2020-05-30, 12:44:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka latarka w las, pole i ogólnego użytku…??  (Przeczytany 24568 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Tonio
Kierownik
Opinii: (27)
*

« Odpowiedz #15 : 2008-12-30, 15:27:40 »

Nie nie, bez przesady 100-150$ za latarkę to naprawdę nie jest cena z kosmosu wziąwszy pod uwagę jej zalety, i porównując do cen latarek od chińskich producentów które to wielkimi krokami doganiają SF.

Stara zasada mówi jesteś biedny to nie stać Cię na taniochę,  jednakowoż to co zniechcęca bardzo wielu do zakupu SF to nie koszt zakupu, ale koszt ekspolatacji,

Jeżeli używasz latarki na co dzień to musisz się zaopatrzeć w dużą paczkę ceerek a to już niestety tanie nie jest i nijak ma się do jednorazowego zakupu dwóch akusów 18650 i ładowarki. będę pierwszy który przerzuci się na Surefire gdy  producent w swej łaskawości zauważy ten segment rynku i wypuści coś co działa na 18650.
phantom
Opinii: (41)
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2008-12-30, 16:14:57 »

W koszt eksploatacji trzeba wliczyć też małą wydajność. Taki Fenix TK10 na 2xCR123 świeci i mocniej i dłużej niż E2DL. I ma spill...

brutusik
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2008-12-31, 08:21:29 »

Czyli na 100% powyżej 400zł,
a przykładowo DBS ile kosztuje?

Tym bardziej, że nie każdy jest 'zblazowany' jak niektórzy tutaj  .

zaproponuj mi inne alternatywne rozwiązanie w porównywalnej jakości oraz parametrach.... i dużo niższej cenie :>

edit>

W koszt eksploatacji trzeba wliczyć też małą wydajność. Taki Fenix TK10 na 2xCR123 świeci i mocniej i dłużej niż E2DL. I ma spill...

a widziałeś na żywo jak nowa optyka kolimatorowa z serii E świeci czy tylko na podstawie fotek się wypowiadasz? ja widzaiłem bo mam, próbowałem podejśc do różnych chińczyków prawie za każdym razem coś było nie tak, a to włącznik, a to gwinty, ato sterownik mryga, a to doda na niebiesko świeci, a wielu przypadkach wodoszczelność lepszą ma lataka Energaizera z carrefoura

Na chwile obecna jako jedyna dobra którą miałem w rękach i mam z chińskich to Zebralight, moim zdaniem bardzo udana, ale jak na chińszczyzne za droga, prawie 60$.

Proszę was, chińskie tzw markowe latarki wcale nie sa tanie, a ten shit z dealextreme po cirka 20$ per sztuka to tylko jak ktoś chce sobie podłubać i lubi to. Pewnie że warto kupić ale na 70 procent że przy częstej eksploatacji coś siądzie i trzeba bedzie naprawiać, modować.

Także nie doradzajcie ludziom co się nie znają że za 50 złotych kupi sobie latarkę co drogim markom dorównuje, już nie wspominając że chińskie parametry są permanetnie zawyżane.

Czasami mam wrażenie że na tym forum znajduje się jakaś opcja prubująca robić sobie dobre podłoże reklamowe do aukcji internetowych, a wiadomo że najlepsze zyski ma się z handlu towarami z Azji. - ale oczywiście do tego że jestem zblazowany moge być jeszcze przewrażliwiony.

« Ostatnia zmiana: 2008-12-31, 08:51:33 wysłane przez brutusik » Zapisane

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
cyt. Stanisław Lem
Tonio
Kierownik
Opinii: (27)
*

« Odpowiedz #18 : 2008-12-31, 11:57:33 »

Proszę was, chińskie tzw markowe latarki wcale nie sa tanie, a ten shit z dealextreme po cirka 20$ per sztuka to tylko jak ktoś chce sobie podłubać i lubi to. Pewnie że warto kupić ale na 70 procent że przy częstej eksploatacji coś siądzie i trzeba bedzie naprawiać, modować.

tak dokładnie, powtarzam ciągle do znudzenia w Chinach dostaniesz dokładnie tyle jakości za ile zapłacisz, tak więc za 20$ cudów się nie spodziewajmy , większość z nich to tylko materiał do zrobienia w miarę porządnej latarki. ale już w przedziale 60-100$ jest sporo porządnych latarek o solidnej i trwałej konsktrukcji które można śmiało porównywać z SF. Fenix, Jetbeam,  Nitecore, Dereelight itd

ale i za te przysłowiowe 20$ można znaleść porządnego hosta D26 i Trustfire T1 jest jedną z niewielu wyjątków które można śmiało brać z zamkniętymi oczami, tam się nie ma co zepsuć bo to tylko korpus. a wsadzić sobie możesz dobry firmowy moduł D26 porządną szybkę i porządny wyłącznik i latara jest nie do zdarcia Wink
Na koniec: Miałem a rękach dośc padniętych firmowych latarek amerykańskich inova streamlight itd żeby stwierdzić z całą odpowiedzialnością że poniedziałkowa produkcja nie jest tylko domeną Chińczyków. Smiley Chlubnym wyjątkiem jest tu SF. i wiem że gdyby od pewności działania zależało moje życie to wybór byłby tylko jeden.
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2008-12-31, 12:01:38 »

DBS kosztuje 30$ mniej ale jest mniej uniwersalny bo to dedykowany thrower.

Chińczyk chińczykowi nierówny. Wątpię żebyś znalazł takie niedoróbki w Fenixie TK10. Za ~70$ (czyli nie za wspomniane 50zł) dostajesz kawał dobrej latarki, świecącej mocniej, , szerzej, dalej i dłużej niż E2DL, a i jakościowo bez zarzutu.
Proszę was, chińskie tzw markowe latarki wcale nie sa tanie
Nie są. Ale to wciąż 2x mniej niż Surefire. Zejdź na ziemię - ludzie muszą też jeść, wydatek ponad 400zł na małą latarkę jest zaporowy. Tu nie chodzi o przerzucanie się na najtańszą chińszczyznę, ale nie zauważyłeś, że pośrodku jest półka 70-90$ na której jest wiele naprawdę dopracowanych produktów, które posłużą przez lata.

Poza tym odrobina rozsądku, bo zaraz dojdziemy do tego, że powinniśmy jeździć Bentley'ami/Rollsami, nosić Rolex'y i recznie robione telefony komórkowe (~10k€) bo są najlepsze jakościowo...
« Ostatnia zmiana: 2008-12-31, 12:05:48 wysłane przez phantom » Zapisane

lechowiec
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2008-12-31, 12:27:19 »

Podobnie jak założyciel tematu mieszkam prawie w lesie. Moje potrzeby latarkowe są podobne. Kupiłem drogiego dbs v2 i jestem zadowolony. Latarką ma świetne parametry optyczne i dobry sterownik. Niestety włącznik na początku powoduje problemy. Jak chcesz ciepłe światło te kup z modułem z dioda 5A Q2. Pozwala mi obserwować ryby spokojnie metr pod woda. Ją wyrzuciłem już żarniki bo są kosztowne pod względem eksplotacji i mało wydajne. Jak dużo świecisz to bierz drogi możliwie najlepszy sprzęt. Koszty eksploatacji będą niskie a Ty nie będziesz rozczarowany.
yano
Opinii: (12)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: LJA ;-)

zwykły gadżeciarz - amator

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2008-12-31, 12:52:55 »

Do założyciela wątku - rozważ propozycję phantom'a, może da się kupić od Niego latarkę + futerał + 2 ogniwa (soczewkę chyba można odpuścić), dokupisz ładowarkę i masz świetny zestaw do świecenia za przystepną cenę. Jeżeli jednak okaże się, że ta latareczka świeci za słabo, rozważ, czy jesteś gotów wydać kilka stów na np. Dereelight DBS, który będzie świecił wyraźnie dalej Grin

pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
adiblue
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gliwice

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2008-12-31, 15:51:09 »

jak już wcześniej wspomniano z jakością to różnie bywa. Miałem i używałem przez czas jakiś latarki wielu firm. Z awarii jakie mi się przydażyły kilka dotyczyło surefire.
-Najwyższa półka cenowa ledowych surefire czyli Kroma - padł pierścień selekcji trybów. Serwis w Polsce napisał, że moga tylko odesłać do USA bo nie mają narzędzi ani części oraz nie mieli szkolenia w naprawie tego modelu. Ale odeślą na mój koszt bo kupiłem nie u nich. Naprawił Esthan w domowym zaciszu.
-W serii E standardowo modyfikacji wymagał włącznik w każdym egzemplarzu, który przeszedł przez moje ręce, a troche tego było. Po kilkudziesięciu klikach blokował się. Po rozebraniu i czyszczeniu, smarowaniu na stykach plastiku z metalem za pomocą smaru silikonowego i ponownym złożeniu działają do dziś bez jakichkolwiek problemów.
-L1 v2 - przyszła do mnie z uszkodzonym sterownikiem. BJ bez szemrania przyjął ją i zwrócił pieniądze.
-miałem też L2 (dwa różne egzemplarze), 6P (też x2), G2 i w nich nic się nie psuło.
-Padła mi latarka z górnej półki made in CRL - Jetbeam mju - najprawdopodobniej zimny lut, ale sie nie dowiem bo głowica jest tak zaklejona, że nie da się wyjąć z niej sterownika i diody.
-padł emiter w HID Microfire Warrior po zaledwie 3godzinach pracy. Pozostała w nim wielka dziura.
-felernie działała zmiana trybów w ekskluzywnej latarce ORB NS

Podsumowując - polecam zakup latarki z pewnego źródła w kraju od osoby, która taką latarkę sprawdzi przez wysyłką i w razie czego to i tam poprawi. Zakup surefire tak, ale raczej u nas w kraju. Bo przy imporcie zza wody może być problem z naprawą w kraju. Ja Krome kupiłem w USA i miałem problem z uzyskaniem pomocy w polskim serwisie w myśl zasady "nie kupiłeś u nas, niech naprawi ci ten co sprzedał", więc worldwide warranty nie działa do końca tak jakbym chciał. Jest na forum sporo osób parających się modownaiem latarek. Można kupić też coś gotowego made in China ze stajni jetbeam, fenix, dereelight czy Tiablo. Niektóre firmy mają polskiego przedstawiciela więc możesz kupić z w pełni działająca gwarancją i jak coś padnie nie będziesz narażony na wysyłanie nie wiadomo gdzie i za niewiadomo ile.
A moje typy do lasu to
- DBS V2 MC-E z jak najcieplejszym binem. Na najsłabszym trybie jest już bardzo jasno, tak, że pod nogi poświecisz spokojnie, a beam z MC-E pozwala na takie zastosowanie latarki bo środek nie oślepia. Za to tryby mid i high to już czad. Dostajesz ścianę światła z dość dużym zasięgiem. No i nie potrzeba wcale przedłużki. Na dwóch rcr 16340 od AW działa dość długo, a latarka zachowuje kompaktowe rozmiary.
-Z innych typów przychodzi mi do głowy jakich host pod D-26 plus moduł do wyboru np ten od deree z diodą Q3-5A. Za host może posłużyć deree CL1H V4 (mi się trafił w wersji z włącznikiem z dawnych lat czyli z miedzianymi bebechami, teraz dają z alu i tak też mam w DBS), ale może też być np surefire G2, 6P czy Z2...wszystko to kupisz w kraju z paragonem i gwarancją.

edit:
w kwestii jakości to moje zdanie jest takie, że top w tej chwili to...produkt z Chin firmowany jako Liteflux Smiley
Surefire może i ma lepsze gwinty (tutaj niektóre jetbeam dorównują surefire), ale pod kątem jakości powłoki, wykończenia detali, aksamitności pracy nie spotkałem jeszcze nic lepiej wykonanego. A do tego idealny rozkład światła. Mam dwa modele i oba trzymają ten sam poziom. Do tego wszystkiem Liteflux SŁUCHA klientów. Wszystkie uwagi są rozważane i uwzględniane przy projektowaniu. Tak było z UI oraz z konstrukcją włącznika przy projekcie LF3XT, tak byo też przy tincie - najpierw pojawiła się WC, ale na prośbę klientów szybko pokazał się WH. To też jest dla mnie synonim jakości! W tym przypadku jakości obsługi klienta Cheesy
« Ostatnia zmiana: 2008-12-31, 16:26:26 wysłane przez adiblue » Zapisane

Olight S1A Raw Copper
brutusik
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2009-01-01, 14:05:49 »

Poza tym odrobina rozsądku, bo zaraz dojdziemy do tego, że powinniśmy jeździć Bentley'ami/Rollsami, nosić Rolex'y i recznie robione telefony komórkowe (~10k€) bo są najlepsze jakościowo...

bez przesady ja bym bardziej porównał to do różnicy między np VW Golf a KIA RIO, samochody tej samej klasy a reszty chyba nie muszę dopowiadac. Mi nie zależy by latarka była z tytanu albo srebra zrobiona, z wkładkami z drewna orzechowego z małym brylancikiem w środku, cho nie wiem czy mojej żonie by taka się nie spodobała Smiley,
ja poruszam temat jakości i powtarzalności produkcji o czym już pisałem w innych postach.

Ale to wciąż 2x mniej niż Surefire. Zejdź na ziemię - ludzie muszą też jeść, wydatek ponad 400zł na małą latarkę jest zaporowy.

co do tych 2x to się nie zgodzę bo przykładowo E1B można z BJ dostac w niedużo wyższej cenie niż wielotrybowego fenixa w podobnej klasie - ale zaraz ktoś powie że tamten ma więcej trybów i więcej mocy - kwestia preferencji, JA wole E1B,

Co do zejścia na ziemię, nie martw się nie kupie sobie U2 ani kromy bo uważam że są za drogie..Smiley tak samo nie kupie sobie VW Tuarega (jak bym miał kasę) bo też uwazam że nie jest on wart swojej ceny - bogaci inaczej myślą. Ale jek już mam wyda pieniądze to chce by wybór był trafny a nie wszyscy producenci są w stanie mi to zapewnic.

-W serii E standardowo modyfikacji wymagał włącznik w każdym egzemplarzu, który przeszedł przez moje ręce, a troche tego było. Po kilkudziesięciu klikach blokował się. Po rozebraniu i czyszczeniu, smarowaniu na stykach plastiku z metalem za pomocą smaru silikonowego i ponownym złożeniu działają do dziś bez jakichkolwiek problemów.

na koniec dodam że w nowej E1B jest nowy rodzaj włącznika i nie posiada on wad starego. chociaż nie ukrywam że wolałem stary po przesmarowaniu - fajniej się klikało

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
cyt. Stanisław Lem
phantom
Ostrzezony
Mieszkaniec torch.pl

Ledoholik

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2009-01-01, 17:10:33 »

bez przesady ja bym bardziej porównał to do różnicy między np VW Golf a KIA RIO
To jest jak E1B i tanie Ultrafire czy MTE. Weź Fenixa i masz porównanie Golfa i Astry czy Golfa i Focusa. Golf góruje głównie ceną...

co do tych 2x to się nie zgodzę bo przykładowo E1B można z BJ dostac w niedużo wyższej cenie niż wielotrybowego fenixa w podobnej klasie
To kwestia narzutu dealera. Za wodą Fenix jest dobre 2x tańszy, czasem nawet 3x niż Surefire...

Sęk w tym, że gdy w cenie są kampanie reklamowe, filmiki paramilitarne, prezenty dla znajomych/współpracowników (SF jest dość hojne) cena produktu przewyższa jego walory, to u chińczyka dostaniesz tyle, za ile zapłacisz. Za latarkę wartą 70$ Fenix zażyczy sobie 70$, Surefire 150$ Roll Eyes
Tonio słusznie zauważył, że:
Stara zasada mówi jesteś biedny to nie stać Cię na taniochę
Na drożyznę również... Tongue

brutusik
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2009-01-01, 19:10:45 »

Cytuj z: brutusik  Dzisiaj o 14:05:49
co do tych 2x to się nie zgodzę bo przykładowo E1B można z BJ dostac w niedużo wyższej cenie niż wielotrybowego fenixa w podobnej klasie
To kwestia narzutu dealera. Za wodą Fenix jest dobre 2x tańszy, czasem nawet 3x niż Surefire...

Ja żyje w Polsce i nie interesuje mnie jak to jest za wielką wodą....

Sęk w tym, że gdy w cenie są kampanie reklamowe, filmiki paramilitarne, prezenty dla znajomych/współpracowników (SF jest dość hojne) cena produktu przewyższa jego walory, to u chińczyka dostaniesz tyle, za ile zapłacisz. Za latarkę wartą 70$ Fenix zażyczy sobie 70$, Surefire 150$
Tonio słusznie zauważył, że:
Cytuj z: Tonio  2008-12-30, 15:27:40
Stara zasada mówi jesteś biedny to nie stać Cię na taniochę
Na drożyznę również...

cóż to już było przerabiane i nie ma sensu tego wątku tu kontynuowa bo i tak każdy upiera się przy swoim. Ja  wiem co chcę dostac w zamian za swoje pieniądze, nie wyklyczam też kupowania chińskich ciekawych rozwiązań ale tylko i wyłącznie z punktu hobbystycznego. Jak znajomy poprosi mnie o poradę kupno tego co jest sprawdzone przez innych i co ważne także przeze mnie.

mając kilka latarek SF i czytając opinie, oglądając zdjęcia, teraz uważam że szkoda mi wydawac pieniądze na przykład na takiego TK11 mimo że jest tańszy. Choc masz rację że dla kogoś kto nigdy nie miał innej dobrej latarki oprócz maglita to i tak bedzie pod jego wrażeniem.

dodam na koniec że właśnie czekam na przesyłkę z DBS bo korciło mnie zobaczy jak to świeci, jak się spodoba to zostanie jak nie, pójdzie do ludzi. Natomiast żadnej z SF nie sprzedam dopuki mam co do gara włożyc, lub nie przestaną CR123 robic.

cyt. Stanisław Lem
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: