2018-12-12, 13:29:35 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Jak oceniacie ogniwa AW?  (Przeczytany 13090 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
wolfj23
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« : 2008-09-21, 16:17:06 »

Dzień dobry Smiley

Czy AW to producent ogniw czy to tylko marka? a może producent samego zabezbieczenia do ogniw innej firmy (jesli tak to może ktoś wie jakich ogniw używa AW)

Słyszałem że Ultrafire mają bardzo kiepską elektronikę i raczej nie osiągają deklarowanej pojemności.
To jak to jest z ogniwami AW warto kupić?

szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) |  MagLite 2D
pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #1 : 2008-09-21, 16:41:12 »

AW zdecydowanie warto kupić. Nie znam szczegółów technicznych - czy fabryka jest jego, czy zleca, ale kontrolę jakości ma na niezwykle wysokim poziomie.
Zdecydowanie warto w nie zainwestować, aktualnie to chyba najtrwalsze ogniwa tego typu jakie możesz dostać.

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #2 : 2008-09-21, 17:57:48 »

Mam, używam i sobie chwałę ogniwa AW. Odpukać wszystkie działają bez problemu ;-). Jak kupowałem 4 szt Rcr, jedna padla po drugim ładowaniu - jeden mail i nowke sztukę wysłał na swój koszt bez pytań itp ;-) oczywiscie pozwoliłem sobie rozebrać uszkodzoną :-P - UF nie mają polotu z nimi. 
Mel
Kierownik
Opinii: (7)
*

« Odpowiedz #3 : 2008-09-21, 18:00:40 »

Dzień dobry Smiley

Czy AW to producent ogniw czy to tylko marka? a może producent samego zabezbieczenia do ogniw innej firmy (jesli tak to może ktoś wie jakich ogniw używa AW)

Słyszałem że Ultrafire mają bardzo kiepską elektronikę i raczej nie osiągają deklarowanej pojemności.
To jak to jest z ogniwami AW warto kupić?

100x warto. Szybko wysyła, w razie problemów wymiana, pojemności podaje bez fantazjowania.

-- M.
Bocian
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wiskitki

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2008-09-21, 21:03:43 »

Hmm czy AW są najtrwalsze. Z pewnością najtrwalsze z ogniw protected. Z unprotected z pewnie działającym bezpiecznikiem ciśnieniowym pod względem parametrów i żywotności królują Sanyo i Panasonic. CGR18650E Matsushity w technologii kobaltowej, o pojemności 2550mAh (większość żródeł podaje 2600mAh) jest królową tego balu Roll Eyes
http://www.actec.dk/Panasonic/pdf/CGR18650E.pdf
Niestety praktycznie w ludzkich cenach nie dostępna u Nas

Wiem, wiem wybuchy te sprawy. Nie zamierzam wszczynać w tym poście dysputy nad niezbędną przecież ochroną PCB. Przedstawiam wam jednak co jest w temacie 18650 aktualnie najatrakcyjniesze wydajnosciowo a co można uzbroić w płytkę protected i wtedy mamy super ogniwo Evil Niech Mar3 się wypowie bo zdaje się to praktykował z ogniwkami ode mnie Samsunga.
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #5 : 2008-09-21, 21:14:41 »

Tak, w moim padniętym ogniwie od AW elektronika była sprawna, jak miała się marnować to ją przeszczepiłem do ogniwa samsunga  Roll Eyes

działa  - jest to moje ulubione ogniwo 18650 - ale stanowczo odradzam jakiekolwiek grzebanie w nich !!
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2008-09-21, 21:28:14 »

Racja. Uprzedzając bieg wypadków. Broń boże nic przy nich nie róbcie. Nie lutujcie bo przegrzanie grozi eksplozją! To są zabawki jedynie dla ludzi doświadczonych, znających ich wady zalety, potencjalne niebezpieczeństwo. Się na początku zapomniałem Roll Eyes
pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #7 : 2008-09-21, 21:44:23 »

Bocian ostoją rozsądku i BHP... świat się kończy Grin

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 2008-09-21, 22:11:25 »

A to kiedyś nie byłem Huh? Może mnie Pecu z kimś pomysliłeś W podsumowaniu AW wszyscy polecają więc nie bez powodu. Liderzy technologi Li-Ion jednak nie są Chińczykami Grin ale oferują praktycznie tylko ogniwa typu przemysłowego pod pakiety przewidziane (stąd bez ochrony). Co wiadomo niesie za sobą swoje ryzyko zwłaszcza w aplikacja wieloszeregowych Wink
wolfj23
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 2008-09-21, 23:58:35 »

Dziękuję za pomoc  Smiley

CGR18650E Matsushity w technologii kobaltowej, o pojemności 2550mAh (większość żródeł podaje 2600mAh) jest królową tego balu Roll Eyes
jeśli chodzi o tą firmę to Smiley wyprodukowali kiedyś wadliwe baterie doi nokii  Grin
http://batteryreplacement.nokia.com/batteryreplacement/pl-PL/advisory-2007.html na szczęście ta w telefonie brejdaka była wyprodukowana na Węgrzech Smiley

to jeszcze jedno pytanie czy AW po za układem elektronicznym także mają bezpieczniki ciśnieniowe?

szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) |  MagLite 2D
MK1
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wieluń

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 2008-09-23, 15:26:44 »

Witam

Mam dwie sztuki 14650 protected ( takie dłuższe paluszki ) Jak do tej pory mnie nie zawiodły a i elektronika dała oo sobie znać pozytywnie. Przypadkowo zrobiłem kiedyś na jednym  z akusów zwarcie i pięknie zadziało zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Słowem warto kupić - choc inni sprzedają taniej.
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #11 : 2008-09-23, 15:28:02 »

Nie miałem do tej pory problemów z ogniwami AW - a od ponad roku je używam.

Mogę tylko polecić.

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
Tonio
Kierownik
Opinii: (27)
*

« Odpowiedz #12 : 2008-09-24, 19:38:17 »

Najpoważniejszą wadą akusków Ultrafire/trustfire w wersji protected jest PCB , strona sykająca się ze spreżynką baterii jest mięciutka i praktycznie może się zdarzyć że jezeli sprężynka wyłącznika nie jest przeszlifowana na płasko, to jej ostry koniec wyrobi dziurę w PCB już po paru użyciach. teraz co do trwałości -mam parę UF 18650 ponad rok i trzymają się tak samo dobrze jak AW ale trzeba pamiętać o przeszlifowaniu spręzynek.

AW nie mają tego problemu, blaszka minusa jest gruba i solidna i trudno ją zarysować,

natomiast  Ultrafire 16340 padały mi nagminnie jak muchi, chodzą opinie że nowe Trustfire 880mAh są już OK i bardzo ładnie trzymają parametry. I także w tym rozmiarze AW są wzorem do naśladowania mimo mniejszej niż Trustfire pojemności.
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: