2019-07-22, 12:35:47 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Płatności paypal, zasilanie konta, jak to jest w praktyce w Polsce  (Przeczytany 23883 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
lechowiec
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« : 2008-04-13, 17:39:55 »

Chcę mieć możliwość samodzielnego dokonywania płatności za pomocą paypal. Mam rachunek bankowy w Banku zachodnim ale nie mam karty kredytowej. Czy rachunek wystarczy aby zasilić konto paypal??

Czy podając dane adresowe używać polskich znaków diaktrycznych? Czytałem, że przykładowo kupując w dx, mogą się pojawić problemy z wysyłką, jak pojawią się u nich kwadraciki zamiast polskich znaków. Zatem jak Wy to robicie aby wszystko grało??
Mel
Kierownik
Opinii: (7)
*

« Odpowiedz #1 : 2008-04-13, 18:20:28 »

Chcę mieć możliwość samodzielnego dokonywania płatności za pomocą paypal. Mam rachunek bankowy w Banku zachodnim ale nie mam karty kredytowej. Czy rachunek wystarczy aby zasilić konto paypal??

Czy podając dane adresowe używać polskich znaków diaktrycznych? Czytałem, że przykładowo kupując w dx, mogą się pojawić problemy z wysyłką, jak pojawią się u nich kwadraciki zamiast polskich znaków. Zatem jak Wy to robicie aby wszystko grało??

1. Musisz mieć kartę Visa (nie Visa Electron) lub Mastercard. Po jej wprowadzeniu możesz rozszerzyć limit wydatków na podstawie kodu, który po kilku dniach masz na swoim wyciągu - trzeba go wpisać, tam jest wszystko objaśnione.

2. Polskie diakrytyki czasami wyglądają dziwnie na etykietach adresowych, lepiej pisać bez ogonków.

Nie ma też problemu z przyjmowaniem pieniędzy na rachunek PayPal, trzeba je później przelać na rachunek bankowy.

Jedynym problemem jest kosmiczny kurs wymiany, na przykład przy naszym kursie USD/PLN = 2,2 według NBP, PayPal liczył około 2,65.

-- M.
lechowiec
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2008-04-13, 20:02:57 »

To rzeczywiście ten kurs wymiany jest kosmiczny. Ciekawe dlaczege paypal tak zażywa ten kurs?

Niestety moja karta to visa electron czyli z karta lipa. Wyczytałem że można poczta wpłacić pieniądze na konto paypal. To może da się zrobić najpierw przelew bankowy na konto paypal i dopiero wtedy realizować zakupy? Czy jest możliwość sprawdzenia kursów wymiany bez dokonywania transakcji??
leslie
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 2008-04-13, 21:09:53 »

Hm, jak ostatnio płaciłem w DX z paypala to kurs wymiany był całkiem OK, 2,25 zł za 1 USD. O, proszę:

Kurs wymiany dla tego zakupu wynosi 1 PLN = 0,442940USD

lechowiec
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 2008-04-13, 23:17:08 »

Założyłem konto, niestety nie mam karty kredytowej i nie definiowałem żadnej karty. Oto co mi wyświetla funkcja dodaj środki:

"Funkcja Dodaj środki jest niedostępna
Aktualnie PayPal nie oferuje możliwości dodawania środków z rachunku bankowego.

Po dokonaniu płatności przez użytkownika PayPal obciąża kartę kredytową kupującego i natychmiast uznaje konto PayPal sprzedającego."

Też tak macie?? Jeszcze nie otrzymałem wiadomości więc nie aktywowałem mojego maila. Czy to może być tym spowodowane czy w Polsce konto paypal bez karty jest nic nie warte?? Przecież nie każdy ma kartę kredytową, nie każdy ją potrzebuje.
-wój-
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Magnum Sal

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2008-04-14, 00:38:14 »

niestety tak jest - u nas paypal tylko z kartą Sad
Ostatnio pojawiło się banalnie proste wyjście - karta Visa Allegro -
nie potrzebne żadne dochody (studenci) etc, ma długi numer - można (nawet się tym chwalą)
"oprzeć" na niej paypala, cała impreza kosztuje jednorazowo 10 zł.
Firmuje to-to BZWBK24 - to nawet bezpieczniej - mieć paypala na takiej "doładowywanej" karcie,
a nie na właściwym koncie - licho nie śpi...

INFI i tyle...
lechowiec
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2008-04-16, 19:49:27 »

Z nieba mi spadłeś! Jak zdobyć tą kartę? Właśnie taka karta by mi pasowała najbardziej i z tym bezpieczeństwem też masz rację. Dzięki wiekie!
-wój-
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Magnum Sal

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 2008-04-16, 20:59:14 »

Wejść na allegro, troszkę poczytać - co i jak i złożyć wniosek....
Cała procedura trwa circa 10 dni - od rejestracji, poprzez podpisanie mowy (przyślą kurierem), po ruszenie rachunku BZWBK24.

INFI i tyle...
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #8 : 2008-04-17, 08:44:05 »

Lechowiec - dowiec się w Twoim banku o tzw. kartę przedpłaconą.

Załatwia się ją w 20minut w banku (przynajmniej w ING tak jest) i na jej podstawie można
robić zakupy per paypal. Zasadniczy plus tej karty to ten, że nie można zejść z saldem
poniżej zera - co ma ten plus, że jak ktoś Ci przechwyci numer i kod karty to nie muszisz
się stresować.

Ja osobiście robię w ten sposób, że 10 min przez zakupem w sklepie netowym przelewam
kasę z rachunku na kartę, robie zakupy w sklepie, po założeniu blokady na środkach
przelewam kasę z karty na konto i po sprawie.

P.S.
Tę kartę wykupuje sie na czas określony i potem trzeba nową.

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: