2021-01-24, 20:12:24 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Funkcjonałny driver do SSC P7 - poszukiwany  (Przeczytany 16397 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
arthur1984
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 2009-06-16, 23:13:51 »

Szukam drivera pod SSC P7 głównym założeniem jest aby był funkcjonalny i łopatologiczny do maximum, bez żadnych SOSow stroboskopów, czy alfabetów morsa.

W magu 2D P4 od mela mam driver który wg mnie wyśmienicie spełnia te funkcje, tj:
- Włączenie maga 1 klik <0,5s , wyłączenie maga 1 klik <0,5s.
- Zasadniczo jeden tryb + tryb full, jasność ustala sie poprzez 1 klik > 1s (latarka wcześniej wyłączona) - Jak uzyskamy interesująca nas jasność puszczamy i ta zostaje.
- Przełączenie w tryb full poprzez 1 klik >1s gdy latarka świeci, 1 klik >1s gdy jest w trybie full powrót do poprzedniej jasności.
- Pamięć ostatnio używanej jasności.
- Jasność regulowana w 5 "skokach"
- Włącznik chwilowy, a wiec diodę załącza tranzystor, nie idzie pełen prąd na włącznik i nie ma "klikologi" włącz-wyłącz do "utrafienia" odpowiedniego trybu - tak mam w latarce rowerowej i dostaje palpitacji serca przy każdej potrzebie zmiany trybu.

Tylko tyle do szczęścia by mi było potrzebne. Wink

Ewentualnie, na kryzysie:
Coś jak projekt Calineczki - http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=483&postdays=0&postorder=asc&start=48

Lub w ostateczności driver z kai http://www.kaidomain.com/ProductDetails.aspx?ProductId=1866 jednak chce mieć funkcjonalna latarkę a nie tylko latarkę z P7  Embarrassed

Driver ma być pod P7 do maga 2D w trybie full min 2,5A, ale maga chce skrócić do minimum, podobnie jak tu:
http://public.fotki.com/cmacclel/lights-1/seoul-p7/p1010906.html
Jednaj jeszcze bardziej, odciąć trochę gwintu od strony głowicy 5-8mm aby skrócić całość (miejsce na radiator i driver muszę jeszcze przeliczyć jak będzie na tyle to skrócę gwint). Oraz od strony korka - tutaj planuje na ile to będzie możliwe usunąć oryg sprężynę i zasilanie upchnąć jeszcze w korku.
Chce pozostać przy fabrycznym włączniku bo jest dla mnie wygodny w obsłudze, bardziej niż gdyby wsadzić go w "dupkę" - oraz mniej modyfikacji.

- Zasilanie albo 1 Li-Ion np 18650, "D", 26700 - najchętniej to pierwsze z powodu ze jest najpopularniejsze. Jednak przy P7 prądy będą szły rzędu ok 3A albo i lepiej, Oraz jasność będzie sie zmniejszać ze wzrostem rozładowania. 18650 typowo do latarek może nie wyrobić takich prądów - i tutaj albo jakieś laptopowe bądź przeznaczone do elektro narzędzi jednak tu sie rodzi problem zabezpieczenia musiało by był wbudowana w driver. A jesli bym dał driver Ledima http://www.allegro.pl/item618050773_driver_led_2_8a_l528p1_do_p7_mc_e_nowosc.html to mam klikologie, oraz przenośny piecyk na zimę  Undecided
- Lub zasilanie 3x14500 -> D Cnoverter krótkie, daje napięcie 11-12V co zmniejszy prąd gdzieś do 1A z hakiem - tylko nie wiem na ile sobie takie akusy dadzą rade z takim prądem i ten chiński koszyk Sad.
- Jeszcze myślałem nad 2x18650 ale wymagało by frezowania i nie pozwoli mi skrócić maga do tego stopnia jak koszyk 3AA->D

Pisałem do Calineczki czy jest w stanie coś zmajstrować wg moich oczekiwań, ale niestety nie odpisał  Roll Eyes

Ktoś ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu ? Maga wyrwałem w dobrej cenie ale narazie póki nie mam określonego drivera i rodzaju zasilania robota stoi w miejscu   Evil
Kazik
Opinii: (33)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 2009-06-17, 16:53:48 »

Ja przede wszytkim polecam użycie w 32650 - Li-ion'y ,,D". Są dwa razy pojemniejsze niż 18650. Jeśli zaś chodzi o bardzo wydajne 18650 (czyli dużo C), to są IMRy od AW. Ale ich pojemność pozwoli Ci pewnie na całe 20 min. świecenia... Roll Eyes Przy 32650 będzie ze trzy razy więcej.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

czarny_kruk
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wroclaw

uzależniony maniak...

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2009-06-17, 19:59:42 »

arthur1984, sprawdzone, niezawodne i funkcjonalne sterowniki ma w swojej ofercie Taskled. Ma tez model dedykowany pod P7/MCE http://taskled.com/techhipflex.html. Polecam.

regards,
czarny_kruk
arthur1984
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2009-06-17, 22:42:49 »

Ja przede wszytkim polecam użycie w 32650 - Li-ion'y ,,D". Są dwa razy pojemniejsze niż 18650. Jeśli zaś chodzi o bardzo wydajne 18650 (czyli dużo C), to są IMRy od AW. Ale ich pojemność pozwoli Ci pewnie na całe 20 min. świecenia... Roll Eyes Przy 32650 będzie ze trzy razy więcej.

A mógł byś mi powiedzieć jaka on ma średnicę ? ten z Kai ? 32mm równe czy mniej ? BO uparłem sie aby miejsce w kapslu wykorzystać dać tam jakaś małą sprężynkę i bat częściowo schowana w bat bo z oryg sprężyną to różnica ~ 20mm
Oraz z driverem pod li ion, z moimi wymaganiami może być problem, ten hipflex min 4,5v potrzebuje 
arthur1984
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2009-06-17, 23:01:53 »

arthur1984, sprawdzone, niezawodne i funkcjonalne sterowniki ma w swojej ofercie Taskled. Ma tez model dedykowany pod P7/MCE http://taskled.com/techhipflex.html. Polecam.
Upcham ten driver do maga ? tam pisze 1,4" i to by było tak na styk  Tongue
Jak wygląda włączanie wyłączanie i sterowanie latarka (i regulacja jasności) ? jeśli bym cię mógł prosić o krótkie wyjaśnienie, niestety mój angielski jest słaby  Sad
A może któreś z tych driverów:
http://www.taskled.com/d2flex.html - ten by poszedł z li iona i ma regulacje jasności o ile dobrze rozumiem  Roll Eyes
http://www.taskled.com/hipcc.html - to liniowy regulator z stałym natężeniem 2,8A bez regulacji ?
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-06-18, 17:05:43 »

A mógł byś mi powiedzieć jaka on ma średnicę ? ten z Kai ? 32mm równe czy mniej ? BO uparłem sie aby miejsce w kapslu wykorzystać dać tam jakaś małą sprężynkę i bat częściowo schowana w bat bo z oryg sprężyną to różnica ~ 20mm
Oraz z driverem pod li ion, z moimi wymaganiami może być problem, ten hipflex min 4,5v potrzebuje 

Driver idzie pod radiator w głowicy, więc nie koliduje z zagospodarowaniem dupki (i wejdzie bez bólu na swoje miejsce). Natomiast baterie nie wejdą w zakrętkę - jest tam takie przewężenie, na którym opiera się sprężyna i uniemożliwia wsadzenie ogniw.

arthur1984
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2009-06-18, 21:36:44 »

Odnośnie korka zastanawiam sie nad jego przetoczeniem wewnątrz, dla tego pytałem o dokładna średnice 32650. Na kai pisze Diameter:1.18" czyli gdzieś 30mm, Gniazdo sprężyny ma 32,1mm a przewężenie dalej 28,8 i to by można było wytoczyć, jednak od zewnętrznej gdzie jest o ring jest 32,75, zakładając ze min 1mm ścianki by pasowało zostawić, wychodzi 30,75 na bat... jednak to będzie na "wcisk" wiec poszukam czy są jakieś 26700 protected, o dużym prądzie rozładowania. I odszyfrować specyfikacje i funkcje drivera d2flex.
« Ostatnia zmiana: 2009-06-18, 21:44:41 wysłane przez arthur1984 » Zapisane
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2009-06-18, 22:01:13 »

Nazwe Li-Ionów rozszyfrowujemy tak:

32650

32mm średnicy
65mm długości
0 - cylindryczny kształt

Czyli 32650 są szerokości R20, ale nieco dłuższe. Mam je w Magu i kiepsko widzę możliwość jego skrócenia. A zamiast jakichś 26700 lepiej pójść w 18650.

arthur1984
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2009-06-18, 22:21:54 »

Nazwe Li-Ionów rozszyfrowujemy tak:

32650

32mm średnicy
65mm długości
0 - cylindryczny kształt

Czyli 32650 są szerokości R20, ale nieco dłuższe. Mam je w Magu i kiepsko widzę możliwość jego skrócenia. A zamiast jakichś 26700 lepiej pójść w 18650.

I chyba sie lekko nie zrozumieliśmy  Grin ja wiem jak sie rozszyfrowuje li iony ale czasami oznaczenie sobie a rozmiar sobie, tj w niewielkich granicach myślę ze nie więcej niż +/- do 1mm ale  w tym przypadku to sie rozbija o to zmieści sie nie zmieści Evil Ale mniejsza z tym, znalazłem 26650 http://www.panasonic-industrial.com/public/eu/en/product-range/1/2/3/CGR26650A.html albo http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,56047.0.html prądy na tyle duże ze spokojnie SSC można zasilić, nie jest to jakiś no-name chiński z pojemnością 2x większa na opakowaniu którego używa sie na "farta" bo do tych chińskich ogniw nie mam jakoś przekonania wole jak mi pisze panasonic albo sanyo, a dodatkowo jak zrobię tubę pod długość 650 to mogę dać albo 26650  Cheesy albo na kryzysie 18650  Tongue Teraz tylko driver rozkminić który ładnie z tego pójdzie.
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2009-06-19, 22:40:27 »

I chyba sie lekko nie zrozumieliśmy  Grin

Czyżby? Cheesy

Czyli 32650 są szerokości R20, ale nieco dłuższe.

26650 to dla mnie marny interes, bo pojemnością nie grzeszą, a trudniej je ładować niż 18650 itd..

arthur1984
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2009-06-20, 07:23:12 »

26650 to dla mnie marny interes, bo pojemnością nie grzeszą, a trudniej je ładować niż 18650 itd..

No fakt ze pojemność nie powala, ale moje założenia są takie ze ma wytrzymać granicach 40-60 min w trybie full, który za pewnie i tak będzie używany sporadycznie od czasu do czasu jako "dopalacz"  Wink. Ponad to jakoś nie mam przekonania nie nie firmówek  Undecided i jeśli jest możliwość to wole kupić firmówkę o teoretycznie "słabszych" parametrach.
Ładować i tak będę modelarską wiec muszę sobie jakiś koszyk zrobić  Roll Eyes

BTW: ktoś bawił sie driverem d2flex  ?
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 2009-06-20, 17:07:46 »

Noo, jeśli masz ładowarkę modelarską i dojście do firmowych 26650, to właśnie one będą najlepszym wyborem. Wink Koszyka nawet nie trzeba, można podłączyć kabelki dzięki magnesikom. Jeszcze nie próbowałem w praktyce, ale za jakiś tydzień mogę zdać raport.

arthur1984
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 2009-06-20, 17:58:17 »

hehehe parę razy już ładowałem 18650 i duże NICD 2/3 ale nie wpadłem na to ze można sprobować użyć magnesy  Cool

A latarka jest w fazie przemyśleń i doboru gratów, tak ze nie wiadomo czy coś sie jeszcze nie pozmienia  Wink Chce zrobić w końcu latarkę raz a porządnie, bez 10 poprawek po drodze.  Undecided
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 2009-06-20, 19:06:47 »

Słyszałem co prawda coś o prądach wirowych, które mają rzekomo ,,zabić" magnesy, ale jakoś ludzie to stosują i nic się nie dzieje.

Jezu, przy moim robieniu Maga genialną większość czasu poświeconą na jego tworzenie zabrało dobieranie i szukanie elementów. Nawet nie chcesz wiedzieć, ile dokładnie. Tongue

arthur1984
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 2009-06-20, 20:50:07 »

A ja przetrawiłem opis http://www.taskled.com/techd2flex.html i powróciłem do punktu wyjścia, ponieważ to nie ma ograniczenia prądowego i albo trzeba zastosować dodatkowy, przy 1x li-ion nawet na LDO jak bym coś znalazł, spadek napięcia będzie zmniejszał jasność w trakcie rozładowania. A rezystor OK ale dla napięcia 4,2V jak napięcie zacznie spadać i będzie na poziome Vf to będzie bezsensownie ograniczać prąd i max jasność. W związku z czym chyba tez nie ma co sie napalać na bin DSW0I o Vf 3.2-3.5V i DSXOJ z Kai by wystarczył, ale problem stałej jasności względem rozładowania pozostaje, oraz część energii idzie w ciepło zmniejszając sprawność. I Znowu myślę nad koszykiem 3xAA (pamiętamy ze ma to być mag w wersji mini  Evil) - chociaż dla mnie to mniej wygodne niż 1 li ion. Ewentualnie przydały by mi sie doświadczenia innych z tym driverem i jak z jasnością przy rozładowaniu  Undecided.
Strony: 1 2 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: