2018-08-18, 04:50:21 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 12 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jaką latarkę kupić - prośba o radę  (Przeczytany 141790 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Tonio
Kierownik
Opinii: (27)
*

« Odpowiedz #15 : 2009-01-04, 16:25:15 »

myślę, że taki "prosty" Fenix zdał by egzamin ( poza wymienionymi LL przez phantom'a)

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15154

nie spełnia jednego założenia -brak trybów Wink
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #16 : 2009-01-04, 16:26:18 »

Na czy polega ta regulacja? Wykrecasz glowice z refem i ...?

...i zmienia się odległość między diodą a optyką  Smiley czyli skupienie. LL rozwiązał to dość dobrze tzn. rozproszony promień jest szeroki, bez dziur i innych paskudztw, a skupiony ... po prostu skupiony jak trzeba  Smiley

ed.

nie spełnia jednego założenia -brak trybów Wink

patrz, a ja byłem przekonany, że ma dwa tryby  Undecided
jaybee
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2009-01-04, 16:55:29 »

...i zmienia się odległość między diodą a optyką  Smiley czyli skupienie. LL rozwiązał to dość dobrze tzn. rozproszony promień jest szeroki, bez dziur i innych paskudztw, a skupiony ... po prostu skupiony jak trzeba  Smiley
To wiem, ale ja pytalem konkretnie o Tiablo A10. A konkretniej, o to dlaczego phantom uzyl slowa "problematyczna" (regulacja jest problematyczna bo trzeba rozkrecac cala latarke).

To jak jest:
a) problematyczna, bo trzeba rozkrecic cala latarke i po zdjeciu glowicy z refem robic...co? Ruszac ledem?
lub
b) nieproblematyczna, bo wystarczy troche odkrecic glowice, zmieni sie odleglosc led-optyka i juz mozna smigac po lesie w deszczu z niedokrecona glowica Huh?

J.B.TANSTAAFL
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #18 : 2009-01-04, 17:01:44 »

To wiem, ale ja pytalem konkretnie o Tiablo A10. A konkretniej, o to dlaczego phantom uzyl slowa "problematyczna" (regulacja jest problematyczna bo trzeba rozkrecac cala latarke).

To jak jest:
a) problematyczna, bo trzeba rozkrecic cala latarke i po zdjeciu glowicy z refem robic...co? Ruszac ledem?
lub
b) nieproblematyczna, bo wystarczy troche odkrecic glowice, zmieni sie odleglosc led-optyka i juz mozna smigac po lesie w deszczu z niedokrecona glowica Huh?

aaa  racja racja  nie doczytałem

stawiam na rozkręcanie latarki  Smiley i wkręcenie/wykręcenie modułu z diodą
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2009-01-04, 17:13:58 »

Dokładnie jak mówisz. Ale jest problem. Wychodzi na to, że moduł z diodą jest wkręcany od strony reflektora. I normalne ustawienie to jest chyba wkręcony na maxa. Więc z ustawianiem może być ciężko.

PS. To największa wada E20 - jeden tryb...

mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #20 : 2009-01-04, 18:16:01 »

Łatwo/trudno i tak nie da to floodu  Smiley jedynie możemy sobie dopieścić skupienie i nic poza tym.
janusz_m
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: kolbuszowa

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2009-01-04, 18:29:47 »

Ale Wam zadałem łamigłówke Smiley Cieszę się, że sprawa spotkała się z takim odzewem. Tak myślę, że ostatecznie (niechetnie) mógłbym zrezygnować z focusa na rzecz zasięgu. Myślę jeszcze nad tym.
jaybee
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2009-01-05, 01:17:26 »

Ale Wam zadałem łamigłówke Smiley Cieszę się, że sprawa spotkała się z takim odzewem. Tak myślę, że ostatecznie (niechetnie) mógłbym zrezygnować z focusa na rzecz zasięgu. Myślę jeszcze nad tym.
Jesli myslisz, to pomysl o DEFT (Deep Extended Field Thrower) - ja sobie zamowilem, ale czekac przyjdzie troche.
(temat DEFT jest na candlepower.com - jakby co mozesz poszukac przez google, ktore wszystko wiedza Smiley )

PS. Zakladam ze jezyk language znasz, jak wiekszosc z nas Kiss
« Ostatnia zmiana: 2009-01-05, 01:20:15 wysłane przez jaybee » Zapisane

J.B.TANSTAAFL
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2009-01-05, 02:23:22 »

DEFT to po prostu mocno przesterowane Cree XR-E (1,5A) + 70mm soczewka asferyczna (prototyp miał z Subaru SVX jak się nie mylę) upakowane w chińskie body wieloledowego prysznica z DX. Zasilanie 4AA, rozkład światła 100% throw, zero promienia wtórnego (czytaj praktyczności). 'Janusz_m' jest chyba bardziej skłonny zrezygnować z focusa na rzecz uniwersalności połączenia spot+spill, zaś DEFT to po prostu wyczynowiec.

PS. Candlepowerforms.com. Wink
PPS. Język language to masło maślane (język "język")... Roll Eyes

jaybee
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2009-01-05, 07:29:12 »

PPS. Język language to masło maślane (język "język")... Roll Eyes
A dystansowa gre lingwistyczna (= zabawe jezykiem, ale nie tym do siorbania herbatki) znasz?  Kiss

J.B.TANSTAAFL
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2009-01-05, 17:49:37 »

Nie. Tongue

wm11
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Konin

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2009-01-06, 08:24:22 »

Na początek witam wszystkich!
I ja podłączę się do wątku.
Trafiłem tu z Knives w poszukiwaniu latareczki. Moja znajomość tematu jest właściwie zerowa, więc zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź.
Chcę kupić latareczkę na jeden zwykły "paluszek", ale ma być tak, że wyciągam laterkę z kieszeni i włączam bez zbędnych dodatkowych regulacji. Raz ustawione parametry świecenia, które mi odpowiadają są ustawione do momentu aż ich nie zmienię.
Do tej pory miałem chinkę za 8zł (4szt.) jakich pełno na aukcjach - Luxeon 1w. Jej osiągi były dla mnie, no powiedzmy wystarczające. Jednak po upadku zaniemogła innym popsuły się włączniki.
Latareczka przeznaczona na jesienno-zimowe wieczory, spacery z psem, poświecić na ścieżkę w krzaczki, poszukać czegoś w samochodzie. Najlepiej nic bardzo skomplikowanego, aczkolwiek możliwość wyboru trybu pracy jest mile widziana.
Kwota ok 200zł.
Prosze o podpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 2009-01-06, 08:30:56 wysłane przez amichalak11 » Zapisane
mar3
Kierownik
*

« Odpowiedz #27 : 2009-01-06, 08:39:01 »

Na początek witam wszystkich!
I ja podłączę się do wątku.
Trafiłem tu z Knives w poszukiwaniu latareczki. Moja znajomość tematu jest właściwie zerowa, więc zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź.
Chcę kupić latareczkę na jeden zwykły "paluszek", ale ma być tak, że wyciągam laterkę z kieszeni i włączam bez zbędnych dodatkowych regulacji. Raz ustawione parametry świecenia, które mi odpowiadają są ustawione do momentu aż ich nie zmienię.
Do tej pory miałem chinkę za 8zł (4szt.) jakich pełno na aukcjach - Luxeon 1w. Jej osiągi były dla mnie, no powiedzmy wystarczające. Jednak po upadku zaniemogła innym popsuły się włączniki.
Latareczka przeznaczona na jesienno-zimowe wieczory, spacery z psem, poświecić na ścieżkę w krzaczki, poszukać czegoś w samochodzie. Najlepiej nic bardzo skomplikowanego, aczkolwiek możliwość wyboru trybu pracy jest mile widziana.
Kwota ok 200zł.
Prosze o podpowiedzi.

Bo te z allegro za 8zł koło Luxeona nie leżały   Tongue

Bardzo fajna latareczka na jednego paluszka to Nitecore D10

tu masz opis - http://light-reviews.com/nitecore_d10/

tu masz opis wersji na akumulatorek RCR lub bateryjke 123 - obsługa taka sama

http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55921.0/highlight,nitecore+ex10.html

kupić można u nas w kraju jak co - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,56250.msg208653.html#msg208653

Smiley
szturman
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2009-01-06, 12:31:54 »

Witam szanownych forumowiczow !

I ja rowniez trafiłem tu z przypadku szukajac dobrej latarki.
Jestem zolnierzem i potrzebuje dobrego oswietlenia taktycznego latarka musi byc bardzo mocna i trwala o mocnej wiazce swiatla ale malych rozmiarow zastanawialem sie nad FENIX-em TK10 ale nie jestem znawca tematu wiec bardzo prosze o pomoc i  z gory oczywiscie dziekuje .
pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #29 : 2009-01-06, 15:42:46 »

Powitanie

Fenix TK10 i jego następca TK11 nie sa małe. Są duże jak na tą klasę latarek. W kieszeni nie ponosisz tego nie narażając się na podejrzenia o permanentną erekcję Tongue
Ok, jest pokrowiec, można ją troczyć, ale nadal nie jest mała Smiley
Rozumiem, że latarka ma być "do pracy"? Będziesz ją troczył przy osprzęcie, kamizelce, pasie? Czy jednak do kieszeni?
Czy przewidujesz montaż do broni? Jeśli tak to czy włącznik żelowy byłby potrzebny?

Druga rzecz to zasilanie. CR123 są w PL trudno dostępne w rozsądnej cenie. Sprowadzanie trwa. TK11 pracuje też na akumulatorach (typu 18650), rozumiem, że zabranie zapasowego w teren i podładowanie po powrocie nie byłoby wielkim problemem?
Jest TK20 na paluszki - te dostaniesz wszędzie, również akusy i ładowarki są bardziej powszechne.

To oczywiście jedna firma, są tez inne Wink
Gdybyś określił jeszcze budżet i jakieś akceptowalne przez Ciebie rozmiary to byłoby łatwiej wskazać konkretne modele Smiley

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 12 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: