 1,5A. Ja proponuje 1,2A - dużej straty na jasności nie będzie (dla oczu), a wzrośnie czas działania i nie powinna się mocno grzać (patrząc po innych latarkach z 1,2A w diodę).

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-04-17, 17:07:00 »

Zgadza się, Kazik dobrze Ci radzi  Grin
Do tej pory standardem XP-G R5 zasilano 1A, po oświadczeniu cree, że można zasilać 1,5A, spokojnie można jej zapodać 1,25A i będzie dobrze  Grin
Oczywiście zależy to też od wielkości latarki i jej możliwości odprowadzania ciepła, gdyż w latarkach kieszonkowych AAA czy AA sądzę, iż 1A to byłoby max, żeby ją utrzymać i nie spalić wszystkiego w środku Wink
Natomiast przy wielkości 18650 i dobrym odprowadzaniu ciepła spokojnie można 1,25A zapodać i cieszyć się dużą ilością światła Evil
No chyba, że zapakujesz ją do jakiegoś Maga lub DBS-a to zapodaj jej 1,4A i sam się przekonasz jak się grzeje, przy tej wielkości nie sądzę, aby były problemy z ciepłem  Cool a moc będzie fajna jak na jednochipa z ilością światła jak MC-E czy P7  Evil
« Ostatnia zmiana: 2010-04-17, 17:09:33 wysłane przez Chemik79 » Zapisane

ilpt
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2010-04-17, 17:17:02 »

Dziękuję za pomoc Smiley

PS-Czy ktoś z was przerabiał sterownik Calineczki ?
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2010-04-17, 17:19:36 »

Podejrzewam, że musieliby się wypowiedzieć specjaliści od spraw techniczno-praktycznych czyli modyfikatorzy Wink Przykładowo kierownicy Mar3 lub Teonio, chociaż Kazik też za pewne zna się na tym  Smiley

Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2010-04-17, 17:22:28 »

Nie przerabiałem, ale mam jeden sterownik Df&Cali, chyba z pierwszej serii.

pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #6 : 2010-04-17, 22:01:44 »

a co to za wersja tego drivera Calineczki z prądem 1.9A ?
Na zasilanie MCE czy P7 za mało, na zasilanie xre/xpe/xpg zdeko sporo a i nie pasuje do AMCków które idą skokami co 350mA...
Ponadto nie mówisz jaka latarka ma to gościć, to ma spory wpływ, jak również to jakie XPG to będzie- czy chińskie z DX/KAI czy lokalne (czytaj: bardziej pewne), do tego dochodzi podłoże na którym siedzi sobie XPG.
I proste pytanie- czy odpalenie latarki w max ma być na długo (grzanie itd) czy na chwilę, to bardzo istotne jest, ponieważ nawet xpg (które mniej się grzeje niż XRE czy XPE) oddaje dość ciepła, żeby mała latarka była gorąca szybko
yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2010-04-17, 22:59:49 »

Mam xp-g R5 w dwóch latarkach - obydwie "karmią" diodę 1,2A w trybie max. Przy takim prądzie jest już dostatecznie jasno, a równocześnie w miarę bezpiecznie dla diody. Ważne jest, czy latarka będzie dobrze odprowadzać ciepło z diody

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
ilpt
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2010-04-18, 13:54:17 »

Panowie, w trybie max latarka będzie świecić kilka minut max - przejechanie rowerem jednej ulicy ma której jest masę dziur + zero oświetlenie, potem jedynie na low, gdyż tylko do jazdy po ulicy z oświetleniem. Ewentualnie czasem max z doskoku na chwilę, typu - co mam pod nogami.

Driver calineczki, odkupiłem od użytkownika z światełka.pl, cena spora - 60 zł, ale chyba standardowa, robiony na zamówienie. Do tego XP-G od  Edim-a.
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2010-04-18, 14:43:01 »

Masz już optykę, body etc.? Ja za swój nie robiony na zamówienie dałem 50zł, takze cena jest chyba OK. Wink

ilpt
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2010-04-18, 21:56:11 »

Body mam, teraz tylko to wrzucić.

Czekam na pomoc od mar3, prosiłem go żeby wbił mi w pigułę krążek. Aktualnie czekam na odpowiedź.
czarny_kruk
Szef działu
*

Miejsce pobytu: Wroclaw

uzależniony maniak...

« Odpowiedz #11 : 2010-04-28, 12:43:33 »

Sterownik ten w zaleznosci od ustawien softwaru, ilosci rezystorow i mosfetow mogl miec prawie dowolny prad na wyjsciu. Sam kupilem wersje 3A, ale niestety zwracam uwage ze sterownik ten, z uwagi na to ze traktuje on diode bardzo mocnym pradem impulsowo (dla wersji 1,2A oidp impusy 2,8A) fatalnie wplywa to na barwe diody na wyjsciu. Staje sie oczywiscie wyraznie chlodniejsza. Nie da rady tego ominac. Sterowniki, ktore nie zmieniaja barwy diody to tylko stalopradowe.

regards,
czarny_kruk
ilpt
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2010-04-28, 12:48:08 »

O, czarny_kruk Wink Na swiatelkach dostałeś bana za oszustwa, tutaj widzę że jeszcze spokój masz... Wink

A co do latrki, przerobiłem temat całkiem inaczej :

Romisen RC-U4
sterownik Calinki
XPG-R5, w diodę 1,2 (ale sterownik coś narazie niedomaga i daje 1,1)

Całość sprawuje się przyzwoicie, więc narazie jestem zadowolony.

Aktualnie w drodze MTE SSC P7 Wink
czarny_kruk
Szef działu
*

Miejsce pobytu: Wroclaw

uzależniony maniak...

« Odpowiedz #13 : 2010-04-28, 12:52:46 »

ilpt, [OT] tak dostalem bana na swiatelkach, bo tak chciala administracja -- zazdrosc/konfilkt interesow. Zarzuty zostaly skasowane, poniewaz sa nieprawdziwe. Dzieki wstawieniu znajomych i propozycji torch.pl zostalem razem z Dominikiem (ktory ma blokade pisania na swiatelkach od Pikoma) moderatorem tutaj. Wkrotce mala reorganizacja forum.

regards,
czarny_kruk
ilpt
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2010-04-28, 12:57:20 »

Myślę że skoro tam ktoś został usunięty, to coś to znaczy,ale mniejsza o to, temat nie jest od tego...

Mam takie pytanko, do jakich temperatur nagrzewają się wam latarki z XP-G w granicach 1,2 A w diodę ?
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: