2020-01-24, 12:37:02 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Po co stroboskop w latarce?  (Przeczytany 28744 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
c470447
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2010-02-04, 20:33:14 »

Za brak wydania paragonu jest najpierw mandat nawet nie kosmiczny jak pamiętam dobrze. Za drugim razem dopiero większa kara. Ciągnęła na lewo cóż zrobić... prawo nieubłagane. Książek kserować tez nie powinna  przykładowo a to główne źródło zarobku uczelnianych kser. Ale takich tematów jest pełno np. to że większość ludzi w PL ciągnie na piratach ale jeden na 100 000 dostanie za to podczas "przykładowej" akcji a reszta bimba. Albo wszyscy albo nikt a nie stwarzanie pozorów.

Co do światła to migające czerwone jeszcze ok bo tak nie oślepia ale białe już gorzej, chyba że doczekamy się naprawdę bijących czerwonych świateł. Bo jak zmierzyć ma policjant czy za szybko miga albo za mocno świeci? Białe migające rozprasza i daje po oczach. A w przepisach chyba przynajmniej kiedyś było na jaką odległość może świecić światło roweru i pod jakim kątem. A kamizelki odblaskowe chyba dają więcej niż takie światełko momentami. Zwyczajnie większa powierzchnia. Więc jak coś wprowadza to pewnie nakaz kamizelek niż zabawę w badanie częstotliwości pulsowania białego światła.

Mocne światło zwierząt często nie płoszy tylko stają zdębiałe. Ogólnie na moje strobo jest bo jest wsadzili bo mogli jak SOS, ot taki bajer do pochwalenia na opakowaniu.
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2010-02-05, 14:18:46 »

chyba że doczekamy się naprawdę bijących czerwonych świateł.

Są lampeczki na czerwonych 0,5W Nichia, np.
http://urbanvelo.org/wordpress/wp-content/uploads/2009/03/swerve01.jpg
http://urbanvelo.org/wordpress/wp-content/uploads/2009/05/niterider2.jpg
http://static.lfgss.com/attachments/15799d1254441724-laa918.jpg
http://media.raleigh.co.uk/panda/large/LAA711.jpg

Już one potrafią siać ferment choć to mniej niż 20lm z diody.
Prawdziwymi killerami są lampki DiNotte na legendarnych czerwonych Luxeonach III (~150lm): klik
Są też i samoróbki 750lm: klik Evil

A kamizelki odblaskowe chyba dają więcej niż takie światełko momentami.

Nie zaczynaj o kamizelkach. Wink Napisano już tysiące postów. Wpadnij na pl.rec.rowery lub na jakieś forum rowerowe. Temat jest mocno drażliwy. Ja od siebie sugeruję samochody w oczojebnych kolorach. Będzie bezpieczniej. Grin

Więc jak coś wprowadza to pewnie nakaz kamizelek

I będzie to kolejna martwa durnota. Obowiązek posiadanie świateł lekceważymy (bo do tej pory policja nie potrafi go egzekwować), za to mamy zakładać kamizelki. Na kosztowne termo ciuszki, czy pod plecak w sam raz.
« Ostatnia zmiana: 2010-02-05, 15:10:55 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
Kazik
Opinii: (33)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2010-02-05, 16:56:08 »

Nie zaczynaj o kamizelkach. Wink Napisano już tysiące postów. Wpadnij na pl.rec.rowery lub na jakieś forum rowerowe. Temat jest mocno drażliwy. Ja od siebie sugeruję samochody w oczojebnych kolorach. Będzie bezpieczniej. Grin

Ja swego czasu na moto latałem w kamizelce odblaskowej. I dla mnie to nie jest durnota, tylko zwiększanie bezpieczeństwa na drodze.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

c470447
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2010-02-05, 18:35:12 »

Bo w kamizelce wygląda się trochę jak koleś co drogi naprawia  Grin  i wtedy się cool nie wygląda  Grin

Tylko że w przeciwieństwie do samochodu nie masz z każdej strony wielgachnych reflektorów. Dlatego gdyby ciebie pomalować na odblaskowo to da totalnie lepszy skutek bo samochód tego nie potrzebuje.

Ogólnie mocne światło ok tylko że nie jest i tak zbyt widoczne bo jest małe to nie to co lampa samochodu. Więc jak miga to lepiej je widać ale wtedy rozprasza.

Kamizelka to najtańszy i chyba najlepszy sposób bycia widocznym bez utrudniania życia innym oślepiającym punktowym a tym bardziej do tego migającym światłem.

Ja wszystko wiem i rozumiem ale rower do jeżdżenia po ruchliwej drodze jest niebezpieczny w dzisiejszych czasach, gdzieś na wieś itp. to ok albo na ścieżki rowerowe. Ja bym się nie zdecydował chyba że jako sport ekstremalny  Grin  Ile się stłuczek zdarza ciągle, samochód po stłuczce to kilka rys a rowerzysta po stłuczce to szpital.

Jeżdżę codziennie trasami gdzie pełno nieoświetlonych rowerzystów lub odważnych jadących po drodze gdzie pędzą tir-y. W ciągu 3 lat wiem o 2 osobach które zginęły na rowerze na tej trasie, sam widziałem jeden wypadek z rowerzystą kilka minut po fakcie i mój znajomy tez miał sam taką stłuczkę. Samochód jednak chroni pasażera rower nie.

Na drodze powinna praktyczność zwyciężać i zdrowy rozsądek. Nawet nie kamizelki tylko inny środek lokomocji. Moje 3 grosze, za bardzo się rozgadałem  Grin

I żeby nie było że tylko na rowerzystów - pieszych to samo dotyczy. W samochodzie każdy powinien mieć kamizelkę ubieraną jak z niego wychodzi i np. zmienia koło na poboczu. Na szczęście widzę coraz więcej ludzi w kamizelkach i opaskach odblaskowych. Gdybym miał sam iść poboczem z jakiegoś powodu  to pewnie LD10 z dyfuzorem bym sobie od strony ulicy z boku na klipsie zawiesił (sprawdzone do prześwietlania w nocy w piżamach żeby nikogo nie budzić  Grin  ) a gdybym tak częściej chodził minimum latara z dyfuzorem i opaski odblaskowe na rękę.
« Ostatnia zmiana: 2010-02-05, 18:46:57 wysłane przez c470447 » Zapisane
erico
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Sanok

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2010-03-25, 10:28:45 »

Jeśli stroboskop ma około 50 Hz to można ustawiać prędkość gramofonu ...
dimmu66
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Scyzorlandia

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2016-03-25, 20:48:07 »

Odkopuję stary wątek, bo nasunęło mi się takie pytanie w kwestii strobo w latarce - czy np można za jego pomocą ostraszyć/zniechęcić przed atakiem zwierzę np psa, czy wręcz skótek będzie odwrotny?
Miał ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2016-03-26, 09:58:42 »

Tak, silne migające światło dezorientuje i nieco płoszy psy.

dimmu66
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Scyzorlandia

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2016-03-26, 12:09:27 »

Dzięki! Tak przypuszczałem, a nie chcę testować na zwierzętach
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2016-03-26, 15:11:07 »

Kiedyś sprawdziłem w sytuacji krytycznej. Agresor szczekał, burczał i był niemiły, ale nie podchodził i zachowywał dystans dezorientowany mrugającym światłem.

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
1984
Opinii: (16)
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2016-03-26, 17:00:47 »

Wystarczy też zaświecić w oczy maxem  wtedy szczekające i biegnące bydle zatrzymuje się. Przetestowane przy jeździe rowerem po zmroku.

Wolność, Równość, Braterstwo

"Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malnosć nie jest kwes­tią statystyki. "
szponder
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Szczecin

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2016-04-12, 12:50:28 »

Podobno strobo o odpowiednio dobranej częstotliwości u niektórych osób powoduje odruch wymiotny - tak słyszałem Wink

To ma chyba związek z podatnością ludzi na ataki epilepsji itp. Jak te ostrzeżenia przed grami czy programami z szybkimi zmianami światła, gdzie ostrzegają że program może powodować ataki epilepsji u ludzi podatnych na takie bodźce.
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: