2020-02-24, 16:02:49 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Ładowarki Ultrafire WF-139 kontra TrustFire All-in-One Charger  (Przeczytany 53343 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Stn
Opinii: (0)
Użytkownik torch.pl
**

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2008-05-12, 22:16:34 »

gdzie jest plus a gdzie minus w WF-139 na poprzecznych stykach?

Prąd malał w trakcie ładowania, jedynym ich plusem to dłuższy suwak, i możliwośc ładowania krótszych ogniw bez podkładek,

sprawdziłem- Tonio ma rację- im więcej V ma aku, tym mniejszym prądem ładuje Trustfire, przy napięciu ok 4V idzie prądu jedynie ok. 0.07A - strasznie mało

Prąd maleje w każdej ładowarce - no chyba że będzie ona podnosić samoczynnie prąd ładowania. To normalne zjawisko nic nadprzyrodzonego Wink

ibm.pc
człowiek z Azbest'u
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: D.E.V.A.Stacja

Wielki Likwidator

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2008-10-28, 16:47:21 »

Panowie, sorry za archeologie ale właśnie do mnie dotarła ładowarka UF WF-139, i ona nie mruga, tylko wsadziłem dwa akku UF 18650, z opakowania, jeden był nie ruszany drugi chwilę w latarce, jedna dioda świeci na zielono, druga na czerwono. Wiec zakładam że ta na zielono świeci bo jest naładowany akumulator. Czy to możliwe żeby fabrycznie był naładowany na maksa?

No i dwa czemu są kolory a nie mruganie?

PS: Uzylem szukacza, i rpzeczytalem ostrzezenie o założeniu nowego wątku, ale sądzę ze do tego by pasowała ta informacja jako uaktualnienie.

..:: Si Vis Pacem, Para Bellum::..
Bocian
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wiskitki

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 2008-10-28, 19:11:23 »

No to patrz dokładnie z bliska na tą która świeci się na czerwono. czy aby nie mrygnie dosłownie na ułamek sekundy (na zielono) tak co sekundę mniej więcej. Patrząc z odległości większej niż pół metra może Ci to po prostu umknąć Wink

PS. Tak to możliwe że jeden aku może mieć napięcie jakie ładowarka uzna jako full.
Kazik
Opinii: (33)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: Wro :)

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2008-10-28, 19:38:49 »

Albo możliwe, że ładowarka go w ogóle nie widzi. I właśnie na to bym stawiał. Próbowałeś na nim jakąś latarkę odpalić?

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko i nic nie działa
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa i nikt nie wie dlaczego

Bocian
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wiskitki

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2008-10-28, 19:40:25 »

No to chyba najprościej użyć woltomierza i pomierzyć cele na biegu jałowym Wink
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2008-10-28, 20:00:01 »

Niewątpliwie. Grin

To teraz ja mam pytanie - co zrobić, jeśli ogniwo ma 1,9V, a ładowarka nadal go nie widzi?

ibm.pc
człowiek z Azbest'u
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: D.E.V.A.Stacja

Wielki Likwidator

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2008-10-28, 22:16:58 »

dobra co do mojej sprawy to po prostu nie doscisnąłem jednego z akumulatorów Smiley ale się naładowały i kolor zmienił się na zielony, nie było mnie w domu w czasie kiedy się konczyło ładowanie ale żadnego mrugania nie widziałem... W każdym bądź razie wyglada jakby Ultrafire zastosowało patent z Trustfire (która jak mi się wydaje jest marką UF)

..:: Si Vis Pacem, Para Bellum::..
pawelsz
Kierownik
Opinii: (3)
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Piekielny Frecior ;P

« Odpowiedz #22 : 2008-10-28, 23:22:25 »

To teraz ja mam pytanie - co zrobić, jeśli ogniwo ma 1,9V, a ładowarka nadal go nie widzi?
brzydki i nieelegancki sposób, ale sprawdza się- zewrzyj to ogniwo na chwilę z innym ogniwem lion (chyba + do - itd, ale nigdy tego nie pamiętam...) - tak dosłownie na chwilę- kabelkiem jakims- podskoczy napięcie na ogniwie rozładowanym, jak będzie więcej niż ca 2.7V - ładowarka zauważy ogniwo i będzie się ładować poprawnie
Kazik
Mieszkaniec torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2008-10-29, 17:06:21 »

Jest już właściwie po sprawie - to ogniwo jest teraz uboższe o koszulke i PCB - słowem psu w dupe. Zostało drugie, na którym jest 0V. Ale tutaj sytuacja wygląda gorzej, bo mój chiński miernik nie może się zdecydować, gdzie jest który biegun. Ja myśle tak - strace 2 Li-ony, to nic się nie stanie. Strace jedna dłoń, to będzie trochę problem.

Cheesy

Raz już reaktywowałem Li-ona prosto z paczki. Wtedy też było coś koło 0V, ale nie doszło do przebiegunowania, więc na sekundki pod zasilacz i od razu do ładowarki - wystarczyło.

adiblue
Opinii: (6)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gliwice

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2008-10-29, 19:47:50 »

ale czy jak dziala ochrona ogniwa to czy miernik nie pokazuje 0V? Mi sie nie raz zdażyło, że po długim leżeniu ogniwo pokazywało 0V Po kilkukrotnym pobudzaniu działało ok. Pobudzanie polegało poprostu na włączaniu i wyłączaniu ładowarki. Za którymś razem zaskakiwała i dalej szło juz ok.

Olight S1A Raw Copper
amurak
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Norwich UK

szczesliwy posiadacz BM140HS

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2009-05-16, 01:02:26 »

kupiłem ładowarkę Trustfire i akumulatorki CR2 i jak je zacząć ładować bo są za "krótkie" do tej ładowarki
TheNaturat
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Opole

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2009-05-16, 01:23:40 »

Trzeba zrobic przedluzke. Najprosciej bierzesz srube jakas i wkladasz miedzy akumulator a biegun ladowarki. Mozesz takze zakombinowac z czyms zeby mialo taka sama srednice jak akumulator. Np sruba poowijana tasma materialowa albo korek jakis z pinezka w srodku.

NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ PANASONIC' A
jaybee
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2009-05-16, 10:51:36 »

Mozna na DX kupic paczke magnesikow, np takich: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3461

J.B.TANSTAAFL
rafalklis
Opinii: (16)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Busko Zdrój

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2010-07-19, 09:42:12 »

Odkopuję Smiley

Pytanie może oczywiste.

Zabieram ładowarkę Ultrafire WF-139 na łódkę na Mazury. W jachcie ma być gniazdko do ładowania komórek. Czyli pewni jakieś 12v  Huh? Czy ładowarka Ultrafire WF-139 będzie w nim działała?

Chemik79
Opinii: (55)
Mieszkaniec torch.pl

Miejsce pobytu: @

Nie łam prawa, bo ono Cię złamie ! ! !

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2010-07-19, 09:49:36 »

Jeśli posiadasz adapter tzw. samochodowy 12V to bez problemu Wink
http://www.milhunt.pl/sklep/product_info.php?cPath=44&products_id=343
http://www.jet-pol.pl/p118,adapter-samochodowy-12v.html

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj