2018-10-24, 02:47:38 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Quark AA Titanium  (Przeczytany 21770 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Misiakus
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2009-12-10, 21:23:20 »

A łoto chodzi Smiley No nie da się. Czy sobie przytrzymasz aby uzyskać minimum albo max czy klikniesz szybko to latarce bez znaczenia. Użyłeś MAX i wyłączyłeś to w pamięci siedzi teraz max.

Quark MiNi 123 XP-G, Quark AA tytanowy, SureFire E2e HA, JetBeam PA40 T6, Convoy S2 (XM-L2 T4 7A3), ZebraLight H600w, SC600w III HI, SC62w, SC32w, Nitecore EC4SW, Lumintop IYP365 (219BT), Astrolux A01 (219B) - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55987.msg205746
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2009-12-11, 05:10:29 »

Ja zdecydowanie obstaję za UI Quarka taktycznego. Uparcie uważam, że dwa dobrze dobrane tryby są idealnym rozwiązaniem. A w Quarku możemy je (łatwo i szybko) wybrać spośród pięciu świetnie zestopniowanych. Biorąc pod uwagę możliwości dostosowywania się oka do warunków otoczenia, coś takiego jak płynna regulacja jest _dla mnie_ fanaberią. Jeśli ilość światła rózni się dajmy na to o 50%, to mając np. 3 latarki ustawione na 10-15-22,5lm, po kilku minutach spędzonych przy świetle jednej z nich nie da rady rozpoznać która świeci. Dobrze dostrzegalne różnice jasności to okolice 2x. Po co i do czego płynna regulacja, skoro można wybrać spośród dobrze zestawionych trybów?

Zarzut braku pamięci w Quarku: po to jest wersja taktyczna, aby wybrać dwa tryby które odpowiadają i mieć natychmiastowy do nich dostęp.

Quark (XP-E) zaświeci zdecydowanie dalej od D10. Mimo, że to segment EDC, to np. ja lubię miec możliwie małe cacko z możliwie największym wygarem. Taki Quark AA to zadanie spełnia. No i ta wszechstronność zasilania.

Najgorsze gwinty? To już przegięcie... Kilka Quarków i nie mam im nic do zarzucenia.

Uważam, że Quarki są świetnymi latarkami. Oferują doskonałą (jak na gabaryty) wydajność, modułowość, uniwersalność zasilania, piękny beam. Prosta forma bez cudów na kiju sprawia, że dobrze wyglądają, choć to już kwestia gustu.

Nie wiem phantom jak to zrobiłeś, ale na zdjęciach Quarka XP-G z EagleTac'iem P100C2 (na tym drugi, bo wstawiłeś dwa tak samo podpisane) wychodzi, że obydwie latarki mają tą samą wielkość spota. Miałem P100A2 - to samo lustro co w P100C2, mam Quarka XP-G. Różnica w wielkości w realu jest co najmniej dwukrotna, na korzyść Quarka oczywiście. W porównaniu ze Spearem to będzie co najmniej ze 4x szerzej. Załączam swoje foty. Odległość wszystkich laterek od ściany jest znormalizowana co do 0,5cm. Parametry naświetlania identyczne.

bm.jpg
Odp: Quark AA Titanium
* bm.jpg (27.06 KB, 400x900 - wyświetlony 632 razy.)
« Ostatnia zmiana: 2009-12-11, 05:24:46 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500/AA
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #17 : 2009-12-11, 08:16:12 »

sałron - tobie wystarczą dwa tryby, mi nie  Smiley

nie ma sensu się rozpisywać bo każdy oczekuje czegoś innego  Smiley

ale to:

Najgorsze gwinty? To już przegięcie... Kilka Quarków i nie mam im nic do zarzucenia.

no wiesz, obficie nasmarowane chodzą płynnie, deko za duży o-ring skutecznie maskuje luz ... oczywiście tryby zmieniać się da, wymienić bateryjkę również - więc spełniają swoją rolę  Grin

a pamiętasz slogany reklamowe jaka to rewelacja miała być ? przełom wręcz  Grin

mimo wszystko noszę ze sobą codziennie Q 1AA Ti  Smiley i uważam, że to świetna latarka - z lekka przereklamowana ale to co  Wink 

czekam tylko aż się pojawią cieplejsze xp-g co by podmianę zrobić  Smiley
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2009-12-11, 14:04:43 »

sałron - tobie wystarczą dwa tryby, mi nie  Smiley
nie ma sensu się rozpisywać bo każdy oczekuje czegoś innego  Smiley

Jest sens się rozpisywać, bo prezentuję swoje zdanie, jak każdy z nas tutaj. Inaczej forum byłoby puste Wink

no wiesz, obficie nasmarowane chodzą płynnie, deko za duży o-ring skutecznie maskuje luz ... oczywiście tryby zmieniać się da, wymienić bateryjkę również - więc spełniają swoją rolę  Grin

Ale jest pewna różnica, pomiędzy "najgorsze", a "niedoskonałe".

a pamiętasz slogany reklamowe jaka to rewelacja miała być ? przełom wręcz  Grin

To fakt.
« Ostatnia zmiana: 2009-12-11, 18:16:45 wysłane przez sałron » Zapisane

mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #19 : 2009-12-11, 18:37:14 »

Jest sens się rozpisywać, bo prezentuję swoje zdanie, jak każdy z nas tutaj. Inaczej forum byłoby puste Wink

Jak najbardziej ale może niekoniecznie tu w tym wątku  Grin o ile mnie pamięć nie myli to jest już jakiś temat o ulubionym UI

Ale jest pewna różnica, pomiędzy "najgorsze", a "niedoskonałe".

a wiesz jak "chodzą" w Ti ?  Tongue

sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2009-12-11, 18:51:17 »

a wiesz jak "chodzą" w Ti ?  Tongue

Tytan jest lepszy w obróbce od alu, więc materiał nie ma (nie powienien mieć) tu znaczenia. Ale racja - nie miałem Ti, nie wiem.

pawelsz
Kierownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #21 : 2009-12-11, 19:14:59 »

Tytan jest lepszy w obróbce od al
kto Ci tak powiedział ? ja widziałem wszędzie opisy, że jest znacznie trudniejszy, mam iTP A3 z Ti miałem SS i AL i wersja Ti ma bardziej chropowate gwinty
Kris_1
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2009-12-12, 00:27:57 »

Czy nasmarowanie gwintów w Ti coś da?
Tfu... źle zadałem pytanie. Czym smarować gwinty w tytanowych. Z góry powiem że smar silikonowy nic nie pomaga (nawet z dodatkiem teflonu - popularny Naskosil).
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2009-12-12, 05:18:56 »

kto Ci tak powiedział ? ja widziałem wszędzie opisy, że jest znacznie trudniejszy,

Jest twardszy i wytrzymalszy mechanicznie niż aluminium. Spróbuj zrobić coś precyzyjnego z drewna lub plasteliny Wink

mam iTP A3 z Ti miałem SS i AL i wersja Ti ma bardziej chropowate gwinty

Cóż na to poradzę. Było kupić alu Wink  Grin
Z tytanu robi się endoprotezy o niewyobrażalnej gładkości powierzchni. Widocznie producenci latarek jeszcze do tego nie dorośli i korzystają z faktu, że tytan stał się pociągająco "modny".
« Ostatnia zmiana: 2009-12-12, 05:20:30 wysłane przez sałron » Zapisane

mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #24 : 2009-12-12, 07:48:54 »

Czy nasmarowanie gwintów w Ti coś da?
Tfu... źle zadałem pytanie. Czym smarować gwinty w tytanowych. Z góry powiem że smar silikonowy nic nie pomaga (nawet z dodatkiem teflonu - popularny Naskosil).

Sylikon z teflonem za ciekawie się nie sprawdza z Ti - już to przerabiałem  Undecided właściwie do tej pory nie znalazłem odpowiedniego smaru ... dopiero mechaniczne usunięcie zadziorów pomaga  Smiley

Jest twardszy i wytrzymalszy mechanicznie niż aluminium. Spróbuj zrobić coś precyzyjnego z drewna lub plasteliny Wink

Aluminium można równie precyzyjnie obrabiać  Roll Eyes

Cóż na to poradzę. Było kupić alu Wink  Grin
Z tytanu robi się endoprotezy o niewyobrażalnej gładkości powierzchni. Widocznie producenci latarek jeszcze do tego nie dorośli i korzystają z faktu, że tytan stał się pociągająco "modny".

pytanie ile jest tytanu w tytanowej latarce  Grin
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2009-12-12, 13:04:05 »

Aluminium można równie precyzyjnie obrabiać  Roll Eyes

Ale nie lepiej niż coś co jest od niego twardsze i bardziej wytrzymałe. Zasadniczo aluminium jest stopem kruchym w przeciwieństwie do stali i tytanu.

pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #26 : 2009-12-12, 13:28:55 »

to czym tłumaczysz lepsze gwinty w stalowych latarkach niż w tych tytanowych ? - sugestia opieraj się na faktach a nie gdybaniu albo powszechnym micie o twardości tytanu np. ;P
stal jest twardsza ...
« Ostatnia zmiana: 2009-12-12, 13:31:31 wysłane przez pawelsz » Zapisane
sałron
Mieszkaniec torch.pl

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2009-12-13, 05:56:20 »

pawelsz: Nie rozumiem z czego wynika Twoje pytanie. Przeczytaj jeszcze raz moje posty i wskaż gdzie napisałem o tym, że tytan jest twardszy od stali... Shocked

Tytan jest twardszy od aluminium. Jest też bardziej wytrzymały i elastyczny. Do latarek nadaje się średnio, ze względu na gorsze przewodzenie ciepła niż alu, więc kompletnie nie rozumiem zachytów nad tym, że coś jest limited, bo "titanium". Powinno być odwrotnie, masowo - tytan, limited - alu Wink

Pytanie brzmi: czym jest to co producenci latarek używaja jako wabika w seriach limitowanych? Może tytanu tam jest na ozdobę?
« Ostatnia zmiana: 2009-12-13, 06:18:06 wysłane przez sałron » Zapisane

pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #28 : 2009-12-13, 09:25:42 »

gdzieś były dane , ale nie do końca się chwalą stopem użytym do latarek- tytanu jest tam coś ok 80-90%, to nie niewiele, ale już czuć inny klimat trzymając latarkę z Ti w ręce- jest na pewno lżejsza i cieplejsza w dotyku od stalowej (moje wrażenia)
Ja dalej uważam, że tytan ma swój specyficzny klimat i nie żałuję zakupu malucha iTP A3 w wersji Ti
ordo
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2010-01-08, 22:25:17 »

Najpierw zastrzegam, że z latarek na tym forum obecnych, to miałem do tej pory tylko Tikkę XP, ponadto bawiłem się trochę Nitecore D10, a Quarkami trochę na Zlocie, tyle mojego latarkowego "doświadczenia".

Wybór - część całkowicie opcjonalna dla ewentualnego czytelnika Wink

Przyszedł mi do głowy zakup latarki - Tikka wędrowała raczej w plecaku niż w kieszeni, toteż na co dzień wyciągać mi się jej po prostu nie chciało, a że nie ma oddzielnego pojemnika na baterie - nic nie tracę w przypadku używania zimą zwykłej latarki, a nie małej czołówki, szczególnie w zestawie z jakąś opaską na głowie (szczególnie uśmiecha mi się opaska Fenixa).
Przyszedłem na forum, poczytałem, potrułem, pozawracałem głowę i znowu zabrałem się za czytanie.

Wyszedłem z założenia, że czy zostanę larkoholikiem, czy nie - dobra latarka na AA się przyda.
Jeśli nie zostanę i świecić będę mało to alkaliki raz do roku wymieniane wystarczą, a w razie czego wszędzie dostanę nowe.
A jeśli fascynacja światełkami będzie się pogłębiać, to kilka NiMH się znajdzie na początek, a i 14500 będzie można użyć.

Z ofertą Fenixa Quark wygrał lepiej dobranymi trybami i "księżycowym" poziomem jasności oraz ewentualnie przydatnym poprawnym działaniem z aku li-on.
Z Nitecore wygrał, ponieważ o ile D10 jest całkiem przyjemna w obsłudze, to nie ma dodatkowo ustalonych trybów jak np. ITP Eluma, co jest jednak dość uciążliwe - za każdym razem  zwiększać/zmniejszać jasność, no i zakładając, że używałbym niedużo latarki - pasożytniczy sterownik mógłby mi się dać we znaki, poza tym nowa wersja SP to zupełnie nie to.

Poza tym pojawił się w mej głowie plan, że wykorzystam możliwości LEGO Quarka - na EDC AA, może kiedyś 14500, a na wszelki wypadek dodatkowe baterie i tuba AA^2 - w ten sposób mam załatwione dwie latarki - EDC i "awaryjną" - trochę większą, trochę mocniejszą na popularne zasilanie, sprawdzę też w ten sposób który format bardziej mi odpowiada w codziennym noszeniu - całkiem możliwe, że latarka w kieszeni nie będzie mi tak potrzebna (wiem, bluźnierstwo na tym forum Grin) i w konfiguracji AA^2 wyląduje w kurtce albo plecaku, poza tym przyznam szczerze "poleciałem" na XP-G R5 Grin Przed nią najbliżej zakupu byłem przy D10 GD+, choć i tytanowy Quark chodził mi po głowie z racji swojej względnej przystępności, jednak nie darzę tego metalu jakąś wyjątkową sympatią, więc chęć tą jakoś przetrzymałem

Zakup i wrażenia

Generalnie wyszło na to, że zakup Quarka z akcesoriami da mi najwięcej możliwości dla pojedynczej latarki, co mi bardzo odpowiada.

Zamówienie złożyłem w polskim oddziale 4sevens niedługo po tym jak Quarki XP-G R5 zostały oficjalnie potwierdzone na CPF.
Niestety w pierwszej dostawie były tylko wersje taktyczne, a ich interfejs jest dla mnie po prostu nie do przyjęcia (argumenty zostały już podane w tym wątku), więc nie udało się dostać światełka na święta - nic to - ważne, że dotarło.

Już wracając z Poczty namiętnie świeciłem po pobliskim parku i pobliskich zabudowaniach Grin
Pierwszym zaskoczeniem było, że "moon" jest... taki jasny. Nie mogłem tego stwierdzić na oświetlonej sali, ale w parku po zmroku - całkiem satysfakcjonująca ilość światła.
Im więcej światła, tym uśmiech szerszy Grin
W domu zasiadłem w przy biurko z zestawem AA body + AA Duracella i body AA^2 + dwa litowe AA Energizera i jąłem skręcać, rozkręcać, zamieniać, świecić po korytarzu, po meblach, jak się okazało także po lustrach, czemu zawdzięczam mroczki przed oczami.
Różnica między Hi, a Turbo w AA faktycznie ledwo zauważalna, co można traktować jako plus, bo nie ma sensu kręcić głowicą Grin
Turbo w AA^2 to już wyraźna różnica. Obie wersje dobrze leżą mi w ręku, różnica jest taka, że AA obejmują całą, a w AA^2 tylko korpus. Poza tym wersja AA^2 całkiem dobrze leży mi w kieszeni, w niczym nie przeszkadza, a i mniej jakoś obawiam się, że wypadnie - no cóż - czas pokaże jakie rozwiązanie będę stosował częściej.

EDIT: Poza tym okazało się przy tym całym kręceniu, że mogę zmieniać "levele" kręcąc włącznikiem, więc latarka jest "kręcona" pełną gębą Grin

Mam kilka zastrzeżeń, po których wyeliminowaniu latarka byłaby doskonała (dla mnie).
-klik - jak sobie przypomnę, o ile przyjemniej klikało się tłoczkiem w D10, eh, z tego powodu nie wykluczam, że połaszczę się na jakąś nowość ze SmartPD - po prostu obsługuje (mi) się znacznie wygodniej od zwykłego włącznika
-tryby - osobiście wolałbym moon-lo-med-high-turbo i drugi turbo-strobe-SOS-beacon, wtedy migacze by co prawda były, ale nie musiałbym na nie patrzeć, a dla Turbo nie musiałbym kręcić głowicą, a gdyby do tego dodać bezpośrednie przełączanie się w Turbo krótką sekwencją jak np. w D10 - to już w ogóle byłby miód

Uważam, że jak na moje pokrętne pomysły dokonałem w tej chwili wyboru optymalnego, choć nie doskonałego, to całkiem zadowalającego, a skoro tak, to mogę zacząć myśleć o czymś na 2x18650 Grin
« Ostatnia zmiana: 2010-01-08, 23:14:35 wysłane przez rustle » Zapisane
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: