2018-11-15, 22:07:07 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 6 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Olight SR90  (Przeczytany 107593 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #15 : 2010-02-21, 10:46:33 »

Może by załatwił. Na przykład: lekkie wciśnięcie = latarka zachowuje się jak tradycyjny sprzęt z forwardem. Można błyskać do woli. Puszczenie = latarka gaśnie. Mocniejsze wciśnięcie = kliknięcie forwardem. Zmiana trybów i strobo bez zmian, czyli na mocniejszym wciśnięciu. Nie genialne? Cool

Kwestia ergonomii - dopasowania skoku przycisku i siły koniecznej do uruchamiania oraz obsługi tego w rękawiczkach.

Jak dla mnie - może być, ale chwile wcześniej pisałeś, że z tym Ui co jest teraz trzeba uważać i pamiętać co by nie klikać za szybko bo się włączy strobo, to wyobraź sobie kogoś w sytuacji podbramkowej jak nadaje sygnały - myślisz, że wyczuje klika i będzie wciskać do połowy ? Wątpię.

Tak, że na obecnym jak i twoim ui trzeba uważać ...

No no Mariusz piękna robota z tą recką, bardzo ładne fotki Aniołek Latarka robi wrażenie Evil

Dzięki  Roll Eyes  chociaż jednemu się spodobała recka  Grin Tongue

Niestety cena studzi emocje Sad - złapałem się na tym, że zacząłem przeliczać w pamięci, ile kasy wziąłbym za wszystkie posiadane latarki (no prawie wszystkie Wink), aby móc kupić sobie to cudo Shocked

Haaa  Grin ja też przeliczałem co musiał bym sprzedać  Roll Eyes

Na prośbę dodałem fotki SR90 w dłoni i z innymi Olightami  Smiley

pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #16 : 2010-02-21, 13:45:50 »

tiaaa - nerka by poszła jak nic (ad sprzedaży) ale opis jest bardzo fajny i  czekamy, stepując na piętach, na cd- pomiary itd
cat
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2010-02-21, 14:04:34 »

Za nerkę można by kupić około 100 takich latarek. W Australii szukali niedawno dawców nasienia (finansowali przelot, o ile dawca młodszy niż 40 lat) - chyba w miesiąc by się uzbierało.

Edit: Sprawdziłem w Google- w Polsce też szukają, aczkolwiek głownie bezpłatnych. Może się przydać zdjęcie tej latarki:)
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2010-02-21, 18:46:10 »

Jak dla mnie - może być, ale chwile wcześniej pisałeś, że z tym Ui co jest teraz trzeba uważać i pamiętać co by nie klikać za szybko bo się włączy strobo, to wyobraź sobie kogoś w sytuacji podbramkowej jak nadaje sygnały - myślisz, że wyczuje klika i będzie wciskać do połowy ? Wątpię.

I dlatego jednocześnie napisałem, że dwustopniowy włącznik "Może by załatwił" (sprawę) oraz "Tylko czy w takiej latarce byłoby to ergonomiczne to już inna sprawa.", bo to "kwestia dopasowania skoku przycisku i siły koniecznej do uruchamiania oraz obsługi tego w rękawiczkach." Pomysł jest fajny, ale stanowi wyzwanie do wdrożenia.

yano, cat
Gdzie Wy byliście gdy nie tak dawno toczyłem tu boje z citrofanem i uzasadniałem konieczność jeszcze jednego słabszego (w okolicach 100lm) trybu w tej latarce? Wink   ...Prawie mi powiedziano, że jestem idiotą, bo chciałbym Porsche do jeżdzenia po bułki.
« Ostatnia zmiana: 2010-02-21, 18:51:50 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
Kazik
Opinii: (32)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2010-02-21, 19:10:51 »

yano, cat
Gdzie Wy byliście gdy nie tak dawno toczyłem tu boje z citrofanem i uzasadniałem konieczność jeszcze jednego słabszego (w okolicach 100lm) trybu w tej latarce? Wink   ...Prawie mi powiedziano, że jestem idiotą, bo chciałbym Porsche do jeżdzenia po bułki.

Ja już bym tego zdarzenia nie wspominał, bo w mojej skromnej ocenie oboje straciliście, a nie jeden zmiażdżył drugiego i przez to wygrał...

Jeśli zaś chodzi o sam tryb, to też bym go widział. Jakieś 100lm przez tydzień. Evil

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2010-02-21, 19:21:56 »

Ja już bym tego zdarzenia nie wspominał, bo w mojej skromnej ocenie oboje straciliście, a nie jeden zmiażdżył drugiego i przez to wygrał...

Gdybym chciał wygrywać to zagrałbym w bierki. Chodziło o zasadność tego...

Jeśli zaś chodzi o sam tryb, to też bym go widział. Jakieś 100lm przez tydzień. Evil

...czego teraz sam byś oczekiwał. Wink

yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2010-02-21, 19:40:00 »

cat, nie da się racjonalnie uzasadnić faktu posiadania przeze mnie iluś tam latarek Wink, a co do ceny SR90 - to więcej, niż moja miesięczna wypłata Tongue
sałron, śledziłem wasze słowne utarczki z citrofanem - ale nie wracajmy już do tego tematu, jak napisał Kazik, ok? Smiley
Ja tam czekam na odpowiedź 4-sevens w kwestii latarki z SST-90.
pozdrawiam
yano

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
cat
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2010-02-21, 21:17:29 »

Spokojnie, Yano, może i mam tylko kilka niewiele wartych latarek (najlepsza LD10) , ale za to obiektywów ze 30 (fakt, że większość to przestarzałe i tanie sztuki). Trudno mi udawać rozsądnego, niemniej jestem ciekaw, jak racjonalnie używać czegoś takiego jak ów Olight, nie będąc na codzień ratownikiem czy eksploratorem kompleksów jaskiń Grin A także czy wyżej wymienionym się to przydaje - nie lepiej mieć śmigłowiec z  reflektorem albo światło acetylenowe? Dla funu świecenia z balkonu mógłbym wykorzystać rzutnik do slajdów Leitz Pradowit z halogenem 250 watów i obiektywem do projekcji w wielkich salach Elmaron 250 mm- koszt używanego na Allegro okolo 200 zlotych, a to chyba najlepsza firma rzutnikowa na świecie:) Oczywiście, bez kabla nie zaświeci....

Pozdrawiam Grin

Edit: Ciekawe, czy z tej latarki można by zrobić ręczny rzutnik do jakichś terenowo- ulicznych performance'ów. W latach 30-tych samolot ANT-20 "Maksym Gorki" był podobno wyposażony nie tylko w radiostację propagandową i drukarnię, ale i rzutnik (projektor filmowy?)do wyświetlania obrazów na chmurach. Fajnie byłoby robić coś takiego z ręki, urządzeniem nie cięższym niż 2 kilogramy i tańszym niż wielki samolot:) Macie jakieś pomysły, co jeszcze zrobić z Olightem?
« Ostatnia zmiana: 2010-02-22, 11:13:44 wysłane przez cat » Zapisane
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #23 : 2010-02-21, 21:26:09 »

sałron - ile razy używałeś sygnalizacji latarką ? tak se pyta, bo niby mam qpę bajerów a latarkach rożnych, ale używam w 99% proste on/off i 3 tryby
ps
a porsche można jeździć po bułki- znam takich, ale po większe zakupy już nie...
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2010-02-21, 22:53:19 »

Ile razy? Nieporównywalnie częściej niż strobo.

Tu nawet nie chodzi o sygnalizowanie. Po prostu bardzo często używam latarki nie klikając. Wciskam - świeci, puszczam - gaśnie. Czasami na 0,5s aby zorientować się w otoczeniu. Doskonale mi to odpowiada. Nie lubię gdy wielokrotne wciskanie zmienia tryby. Kiedyś wydawało mi się, że to świetna sprawa - ilość trybów i łatwość ich wyboru. Teraz (raczej) nie ma powrotu do rewersa i trybów jeden po drugim. Tak jak pisałem - UI Quarka taktycznego (i podobnych) to jest to!

pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #25 : 2010-02-22, 09:23:41 »

jedno lekkie kliknięcie zapala latarkę w ostatnio używanym trybie, zmiany dokonujemy poprzez wciśnięcie i przytrzymanie włącznika -  zacznie przełączać się między trybem 700lm/2200lm - zwolnienie włącznika zapamiętuje tryb, stroboskop włącza się poprzez dwa szybki kliknięcia, działa to również gdy latarka jest wyłączona - dwa szybkie kliki i mamy stroboskop na starcie  Smiley mała uwaga - pamięć nie działa na strobo.
masz mikro switcha, czyli nie ma klika i możesz na chwilę tą latarkę odpalić w trybie ostatnim, co za problem ? klik- masz jasno, klik znowu ciemno
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #26 : 2010-02-22, 09:58:10 »

Pierwsze pomiary luks-miarką mam za sobą  Smiley

L950M z metra dał 19tyś luksów
Tiablo A10 z sst50 28tyś
SR90 79tyś  Grin
harins
Opinii: (5)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2010-02-22, 15:33:54 »

Nieźle! Wink
Erchamion
Gość
Opinii: (2)

« Odpowiedz #28 : 2010-02-22, 17:03:55 »

Mar3, super recka, dodaj jeszcze troche zdjec z beamshotami na duzych dystansach, cobysmy sobie porownali.
A moze tak jakiegos HIDa bys do porownania dorzucil??  Grin

Ma ktos HIDa do pozyczenia Mariuszowi w zboznym celu?? 
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #29 : 2010-02-22, 18:46:38 »

Mar3, super recka, dodaj jeszcze troche zdjec z beamshotami na duzych dystansach, cobysmy sobie porownali.
A moze tak jakiegos HIDa bys do porownania dorzucil??  Grin

Ma ktos HIDa do pozyczenia Mariuszowi w zboznym celu?? 

Próbowałem, ale mgliste wieczory skutecznie przeszkadzają 

Nawet dobrze poświecić nie mogę przez tą mgiełkę ...
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 6 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: