2020-11-29, 20:31:41 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Fenix E01  (Przeczytany 35895 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
wojtek_pl
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2008-06-17, 08:22:46 »

Przede wszystkim kształt 'hotspota' jest mocno nieregularny i przypomina cyfrę 8 a dioda jest umieszczona nieco skośnie i obracanie latarką sprawia, że promień światła zatacza okrąg. Niby to akurat nie powinno przeszkadzać ale... Poza tym trwałość styków na głowicy jest ...nikła... Wytrze się centralny punkt od tarcia o baterię przy włączaniu a te skrajne 'skrzydełka' wytrą się od kontaktu z wycięciem obudowy. Bo włączenie odbywa się poprzez dokręcenie głowicy do oporu do występu wewnątrz obudowy. Bateria jest dociskana do głowicy sprężynką i jest 'ruchoma'.

Pomijając to, z zewnątrz wykonanie obudowy jest bez zarzutu, gwint i uszczelka chodzą bardzo ładnie a całość jest przyjemna w dotyku i nie nudna.

Świeci nieco tylko jaśniej niż ARC-AAA P, który nadal jest niedoścignionym ideałem jakości w porównaniu z Fenixem. No ale też ARC kosztuje dużo więcej.

Chyba się wyleczyłem z tanich latarek... Te maluchy pójdą na sprzedaż a ja uzbieram na kolejnego ARCa. Smiley

Pozdrawiam
Wojtek
Lux Perpetua - Światłość Wiekuista
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #16 : 2008-06-17, 08:24:41 »

Ja się już o wadach ARC nagadałem :]

Dzięki za info o E01 - odpuszczę ją sobie zatem.

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
Dziq
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2008-06-17, 08:27:38 »

Ja z mojej strony jestem bardzo zadowolony, choć na początku trochę mnie wkurzała niebieska barwa światła. Ale po małych nocnych testach na otwartym terenie moje zdanie się o niej zmieniło ale i tak wolałbym przynajmniej białą barwę światła.
Tonio
Kierownik
Opinii: (27)
*

« Odpowiedz #18 : 2008-06-17, 15:21:56 »

wolałbym przynajmniej białą barwę światła.

dioda led rzeczą wymienną jest Smiley dla mnie ważniesza jest solidnośc obudowy.

Wojtek, nie spodziewaj się za 15$ poziomu ARCa, stara zasada że w Chinach dostajesz dokładnie tyle jakości ile zapłacisz.  na rok dwa na pewno wystarczy Wink
Dziq
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2008-06-17, 15:41:59 »

A czy jest w ogóle możliwa wymiana tej diody na taką która ma biały kolor światła?
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #20 : 2008-07-25, 21:10:07 »

Właśnie wymieniłem diodę w E01  Smiley

Cała głowica jest wypełniona jakimś białym klejem, klej przypomina plastik, słabo reaguje na temperaturę - ciężko to rozebrać   Undecided W sumie nie wiem jak dociśnięcie diody może uszkodzić cewkę  Smiley Chyba że wcześniejsze sztuki były inaczej zrobione.
Dziq
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2008-07-25, 22:01:28 »

na Jaką diodę, o ile teoretycznie większyłeś moc światła, zmienił się spot z niebieskiego na bielszy?
mar3
Kierownik
Opinii: (104)
*

Miejsce pobytu: okolice Poznania

« Odpowiedz #22 : 2008-07-25, 22:25:37 »

Nie wiem czy zmienił się odcień bo przyszla z uszkodzoną dioda. A wlasciwie z jej resztkami ;-) Jak znajdę dane diody to jutro napisze.   
wolfj23
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2009-06-14, 14:49:57 »

miałbym jednak prośbę - dopisz za pół roku kilka przemyśleń.
Ciekawi mnie jak latarka wytrzyma próbę czasu.

Dołączam się do tej prośby  Grin Zamówiłem tego fenixa z DX podobno jest już w drodze...
Na razie 1 sztukę na próbę. Jak błędzie się spisywał to zamówię jeszcze ze 2 czy 3 w celu zaopatrzenia rodziny  Wink Zależy mi na czymś tanim, ale w miarę wytrzymałym żeby kilka lat w charakterze podświetlacza dziurki od klucza wytrzymał

Ten defekt raczej został poprawiony. Dioda znajduje się nadal nad cewką, ale teraz cewka jest zalana jakąś żywicą i dodatkowo została zabezpieczona plastikiem.

I jak Fenix działa po roku użytkowania - dzielnie znosi próbę czasu? Czy wystąpiły jakieś problemy ??
« Ostatnia zmiana: 2009-06-14, 14:54:23 wysłane przez wolfj23 » Zapisane

szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) |  MagLite 2D
wojtek_pl
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2009-06-17, 20:52:26 »

Hej.

Moja nadal działa. Nie jest używana zbyt intensywnie. Od czasu do czasu w domu. Znaczącego ubytku materiału na stykach głowicy nie stwierdzono, niemniej wyraźny ślad używania jest.

Ogólnie jestem zadowolony. Trochę żałuję, że drugą sprzedałem bo miałbym na zapas Cheesy.

Miałem tylko przygodę z baterią ale to chyba nie jest wina latarki. Pewnego razu nie dało się jej normalnie włączyć. Dopiero próba odkręcenia głowicy z dużą siłą pomogła. Rozległo się 'PSSSS !!" i jakiś gaz wydostał się ze środka. Po profilaktycznym wyczyszczeniu i zapodaniu nowej baterii latarka działa bez zarzutu. Trochę się wystraszyłem eksplodujących baterii, pożarów itp. ale skończyło się na psyknięciu. Wniosek: Latarka jest solidna i szczelna przynajmniej w kierunku ze środka na zewnątrz. Smiley
« Ostatnia zmiana: 2009-06-17, 20:54:42 wysłane przez wojtek_pl » Zapisane

Pozdrawiam
Wojtek
Lux Perpetua - Światłość Wiekuista
wolfj23
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2009-06-17, 21:46:49 »

dziękuję za odpowiedź  Cheesy
co do baterii to musiał panu trafić się jakiś piekielny  Evil egzemplarz to chyba jednak nie wina latarki

edit:

Dziś do mnie dotarła  :-) dokładnie 7 dni po tym jak DX wysłał przesyłkę...

Latareczka całkiem fajna gł promień lekko jajowaty... moc wystarczająca do świecenia pod nogi...

Czy ktoś jeszcze wypowie się jak sprawuje się Fenix E01 pod dłuższym intensywnym użytkowaniu ??
« Ostatnia zmiana: 2009-06-18, 23:44:12 wysłane przez wolfj23 » Zapisane

szczęśliwy posiadacz: Fenix LD10 (Cree XR-E Q5) + Diffuser Tip + LD20 body | Fenix E01 | TrustFire F20 (XR-E) | Bocialarka (SSC P4) | Quark Mini AA (Cree XP-G R4 neutral tint 4C/4D) |  MagLite 2D
thraked
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2010-03-30, 17:42:39 »

Mam ją od października 2009 i jestem bardzo zadowolony.
Promień jest troszkę jajowaty, ale w ogóle mi to nie przeszkadza.
Nie widzę żadnych uszkodzeń głowicy ani na styku głowicy z baterią.
Świetna latareczka do kluczy czy do kieszeni (ja noszę w kondomówce dżinsów).
Dla mnie idealny stosunek jakość/wielkość/moc/cena.
Pozdrawiam
wolfj23
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2010-03-30, 17:46:58 »

Ja już sam zdążyłem się o tym przekonać posiadam ją od czerwca 2009 roku Smiley wtedy właśnie zapytałam o wytrzymałość Smiley Noszę na co dzień powłoka lekko się poobijała o pęk kluczy Smiley a latareczka nie sprawia żadnych problemów Smiley Cieszę się że i Twoja jest ok Smiley Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

thraked
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2010-03-30, 18:03:32 »

Nie ma za co Smiley
Napisałem głównie dla tego, żeby następny szukający miał dane bardziej rozciągnięte w czasie Smiley
Pozdrawiam
allonitium
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2010-03-30, 20:50:21 »

Moja nadal jest przy kluczach - pojawilo sie troche odrapan powloki (na molecie), zaliczyla juz dziesiatki upadkow na wszelkie mozliwe podloza i nie ma z nia wiekszych problemow. Bo jest jeden - kiedys z braku innej opcji wlozylem do niej jakies chinskie najtansze ogniwo jednorazowe... no i zapomnialem wyjac - a po jakims czasie przestala swiecic... bateria sie rozszczelnila i wnetrze skorodowalo, po wyczyszczeniu dziala - ale czasem trzeba potrząsnąć kluczami po dokreceniu glowicy zeby odpalila - kontakt body i sprężynki już nie jest taki jak byl. Ale 3 pozostale rozdane po rodzince w komplecie z eneloopami dzialaja idealnie - troche sa conajwyzej powycierane jak dobre znoszone jeansy Smiley
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: