2018-10-21, 12:19:04 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: LED do domu  (Przeczytany 5400 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
bionick
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 2008-09-02, 11:10:30 »

Nie bić i się nie śmiać.
To nie o latarkach, ale nie wierzę, że będzie ciężko dla znawców.
Myślałem o zastąpieniu normalnego oświetlenia w domku LEDowym lub jakimkolwiek innym diodowym (SSC, Cree, etc.). Czy spece od tuningów i pimpowania mogliby powiedzieć głupszemu koledze co i jak i coś polecić (może być do samodzielnego montażu, np.: diodki w takim sklepie, obudowy w takim, uchwyty w takim, a speca do montażu pod takim adresem Wink ).
Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S.: Jakby nie ten dział, to proszę o przeniesienie.

pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #1 : 2008-09-02, 11:27:02 »

Na początek
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55116.0.html
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55454.0.html

a potem sprecyzuj proszę pytania jesli nie znajdziesz tam odpowiedzi Smiley

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Dominik
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

« Odpowiedz #2 : 2008-09-02, 11:41:23 »

Jakoś zapomniało mi się to wkleić tutaj....

http://img204.imageshack.us/img204/311/kuchniaxo1.jpg
LED do domu

Tak dzisiaj zmodowałem oświetlenie w kuchni  Grin

Co jest w składzie :
Driverek z DX : GU10 3*1W 300~320mA Constant Current Regulated LED Driver (85~265V AC)
http://img204.imageshack.us/img204/8088/sku135561smallll0.jpg
LED do domu

3 ledy SSC P4 bin U - U1SX0I
trochę kabla, rurki termokurczliwej i taśmy termo 2 stronnej.

Story...

Jedna żarówka energooszczędna coś nie kontaktowała a ja właśnie dostałem zapas driverków z DX, tak więc wiele się nie namyślając wyleciała razem z oprawką  Evil

Wyniki tego układu nie są jakieś oszałamiające ale poprawiło sie oświetlenie w kuchni.
Kod:
IN   30,15 mA 224,53 V 6,76 W
OUT 309,5  mA   9,54 V 2,95 W
Eff : 43%

Bocian
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wiskitki

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2008-09-02, 11:44:55 »

Po pierwsze to napisz jaka jest istniejąca instalacja oświetleniowa... Czy standardowe wkręcane trzonki E27, E14 może oczka halogenowe MR16,MR11, GU10 czy może długie knagi świetlówkowe Grin. To bardzo istotne gdyż w najlepszym przypadku można kosztem niewielkiej pracy wykorzystać to co jest. I broń boże nie kupuj przysznicy wieloledowych Undecided
pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #4 : 2008-09-02, 11:57:01 »

Panowie, a taki obłąkany pomysł jak użycie żarników miałby sens? Czy też ich (relatywnie) krótka żywotność czyni to bezsensem? Układ miękkiego startu pomógłby?
Inna rzeczy, że ich relacja pobór mocy vs. jasność mógłby uczynić temat idiotycznym ze względu na podobne koszty eksploatacji Wink

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
bionick
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2008-09-02, 17:23:45 »

Na razie są to plany na przyszłość. Będę kupował chatę w najbliższym czasie i rozważam LEDy bo Żona chce wszędzie halogenki (wszystko w podwieszanym suficie), które wydają mi się znacznie mniej ekonomiczne (szybko siadają) i o wiele bardziej prądożerne niż diody. Skoro do tuningu latarek można dokupić diody 3 lub 5 W, to podejrzewam, że można spokojnie te same diody użyć do oświetlenia chaty, ino władować ją w jakiś dyfuzorek i podpiąć pod jakiś transformatorek. Jako laikowi z jednej strony i przeładowanemu robotą z drugiej, ciężko mi siąść do netu i zacząć zgłębiać wiedzę od zera. Dlatego pytam tu.
Podejrzewam, że instalacja będzie wyglądała tak, że kabel zasilający pójdzie do transformatora, z transformatora zrobię sieć własnoręcznie dla poszczególnych diod i to wszystko zamocuje się w suficie na podobnej zasadzie jak halogeny. Nazwy którymi zarzucił mnie Stork już są dla mnie czarną magią.
Linki od Pecado stanowią początek do dłubania. Dzięki za nie, bo już jakieś info gdzie szukać na początku jest. Technicznie widzę, że Dominik coś zdziałał w materii, więc może jakiś szerszy opisik dla laika, plisss.....

Scattergun
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2008-09-03, 11:02:49 »

...
Myślałem o zastąpieniu normalnego oświetlenia w domku LEDowym lub jakimkolwiek innym diodowym (SSC, Cree, etc.).
...

Przykładowo, OSRAM (katalog na www.osram.pl), ale nie tylko oni.
Mają gotowe zarówno "LED-żarówki" do wkręcenia w tradycyjne oprawki (tak tradycyjne jak i do świetlówek kompaktowych), jak i elementy i akcesoria do zrobienia instalacji oświetleniowych / reklamowych / co-tam-komu-się-umyśli...

Gotowe LED-żarówki:
link

LED-y do montażu, od pojedynczych LED-ów po "linijki" czy "łańcuszki" (fachowcy może podpowiedzą prawidłową nazwę) diodowe:
link

Miłego kombinowania  Grin
« Ostatnia zmiana: 2008-09-03, 11:06:09 wysłane przez pecado » Zapisane

I like what I like 'cause I like it.
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: