2019-12-08, 22:14:18 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 6 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: JetBeam RRT-0, czy to dobry wybór?  (Przeczytany 28853 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #15 : 2010-03-30, 13:38:01 »

d@r

u mnie czasem wszystko działa ok - poćwicz trochę i zdaj relację czy nadal będzie ok  Smiley zobacz jak się zachowuje przy częściowo rozładowanym akusie  Wink

z xp-g zrezygnowałem właśnie ze względu na niskie vf tych diodek  Undecided rrt-o używam codziennie, nie zależy mi na super jasnej latarce działającej ~18min, owszem można zejść jeden tryb niżej i mieć dłuższy czas działania ALE jak mi się załącza zamiast trybu "3" - "2" to mnie cholera bierze  Grin niby drobiazg ... to tak jak by wrzucając pierwszy bieg czasem załączył by się drugi  Tongue

xp-g testowałem oczywiście na "op" - spot jest ładny i czysty ( zero dziury itp ) przejście do spill'a łagodne - super na edc  Smiley

co do trybu niskiego - nie zauważyłem żeby był jaśniejszy
d@r
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2010-03-30, 20:27:10 »

Dzieki Mar3 za szczegolowa odpowiedz!
Wlasnie sprawdzilem tryby raz jeszcze, u mnie jest ok (aku AW, wspominalem). Na codzien zostawiam na lower low, zmieniam jak potrzebuje z reguly po wlaczeniu, wiec moze dlatego nie zauwazylem Huh? Jak dojda insze z DX (mam will leave on 31.03 - ogniste 4.7V 880mAh, zamowilem jeszcze szare TF, 3.6V 880mAh), to postaram sie pamietac i napisac - jak bedzie zle, to na bank bede pamietal Wink
Co do XP-G to mi chodzilo raczej o wiekszy beam i silniejszy spill, niz o lm (choc to tez mile Cool) - taki, jak napisales. Jednak czas pracy moge ewentualnie poswiecic, ale co najwyzej na "wyrownanie sily ognia" przy zmianie na inna barwe (<5kK np). Zreszta juz sobie XPG odpuscilem po info Pawelsz'a Sad

Dzieki raz jeszcze i pozdrowienia,
Darek

acha! Raptorka mam swierzego - kupionego ok 7 dni temu, moze cos zmienili w drv?
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #17 : 2010-03-30, 20:45:08 »

U mnie też działa ok jak włączę na low lub high   Smiley 

Ustaw na tryb "3" i odpalaj ileś razy pod rząd - zawsze jest ta sama jasność ? u mnie czasem potrafi odpalić ~15razy jak by nigdy nic  Undecided

aaa i jeszcze mała ciekawostka, dzisiaj szukałem czegoś w szafce przyświecając sobie rrt-0, nagle latarka zaczęła zmieniać sama tryby  Grin się okazało, że w jednym z kartonów co przekładałem był głośnik  Grin a jak wiadomo w pierścieniu rrt-o jest mały magnesik który steruje elektroniką ...

d@r
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2010-03-30, 21:01:05 »

Nie wiem, czy to miarodajne - pod rzad ~50 razy bez kliku, 1/10 - 2 Hz i jest ok, bez zmian jasnosci (tryb 3, czyli Hi, NIE Turbo). Zostawie na tym i bede obserwowal, to nowa zabaweczka, wiec ciagle jeszcze mam ja w okolicy i "testuje" Grin

Faktycznie z tym magnesem Cheesy Ale to niebezpieczne, mam M2XC4, jak by mi odpalila na maxa, to moglbym (nieprzygotowany) pasc z wrazenia Grin
Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2010-03-30, 23:14:09 »

Widać chłopaki, że wszystko wychodzi w miarę praktyki Wink
Co się okazuje, że mając pierścień do zmiany trybów trzeba uważać na pole magnetyczne, bo można się zdziwić, zwłaszcza jak chce się przy użyciu małej ilości światła coś sprawdzić np ET M2 a tu ni z tego ni z owego Turbo ambo Strobo się włącza  Cheesy no i padasz jak porażony  Grin hihi...
A propos ciekawe Mariusz czego szukałeś Wink
Pozdro

d@r
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2010-04-03, 23:47:52 »

Musze zwrocic honor - kajam sie Wink : tak jak sie zobowiazalem, zostawilem raptorka na '3' i wyszlo szydlo, czyli 2-3x trafiony z odpalenia tryb '2', sprawdzone i potwierdzone w 100% (aku 10-20% en. max).
kos
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2010-04-11, 16:14:08 »

Podepnę się pod temat z nastepującym pytaniem: czy z RRT-1 da się wyciągnąc więcej "pałera" niż to co oferuje fabryka? Pytam, ponieważ mam również modowaną MRV-kę : na Q5 i z innym sterownikiem - 270 lm, 22000 luksów -co oczywiste  daje zauważalnie wiecej światła niż Raptor, ale dosłownie ciut słabiej skupia strumień światła (mniejsza średnica i głębokość/jakość refa) - chciałbym właśnie takie parametry w RRT-1 - jest to do zrobienia?
pozdr

Tomala999
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2010-05-03, 21:25:50 »

Panowie odświeżając temat, chciałbym jeszcze spytać o ref w RRT-0. Z tego co wyczytałem to zmieniliście je ze SMO na OP. Co otrzymaliście w zamian, bo z tego co mi się udało gdzieś wyczytać, to w przypadku OP zasięg będzie mniejszy. Napiszcie, jeśli to prawda, o ile się zmniejsza, bo zasięg w latarce to dla mnie raczej priorytet. Dodam jeszcze, że niedawno podarowałem kumplowi na jego urodziny Fenixa PD20 i tak oczarowany możliwościami tego malucha postanowiłem i sobie coś sprezentować Grin Wybrałem Quarka regular (206 lm), bo zależało mi na takich samych rozmiarach i możliwie największej mocy. Wczoraj wieczorkiem zrobiliśmy konfrontacje naszych zabawek i okazało się, że Quark daje więcej światła, ale jest ono bardziej rozproszone. Natomiast Fenix jest bardziej skupiony przez co wygrywa zasięgiem. Tak, czy owak, mnie bardziej widzi się to, co prezentuje LD20. Quark chyba pójdzie pod młotek i zostanie zamieniony właśnie na Jetbeam RRT-0. Pozdrawiam!!!
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #23 : 2010-05-03, 21:50:18 »

hmm- aż sprawdziłem co dostałem do testów- no mam Fenixa PD20 z XPG (ciekawe, że PD30 ma XRE)
Z refa OP dostaniesz bardziej użytkowe światło, takie bardziej pod nogi- nie jak z PD20 gdzie masz dośc mocno skupiony Spot i rozpraszający się spill- czyli masz mniejszy zasięg, ale szersze i bardziej równe rozłożone światło. Wymiana refa jest prosta, a z takiego malucha mega zasięgu nie będzie- no ref nie jest duży.
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2010-05-03, 23:09:42 »

Tomala999 przy tej kwocie zastanów się czy nie lepiej będzie Ci zainwestować już w latareczkę na 18650, a jeśli JetBeam to może RRT-2 Wink Powiem Ci szczerze, że sam jak kupywałem pierwszą latareczkę to myślałem, żeby była jak najmniejsza ale kupiłem Ultrafire 502, a następnie Jet-III Pro I.B.S. i jestem z niej do tej pory mega zadowolony mimo nowego zakupu, tj. ET T20C2 MKII XP-G R5 (z dokupionym modułem XP-E Q4NW). Owszem w Jet-III Pro Mar3 dokonał moda na Q3 5A, przez co została ona reanimowana Wink

pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #25 : 2010-05-03, 23:14:30 »

RRT-0 ma jedną sporą zaletę- zasilanie uniwersalne Smiley (oprócz innych zalet niejako)
W sumie uważam, że wypada mieć coś, co działa na AA - na wypadach czasami ma to cholerne znaczenie.
Chemik79
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2010-05-03, 23:21:48 »

No tak, masz rację Pawelsz, jeśli nie ma się plecaka z latarkami tylko jedną latarkę to może na początek warto kupić coś na zasilanie AA/14500 Wink Prędzej czy później każdy potrzebuje małej uniwersalnej latareczki na tego rodzaju zasilanie i wtedy jest problem, jak już się rozładują wszystkie 18650, a cr123 nie ma gdzie kupić, a o prądzie można pomarzyć jak o ciepłej kąpieli i pierzynie Wink niestety w takich warunkach ratuje nas tylko zasilanie AA, ogólnie dostępne w każdym wiejskim sklepie i na największym "zadupiu" Wink

d@r
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2010-05-04, 12:39:28 »

Calkowicie zgadzam sie z powyzszym, do dobrego zasiegu warto kupic cos innego, np RRT-2 lub cos z oferty EagleTAC'a, RRT-0 to takie solidne i trwale EDC z duzym wyborem odmian zasilania. Ja nosze tego raptorka w kieszeni codziennie.
Jeszcze warto dodac, ze ref SMO ma spora dziure, nawet biorac pod uwage "normalnosc" dla XR-E. Tutaj mozesz zobaczyc na zdjeciach jak to wyglada (a jak pogooglasz, to znajdziesz wiecej lepszych zdjec):
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?t=248375
Widzialem to na zywo i faktycznie moze przeszkadzac.
Tomala999
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2010-05-04, 21:49:38 »

Dziękuję panowie za wasze wszelkie wskazówki, lecz pomimo tego co piszecie, że np. RRT-2 będzie bardziej uniwersalna (+ lepszy zasięg), pozostanę przy swojej pierwszej koncepcji. Wink, pod warunkiem, że uda mi się znaleźć kupca, na mojego świeżutkiego Quarka (może na forum?  Grin). Niemniej jednak takie latarki jak RRT-2, czy RRT-1, też na pewno u mnie zawitają. Jeszcze raz dzięki i pozdro dla forumowiczów!!!
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #29 : 2010-05-04, 21:55:18 »

wiesz, macałem całą serię Raptorków- ten najbardziej mi się podobał, cholernie uniwersalne toto jest i ta wygoda zmiany trybu...
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 6 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: