2018-08-15, 12:52:13 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Romisen RC-13 podróba czy nie?  (Przeczytany 6115 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Ypoznan
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2009-06-30, 17:43:26 »

Ratunku, a nawet na pomoc!
Jestem laikiem latarkowym, zaznaczę.
Panowie dzisiaj doszła do mnie zamówiona na Allegro latareczka, konkretnie tutaj:
http://www.allegro.pl/item664211138_dosc_tandety_markowa_latarka_romisen_cree_4w_free.html
Sklep internetowy "Riderwawa", użytkownik: Rider warszawa
Zanim dokonałem zakupu miałem okazję obejrzeć oryginal u kumpla, i stwierdziłem, że różnią sie one od siebie.
Wykonanie bez zarzutu, uszczelki są, gwinty zabezpieczone smarem, ale...
Brakuje napisu "Cree".
Latarka ma "3 funkcje pracy" - świeci ciągłym światłem (mocnym), ciągłym światlem (słabszym) lub "mruga". Huh?
"Funkcje" te są powtarzalne, z tym, że niekoniecznie cykliczne. Włączam latarkę - świeci prawidło, za drugim włączeniem mruga, za trzecim świeci słabo...  Huh?
Raz mruga co trzecie włączenie, a innym razem co drugie, ponadto gdy jest włączona, a nacisnę lekko na przycisk, latarka zmienia "opcje": jedno lekkie przyciśnięcie - światlo słabnie, drugie - mruga, kolejne - ponownie świeci mocno... Momentami zdarza się też, że po włączeniu latarka "nie zaskoczy", pomaga dopiero lekkie puknięcie - jest skręcona na maksa, akumulatorki nie "latają", ponadto przy obracaniu latarką (bez szaleństw) zdarza się, że gaśnie...
Kontaktowałem się z kumplem, ktory ma takiego samego Romisena i nic takiego nie ma miejsca, latarka świeci, albo nie - proste.
O co k... chodzi?! Gdybym chciał światelko do roweru, to bym je sobie kupił 
Pomóżcie proszę.

http://img39.imageshack.us/img39/322/dscn3459.jpg
Romisen RC-13 podróba czy nie?

http://img6.imageshack.us/img6/4767/rscn3458.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/1/rscn3447.jpg

http://img38.imageshack.us/img38/7708/rscn3445.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/9528/dscn3448s.jpg

ROBEKBIS
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Warszawa

ROBEKBIS

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2009-06-30, 18:10:26 »

Świeciłem taką samą w sklepie f-my Rider na ul. Wileńskiej , jak dla mnie to lipa, nie dość że świeciła słabo to jeszcze na niebiesko. A na półkach mają całą gamę latarek z różnymi napisami które są na 100 % podróbkami.
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2009-06-30, 18:11:51 »

1. Latarka może się różnić napisem ponieważ dość często zdarza się, że w kolejnych partiach towaru chińscy producenci dokonują małe poprawki (czasami niewiele poprawiają Tongue). Romiseny są na tyle tanie, że raczej nie ma podróbek.
2. Możliwe, że trafiłeś na wersję wielotrybową. Podobna sytuacja byłą z modelem RC-N3, ni stąd, ni z owąd ludzie zaczęli dostawać wersje z 3 trybami (wysoki, niższy, strobo).
3. A propos nieregularnej zmiany trybów czy pukania to skontaktuj się ze sprzedającym celem naprawy/wymiany gwarancyjnej.

Ypoznan
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2009-06-30, 18:47:25 »

Świeciłem taką samą w sklepie f-my Rider na ul. Wileńskiej , jak dla mnie to lipa, nie dość że świeciła słabo to jeszcze na niebiesko. A na półkach mają całą gamę latarek z różnymi napisami które są na 100 % podróbkami.

Świeci nieźle, nie narzekam, chociaż tak naprawdę okaże się to dopiero dzisiaj w nocy. Smiley I na biało Smiley

1. Latarka może się różnić napisem ponieważ dość często zdarza się, że w kolejnych partiach towaru chińscy producenci dokonują małe poprawki (czasami niewiele poprawiają Tongue). Romiseny są na tyle tanie, że raczej nie ma podróbek.
2. Możliwe, że trafiłeś na wersję wielotrybową. Podobna sytuacja byłą z modelem RC-N3, ni stąd, ni z owąd ludzie zaczęli dostawać wersje z 3 trybami (wysoki, niższy, strobo).
3. A propos nieregularnej zmiany trybów czy pukania to skontaktuj się ze sprzedającym celem naprawy/wymiany gwarancyjnej.

1,2 - Dzięki Smiley
3 - napiszę do niego, zobaczymy, co odpowie. Zauważylem, że przerywa tylko wtedy, gdy latarka jest złożona i przeważnie podczas przechodzenia z jednego trybu w drugi, zwlaszcza w tracie przechodzenia w lub z trybu niższego.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #4 : 2009-06-30, 18:53:54 »

a może wystarczy po dokręcać co nie co żeby przestała przerywać  Smiley zobacz przy wyłączniku, od strony diody też nie zaszkodzi zerknąć czy wszystko dokręcone  Smiley

co do tego, że świeci na biało - oko się szybko przyzwyczaja  Grin
Ypoznan
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-06-30, 19:07:02 »

Prawdopodobnie rozwiązałem problem dotyczący "przerw w dostawie prądu". Wink Oczyściłem gwinty z nadmiaru smaru, podokręcalem oraz przetestowałem latarkę na różnych akumulatorkach i okazało sie, że jeden z dołączonych do latarki akumulatorków był doszczętnie rozładowany, na świeżo naładowanych akumulatorkach latarka działa bez zarzutu... póki co Smiley Mam nadzieję, ze to była tylko kwestia zapaćkanych gwintów i rozładowanego akumulatora. Smiley
Ps. Najbardziej zależało mi na potwierdzeniu czy to oryginał (brak napisu, 3 tryby), uspokoiliście mnie. Wink
Bardzo dziekuję za pomoc Smiley  Kiss
« Ostatnia zmiana: 2009-06-30, 19:17:27 wysłane przez Ypoznan » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: