2018-08-19, 19:41:04 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: NiteCore SR3  (Przeczytany 20035 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zaman
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2009-11-20, 11:26:35 »

Klips powinien być - nieobowiązkowy oczywiście (=zdejmowany)
« Ostatnia zmiana: 2009-11-20, 11:28:29 wysłane przez zaman » Zapisane
basta Inc. modified power
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2009-11-20, 11:52:35 »

Miałem możliwość świecenia SR3 na zewnątrz, zasięg i siła światła jest imponująca. Co ciekawe L1 niewiele odstaje jeżeli chodzi o oświetlenie odległych celów.

Czy to plus dla L1 czy minus dla SR3 ?
M.O.D.
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2009-11-20, 17:11:30 »

Czy to plus dla L1 czy minus dla SR3 ?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
W ostatnim czasie miałem możliwość porównać kilka latarek z SR3 - 3 chińskie produkcje ( dwie latarki po około 280 lumenów i jedna w przedziale 400 - 500 lumenów) oraz A2L SureFirea (120 lumenów).
Można powiedzieć, że każda z tych latarek inaczej świeciła i nie chodzi mi o matematyczne wartości lumenów.
Latarki SF skonstruowane są, żeby jak najdalej świecić. Z niewielkiej głowicy (2,54 cm) oferują imponujący zasięg, z drugiej strony nie powalają ilością lumenów podawanych w prospektach reklamowych.
SR3 legitymuje się podobno 220 lumenami - widać siłę światła, ale jest to inna konstrukcja odbłyśnika. Mamy więcej światła rozproszonego. Kolejny plus tej latarki to przełącznik trybów, dla mnie mistrzostwo świata.
Chińskie latarki zaimponowały mi swoją jakością wykonania i siłą oferowanego światła. Tutaj SR3 w pełni dotrzymywała kroku 280 lumenowym latarkom. Różnica była widoczna przy 400 lumenowym potworze.

Moja refleksja jest następująca, oceniając latarki należy wielką uwagę poświęcić konstrukcji głowicy (jej średnicy) rodzajowi zastosowanej optyki itp. Samo porównanie ilości lumenów może być mylne. Przyjęcie, że 500 lumenów z jakiejś latarki w porównaniu do 250 lumenów z innej oznaczać będzie, że ta druga jest dwa razy słabsza, ma dwa razy mniejszy zasięg itd. jest mylnym założeniem.

Odpowiadając na pytanie to, ani SR3 nie uzyskuje minusa, ani L1 nie zyskuje plusa. Obie latarki są bardzo dobre w tym, do czego zostały stworzone.  

PS.
A2L świeci wspaniale, ale jest brzydka jak kupa.    
« Ostatnia zmiana: 2009-11-20, 17:13:33 wysłane przez M.O.D. » Zapisane
basta Inc. modified power
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2009-11-20, 23:41:06 »

Robi się całkiem ciekawie. Dziękuję za recenzję i konstruktywne uwagi, nieco zagmatwałeś moje rozważania co do kupna E1L a LX1, ale na dobre mnie to wyjdzie. Jak się plasuje korelacja trybu low SR3 z E1L ? 5lm NiteCore do 3lm SF. Czy wolałbyś, aby SR3 miała jednak te 3lm czy może wyjściowe 5lm jak najbardziej wystarcza jak na przeznaczenie tego trybu ? Inaczej, bo o to mnie ściśle chodzi. Nie odczuwasz delikatnego przesytu będąc na low w SR3 na myśl o low w E1L ? Za dużo pytań, ale sam wiesz jak to jest jak się planuje swoje pierwsze, poważne zakupy.
Co do L1, jak najbardziej, za silny low, to irytuje.
SR3 - całkiem ciekawy kompromis i nie muszę zaopatrywać się w rozpraszacz, fenomenalny pierścień zmiany trybów, brak klipsa, ale nie można mieć wszystkiego. Tylko barwę światła należałoby porównać.
Będzie weekend pełen wrażeń.
M.O.D.
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2009-11-21, 22:29:12 »

Moja E1L jest latarką starszego typu, posiada jeden tryb świecenia - zdaje się 35 Lumenów. Wartość ta może nie rzuca na kolana, ale w rzeczywistości latarka sprawdza się nieźle.
Nie umiem porównać niskich tryby w SF (3 lumeny) i SR3 (5 lumenów). Nitecore na najniższym poziomie oferuje ilość światła wystarczającą do delikatnego oświetlenia np.: książki, mapy. Czasem, gdy sprawdzam czy moja córa śpi, ten najniższy poziom jest za słaby, żeby w pełni oświetlić pokój. Na szczęście dzięki regulacji dobór natężenia światła nie stanowi problemu.
Tutaj jeszcze mała uwaga,  SR3 daje sporo rozproszonego światła, ale nie jest to taki efekt, jaki można uzyskać w SF + rozpraszacz. Trochę żałuję, że moja L1  na low świeci z siłą 10 lumenów - czasem to zdecydowanie za dużo.

Wybrać latarkę nie łatwa sprawa, sam myślę o kolejnych zakupach Grin

lennin
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Uć

Zezowate szczęście :]

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2009-12-01, 20:27:05 »

Moje krytyczne spostrzeżenia to:

SF3 cieżko dobrze w dłoni ustawić. Przyzwyczaiłem sie do bardzie komfortowego chwytu. Pierścień ma za duży skok i "pływa" ( za lekko daje sie go obrócić. Kłóci to się nieco z całym pomysłem latarki jako ala taktycznej gdzie można w rękawicy ja dobrze czuć i obsługiwać. Do tego ogromna głowica.
Kris_1
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2009-12-01, 21:59:35 »

Całkiem inaczej trzyma się w ręku (i obsługuje) dłuższą wersję - z przedłużką na 18650. Mnie przynajmniej lepiej się operuje.

A tak swoją drogą, to producenci wpadli na dobry pomysł i zgarniają dodatkowo 20-30$ za kawałek rurki nagwintowanej z obu stron (Dereelight, 4'7-Quark, Nitecore).
lennin
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Uć

Zezowate szczęście :]

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2009-12-01, 22:35:56 »

Tylko że mowa o podstawowej wersji bo taką opisano. Z 18650 to juz inna latarka Cheesy

http://lennin.eu/recki/sr3/DSC_0297.jpg
NiteCore SR3
M.O.D.
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2009-12-01, 23:58:24 »

Mogę powiedzieć, że na sprawę trzymania latarki (SR3) patrzę inaczej. Odpowiada mi duży pierścień przy włączniku i bardzo podoba mi się stosunkowo szeroka głowica. Miałem w rękach nową SureFire i tam właściwie nie ma różnicy w średnicy głowicy i korpusu, co więcej brak jest moletowania - nie podoba mi się takie rozwiązanie.
Lubię czuć wypukłości NiteCora. Myślę, że każdy indywidualnie ocenie wygodę lub jej brak w uchwycie latarki.

Co do pierścienia regulującego tryby pracy, uważam że ma on odpowiedni opór między kolejnymi poziomami. Na początku zastanawiałem się, czy nie byłoby lepiej gdyby pierścień poruszał się z większym oporem. Teraz przyzwyczaiłem się do niego i nie narzekam.
specter
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2012-08-23, 13:25:34 »

Jako nowy witam wszystkich i przepraszam za odgrzewanie starego wątku, ale nie chce zakładać nowego.

Między innymi dzięki przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się na zakup SR3 i nie żałuję, jednak po kilku dniach użytkowania mam dwa pytania.

1. Przy przełączaniu z trybu 3 na 4, 4 na 5, 5 na 6 latarka zaświeca się największą mocą. Chodzi dokładnie o moment kiedy pierścień znajduje się pomiędzy trybami. Da się z tym użytkować latarkę ale jest to irytujące szczególnie w sytuacji kiedy przełączam z tryby 3 na 4 i mam nagle błysk. Smiley
2. Kolega Kris 1 pisał o możliwości dokręcenia tulejki/rurki i używania na 18650. Czy wicie gdzie to mogę dokupić?

Pozdrawiam,

Tomek
M.O.D.
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2012-08-23, 14:25:58 »

Nie mam już SR3 - sprzedałem ją, więc nie sprawdzę jak działał w niej pierścień.
Jednak nie pamiętam, żeby były jakieś problemy z przełączaniem trybów.

Czy ten "rozbłysk" następuje przy wolnym przełączaniu trybów?   
specter
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2012-08-23, 16:05:57 »

M.O.D. - tak przy wolnym przełączaniu. Na filmiku który dodałeś w poście #5 jest tak samo. Facet przełącza tryby od minuty 1:20. Jak wcześniej oglądałem ten filmik to tego nie zauważyłem.
M.O.D.
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2012-08-23, 16:13:29 »

Możliwe, że i u mnie tak było.
Nie zwróciłem na to uwagi.
specter
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2012-08-23, 16:55:37 »

A nie wiesz może jak z tymi "tulejkami" które by pozwoliły na założenie 18650? Na stronie jet-pol chyba tego nie mają.
M.O.D.
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2012-08-23, 17:07:15 »

Kiedyś przez moment, myślałem o takiej tulejce.
Jednak doszedłem do wniosku, że latarka będzie brzydko wyglądać i dałem sobie spokój z tym pomysłem Smiley

Widziałem tę tulejkę w http://4sevens.pl/
Jednak było to dawno.
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: