2018-10-24, 02:50:01 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Led Lenser P5 i skaza (?) na krawędzi soczewki  (Przeczytany 7077 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zelig
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2009-03-19, 20:53:56 »

Zakupiłem dzisiaj Led Lensera P5. Zakupu dokonałem w sklepie Magnus w Warszawie. Przyszedłem tam po Maglite Mini 2AA, a wyszedłem ostatecznie  z czymś znacznie lepszym i nieco droższym (cena sklepowa 169 zł) Smiley. Sprzęt nie był mi obcy, bo co jakiś czas zaglądałem na to forum jako gość, więc dlatego "dałem" się przekonać sprzedawcy. Po przyjściu do domu zacząłem oglądać szczegółowo zakup, sprawdzać, co i jak i mam problem: na krawędzi soczewki mam jakąś skazę - załączam zdjęcie. Albo rzeczywiście jest to skaza, albo jest to miejsce zamocowania (przyklejenia?) soczewki do głowicy. Nie przyglądałem się nigdy dokładnie latarkom, więc trudno mi to ocenić. Mogę poddać to fachowej ocenie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Zelig

P5.jpg
Led Lenser P5 i skaza (?) na krawędzi soczewki
* P5.jpg (178.21 KB, 2048x1536 - wyświetlony 1028 razy.)
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #1 : 2009-03-19, 21:07:47 »

Te typy tak mają  Smiley

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?p=2629472#post2629472
« Ostatnia zmiana: 2009-03-19, 21:28:14 wysłane przez mar3 » Zapisane
Vascator
Kierownik
*

« Odpowiedz #2 : 2009-03-19, 21:27:09 »

W starszych LL tez jest coś podobnego,tylko zrobione precyzyjniej-służy do umożliwienia wyjęcia soczewki z głowicy.Tu jest bardziej "od siekiery",więc to chyba coś innego,miejsce klejenia czy[wg Candlepowerforums] ślad po formie odlewniczej.
zelig
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2009-03-19, 21:30:34 »

Dzięki za naprawdę szybką odpowiedź. I wyczerpującą, bo popartą analogicznym przypadkiem z forum zagramanicznego Wink. Co doświadczenie, to doświadczenie. Mój szczyt osiągnięć to forum Torcha, na którym jestem nowym użytkownikiem. Może za jakiś czas wpadłbym na to, żeby pogrzebać na obcojęzycznych forach ,ale pewnie wcześniej poszedłbym reklamować latarkę do sklepu, tam pokazaliby mi pozostałe egzemplarze, a ja stwierdziłbym, że mają po prostu uszkodzoną partię i pewnie dlatego są tańsze niż w sieci (bo tu znalazłem takie za ok. 200 zł). Hmmm... Chyba, że na tym zagramanicznym forum też był egzemplarz z uszkodzonej partii... Smiley Smiley Smiley Żartuję, oczywiście. Teraz będę mógł spokojnie spać. Jak wszyscy mają tak samo, to mi już nie przeszkadza.
zelig
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2009-03-19, 21:32:53 »

Dziękuję obydwu Kolegom. Rany, nie nadążam z odpowiedziami Smiley.zaraz sprzedam jeszcze ciekawostkę na nieco inny temat, ale pociągnę już w tym samym wątku...
zelig
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2009-03-19, 22:00:01 »

Ech, napisałem elaborat, ale upłynął czas mojego zalogowania (a co - dałem sobie te 60 minut, jak zaproponowali Wink) i stało się coś mało przyjemnego - oryginał przepadł dla potomnych. I dla mnie samego też. Było to coś mniej więcej takiego:
Oprócz latarki zakupiłem dziś coś, co jest może ekstrawagancją, ale jest bardzo dla mnie przydatne. Chodzi mianowicie o opaskę na głowę, która przemienia moją latarkę w czołówkę, a w zasadzie w skroniówkę. Planując kiedyś zakup Led Lensera V2, planowałem zakupić go również z opaską. I nawet dziś w sklepie oglądałem taki zestaw. Ale Luxeon 3W to już chyba nie to, mój Creed lepszy... No i cena tej starszej latarki wyższa. Ale za to opaska byłaby tańsza, bo tylko ok. 25 zł. Ale ja wybrałem Maglite'ową opaskę (made by Nite Ize), bo mój P5 ma mniejszą średnicę niż V2. Zresztą Maglite'owa opaska jest bardziej uniwersalna, bo posiada dwie gumki z boku - na dwie rożne średnice latarek. Trochę męczy mnie tylko cena, bo cóż - nie była najtańsza - ok. 45 zł. A babcia na drutach zrobiłaby mi za free wersję zimową, sam też mógłbym sobie doszyć do czapki gumki... Smiley Smiley Smiley Ale ja wybrałem luksus Smiley I co jakiś czas ją teraz testuję - było warto, stwierdzam. jedna z prób - łazienkowo-lustrowa zaowocowała nawet lekkimi mroczkami przed oczami. Z wrażenia? Smiley
Nie spotkałem się wcześniej na tym forum z kwestią opasek do latarek. Domyślam się nawet dlaczego - moja latarka to zabawka w porównaniu z opisywanymi tutaj, które z boku głowy nie byłyby zbyt komfortowe... Ale dla mniejszych latarek - fajna rzecz...
lennin
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Uć

Zezowate szczęście :]

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2009-03-19, 22:32:24 »

Nie ty pierwszy sie bawisz w opaski lecz w terenie one sie nie sprawdzają. Wiem sam po sobie że spill oślepia. Noszę okulary i źródło światła muszę mieć wysunięte przed drugą parę oczu by uniknąć odblasków od okularów Cheesy Druga sprawa jak mocno musisz mieć zaciśnięta opaskę by latarka samowolnie w czasie biegu nie oświetlała na przemiennie stóp i koron drzew?
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #7 : 2009-03-20, 08:12:49 »

zelig - możesz rozkręcić latarkę i zrobić zdjęcie miejsca gdzie dochodzi "+" akumulatorka  Grin

tak jakoś mnie naszło na focusa  Roll Eyes
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: