2020-02-26, 03:06:00 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: latarka dla biegacza  (Przeczytany 14805 razy)
tenzin
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2009-10-28, 14:04:06 »

Witam,
Biegi w godzinach wieczornych po okolicznych parkach i nieoświetlonych wałach to  niekiedy biegi w zupełnej ciemności. Wielokrotnie, zdarzało się, że nagle wyłaniała się jakaś postać, czasem duży pies - ogólnie, nic przyjemnego.

Ostatnio, spotkałem dwóch biegaczy uzbrojonych w światło. Jeden miał czołówkę, drugi coś co bardziej mnie zaintrygowało - małą lampkę na palcu.
Nie wiem jaki jest trend, ale przydałoby mi się coś co dobrze świeci i nadaje się do biegania. A na marginesie może jakieś dodatkowe oświetlenie - coś co sprawi, że będę widoczny dla innych - bez użycia latarki, niekoniecznie taśma odblaskowa.
Tak nawiasem, nie biegam dłużej niż 1,5 h za jednym razem.

Jak temat był już poruszany 100tys razy to wybaczcie, ale szukajka mnie zawiodła.
Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 2009-10-28, 14:26:49 wysłane przez tenzin » Zapisane

Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #1 : 2009-10-28, 14:30:03 »

Weź sobie czołówkę jakoś. Głowa się mniej rusza niż palec podczas biegania.

Polecam Princeton Tec EOS albo Petzl Tikka XP.

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2009-10-28, 14:30:16 »

Jeden miał czołówkę, drugi coś co bardziej mnie zaintrygowało - małą lampkę na palcu.

Na palcu? To może "finger grip" do latarek 4Sevens Quark. Fajny patent.

Fingergip.jpg
Odp: latarka dla biegacza
* Fingergip.jpg (96.97 KB, 629x495 - wyświetlony 2082 razy.)

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

Jeśli chcesz zobaczyć światło takim jakim jest, musisz cofnąć się w cień. [Hans Magnus Enzensberger]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #3 : 2009-10-28, 14:54:57 »

czołówka Mactronic HLS-K4 DIFFUSE - małe, lekkie i daje może dawać nieźle, albo słabawo
tenzin
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2009-10-28, 20:40:45 »

Dziękuję za odpowiedzi. Proponowane czołówki wezmę pod uwagę przy zakupie  Azn.

W moim przypadku latarkę na palec traktować mogę bardziej jako ciekawostkę - którą zapewne kupię w przyszłości  Grin.

A co do czołówki to zastanawiałem się jak pasek mocujący sprawdza się w przypadku biegu, również wtedy gdy pod wpływem wzmożonego wysiłku czacha  poci się nad wyraz. Kiedy będzie zimno będę zmuszony mocować ją na czapce - nie wiem czy i jakie będzie to miało znaczenie dla trzymania się latarki na miejscu?.

Nie chciałbym również aby noszenie latarki wymuszało określone ułożenie głowy (jej pochylenie), więc przydałaby się regulacja w pionie, ale może w.w. modele to posiadają- muszę doczytać.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za dalsze wskazówki,

ordo
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-10-28, 21:11:01 »

Tikka XP. Regulacja w pionie jest, dyfuzor się przydaje, na tyle lekka, że nie będzie odpowiednio umocowana opadać na oczy nawet przy biegu, biorąc niższy model nie zyskasz istotnie na lekkości, jeśli w ogóle, regulacja opaski dobrze trzyma. Jak pasek zacznie Ci się ślizgać, to załóż czołówkę na jakąś opaskę, frotkę, cokolwiek.

Z Mactroniciem nie miałem styczności, ale Tikka XP sluży mi już trochę, choć inaczej.
Jeśli myślisz o XP2, to zobacz najpierw reckę na forum.
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #6 : 2009-10-28, 21:28:36 »

Jeszcze się nie spotkałem z czołówką, która nie oferowała by możliwości regulacji kąta w pionie.

Ale to nie znaczy, że się nie spotkam Cheesy

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
sałron
Opinii: (63)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2009-10-29, 00:36:27 »

A co do czołówki to zastanawiałem się jak pasek mocujący sprawdza się w przypadku biegu, również wtedy gdy pod wpływem wzmożonego wysiłku czacha  poci się nad wyraz.

Kolega biegał (z Zebrą) i stwierdził, że bez sensu. Poci się bardziej (pod opaską), a ponadto przy każdym uderzeniu nogą o grunt, drży. Tzn. drży lampka (co się czuje) i drży światło (co wkurza). Teraz biega z Zebrą w ręku.
« Ostatnia zmiana: 2009-10-29, 23:12:11 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]

Jeśli chcesz zobaczyć światło takim jakim jest, musisz cofnąć się w cień. [Hans Magnus Enzensberger]

SPRZEDAMCZOŁÓWKA KLARUS TITANIUM H1A 550lm 1x 14500
basta Inc. modified power
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2009-11-01, 18:45:57 »

Z tą zupełną ciemnością trochę przesadziłeś.
Sam biegam po leśnych ścieżynach wieczorami i światła właściwie nie potrzebuję. Oczy szybko się przyzwyczajają do ciemności a psy zazwyczaj uciekają, podobnie zresztą jak ludzie Wink . Tactical ON. Samo światło natomiast wywołuje ciekawość, jesteś widoczny, jeszcze pałą załapiesz od jakichś podpitych osiłków, którzy nie mają zamiaru uciekać, wiesz jak to bywa  Wink . Tactical OFF.
Choć jak nie znasz terenu po jakim szalejesz rzeczywiście coś by Ci się przydało.
Zawsze mam ze sobą podczas biegów najzwyklejszego microlighta od Inovy na smyczy albo w kieszeni i w zupełności mnie to wystarcza.
Znajomy biega z jakąś czołówką i widzi w tym same superlatywy. Raz tylko jak mu coś nawaliło - to na pewno nie była Surefire  Grin - musiał wrócić do domu zażenowany bo bez światła już nie potrafi się obejść podczas treningów. Trochę to niepoważne. Generalnie pomyśl nad klikiem od Inovy, małe, tanie, całkiem wytrzymałe, zgubisz - mała strata. Mnie wystarcza, może i Tobie się przyda.
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: