2019-03-21, 23:12:49 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Doradżcie w zakupie latarki proszę  (Przeczytany 8290 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
kamil21xxs
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2009-11-01, 19:43:39 »

Witam wszystkich na forum moje pytanie związane jest z latarkami z allegro planuje kupić ze znajomymi latarki taktyczne niezbędne nam do pracy otóż proszę o wypowiedzenie się na temat latarek tej marki czy ma ktoś taką i ewentualnie uwagi oraz spostrzeżenia 1 latarka http://allegro.pl/item801171160_latarka_ladowalna_mactronic_cree_q5_led_black_eye.html 2 latarka http://allegro.pl/item800638041_latarka_luxeon_180lm_zoom_3_aaa_uchwyt_super.html#gallery również z diodą cree oraz chwilowo nie dostępna o mocy 200 lm i 4 latarka http://allegro.pl/item802603456_latarka_aurora_ak_p7_5_ssc_p7_5_trybow_900lm.html#gallery pomóżcie w wyborze latarki i która waszym zdaniem będzie podobnie świeciła do led lensera p7
ElSor
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Ozimek (OPO)

Elektronik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2009-11-01, 20:54:37 »

A jakie prace wykonujecie i jakie sa wasze wymagania co do latarek ?
basta Inc. modified power
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2009-11-02, 00:39:47 »

Kamil tę drugą, tę za sześć dych ma mój sąsiad. Zapamiętałem z uwagi na jej budowę. Na latarkach nie znam się najlepiej - ale wszystko przede mną - stąd jeszcze nie mam prawa by stricte doradzić Tobie co do wyboru. Trzymałem jednak w dłoni interesującą Cię pozycję. Jakością wykonania nie powala a w dłoniach miałem już kilka uznanych za dobre i nie powodujących skrzywienia na ustach latarek więc skalę porównawczą co do wykonania jako taką mam. Jeśli chcesz mogę popytać sąsiada o szczegóły gdy wrócę do domu.

Ale Bracie ta aurora za 200,00 PLN oferująca 900lm to już jest morderstwo na dobrym smaku  Smiley .
Czy wierzyć w prawdziwość tych 900lm ?
Eksperci zapewne rozwieją tę wątpliwość w kilka sekund.

Wtrącę luźną i całkowicie osobistą opinię. Nie wiem, jakie masz oczekiwania co do latarki więc nie jest to propozycja do rozważenia.
Myślę, że jeśli miałbym wybierać spośród tych trzech ... to nie wybrałbym żadnej na rzecz Surefire G2L, myślę że przez wielu niedocenianej pozycji ze stajni Surefire. Druga sprawa, że zakochałem się w latarkach od Surefire ergo przemilczmy mój obiektywizm  Wink . Choć sam jej nie miałem na własność tak kilka razy zdarzyło mnie się na niej pracować i powiem szczerze, że w gruncie rzeczy ta prosta, tania, z możliwością rozbudowy, zasilana również z akusa latarka bardzo mile mnie zaskoczyła.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-02, 00:53:03 wysłane przez basta Inc. modified power » Zapisane
TDK
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2009-11-02, 04:24:34 »

Pierwsza albo trzecia. Drugą bym odpuścił ze względu na zasilanie i rodzaj diody.
Osobiście kupiłbym raczej Aurorę na P7.

yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2009-11-02, 07:20:50 »

Co do Mactronic'a to możesz sobie poczytać fajną recenzję (dużo zdjęć Wink) tutaj: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2419
Co do drugiej pozycji to słyszałem, że jakościowo nie zachwyca (opinia ze słyszenia Smiley).
Aurora i 900 lm - niektórzy sprzedawcy wciąż to powtarzają, tak jakby wierzyli, że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą (tak chyba twierdził Goebbels)
pozdrawiam
yano

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
kamil21xxs
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-11-02, 11:05:41 »

No właśnie podoba mi sie ta mactronic latarka tylko ciekaw jestem fotki i opinie posiadaczy jak to świeci skoro nie ma soczewki skupiajacej czy daleko czy promień swiecenia nie jest słaby itp rzeczy i bym prosił opinie tych 180 lm z allegro co sasiad ma jednego z was jakieś opinie fotki jeśli można czy daleko i ładnie to świeci także z tą aurorą pozdrawiam
ElSor
Nowy użytkownik
*

Elektronik

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2009-11-02, 11:17:12 »

Mac swieci napewno mocniej i dalej niz ta z soczewka a swiatlo z niego jest bardziej uzyteczne. Co do aurory to swieci szeroko i mocno ale tez szybko wyczerpuje akusa. Mysle ze taki Mac w zestawie to znakomity kasek na poczatek.

http://www.ledmania.cz/fotky-venku porownaj Aurora AK-P7-5 z Ultrafire C2 Q5 i bedziesz mmial odpowiedz
kamil21xxs
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2009-11-02, 11:26:04 »

latarka będzie lepszy mac czy aurora podobnie świeca jak led lenser p9 tez mozna powiedziec ze z dalszej odleglosci siweca fajnie i skupiają swiatlo czy słabiej bo mam porównanie u kolegi w pracy który taką latarkę zakupił i nie chciał bym żeby latarka świeciła za tyle kasy zdecydowanie słabiej tylko na odwrót Smiley
« Ostatnia zmiana: 2009-11-02, 11:33:05 wysłane przez kamil21xxs » Zapisane
yano
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2009-11-02, 14:34:02 »

Hej!
Założyłeś dwa takie same tematy w różnych działach - tak się nie robi Sad. Może ktoś z szefostwa zechce je scalić. Poza tym Twoje ostatnie dwa posty w tym wątku nie są dla mnie zrozumiałe w treści. Nie wiem, może pisałeś je w pośpiechu Huh? Określ w miarę dokładnie, czego oczekujesz od latarki. Czy kolega ma Ledlensera P7 czy P9 (o takiej akurat nie słyszałem). Chętnie pomożemy, tylko daj nam szansę Wink
pozdrawiam
yano

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #9 : 2009-11-02, 14:40:54 »

Drugi wątek, w którym mniej się dzieje został zamknięty.

kamil21xxs - proszę na przyszłość nie zakładać kilku wątków o tym samym.

Esthan.

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
basta Inc. modified power
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2009-11-03, 04:28:38 »

i bym prosił opinie tych 180 lm z allegro co sasiad ma jednego z was

Ok, nie ma problemu, w weekend będę w rodzinnych stronach to w przyszłym tygodniu zdam Ci relację jak się latara sąsiadowi sprawuje.
Stawiaj kropki bo za cholerę nie można rozszyfrować Twoich wypowiedzi.
kamil21xxs
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2009-11-03, 15:16:33 »

ok będe pamiętał na przyszłość Smiley a tak wogole to kolega ma tą latarke http://allegro.pl/item797450102_latarka_diodowa_led_lenser_p7_patrolowa_mysliwska.html chodzi mi o wybór latari do 200 zł dobrze świecąca, i dobrze skupiająca światło czy ten mactronic lub aurora ma ktoś zwas ? która waszym zdaniem lepiej świeci jeśli chodzi o zasięg ?
ElSor
Nowy użytkownik
*

Elektronik

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2009-11-03, 16:04:20 »

Lepszy zasieg ma Mac, Aurora mimo duzej ilosci swiatla swieci nie za daleko ale za to szeroko
kamil21xxs
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2009-11-03, 16:07:45 »

i o to mi chodziło bo z tego linka wypada że aurora daje lepsze światło z daleka i mam mieszane zdanie na ten temat może ktoś tylko da zdjęcia dwóch tych latarek które mi doradza moze być max 230 zł i zdjęcia porównania jak świeca na jakąś tam większą odległość ? Aha i mactronic co to za firma wogóle jest chińskie czy coś markowego
« Ostatnia zmiana: 2009-11-03, 16:16:51 wysłane przez kamil21xxs » Zapisane
yano
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2009-11-03, 18:40:53 »

Jeżeli chodzi o Ledlensera to jest to jedna z nielicznych firm, która stosuje fokus (zmienną ogniskową) w latarkach diodowych. O modelu P7 możesz poczytać tutaj: http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55843.0/highlight,ledlenser.html
Najczęściej producenci nie stosują zmiennej ogniskowej w latarkach diodowych, mamy za to do dyspozycji sterownik, który daje nam stabilizację (świecenie ze stała jasnością przez określony czas) plus tryby pracy (różne poziomy jasności oraz tryby migające). Z Twojej wypowiedzi wynika, ze poszukujesz latarki o dalekim zasięgu. Wydaje się, że Mactronic jest dosyć dobrym wyborem, gdyż razem z w miarę dobrze wykonaną latarką dostajesz akumulator i ładowarkę - cały zestaw. Poza tym kupujesz w Polsce, w sklepie, a zatem w razie problemów możesz składać reklamację, czy to na podstawie gwarancji, czy na podstawie rękojmi.
Co do tego konkretnie modelu Mactronica, to wygląda on zupełnie jak Ultrafire C8: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12763 (w przypadku Mactronica masz jaśniejszą diodę).
Co do chińszczyzny - w przypadku latarek diodowych nie należy tego określenia rozumieć w sensie pejoratywnym. Czołowi producenci latarek diodowych, które nierzadko kosztują po 300-500 zł., są z ChRL. Natomiast Mactronic - nie jest to raczej górna półka, ale nie jest to także półka dolna.
pozdrawiam
yano

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: