2020-09-25, 22:20:42 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Nitecore EZ 123 - jak wyglada 20 lumenow?  (Przeczytany 7979 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Kajko
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2009-09-20, 16:39:43 »

Przymierzam sie do Nitecore EZ 123, ktora ma tylko 2 tryby swiecenia 20lum i 180lum. 180lum napewno starczy mi do wszelkiego rodzaju szperactwa, tylko nie wiem jak z tym dolnym pulapem. Macie jakies fotki albo czy ktos moglby zrobic foty 20lum na dystansie 7-10m i w np. ciemnym malym pomieszczeniu? Chodzi mi o to czy nie bedzie za slabe do oswietlenia najblizszej drogi wlasnie 7-10m ani za mocne do np. rozpakowania plecaka/szukania czegos w malym 2 osobowym namiocie w srodku nocy.
Druga opcja jest Nitecore extreme R2 edition z pelna regulacja mocy z tym, ze cena 2x wyzsza :/
Czy jest duza roznica w swieceniu pomiedzy "zwyklymi diodami" w ez123, a tymi "neutral white emitter"? Czy jest oznaczenie na pudelku ktora jest ktora, zeby zorientowac sie po zdjeciach? Z gory dzieki!
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2009-09-20, 16:57:02 »

20lm powinno starczyć do oświecenia sobie drogi, do plecaka w ciemności może być ciut za jasno (nie ma trybu, który obsłuży to i to).

Diody neutralne świecą światłem żółtym, zwykłe - chłodnym białym. Te pierwsze są ciut ciemniejsze, ale światło jest lubiane przez wielu jako łagodne dla oczu (bliższe żarówce).
« Ostatnia zmiana: 2009-09-20, 16:59:09 wysłane przez phantom » Zapisane

toms_-
Opinii: (6)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2009-09-20, 20:11:00 »

Jako że pierwszy post tutaj, to Witam Wszystkich  Smiley

Kajko, mam tą latarkę EZ123. Jeśli chodzi o 20lm, to jest to dość sporo światła, jeśli używasz jej w pomieszczeniach. Co do używania na zewnątrz, to przy zaadaptowanym wzroku spokojnie starczy na te kilka, kilkanaście metrów przed siebie. W namiocie, w zupełnej ciemności i przystosowanym wzroku, pierwsze kilka sekund może zaboleć. Niestety ale w zależności od sytuacji może to być "trochę za mało" lub "trochę za dużo". Jeśli nie jesteś wybredny, to myślę że zadowoli Cię te 20lm - to całkiem rozsądnie dobrany tryb do codziennego użytku. Ja w każdym razie bardzo rzadko używam tego najwyższego.

Co do fotek, to dużo Ci nie dadzą, bo nawet starając się uzyskać taki efekt jak widzą to oczy ...to nie uzyskasz ze względu na ograniczenia matrycy aparatu (dynamika, rozpiętość tonalna, itp.). Ale uwierz mi, co codziennego użytku to bardzo zgrabne maleństwo.
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2009-09-20, 21:36:30 »

Co do zdjęcia to chyba chodziło o różnicę na pudełkach. Obawiam się, że nie ma, dopiero po wyjęciu można to stwierdzić na 100% po karcie gwarancyjnej oraz kolorze chipa wewnątrz diody.

pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #4 : 2009-09-20, 22:02:09 »

dopowiem coś- 20 lumenów to jest całkiem sporo, to w zupełności wystarcza (nadmiarowo nawet) do spokojnej wędrówki przez góry itd i nie wyobrażam sobie wtedy odpalenia pełnej mocy-tych 180 lumenów by bardzo bolało Sad ale jednocześnie te 20 lumenów jest OK do rozbijania namiotu , ale o wiele za dużo do poruszania się w namiocie- mnie już drażnią mocą te 1.5 lumena z Jeta i innych latarek i chciałoby się mniej-nocne widzenie wtedy idzie sobie dalekoooo
Ale jednak wybieraj "neutral white" lub "warm" ledów- inne postrzeganie 3D zwłaszcza w terenie, jasność jawnością, ale użytek z mega białych i mocnych diod mniejszy jest
yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-09-21, 07:21:03 »

Witaj toms_-  Powitanie - miło widzieć kolejną osobę ze światełek  Grin
Kajko - rozważ, co napisał pawelsz odnośnie ciepłych diod (neutral white lub warm). Wydaje mi się, że istotnie lepsze jest postrzeganie w nocy, zwłaszcza gdy powietrze nie jest całkiem przejrzyste. Do codziennego użytkowania przydać Ci się może latarka z kilkoma trybami, w tym jednym bardzo niskim. Wiem, że się powtarzam, ale mi bardzo podszedł Quark 123 z diodą "neutral white". Światło jest przyjemne, latareczka ma kilka trybów, w tym jeden bardzo niski. Latarek na cr123 jest sporo - nie ograniczaj się w wyborze do dwóch modeli, a przy latarkach edc moim zdaniem nie ma co iść w lumeny  Wink

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Kajko
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2009-09-21, 21:32:48 »

Dzieki za podpowiedzi!
Po namysle stanelo na 2 latarkach (co nie powinno dziwic maniakow swiatelek Smiley ): fenix PD20 na wypady z racji wielu trybow swiecenia i takiej samej mocy max. i CR123 do kluczy/kluczykow, zeby sobie zawsze moc przyswiecic we wszystkich dziwnych miejscach. Mytsle, ze beda sie swietnie uzupalnialy i cena pokryja sie z R2 extreme edition.
yogikm
Opinii: (8)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2009-09-21, 21:50:28 »

Popieram yano Quark taktyczny z ciepłą diodą jest świetny jako EDC. Do tego masz dwa programowane tryby z kilku (w tym jeden "księżycowy" - bardzo dobry do przystosowanego do ciemności wzroku).
Ja do kluczy mam Fenixa L0D, również fajny, ale ciepła dioda to inna bajka Smiley
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2009-09-21, 22:26:35 »

fenix PD20 na wypady z racji wielu trybow swiecenia i takiej samej mocy max. i CR123 do kluczy/kluczykow, zeby sobie zawsze moc przyswiecic we wszystkich dziwnych miejscach.
PD20 jest latarką na 1xCR123...

Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: