2018-12-12, 13:03:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Mala porządna latarka LED do grzebania w aucie i w domu  (Przeczytany 8261 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zYx
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Kent

Ignoruj
« : 2008-03-21, 02:15:04 »

Witam, jestem tu nowy, a od jakiegos czasu szukam jakiejs fajnej latareczki i nigdy nie spodziewałbym się, że to tak trudny temat :]

Szukam czegoś podobnego do tej http://www.surefire.com/maxexp/main/co_disp/displ/pgname/lightL1/strfnbr/6 jednak nie znam się za bardzo na pomiarze światła, co to znaczy i jakie to jasne Huh? Ja chcę dosyć mocną, białe światło, zgrabną, lekka na tyle, żeby można było ja przytrzymać w żebach (ewentualnie uchwyt do paska)  Grin podczas gdy obie ręce zajęte. Taką, która zasilana jest typową baterią, którą można naładować czyli np AA czy AAA (do takich mam ładowarke)
Domyślam się, że dużo wymagam, ale absolutne maximum jakie mogę wydać na latarke to 40 GBP a tez maniakiem nie jestem, po prostu lubie porządne zabawki  Wink

PS. Wolałbym nie przejmować się wymianą żarówki, jesli to możliwe.

Z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: 2008-03-21, 02:26:22 wysłane przez zYx » Zapisane
pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #1 : 2008-03-21, 09:04:04 »

Powitanie

Nooo mierzysz wysoko Wink
L1 fajna jest, przy odrobinie szczęścia moooże się nawet zmieścisz w budżecie? Na forum jest dealer SF, miewają fajne promocje, przejrzyj ich dział Wink
Popatrz też na E1L, są wg mnie dobrą alternatywą w roli EDC. E1B nie, więc zwracaj uwagę na oznaczenia Wink

Ponadto
Każdy jeden Fenix z cyferką "1" w symbolu, ze wskazaniem na P1D.
Ze względu na trzymanie w zębach. Inne też się da, ale jest to mało wygodne Wink

Typowo do samochodu to może jakiś Led Lenser?
http://togo.com.pl/latarki/main.php?co=showdir&id=288
Nie jest to górna półka, ale ma swoje zalety i aż tak tragicznie jak niektórzy malują nie jest Wink

Chińszczyzny nie polecam, bo to jest dla pasjonatów ze względu na loterię jakościową.
« Ostatnia zmiana: 2008-03-21, 09:20:07 wysłane przez pecado » Zapisane

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
eld3k
Opinii: (2)
Użytkownik torch.pl
**

Miejsce pobytu: Danzig

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 2008-03-21, 09:13:25 »

Jesli AA/AAA z tanich latarek to Fenix L1D/ L1T V2/ L0D

P1D fajna i mocna ale na CR'ki jest - wieksze koszta baterii.
pecado
Szef
Opinii: (10)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

« Odpowiedz #3 : 2008-03-21, 09:19:44 »

P1D fajna i mocna ale na CR'ki jest - wieksze koszta baterii.
touche - kolega sprecyzował zasilanie, a mi to umknęło. Przepraszam za zamieszanie Smiley

pozdrawiam
pecado

Fanklub Taktycznej Rusałki |##| "Allways lead, don't follow" (M. Szczerbiak)
Azjatos
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Kraków

« Odpowiedz #4 : 2008-03-26, 21:01:21 »

Witam Smiley.
Jeśli dobrze odczytuje przeznaczenie latarki to ma być coś pomiędzy EDC ( do codziennego noszenia ) i czymś do przyświecenia w samochodzie.
Zwróć uwage na tą latarke.
http://www.torch.pl/www/led/rexlight-2.1-nowa-jakosc.html
guerero
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Toruń

TR rulez

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 2008-03-27, 12:24:20 »

czołem!

trzymając się tego samochodu i chęci posiadania 2 wolnych rąk zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad czołówką...
sam przetestowałem takie światło podczas majsterkowania, czy to przy samochodzie czy w warsztacie i sądzę, że lepiej być nie może jeśli chodzi o wygodę posługiwania się latarką bez użycia rąk.

np Tikka XP...

pozdrawiam!

EDIT,
tu więcej o niej:
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,55458.0.html
« Ostatnia zmiana: 2008-03-27, 12:27:23 wysłane przez guerero » Zapisane

pozdrawiam!
guerero
zYx
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Kent

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 2008-03-30, 04:07:59 »

W końcu kupiłem LED-LENSER® V² Professional, dałem 40 gbp, chyba jest wadliwa, bo coś przerywa światło i nie wiem czy to przez urwaną uszczelkę, która się urwała przy pierwszym odkręceniu zakrętki i teraz głębiej się wkręca.. ale w jednym miejscu latarki jak ścisne po bokach dioda gaśnie. Czasami musze nawet stuknąć latarką żeby załapała.
Myślałem, że to baterie, bo już w sklepie przycisk test nie zaświecał latarki. Wychodzi na to, że już w sklepie nie działała poprawnie. Jutro idę wymienić, a mi się nie chcę łazić znowu po mieście..

Ale latareczka naprawdę mocna i jestem mile zaskoczony zasięgiem.
« Ostatnia zmiana: 2008-03-30, 04:11:04 wysłane przez zYx » Zapisane
Strony: 1   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: