2018-08-15, 12:54:04 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Zakupy w sklepie DX  (Przeczytany 26541 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
dolna3
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2010-02-10, 16:49:21 »

Proszę o poradę,w jaki sposób można dokonać zakupu latarki w sklepie DX.Może już ten temat był poruszany,jeśli tak to poprosze o namiary.Z góry dziękuję.
aruba
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: SILESIA

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2010-02-10, 21:26:35 »

Zamiast porady dostaniesz opr za brak kultury. Zasady forum są jasne i proste: należy się ładnie przywitać a potem pytanko w odpowiednim dziale -  szukaj a napewno znajdziesz.
dolna3
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2010-02-10, 23:13:49 »

Jestem zdziwiony,a może jeszcze poczekać,aż mi ktoś pomoże.Czy z tych z Was,którzy czytali nikt nie wie jak dokonuje się zakupów w sklepie DX? .Dziękuję każdemu ,kto  pochyli się nad pytaniem.Zauważyłem,że ceny w tym sklepie są o 100 % mniejsze,niż w naszych,stąd moje zainteresowanie.Kupiłem w kraju czołóweczkę- UltraFire UF 769.Nie wiedziałem,że latarka może mieć tyle, tak przydatnych funkcji-chodzi mi szczególnie o światła w kolorze czerwonym,zielonym i niebieskim,no i oczywiście super mocne białe.W dodatku ma z tyłu czerwoną diodę z trybem stałym i pulsacyjnym.Udało mi się ją kupić na Allegro za 110 zł z transportem.Teraz mam chrapkę na jakieś bardzo mocne "światło" do noszenia i ewentualnie na rower.Podobają mi się UltraFire WF016,WF 008 i MTE SF22 z koreańską diodą SSC P7.Chciałoby się też  mieć np.latareczkę firmy WOLFEYES ,np.Boxer 24 W lub SHARK,albo AURORY SH 45 i SH 44z najnowszymi diodami SST 50 albo DIVING CRE SSC P7-C-SXO,no i UNIQEFIRE UF 1500L.Dlaczego w naszych sklepach nie ma takich cudeniek?
leslie
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2010-02-11, 00:43:01 »

Zakupów w sklepie DX dokonuje się jak w każdym innym sklepie internetowym, tylko płatność wyłącznie przez paypala. Więc zakładasz konto na www.paypal.pl jeżeli nie masz, klikasz co trzeba do koszyka, płacisz i czekasz aż przyjdzie. :-)

dolna3
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2010-02-11, 01:55:04 »

Dzięki Leslie.Czy może ściągałeś już jakiś towar w ten sposób?.Trochę o takich zakupach czytałem.Dobrze mówisz,że trzeba się zarejestrować na PayPalu.Chciałbym poznać jakie są dalsze kroki(krok po kroku).Chodzi mi o problem z cłem.Kiedy można go uniknąć.Wiem,że w Unii nie ma cła.Ale jak to jest gdy sklep jest spoza spoza Unii,np.DX z Hong Kongu.I chyba musi być zaznaczone ,gdzie wyprodukowane(jeśli poza Unią to są inne stawki).Czy ktoś już dokonywał takich transakcji.To dobry temat,bo każdy jakby wiedział toby sobie ściągnął taniej niektóre rzeczy-prawda?Najważniejsze pytanie! Co trzeba zrobić,żeby uniknąć cła lub zapłacić jak najmniej. Undecided Undecided
leslie
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2010-02-11, 01:58:17 »

Tak, ściągałem, jest nawet wątek o zakupach w sklepach internetowych i kto miał gdziej jakie problemy, sugeruję skorzystanie z wyszukiwarki. :-)

Cłem objęte są zakupy poza Unią przekraczające kwotę 150 euro za towar + przesyłkę.

ElSor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Ozimek (OPO)

Elektronik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2010-02-11, 09:35:34 »

Clo dotyczny wszystkiego co z przesylka przekracza kwote 22 euro a czy nalicza czy nie to juz zalezy od szczescia
AxM
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2010-02-11, 09:41:45 »

Clo dotyczny wszystkiego co z przesylka przekracza kwote 22 euro a czy nalicza czy nie to juz zalezy od szczescia

A Free Shopping na DX? Koszty przesyłki liczą się do wartości, no bo za przesyłkę trzeba zapłacić, ale klient za to nie płaci...
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #8 : 2010-02-11, 10:01:14 »

jeśli trafi na cło, to poproszą Cie o zrzut ekrany z PP oraz z DX i naliczą według tych kosztów, free shipping nie ma nic do tego
AxM
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2010-02-11, 10:40:20 »

Lesile pisze, że cło od 120Euro, natomiast ElSor że od 22Euro, kto ma racje?
leslie
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2010-02-11, 12:24:21 »

ElSor przegapił zmianę przepisów która weszła w życie w grudniu 2008.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/100275,paczki_z_zagranicy_do_150_euro_bez_cla.html

pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #11 : 2010-02-11, 12:42:04 »

cło mniej boli niż vat, poczytajcie co ew. dostaniecie
http://img51.imageshack.us/img51/9236/clok.th.jpg
Zakupy w sklepie DX

a w poprzednio cytowanym artykule jest fajny bajer
Zwolnienia od VAT nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
« Ostatnia zmiana: 2010-02-11, 12:44:22 wysłane przez pawelsz » Zapisane
dolna3
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2010-02-12, 01:33:37 »

No świetnie!Bardzo pouczające niektóre wątki,szczególnie" Pawelsz".Może ktoś czytający i załatwiający w ten sposób transakcję poda mi(nam) krok po kroku jak to się załatwia,zaczynając od rejestracji w sklepie,poprzez np. pay pal i dalej....Bardzo proszę o takie wątki.jestem pewien,że wielu z nas nie wie jak to się załatwia i na pewno każdemu to się przyda.Wiem,że ktoś powie.No,jeśli tamten umiał to i ty też możesz.Niby tak,ale w takim razie po co są takie fora jak nasze?Właśnie;żeby sobie przekazywać  doświadczenia.?Dużo można dowiedzieć się na stronie" e-platnosci"
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #13 : 2010-02-12, 15:28:03 »

trudne to raczej nie jest, ale trzeba mieć kartę kredytową albo karte która można powiązać  z Paypalem
wchodzisz na paypal.pl i jest opcja "załóż konto" - to chyba nie wymaga zbytniego tłumaczenie, w ojczystym języku jest
Zakładanie konta na DX
https://www.dealextreme.com/accounts/register.dx
wypełniasz pola po kolei
adres email
nick na forum (to chyba nie jest konieczne)
Imię
Nazwisko
hasło
powtórzenie hasła
na koniec create account
proste ?
myslę , że trudno tłumaczyć pewne sprawy nie znając wcale języka EN- wtedy zakupy w każdym zagranicznym sklepie są poważnie utrudnione , i wymiana maili
AxM
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2010-02-12, 16:11:25 »

A ja chciałbym dodać, żeby nie podawać maila na POLSKIEJ skrzynce - nie wszystkie maile zagraniczne na nie dochodzą. Radziłbym na zagranicznych stronach, forach zakładać konta oparte 'uniwersalne' maile, np. gmail.
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: