Skoro już się zdecydowałeś na takiego klocka pod siodełkiem (jakoś tego nie widzę w przypadku poważnego upadku

) To wiedz choć jak się tym posługiwać:
Uruchamianie akumulatora ; formowanie
Przygotowanie akumulatora do ładowania1.Napełnić ogniwa akumulatora elektrolitem (czysty wodny roztwór kwasu akumulatorowego lub chemicznie czystego) o gęstości 1,24+- 0,01 g/ml i temperaturze 5-25 stopni C do poziomu 10mm ponad górne krawędzie płyt.
2.Temperatura elektrolitu w akumulatorze przed rozpoczęciem ładowania nie powinna przekraczać wartości 50 stopni C . Jeżeli po upływie czasu nasiąkania temperatura elektrolitu przekracza wartość 50 stopni C , należy okres nasiąkania odpowiednio przedłużyć .
3.Akumulator należy ładować prądem stałym , łącząc końcówkę biegunową dodatnią akumulatora z dodatnim zaciskiem źródła prądu. W przypadku ładowania kilku akumulatorów należy połączyć je szeregowo tzn. połączyć końcówkę biegunową dodatnią pierwszego akumulatora z końcówką biegunową ujemną następnego akumulatora itd.
4.Ładować należy prądem o natężeniu:- 0,5 A akumulator typu 3M1S
- 0,6 A akumulator typu 3MB3
- 1,0 A akumulator typu 3M2S
do oznak pełnego naładowania.
Akumulator uważa się za naładowany , jeżeli napięcie na jego końcówkach, nie zmienia się więcej niż o 0,5 V w trzech kolejnych pomiarach dokonywanych w odstępach jednogodzinnych .
5.Maksymalna dopuszczalna temperatura elektrolitu w czasie ładowania wynosi 60 stopni C. W przypadku jej przekroczenia należy ładowanie przerwać do spadku temperatury elektrolitu, poniżej 30 stopni C, lub obniżając natężenie prądu ładowania o połowę , proporcjonalnie wydłużyć czas ładowania.
6.Pod koniec ładowania w razie potrzeby należy skorygować gęstość elektrolitu do wymaganej wartości 1,28+-0,01g/ml.
Zasady eksploatacji akumulatora1.Akumulator wyładowany należy natychmiast naładować prądem o natężeniu 0,1 Q 20(A) do oznak pełnego naładowania .
2.Niedopuszczalne jest ładowanie akumulatora nowego z elektrolitem gęstości różnej od wartości 1,28+-0,01g/ml. Lub poziomem poniżej górnych krawędzi płyt .
3.Nie należy przedłużać czasu ładowania akumulatora po wystąpieniu oznak pełnego naładowania .
4.Nie należy dopuszczać do zwarć wewnątrz akumulatora .
5.Kontrolować co 2-4 tygodnie poziom elektrolitu w ogniwach, a ubytki elektrolitu uzupełniać wyłącznie wodą oczyszczoną .
6.W pojeździe należy stosować akumulator o pojemności znamionowej zalecanej przez producenta pojazdu .
7.Nie rzucać i uderzać akumulatora .
8.Okresowo należy sprawdzać stan połączenia akumulatora z instalacją elektryczną pojazdu.
9.Akumulator należy utrzymywać w czystości, a końcówki biegunowe natłuszczać wazeliną techniczną .
Przechowywanie akumulatoraAkumulator elektrycznie uruchomiony okresowo co 4-6 tygodni należy podładować do oznak pełnego naładowania.
Maksymalny okres przechowywania wynosi:
-2 lata akumulatora suchego (elektrycznie nieuruchomionego )
- 3 miesiące akumulatora elektrycznie uruchomionego.
PS. CZĘŚĆ Z TEGO JEST NIEAKTUALNE W TEJ APLIKACJI ALE TYCZY SIĘ TEGO SAMEGO W SUMIE BO ŻELÓWKA TO TAK NAPRAWDĘ BEZOBSŁUGOWA KWASÓWKA (KWAS W FORMIE ŻELU).