2018-08-15, 10:59:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Projekt "Swiatełko do nieba"....  (Przeczytany 31585 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Bocian
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wiskitki

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 2007-10-25, 09:16:26 »

Co myślicie o takim body. W sumie od ręki rozwiązuje problem 12V ale to cholerstwo już samo w sobie waży prawie 5kg (a gdzie jeszcze przetwornica, starter Undecided)
http://www.allegro.pl/item255087349_firmowy_szperacz_mactronic_halogen_100_watt.html

I chyba już znalazłem źródło śwatełka dla projektu Grin:)
http://www.cld-dist.com/shop/lamps/discharge_single_ended_general_lighting/LAHCIT150W.html

A teraz 1-sza ciekawostka . Ten sam model palnika w polskim sklepie zyskuje już gratis 1000lm Cheesy
http://www.luxmarket.pl/p/Lampa%20metalohalogenkowa%20HCI-T%20150W-830%20WDL%20POWERBALL/4573

I kolejna ciekawostka ten sam palnik, nowy na Allegro (pewnie od jakiegoś dzieciaka co ojcu podwędził z instalacji oświetleniowej Cheesy)
http://www.allegro.pl/item256890113_metalohalogenowe_zarowki_osram_hci_t_150w_wdl_.html
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #31 : 2007-10-25, 09:19:49 »

Bocian, plastikowa buda mactronica niby ok, ale co z ciepłem ?

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 2007-10-25, 09:28:23 »

Bocian, plastikowa buda mactronica niby ok, ale co z ciepłem ?
Masz rację Esthan ale jakoś szukam szperacza w alu i nic nie widzę Undecided
Docelowo trzeba będzie pewnie pomyśleć o jakimś kanale powietrznym przechodzącym przez najbardziej prażące się elementy, na wiatraku coby ciepełko na zewnątrz pompowało...
« Ostatnia zmiana: 2007-10-25, 09:30:59 wysłane przez Bocian » Zapisane
Calineczka
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk Oliwa

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 2007-10-25, 11:11:47 »

Widze Bocian ze juz kupiles ta zaroweczke   Wink
Oczywiscie jak juz sie zdecydujesz na akkusy laptopowe-chcesz to podeslij jeden do rozgryzienia. Tak jak wspomnialem-nie wydaje mi sie by w akkusie byl uklad ladujacy po podpieciu napiecia do stykow.Musial bym poszperac po moich pdf-ach...ale pamietam np. Fujitsu-Siemensa ktory przyszedl do mnie martwy , ozwilem go ale nie ladowal akku bo scalaczek na plycie glownej za to odpowiedzialny byl...dziurawy.
Co do body-wlasnie, plastik chyba jest najpopularniejszy...nie wiem czy nie najtanszy. JA niedawno widzialem tu w mojej okolicy w pewnym sklepie cos co moglo by byc super body(plastik), reflektor olbrzymi...nie kupilem bo nie mialem za duzo 80zl. Sklep z gatunku tych co sprzedaja przecenione AGD z zagranicy, ale dzialajace.Podobno.Wtedy kupilem tam laminator do dokumentow ktory teraz, po przerobkach, sluzy mi jako zapiekacz do plytek drukowanych...drukowanych metoda termotransferu.
Zobaczyc czy nie ma tam jeszcze tego body?

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #34 : 2007-10-25, 11:16:24 »

Widze Bocian ze juz kupiles ta zaroweczke   Wink
Oczywiscie jak juz sie zdecydujesz na akkusy laptopowe-chcesz to podeslij jeden do rozgryzienia. Tak jak wspomnialem-nie wydaje mi sie by w akkusie byl uklad ladujacy po podpieciu napiecia do stykow.Musial bym poszperac po moich pdf-ach...ale pamietam np. Fujitsu-Siemensa ktory przyszedl do mnie martwy , ozwilem go ale nie ladowal akku bo scalaczek na plycie glownej za to odpowiedzialny byl...dziurawy.
Co do body-wlasnie, plastik chyba jest najpopularniejszy...nie wiem czy nie najtanszy. JA niedawno widzialem tu w mojej okolicy w pewnym sklepie cos co moglo by byc super body(plastik), reflektor olbrzymi...nie kupilem bo nie mialem za duzo 80zl. Sklep z gatunku tych co sprzedaja przecenione AGD z zagranicy, ale dzialajace.Podobno.Wtedy kupilem tam laminator do dokumentow ktory teraz, po przerobkach, sluzy mi jako zapiekacz do plytek drukowanych...drukowanych metoda termotransferu.
Zobaczyc czy nie ma tam jeszcze tego body?
Jak możesz się zoriętować to będę wdzięczny;)

Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 2007-10-25, 11:20:06 »

Ok, jak mi sie plany nie zmienia to dzisiaj po robocie tam podjade, moze jeszcze beda mieli ta lochę..., o nawet mam aparat foto to pstrykne mu foczke Grin

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 2007-10-25, 11:24:48 »

Ok, jak mi sie plany nie zmienia to dzisiaj po robocie tam podjade, moze jeszcze beda mieli ta lochę..., o nawet mam aparat foto to pstrykne mu foczke Grin
A ta locha to bardziej podchodzi pod świnkę wietnamską czy polską białą zwisłouchę (fabrykę szynki) Cheesy

Miniaturka mnie nie interesuje bo w założeniach dzieckiem tego projektu w razie potrzeby będzie można wezwać Batmana na pomoc Cheesy
« Ostatnia zmiana: 2007-10-25, 11:36:27 wysłane przez Bocian » Zapisane
Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 2007-10-25, 11:39:07 »

Hehe, przyslij mi ta wietnamską, wezme ją pod pache, postawię koło latarki i sobie porównasz na fotce Grin
Moje wrazenie jest czysto subiektywne, mam w domu jakis tam reczny niby-szperacz z akkusem i 50W zarowka w srodku, tak na oko to tamten mial ze dwa razy wiekszy reflektor od mojego...
Pojade i zobacze, sam jestem ciekaw... Grin

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #38 : 2007-10-25, 15:48:32 »

Hmmm to by zdaje się rozwiązało problem ładowania... Tylko cholera dlaczego tak drogo Undecided
http://www.allegro.pl/item257913834_nowa_ladowarka_do_baterii_hp_compaq.html
Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 2007-10-25, 16:49:55 »

Ehh..Bocian-sorki ale dzisiaj fotek nie bedzie. Musialem robic nadgodziny w terenie i to w dodatku w przeciwna strone niz sklepik, moze jutro sie uda  Sad
A z ladowarka pomyslimy...mam pare lapkow u siebie, przyjrze sie im dokladniej pod tym wzgledem  Grin, moze sie  okaze ze skonczy sie na zaprojektowaniu plytki i sciagnieciu jakiegos sample-a z Linear Technology...albo Maxima....Wink

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 2007-10-25, 16:54:49 »

Ehh..Bocian-sorki ale dzisiaj fotek nie bedzie. Musialem robic nadgodziny w terenie i to w dodatku w przeciwna strone niz sklepik, moze jutro sie uda  Sad
A z ladowarka pomyslimy...mam pare lapkow u siebie, przyjrze sie im dokladniej pod tym wzgledem  Grin, moze sie  okaze ze skonczy sie na zaprojektowaniu plytki i sciagnieciu jakiegos sample-a z Linear Technology...albo Maxima....Wink
Tak sobie myślę i myślę i może rzeczywiście komplikujemy sobie życie tymi trzema bądz dwoma pakietami lapowymi Undecided Ktoś wie jak procentowo ma się różnica w masie między pakietami Li-Ion a żelówką o takiej samej pojemności. Żelówki są tanie (rozejrzałem się dziś w Prolechu). Nie wiem po prostu czy dla 0,5KG gra jest warta świeczki. No ale pozostaje jeszcze prestiź Wink
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 2007-10-25, 16:56:00 »

Ładnie. A ja sobie mało zadka nie odmroziłem jak Ci robiłem nocne zdjęcia świateł dziennych Wink
Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 2007-10-25, 17:06:37 »

Ładnie. A ja sobie mało zadka nie odmroziłem jak Ci robiłem nocne zdjęcia świateł dziennych Wink

...widzialem na forum twoje zdjecie z Osobą Towarzyszącą Grin .Daj mi na Nią namiar a ja poproszę żeby o te odmrożenia(niedoszłe?) zadbała Grin.

Trudno, ja tez się zdziwiłem jak 20min przed końcem pracy przyszedł kierownik z nietęgą miną i kazał na jakiśtam węzeł (cieplny) jechać soft do sterownika wgrywać....
Mam nadzieję, że jutro nie będzie niespodziewajek. A ja zaraz jadę po dechy na pólki, kątowniki...etc.
Czyżby OFFtopic?Ups...sorki Grin

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 2007-10-26, 11:29:28 »

Czekam więc z niecierpliwością na info od Arka na temat tego body.. W razie co przemianujemy projekt ze "światełko do nieba" na projekt L.O.CH.A. Latarka O Chorych Ambicjach Cheesy
Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #44 : 2007-10-26, 11:33:01 »

Latarka Od Chichoczących Anonimów  Grin

nie odpowiadam  na PW.
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: