2020-11-24, 10:58:30 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 7 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc w wyborze latareczki...  (Przeczytany 46157 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
sajrock
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2009-10-31, 23:07:56 »

Kiedyś pomagałeś mi w tym problemie: http://www.torch.pl/forum/index.php?topic=56685.0. , okazało się, według moich skromnych badań, że najprawdopodobniej dzieje się coś z gwintami od głowicy, przestają przewodzić prąd, a głowica dostaje luzów w kierunku, od głowicy do włącznika (i odwrotnie), kiedy naciśnie się dupkę (ale nie włącznik) trzymając jednocześnie za głowicę, latarka zaczyna wariować Cry, wskakuje na najwyższy poziom przestaje działać (do puki jest wywierany nacisk na dupkę) bądź zaczyna na on stop skakać między poziomami światła (delikatnie zaczyna mrugać i zmienia się siła światłą). Myślę że dlatego w nowej wersji wymienili gwinty na trapezowe Grin.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-01, 03:06:54 wysłane przez sajrock » Zapisane
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #16 : 2009-11-01, 10:58:42 »

Aaa faktycznie, zapomniałem  Wink

Fenixy które miałem nie sprawiały takich problemów - ale ja je co jakiś czas rozkręcałem i myłem sprayem do styków, śmigały pięknie  Grin
sajrock
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2009-11-01, 12:30:57 »

Ja od swojej latarki oczekuje 100% niezawodności przy minimalnym dbaniu o nią ,wiadomo niektóre czynności konserwacyjne są niezbędne. Niestety Fenix nie odpowiadał tym kryteriom, A który dokładnie miałeś model bo nigdzie nie zauważyłem żeby były problemy z L1D, i raczej nie widziałem podobnych problemów z LD10 Huh? (u mnie zaczynały się średnio po 2 miesiącach). Zraziłem się do Fenixa, bo to nie była jedna latarka tylko 3 z tą samą wadą.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #18 : 2009-11-01, 12:43:25 »

L1D ( krótko ) P2D ( krótko), P3D, L2D. T1 - z żadną nie było problemów  Smiley

raz na miesiąc nie zaszkodzi rozkręcić i przemyć  Smiley  w elektronicznym sklepie można kupić "kontakt spray" za grosze ( ~10zł )

sajrock
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2009-11-01, 13:54:20 »

I tak pozbyłem się już fenixa, ale wezmę to pod uwagę w czasie eksploatacji D10 Grin. Mam nadzieje że tym razem się nie zawiodę. A może mógłbyś mi zaproponować coś innego, w cenie tej D10 (280max). Interesuje mnie zasilanie 1xAA, moc max światła minimum 100 lumenów, włącznik z tyłu, tryby: max jakiś low, coś koło 1-9lumena, i jakiś pośredni koło 40 (może być regulowany płynnie, a najlepiej programowalny z możliwością zapamiętania Smiley), podobna długość pracy jak fenixa LD10, no i przede wszystkim NIEZAWODNA . Szukam odpowiedzi popartej doświadczeniem (najlepiej jak najdłuższym), a nie czystym teoretyzowaniem na podstawie zdjęć, krótkiej zabawy i danych technicznych UndecidedHuh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?   
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #20 : 2009-11-01, 16:02:03 »

Latarka JETBeam JET-I PRO IBS v3.0 najlepiej nie z diodą R2, ale z neutralną diodą+reflektor OP
sprawdzony sprzęt  Evil
« Ostatnia zmiana: 2009-11-01, 16:04:24 wysłane przez pawelsz » Zapisane
INTseed
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2009-11-02, 14:49:38 »

Latarka JETBeam JET-I PRO IBS v3.0 najlepiej nie z diodą R2, ale z neutralną diodą+reflektor OP
sprawdzony sprzęt  Evil
A standardowo jaki reflektor jest ?
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #22 : 2009-11-02, 16:21:18 »

SMO albo OP - jaki zamówisz Smiley
sajrock
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2009-11-02, 18:51:44 »

Po poście pawelsza, długo się zastanawiałem, trochę pogooglałem, no i ze względu na małą ilość informacji na temat Jeta (PL) i na wytrzymałość D10 (MIL-STD-810F), mój wybór padł na D10. Ale niestety (albo stety) dokopałem się do tego tematu Cry: http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55921.45.html
Mowa jest tam o poborze energij, dość sporym zresztą, po wyłączeniu latarki. Trafiłem znowu do pkt wyjścia ale nasunęło mi się sporo pytań na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, mianowicie:

1. Czy w wersji http://www.jet-pol.pl/index.php?p101,latarka-nitecore-d10-cree-r2&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-10&utm_content=101 zrobiono coś z tym poborem napięcia?

2. Jak bardzo jest odczuwalny ten pobór. Dla porównania, w fenixie wymieniałem baterię średnio co 70 dni, używałem głównie low.

3. pawelsz czy jest możliwość zrobienia zdjęć tego Jeta razem z Fenixem LD10 L1D lub z D10 dla porównania lub podesłanie linku do takiego zdjęcia (nie udało mi się nigdzie znaleźć)

4. Mógłby ktoś opisać dokładniej całe to menu zmiany trybów i ich ustawiania w JETBeam JET-I PRO IBS v3.0, czy przejście między poziomami jest w miarę płynne(5%,10%,15%,20%......100%) czy też jest kilka poziomów i odbywa się to sporymi skokami(10%,30%,50%.....100%) ?

5. Jak jest z tymi akumulatorami 14500, pasują idealnie czy trzeba coś odkręcać?

6. Czy w tym Jetcie występuje taki sam problem z poborem napięcia po wyłączeniu latarki?

7. Zależy mi na takiej barwie światła jak miałem w Fenixsie Q5, którą wersje Jeta mam wybrać aby była podobna?

Bardzo proszę o odpowiedzi na powyższe pytania, wiem że jest ich dość sporo ale jestem w kropce z wyborem nowego świecidełka. W razie gdyby moje pytanie były niejasne postaram się wytłumaczyć o co mi chodzi dokładnie Roll Eyes
pawelsz
Kierownik
*

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #24 : 2009-11-02, 19:11:04 »

mogę tylko na to odpowiedzieć :
3. nie mam Fenixa ani D10
4. jest niby płynnie, ale w sumie to jest kilkanaście skoków jasności pomiędzy 0-50% - da się dopasować pod siebie bez problemów jasność
5. 14500 - trzeba lekko odkręcić głowicę (przy 14500 protected), ale dalej oringi spełniają swoje zadanie- nie ma to wpływu na działanie latarki
6. W jecie nie ma tłoczka, nie ma poboru prądu przy wyłączonej latarce
7 W Fenixie pewnie miałeś zimną diodę, także wersja Jeta z R2 Ciebie zadowoli
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2009-11-02, 19:15:13 »

1. Jest trochę mniejszy.
2. Ale nie zlikwidowany. I nie ma potrzeby, są to naprawdę małe wartości, co więcej jak jej nie używasz to możesz odkręcić trochę body i wtedy nie ma poboru.  
3. Jeśli chcesz porównać wymiary, to najmniejszy jest D10, potem LD10, Jet jest już wyraźnie większy, zdjęcie Fenix vs. Jet tutaj:
http://i243.photobucket.com/albums/ff97/selfbuilt/1AA-1.jpg
I Fenix vs. Nitecore:
http://i243.photobucket.com/albums/ff97/selfbuilt/QuarkAA-6.jpg
4. Cytat ze mnie Wink:
posiada 3 zasadnicze tryby (A, B i C), przechodzenie między nimi odbywa się klasycznie - lekkie wciśnięcie przełącznika. Brak pamięci sprawia, że po wyłączeniu latarki zawsze wracamy do trybu A. Nowością jest to, że każdy z nich można sobie niemal dowolnie programować.
Więc tak, będąc w wybranym trybie trzykrotne szybkie wciśnięcie przełącznika powoduje przejście do wyboru jasności, która startuje od minimum (jedno błyśnięcie) przy 50% są 2 błyśnięcia i przy 100% - 3. Następnie zaczyna od nowa (nie gaśnie stopniowo). Wyłączenie na ponad 2s powoduje wybranie danego poziomu jasności.

Menu ukryte czyli migacze. Na każdym z trybów (A, B lub C) będąc przy wyborze jasności (patrz wyżej), lekkie wciśnięcie włącznika (nie kliknięcie) powoduje przejście do menu z migaczami. Zmiana między dostępnymi funkcjami odbywa się automatycznie w sekwencji: strobe 1Hz-(płynny wzrost częstotliwości)-strobe 15Hz-sygnał ostrzegawczy-sygnał czuwania (standby)-100% SOS-5% SOS. Prawdę mówiąc funkcje między strobe a SOS są do siebie tak podobne, że można się pogubić. Zapamiętywanie - wyłączenie latarki na ponad 2s.
W nowszych chyba niewiele się zmieniło.
5. Do Jeta pasują, choć ciasno. Do D10 zależy od akumulatora. Krótsze działają idealnie, dłuższe niestety nie.
6. Nie, ma klasyczny mechaniczny włącznik.
7. Q5 czyli była to chłodna biel, ale niestety zdarzają się różnice nawet między dwoma egzemplarzami niezależnie od firmy, więc to raczej kwestia szczęścia (choć w D10 R2 częściej zdarza się nieco bardziej kremowe światło). Są też wersje z diodami neutralnymi, ale to już wyraźnie żółte światło, nie wszystkim pasuje.

lennin
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Uć

Zezowate szczęście :]

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2009-11-02, 22:41:40 »

D10 mam nie długo. Używam bardzo intensywnie. Nie ma problemów z tłoczkiem. Sam mechanizm działania jest banalnie prosty. Jedyne co może mu zaszkodzić i będzie wymagało ingerencji (czyszczenia) to dostanie sie piachu przy wymianie baterii lub za duża ilość smaru w tłoczku czy na gwintach. Co zauważyłem to wycierająca sie powłoka na gwincie. Ot sporo akusów zabijam w nim jak widać Wink
sajrock
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2009-11-02, 23:58:42 »

A jak u ciebie lennin wygląda sprawa z tym zżeraniem baterii jak jest wyłączona, jest to odczuwalne, jeśli tak to jak bardzo? Skłaniam się jednak do zakupu tej D10, martwą mnie jedynie wypowiedzi na tym forum o problemach w działaniu tego tłoczka (o tym że raz działa jak mu się "każe" a czasem robi co chce). Jak już się zdecyduje (myślę że koło soboty) to dam znać co wybrałem, a jak ponoszę trochę to opisze swoje spostrzeżenia  Cool Do tego czasu mile widziane jakieś rady, bądź wypowiedzi na temat D10.
Sorka ale nie rozumiem co miałeś na myśli Huh?
Ot sporo akusów zabijam w nim jak widać Wink
lennin
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Uć

Zezowate szczęście :]

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2009-11-03, 00:16:25 »

Cytuj z: sajrock
Sorka ale nie rozumiem co miałeś na myśli Huh?
Cytuj z: lennin  2009-11-02, 22:41:40
Ot sporo akusów zabijam w nim jak widać Wink

Często wymieniam akumulatorki bo dużo używam latarki Smiley Co prawda rzadko w trybie najwyższym bo nie mam takiej potrzeby. Jeżeli martwi cie pobierany prąd w trybie gotowości odkręcasz głowice pół obrotu i po problemie. Masz wtedy dostępny tryb momentary (trzymasz świeci). Po dokręceniu głowicy latarka włączy sie od razu na stałe. Zupełnie logiczne dokręcam jak chce włączyć na dłużej Wink Mierzyłem prądy z ciekawości jakie upływają niby ale nie pamiętam tak oszałamiająca to była wartość. Szybciej pewnie zwykły akus sie rozładuje niż to co podtrzymuje procka wyssie go "bokiem".

A tłoczek działa. Sam miałem takie obawy po tym co pisał Calineczka o swoim D20. Problem chyba raczej tkwi w długościsamego tłoka i masie dwóch ogniw. Mój zawsze robi co mu karze. Na początku było dziwnie bo smar którym go po taktowali jakiś taki gęsty. Dało sie odczuć stosunkowo duży opór przy próbie wduszenia go. Tylko pierwsze duszenie takie było jak już przeszedł początkowy newralgiczny punkt dalej sie suwał ok. Wyczyściłem go i tubę zapodałem troszkę mojej ulubionej wazeliny technicznej bez kwasowej i zapomniałem o tym. Może też być problem jak metalowy opiłek lub coś w podobie dostanie sie w układ PD. Podstawowa zasada chcesz żeby działało dobrze dbaj by nie dostało sie do środka to co nie powinno tam być. W zwykłych konstrukcjach porysuje sie akus, zazgrzyta gwint tutaj może szaleć sterownik.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-03, 00:27:20 wysłane przez lennin » Zapisane
sajrock
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2009-11-03, 00:25:22 »

Co do odkręcania i dokręcania głowicy to mam uraz, po tych szopkach z Fenixem Cry. Wolał bym odkręcać głowicę tylko w wypadku zmian baterii, ale jeżeli będzie jakoś straszliwie zżerać to zacznę się bawić w odkręcanki Wink.
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 7 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: