2020-02-17, 10:22:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o pomoc w wyborze budżetowej latarki(<80 pln)  (Przeczytany 8324 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
lechu_wroc
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2009-12-05, 21:03:23 »

Witajcie latarkowcy Wink
Jakoś ostatnio ostro dała mi się we znaki potrzeba posiadania latarki. Kiedy nie jadę do pracy samochodem, często zdarza mi się wracać kompletnie po ciemku przez nieoświetlony, śródmiejski park. Jest to tym bardziej irytujące po deszczu. W związku z tym zapragnąłem wejść w posiadanie niewielkiej, najlepiej też niedrogiej latarki, która spokojnie zmieści się w kieszeni płaszcza lub przy pasku spodni.

Dlatego też zwracam się o poradę co mógłbym zakupić w kwocie circa 80 zł. Chodzi mi po głowie albo coś z Romisena(RC-29), albo UltraFire, szczególnie model C1. Za RC-29 przemawia regulowany strumień światła i to że akurat mam ładowarkę do aku które tam są zastosowane(nie musiałbym dokupować), za C1 lepsze opinie, wg mnie lepsza poręczność(nigdzie niestety nie znalazłem info dot. długości pracy :/).
Którą z tych dwóch latarek byście polecali dla początkującego latarkowicza? Może jakieś inne propozycje, albo ktoś ma coś ciekawego do sprzedaży? Nie ukrywam, że budżet jest raczej "nienaciągalny" z racji hobby zegarkowego, które pochłania większość wolnej gotówki, a latarki to jak na razie oboczność, ale kto wie, kto wie Wink

Dzięki za wszelkie info!
cat
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2009-12-05, 23:15:03 »

A nie wystarczyłaby ITP A3 EOS? (tania i mała jest na pewno). Chyba że chcesz oślepiać psy stroboskopem, wzywać pomocy SOS, używać latarki jako kubotanu albo imponować kobietom zasięgiem  Grin  Co jest priorytetem: zasięg, moc, długi czas działania, tania eksploatacja? Chcesz oświetlać ścieżkę, park czy czubki drzew?
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #2 : 2009-12-05, 23:24:10 »

Może dodaj te 55 PLN i Fenixa E20 kup Smiley

Miałem ją ostatnio i jestem pod wrażeniem.

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2009-12-06, 01:08:11 »

iTP A3 to trochę maleństwo, za 75zł jest A2, zasilane ze zwykłych paluszków. W latarce diodowej regulowany strumień światła nie jest aż tak potrzebny, dobrzedobrane tryby są znacznie bardziej przydatne.

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #4 : 2009-12-06, 07:50:34 »

W latarce diodowej regulowany strumień światła nie jest aż tak potrzebny

Tym bardziej, że to nie działa tak jak się wydaje  Wink
boruta
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: ostrowiec św

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-12-06, 08:23:40 »

Podobnie jak koledzy polecam ITP A2 EOS, bardzo fajna poręczna latareczka na popularne zasilanie i do tego w rozsądnej cenie.
lechu_wroc
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2009-12-06, 12:44:18 »

A nie wystarczyłaby ITP A3 EOS? (tania i mała jest na pewno). Chyba że chcesz oślepiać psy stroboskopem, wzywać pomocy SOS, używać latarki jako kubotanu albo imponować kobietom zasięgiem  Grin  Co jest priorytetem: zasięg, moc, długi czas działania, tania eksploatacja? Chcesz oświetlać ścieżkę, park czy czubki drzew?

Hm- zależy mi na taniej eksploatacji i długim czasie działania. Właściwie mógłbym zrezygnować z płynnej regulacji Wink Wystarczą dwa tryby. A3 mimo wszystko zbyt mała, wolę czuć że coś mam w ręce. Długość ok 10-13cm byłaby ok. Chciałbym żeby latarka spokojnie poradziła sobie z oświetleniem drogi leśnej/parkowej, bo dotychczas męczyłem się z Maglitem Solitare, który jest po prostu za słaby i nie oświetla nic oprócz dziurki od klucza Tongue Dlatego teraz potrzebuję czegoś większego i konkretniejszego.
Zastanowię się na polecaną przez kolegów A2- podoba mi się to to Wink
Chciałbym jeszcze prosić o jakąś opinię o UF C1 i Romisenie- również warto którąś zanabyć czy nie bardzo? Tongue

ps. Nie mogę nigdzie znaleźć jej testu(A2). Ktoś miał jakieś doświadczenia w jej użytkowaniu, miał ją w ręce/kieszeni i użytkował w warunkach o których pisałem(las, park). Jeśli tak to proszę o wrażenia.
« Ostatnia zmiana: 2009-12-06, 13:06:56 wysłane przez lechu_wroc » Zapisane
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2009-12-06, 15:59:32 »

Testu A2 nie ma bo jest to stosunkowo nowy model, ale np. A3 ma bardzo pozytywne recenzje. A2 jest trochę większy i poświeci 3x dłużej. A co do Ultrafire i Romisena. RC-29 poświeci ok. 1h na aku, wcale nie jaśniej niż A2, ma tylko jeden tryb, jest trochę większy od iTP i gorzej wykonany. Ultrafire C1 to już inna liga, jest wyraźnie większe, świeci jaśniej i dalej, a to za sprawą zasilania ogniwem 18650 (które ma większe nie tylko wymiary, ale i pojemność). Musiałbyś dokupić akumulatory i ładowarkę, a wtedy łącznie jakieś 2x przekraczasz budżet.
« Ostatnia zmiana: 2009-12-06, 16:05:52 wysłane przez phantom » Zapisane

lechu_wroc
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2009-12-06, 16:04:26 »

Mało masywny/zwarty wydaje się być ten model. I niewiele waży, choć to może i zaleta.
Kurcze...coraz więcej modeli mi do łba przychodzi i dziś cały dzień grzebałem po necie czytając o różnych modelach. Trafiłem oczywiście na tutejszy bazarek i wypatrzyłem tą latarkę:
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,57105.0.html
Myślicie, że warto?
Bardzo odpowiadałaby mi rozmiarowo, wagowo, ma kilka trybów, dodatkowo ładowarka, ogniwo. Na szczęście dla mnie są dostępne lakierowane modele, srebrne nie wchodzą w grę.
« Ostatnia zmiana: 2009-12-06, 16:09:13 wysłane przez lechu_wroc » Zapisane
lechu_wroc
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2009-12-06, 16:12:28 »

Testu A2 nie ma bo jest to stosunkowo nowy model, ale np. A3 ma bardzo pozytywne recenzje. A2 jest trochę większy i poświeci 3x dłużej. A co do Ultrafire i Romisena. RC-29 poświeci ok. 1h na aku, wcale nie jaśniej niż A2, ma tylko jeden tryb, jest trochę większy od iTP i gorzej wykonany. Ultrafire C1 to już inna liga, jest wyraźnie większe, świeci jaśniej i dalej, a to za sprawą zasilania ogniwem 18650 (które ma większe nie tylko wymiary, ale i pojemność). Musiałbyś dokupić akumulatory i ładowarkę, a wtedy łącznie jakieś 2x przekraczasz budżet.

Z tym C1 masz rację...rzeczywiście potrzebna bedzie ładowarka i aku. Ale w kolejnym poście pytam o UF 504B- w zestawie jest już z akcesoriami. Pytanie tylko czy to sprawdzony model?
Nad A2 nawet bym się nie zastanawiał, jest w świetnej cenie, mam do niego ładowarkę więc git. Tylko ten rozmiar i waga...troszkę małe to to :/
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2009-12-06, 16:12:48 »

To, co wypatrzyłeś to odpowiednik Ultrafire C1, obie mają wymienne moduły (bardzo możliwe, że takie same). Zaletą 504B z tego wątku jest to, że w zestawie jest dobra ładowarka, wadą - słabe aku, do tego pewnie niezabezpieczone. Dlaczego przeszkadza Ci rozmiar A2? Będziesz nim okładać ludzi? 

PS. I wbrew twmu co pisze 504B nie ma nic wspólnego z Solarforce (oprócz faktu wymienności modułów i zewnętrznego podobieństwa - inne gwinty, jakość itp.).

PPS. W każdej Twojej wiadomości masz dwie ikonki, po kliknięciu których możesz edytować posta zamiast pisać jednego pod drugim.
« Ostatnia zmiana: 2009-12-06, 16:16:07 wysłane przez phantom » Zapisane

lechu_wroc
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2009-12-06, 16:17:26 »

Hm...czyli wnioskuję, że wybór tych dwóch modeli, całkiem przypadkowy zresztą, prowadzi mnie na konkretne tory. Coś w rozmiarze C1/504B.
Teraz tylko pytanie jak długo 504B podziała na aku w poszczególnych trybach. To akurat nie problem, ale te 2h by się przydały.
Co to znaczy "niezabezpieczone aku"? Wink
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2009-12-06, 16:31:54 »

Zarówno C1, jak i 504B w trybie maksymalnym działają ponad 2h (choć jak długo ponad zależy od pojemności samych aku, te z odzysku nie są zbyt pojemne).

Niezabezpieczone znaczy, że nie mają wbudowanej płytki z elektroniką odcinającą napięcie powyżej 4,2V i poniżej ~2,75V. Jest to bardzo ważne ponieważ przekroczenie tych wartości może trwale zmniejszyć pojemność, a nawet całkowicie zniszczyć chemię wewnątrz. Co więcej, próba ładowania takiego zniszczonego akusa niesie ze sobą ryzyko eksplozji...

lechu_wroc
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2009-12-06, 16:34:43 »

No to pozostaje kwestia zanabycia porządnych aku w sklepie. Dobrze, że nie ładowarki.
Teraz jeszcze pytanie czy sprzedawca nie za bardzo przy niej majstrował i czy to o czym pisał nie wpływa na jakość i żywotność latarki?
TheNaturat
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Opole

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2009-12-06, 16:42:01 »

lechu_wroc jesli chcesz to moge ci sprzedac dodatkowo nowe 18650 z zabezpieczeniem

NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ PANASONIC' A
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: