2020-08-11, 09:53:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Przechowywanie baterii/akumulatorków  (Przeczytany 18295 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Misiek_86
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« : 2009-09-04, 18:36:45 »

Witam. Mam takie pytanko do was, jak wy przechowujecie baterie/akumulatorki? Jak przez kilka dni nie używacie latarki to macie baterie / akumulatorki w latarce czy wyciągacie je.

Wiadomo że akumulatorki Ni-MH rozładowują się samoczynnie nawet jak sobie leżą. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać, co sądzicie o ładowaniu ich co tydzień? Żeby w każdej chwili były przydatne, a nie że potrzebujemy je i nagle du... bo rozładowane albo krótko po pracują. (nie mówię tu o eneloop, tylko normalne akumulatorki)

Oraz tak samo co sądzicie o ładowaniu 18650, 14500 co tydzień
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2009-09-04, 18:41:04 »

Przez kilka dni nic im się nie stanie.

Co do Li-Ion to one się bardzo wolno rozładowują więc ich się nie trąca (chociaż lepiej znoszą przechowywanie w chłodzie, nie do końca naładowane).

Kazik
Opinii: (33)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2009-09-04, 19:57:08 »

Witam. Mam takie pytanko do was, jak wy przechowujecie baterie/akumulatorki? Jak przez kilka dni nie używacie latarki to macie baterie / akumulatorki w latarce czy wyciągacie je.

Hehe, ja tu pewnie wiodę prym na forum. Leży u mnie i się kurzy od kilku miesięcy bodaj 6 sztuk 18650. Tongue Naczy leżały od co najmniej od początku roku i były używane sporadycznie przez 3 tygodnie wakacji. Teraz znowu leżą. Wink Do rzeczy - po kilku miesiącach leżenia naładowane Li-Iony mają ca. 3,8V. Myśle, że to sporo. I jeszcze adnotacja - jeśli zamierzamy ,,leżakować" Li-Iony, to wiesz niesie, że najlepiej je zostawić średnio naładowane, podobno pełne naładowanie jest dla nich niezdrowe.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #3 : 2009-09-04, 20:24:07 »

Ja tam w ogóle nie doładowuję 18650, RCR, 14500 - są w latarkach lub leżą w szafce - jak potrzebuje to biorę i używam - padnie to ładuje  Wink
TheNaturat
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Opole

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2009-09-04, 21:49:42 »

U mnie jest maly skladzik, leza i patrza na mnie. Cos okolo 100 sztuk 18650. Wiekszosc sprawdzona, naladowana i odlozona.

NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ PANASONIC' A
kleks
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-09-04, 22:40:18 »

Planujesz jakiś zamach?

Grin Evil
Misiek_86
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2009-09-05, 08:04:41 »

Czyli co najlepiej według was akumulatorki 14500, 18650 jak są w pełni naładowane włożyć do latarki włączyć ją i nich poświecą. Jak na 18650 świeci 3 godz, to gdzieś tak w połowie wyjąć akumulatorek i wtedy go przechowywać. A przed wyjazdem wiadomo na ładować go?
Misiakus
Opinii: (3)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2009-09-05, 12:30:16 »

Właśnie wymieniłem resztę AA i AAA na Sanyo Eneloop i Panasonic Infinium aby nie musieć się martwić o samorozładowywanie Smiley Teraz jest na poziomie alkalików a więc po paru miesiącach jest to praktycznie nieodczuwalne.

Naładowane leżą sobie zazwyczaj w takich pojemniczkach z tworzywa pakowane po 4 sztuki. Sprzedają czasem z akusami albo można dokupić luzem. Z jakością różnie bywa. Najlepsze mam od kompletu po starych Energizerach 2500 Ni-MH.
Mam też pudełka dwa takie dla rybołapów albo warsztatowe (dużo przegródek) gdzie powycinałem sobie własne rozmiary Wink
A na wyjazd to różnie ... albo te plastiki dedykowane do baterii po 4 pakuję albo w woreczki strunowe + w jakieś solidniejsze etui ale materiałowe (na miękko).

Wiadomo, że nie można leżakować prawie rozładowanych (bo się za chwilkę mogą rozładować) i rozładowanych bo się niszczą.
W latarkach leżą sobie do czasu spadku mocy - wtedy idą do ładowania bo lubię mieć pod ręką full power zawsze Wink
W latarce noszonej przy sobie odkręcam dupkę aby się samoistnie nie włączyła w kieszeni.

Niektóre latarki ciągną prąd nawet jak nie są włączone i tam na czas nieużywania bez znaczenia czy kieszeń czy półka lub szuflada dobrze odkręcić dupę czy w inny sposób tą możliwość wyłączyć ...). Zależy jeszcze ile tego prądu wypływa bo jak parę % miesięcznie to nie ma sensu w to się bawić chyba, że Cię na bezludnej wyspie z tą latarką wysadzili i do ładowarki lub sklepu masz "niewygodne" dojście Wink

Jak gdzieś mam jeszcze starego typu Ni-MH (bo nie wyrzucę dopóki nie padną zupełnie;)) to okresowo wyjmuję, sprawdzam ile tam jeszcze prądu mają albo w ciemno idą na podładowanie. Tak mam w klawiaturze bezprzewodowej (4xAA) gdzie spokojnie ma ponad pół roku pracy ale jak wiekowe, zużyte akusy włożę to się same wcześniej rozładowują :/

Alkalików mam mało i są poblistrowane jeszcze albo w woreczkach strunowych. Trzymam na wszelki wypadek albo jak sąsiad wpadnie coś odkupić na szybko Wink Jadę w 95% na akusach.

A ... a baterie litowe Energizer L91, 92 lub 123A zawsze w woreczkach strunowych, nawet jak jeszcze nierozblistrowane. Ponoć nie lubią wilgoci pod żadną postacią ...
« Ostatnia zmiana: 2009-09-05, 12:32:50 wysłane przez Misiakus » Zapisane

Quark MiNi 123 XP-G, Quark AA tytanowy, SureFire E2e HA, JetBeam PA40 T6, Convoy S2 (XM-L2 T4 7A3), ZebraLight H600w, SC600w III HI, SC62w, SC32w, Nitecore EC4SW, Lumintop IYP365 (219BT), Astrolux A01 (219B) - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55987.msg205746
detox
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2009-11-28, 03:41:33 »

Ja też wymieniłem niedawno wszystkie AA na Eneloopy i mam spokój. Wcześniej też sobie głowę suszyłem i zastanawiałem się jak je przechowywać i co robić, żeby działały jak najdłużej. Teraz problem sam się rozwiązał. Żałuję, że dopiero teraz to nastąpiło. A swoją drogą po co Ci aż 100 sztuk 18650 TheNaturat? Tak z ciekawości jeśli można wiedzieć Wink
sałron
Opinii: (64)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2009-11-28, 11:15:14 »

A swoją drogą po co Ci aż 100 sztuk 18650 TheNaturat? Tak z ciekawości jeśli można wiedzieć Wink

Jak to po co?! To wy nie wiecie, że KONIEC jest blisko? Przetrwają najlepiej przystosowani Evil

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]
zaman
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2009-11-28, 15:33:23 »

Jak to po co?! To wy nie wiecie, że KONIEC jest blisko? Przetrwają najlepiej przystosowani Evil

To może wzorem tacticalu i knives załóżmy wątek pt "Jaką latarkę zabrać na 2012 ?"  Grin

PS Znalazłem tylko http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,53763.0.html ale bez konkretnych wniosków  Evil
detox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2009-11-29, 01:58:51 »

Skoro koniec jest blisko, to zabieram się za przygotowania do tej apokalypsy  Grin I dzięki za cynk - głupio by było, gdyby armagedon zastał mnie w jakimś nieprzyzwoitym miejscu. Pewnie miałbym nietęgą minę...A tak człowiek w spokoju się przygotuje i obmyśli jakiś chytry plan  Evil
sałron
Opinii: (64)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: CIeŃ

LorD CIemŃości

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2009-11-29, 02:06:47 »

[...] A tak człowiek w spokoju się przygotuje i obmyśli jakiś chytry plan  Evil

Pamiętaj! Najważniejsze jest światło. Bez tego ani rusz. Albowiem chmury pyłów wzbiją sią ku niebu, gwiazdę życiodajną nam przesłaniając. Kilka lat upłynie, gdy znów uśmiechem zwiastować będziemy najjaśniejsze jej lico. Trudny okres przetrwają najlepiej ci, którzy najdoskonalszego substytutu światła tego zażywać będą... (przewoltowany halogen mam ja na myśli  Evil )
« Ostatnia zmiana: 2009-11-29, 02:10:49 wysłane przez sałron » Zapisane

Nadmiar światła umniejsza istnienie.   [Czesław Miłosz]
detox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2009-11-29, 02:29:28 »

Z tego co pamiętam, to Kukulska kiedyś śpiewała, że światło noszę w sobie i ono nigdy nie zgaśnie Wink Ale masz rację - strzeżonego Pan Bóg strzeże. Trzeba więc zebrać odpowiedni sprzęt i wyczekiwać nieuchronnego. Słowo się rzekło - teraz każdy jest zdany na siebie samego...i halogen Grin
bikeman1
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Radom

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2009-11-30, 23:24:00 »

Łaaadujecie akkusy...łaaaadujcie 

Jetbeam JET-III PRO I.B.S

1000lm by Midi :]
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj