2018-12-16, 01:12:54 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Para buch tłoki w ruch :) czyli Liteflux LF5X i Nitecore D10  (Przeczytany 55804 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #30 : 2008-11-06, 21:46:31 »

mam i używam coś takiego

http://www.allegro.pl/item473372256_spray_kontakt_60_do_czyszczenia_stykow_200ml.html

-  myje tym gwinty latarek kiedy są z gołego alu,
-  kliki rozbieram, elementy elektroniczne "kontaktem" a mechaniczne smarem co by płynnie chodziły
-  wszystkie inne połączenia elektryczne
mgr_scout
Peregrynator
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #31 : 2008-11-06, 21:49:52 »

oo dzięki za tipsa Smiley

Edzia:

Przygod z D10 ciag dalszy.. siedze sobie wczoraj spokojnie u znajomych.. D10 mam w tylnej kieszeni, ustawiona włącznikiem do gory, smycz wystaje poza kieszeń.. nacisnac wlacznika nijak mym zdaniem nie bylo.. az tu nagle czuje jak cos mi sie robi goraco  Grin chwytam sie za latarke i czuje jak metal robi sie co raz bardziej goracy  Shocked a D10 swieci mocą jak nigdy.. wylaczyłem.. jak troche ostygla to z ciekawosci rozkreciłem by zobaczyc czy cos moze widac w srodku.. sladow zadnych jeno bateria byla jeszcze mega goraca tak ze nie dalo sie w dloni utrzymac.. bateria to kupiony na szybko w kiosku Panasonic Essential Power, alkaiczny, 1.5 V.. D10 dziala bez zmian, czy uszkodzen.. jakies sugestie  Huh?
« Ostatnia zmiana: 2008-11-13, 17:35:19 wysłane przez mgr_scout » Zapisane

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
CZUJ-DYM!
Azjatos
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Kraków

« Odpowiedz #32 : 2008-11-16, 19:13:20 »

Mnie sie zdażyło w LF5 że sie sama włączała. Cylinder na Baterie złapał kontakt  z body. Niestety Ale Ta Latarka idealna nie jest.
Solucje są dwie. Owinąć czymś cylinder aby nie łapał kontaktu z body lub ustawić ją tak by momentary nie był maxem.
wm11
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Konin

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 2009-01-15, 15:11:42 »

Witam,
Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem D10. Jest to moja pierwsza markowa latarka i jestem pod ogromnym wrażeniem. Moc i ilość światła mnie powaliła. Ile światła może wyemitować takie maleństwo!? Szok!
Początkowo najniższy poziom wydał mi się niepotrzebny, ale już w nocy przekonałem się,że jest idealny kiedy trzeba posiedzieć przy dziecka łóżeczku.
Dla mnie BOMBA!
Musiałem się tymi wrażeniami podzielić z Wami bo to przez lekturę forum zdecydowałem się na zakup.  Cheesy
Zakupu dokonałem w "4sevens.pl" i tu też milutko i szybciutko.
Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: 2009-01-15, 21:30:43 wysłane przez amichalak11 » Zapisane
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 2009-02-28, 20:07:59 »

Z nudów se trzasnąłem wykresik dla D10 na Sanyo 2700. Co dziwne tuż po włączeniu był wyraźny dźwięk, który po paru minutach ścichł. Zdziwiło mnie to bo na 14500 nie występuje w ogóle.

D10S2700.JPG
Odp: Para buch tłoki w ruch :) czyli Liteflux LF5X i Nitecore D10
* D10S2700.JPG (23.91 KB, 520x356 - wyświetlony 891 razy.)

Kazik
Opinii: (32)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 2009-02-28, 20:20:17 »

Mmm, śliczny wykres. Daje taki jakiś sterownik na 3,6V?

Z nudów

Masz ich troche na sprzedaż? Tongue

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

Diabelek
bez rogow :)
Kierownik
Opinii: (14)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

a to tu moge cos wpisac ?

« Odpowiedz #36 : 2009-05-21, 11:29:10 »

Mel wspominal, ze HDS/NT sa czule na wyladowania elektrostatyczne, a jako ze LiteFlux technologicznie probuje dogonic tamte konstrukcje, zastanawialem sie czy tez moze byc z tym problem Wink

<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.youtube.com/v/-17w6nfrnkI" width="425px" height="350px" AllowScriptAccess="never" quality="high" wmode="transparent"/><noembed><a href="http://www.youtube.com/v/-17w6nfrnkI" target="_blank">http://www.youtube.com/v/-17w6nfrnkI</a>

jednak nie ma czym sie stresowac Wink
poza kadrem znacznie znacznie lepsze iskry sie udawalo uzyskac (nawet do 1 cm), a uchwycilismy tylko taka malutka,
wczoraj w reke w ktorej trzymalem latarke dostalem 220V i ani to, ani silny upadek jej nie zaszkodzil,
latarka dziala, programy sa jak byly i oglonie jest oki
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 2009-07-04, 16:33:20 »

Znalazłem w aparacie stare zdjęcie D10. Udowadnia ono, że częstotliwość PWM jest bardzo wysoka (pomimo bardzo szybkich ruchów obraz jest ciągły).

f6d43f289431dc54.jpg
Odp: Para buch tłoki w ruch :) czyli Liteflux LF5X i Nitecore D10
* f6d43f289431dc54.jpg (151.82 KB, 1600x1200 - wyświetlony 714 razy.)

mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #38 : 2009-07-04, 16:52:46 »

Znalazłem w aparacie stare zdjęcie D10. Udowadnia ono, że częstotliwość PWM jest bardzo wysoka (pomimo bardzo szybkich ruchów obraz jest ciągły).

W ex10 jak dam na low i szybko macham to coś jak by było widać ale w normalnym użytkowaniu nie zauważam kompletnie nic  Smiley

LF3 w low przy szybkim machaniu już wyraźnie widać ale tak jak wyżej w ogóle tego nie zauważam w codziennym użytkowaniu

a zaznaczam, że moje oczy nie trawią PWM  Grin
TheNaturat
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Opole

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 2009-11-27, 00:21:30 »

W D10 coraz czesciej odpina sie samodzielnie smyczka od latarki podczas noszenia w kieszeni. Nie wiem jakim cudem bo nie jest latwo to rozpiac ale wlasnie tak sie dzieje.

NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ PANASONIC' A
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #40 : 2009-11-27, 06:54:44 »

W D10 coraz czesciej odpina sie samodzielnie smyczka od latarki podczas noszenia w kieszeni. Nie wiem jakim cudem bo nie jest latwo to rozpiac ale wlasnie tak sie dzieje.

To cudo co jest w zestawie ?

Ja dwie takie już zgubiłem  Undecided 

pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #41 : 2009-11-27, 12:22:07 »

Smyczka od LF5X też nie nalezy do szczególnie pewnych, zapewniam Sad

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #42 : 2009-11-27, 13:50:09 »

Smyczka od LF5X też nie nalezy do szczególnie pewnych, zapewniam Sad

Zwłaszcza końcówka  Grin na odpuście można lepsze wyrwać  Grin

Nie czekając aż któraś z firm w końcu zrobi konkretną smyczkę postanowiłem zdziałać coś samemu  Smiley

http://img16.imageshack.us/img16/4196/p1060114i.jpg
Para buch tłoki w ruch :) czyli Liteflux LF5X i Nitecore D10

obie z jakiejś odmiany parakordu, długa na szyję ma karabińczyk z nierdzewki, krótka skręcaną szeklę i GITD zakończenie  Smiley

takie szekle czy karabińczyki można kupić w sklepach żeglarskich 
marcomartin
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 2009-12-27, 16:05:25 »

Panowie bardzo podoba mi się wizualnie ten Liteflux LF5X szczególnie anodowanie na ten jasno szary kolor. Chciałbym ją zakupić i nie wiem gdzie?? Jak wpisuje w google to doszukałem się tylko jakiejś kiepsko zrobionej stronki niby producenta ale widać że ktoś mało się nią interesuje w dodatku nie ma na niej tej latarki. Proszę o odpowiedz gdzie najtaniej mogę ją nabyć. Może być za granicą bo mam paypal.

PS. Jesli są jeszcze jakieś podobne wizualnie latareczki dobre jakosćiowo na 1 AA do tego Litefluxa to także rozpatrzyłbym zakup.
psiajucha
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 2010-01-15, 21:26:33 »

Trafiła do mnie jedna z odmian D10 - wersja SP. To świadomy zakup po doświadczeniach z zasilaną przez 2AA latarką D20. To fajna latarka, z ciekawymi rozwiązaniami i zupełnie mi nie pasującym płynnym regulowaniem poziomu światła. Znaczy regulowanie mi pasowało, nie podobała się zupełnie utrata ustawionego poziomu po dowolnym przełączeniu trybów latarki. Gdy w ofercie jet-pol.pl wyniuchałem model D10 SP "napędzany tłokiem", ale posiadający sztywno ustawione tryby, od razu zamówiłem jedną sztukę. Trochę trwało zanim ją otrzymałem, bo producentowi coś się pozajączkowało i przysłał do Polski tylko egzemplarze z płynnym sterowaniem siłą światła. Musiałem czekać na kolejną dostawę, ale w końcu się doczekałem.
Na podstawie zdjęć wydawało mi się, że zamawiam jakąś czarnulkę. Przyszła urocza oliwka, pierwsza taka wśród moich świecidełek. Podoba się, z koloru jestem zadowolony.

Tryby latarki, to wg danych producenta 2, 35 i 130 lumenów. Jak dla mnie bardzo dobrze dobrane. Jest także SOS i strobo.
Obarczony nawykami z Nitecore D20 miałem trochę kłopotów z opanowaniem wyłącznika. Przy pomocy Macieja z jet-pol.pl łatwo pokonałem pierwsze trudności. Ale tak to jest, gdy instrukcja jest traktowana jak lektura szkolna - czyta się ją w stanie wyższej konieczności. Bardzo ciekawy jest tryb zabezpieczania latarki przed przypadkowym włączeniem w torbie lub kieszeni. Przy wyłączonej latarce należy wcisnąć włącznik na więcej niż sekundę i doczekać się krótkiego błysku - latarka jest zabezpieczona. Nie skutkuje żadne przypadkowe naciskanie włącznika. Latarkę do życia przywraca trzykrotne bardzo szybkie wciśnięcie włącznika, raczej trudne do przypadkowej realizacji. Można też odkręcić i przykręcić głowicę. Zabezpieczenie wydaje się bardzo skuteczne. Przyznaję jednak, że nie wrzuciłem latarki do torby z jakimiś klamotami. Po prostu szkoda mi ładnej zabawki na takie eksperymenty. Powłoka i tak pewnie się uszkodzi, ale nie widzę potrzeby przyspieszania tego procesu.

Latarka mała, zgrabna, o prostym, eleganckim wzornictwie. Z trybów świecenia, rozwiązań sterowania jestem zadowolony. Latarka wygryzie z mojej torby inne maleństwo Nitecore, latarkę EZ AA. Jakoś nie mogę polubić włączania i sterowania latarki poprzez kręcenie głowicą. Dodatkowo 130 lumenów z D10 SP wydaje się ciut silniejsze, niż nominalnie z ta sama siła światła z EZ AA.
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: