2018-08-18, 08:27:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do dołu
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  
Autor Wątek: Projekt "Swiatełko do nieba"....  (Przeczytany 31604 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Bocian
Opinii: (4)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Wiskitki

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 2007-10-24, 18:54:21 »

Bocian, jaka jest przewidywalna waga projektu w g/kg ?
Podejrzewam że całość podejdzie pod 4kg w porywach do 5. Takie są założenia. To nie ma być latareczka po schodach na strych w końcu Wink
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 2007-10-24, 18:59:32 »

A kiedy będziesz gotowy uderz do Windforce'a a on pomyśli nad maglitem T6 :]

Wiesz co Esthan ja również potrafię przyznawać się do błędów. Czytając po raz kolejny Twój wpis wnioskuję że może rzeczywiście było to nieporozumienie i nie miałeś złych intencji. Może ja rzeczywiście jestem już przewrażliwiony Wink Pozdrawiam was wszystkich i liczę na pomoc.

No to teraz się przytulamy, obiecujemy sobie że już nie będziemy, pijemy brudeszafta
i wracamy do deski kreślarskiej Cheesy /Esth.
« Ostatnia zmiana: 2007-10-24, 19:02:21 wysłane przez Esthan » Zapisane
Esthan
Mechagłodzilla
Kierownik
Opinii: (18)
*

« Odpowiedz #17 : 2007-10-24, 19:01:09 »

Nieźle, przenośna zbytnio nie będzie.
Ale myślę że strażacy/policjanci byli by z niej zadowoleni, więc myśl o produkcji seryjnej
na etapie projektu Cheesy

Od 25.04.2013 - Ojciec prowadzący Smiley
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 2007-10-24, 19:12:10 »

Nieźle, przenośna zbytnio nie będzie.
Ale myślę że strażacy/policjanci byli by z niej zadowoleni, więc myśl o produkcji seryjnej
na etapie projektu Cheesy

Ja Ci dam!! Zaraz zarzucę nadąsany wpis że mnie macie za starego kapitalistę tak jak z moimi "mocnymi latareczkami dla ludu" Wink
Windforce
*Flashaholic*
Opinii: (118)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Mińsk Mazowiecki

T5 - Mission Impossible

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 2007-10-24, 19:14:48 »

Policzyłem, że na przetwornicy i inwerterze będzie do 80W strat ciepła... 150W/(0,8x0,8)=230W

0,8 to sprawność inwertera i 0,8 przetwornicy.

Myśl nad porządnym chłodzeniem.

230W mocy to dużo. Przy 8,8 mAh i 17A dopuszczalnego prądu zabawa kończy się przy 13,5V.
Czyli nie trzeba zwiększać pojemności Smiley

Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 2007-10-24, 19:15:46 »

Panowie umówmy się "na flaszkę" i podyskutujemy live o projekcie Smiley Macie może jakiegoś spota albo coś w tym stylu w tym NASZYM młodym jak to ktoś powiedział forum.
Calineczka
Opinii: (1)
Użytkownik torch.pl

Miejsce pobytu: Gdańsk Oliwa

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 2007-10-24, 19:16:58 »

Zapowiada się ciekawie Grin
Bocian, rozpoznam temat zasilania tych lampek z zapodanej na priv lekturki, pomysle nad rozwiazniem przetwornicy. Tymczasem zapodaj mi prosze symbole scalaczkow z tego akkusa HP-ka, patrzyles co tam siedzi?Zakladasz, ze ma wbudowany uklad ladowania i wystarczy napiecie podpiac i bedzie samo ladowalo caly pakiecik? Warto by bylo znalezc info jak mocno mozna obciazac te cele bo moze byc to sporawy prad-i pod tym tez wzgledem przyjrzec sie tranzystorom kluczujacym, rezystorkom na ktorych tam w pakiecie procek mierzy ladunek...etc etc.
Kiedys, jak chodzilem jeszcze do technikum, Tata zalatwil mi reflektor ze skrzydla bodajze MIG-a 19ego, ten ktory jest wysuwany na czas lądowania-do oswietlania pasa...moja swiadomosc w tamtych czasach byla srednia...no i podczas zapalania od niego(reflektora) kartki papieru energia jaka odbijala sie od kartki i wracala do reflektora-spowodowala jego pekniecie...swiecilo to zacnie, hehe...

nie odpowiadam  na PW.
Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 2007-10-24, 19:18:50 »

no, wiecie co-moze zalozymy sobie jakiegos CHAT-ROOMA, bedziemy mogli on-line wszyscy pogadac ze soba, co? Wystarczy przegladarka...z javą, co by zycia mirc-em nie utrudniac...

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 2007-10-24, 19:24:44 »

no, wiecie co-moze zalozymy sobie jakiegos CHAT-ROOMA, bedziemy mogli on-line wszyscy pogadac ze soba, co? Wystarczy przegladarka...z javą, co by zycia mirc-em nie utrudniac...
HA właśnie miałem tel. od znajomego myśliwego od tej latarki UV którą wcześniej przedstawiłem. I mi tu krzyczy dlaczego jeszcze nie wysłane etc. Bo ja mu napisałem ile pobraniem itd. na maila i on nic nie odpisał. Więc pomyślałem że sobie darował. A on z mordą dlaczego jeszcze nie ma u niego:) Ludzie są zabawni. Ciekawe jak mu się to sprawdzi w szukaniu śladów (jak on się wyraził) farby na ziemi i w kukurydzy Wink
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 2007-10-24, 19:27:40 »

Zapowiada się ciekawie Grin
Bocian, rozpoznam temat zasilania tych lampek z zapodanej na priv lekturki, pomysle nad rozwiazniem przetwornicy. Tymczasem zapodaj mi prosze symbole scalaczkow z tego akkusa HP-ka, patrzyles co tam siedzi?Zakladasz, ze ma wbudowany uklad ladowania i wystarczy napiecie podpiac i bedzie samo ladowalo caly pakiecik?
Dokładnie tak jak mówisz. Warto wykorzystać to co jest. Obawiam się tylko o zachowanie równoległej sprawności 3 żródeł prądu Undecided
Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 2007-10-24, 19:35:17 »

No to jest jeden z potencjalnych problemow...(choc zauwaz ze producenci akkusow do laptopow standardowo lacza je po 2 szt. rownolegle! i nie balansuja kazdego z tych ogniw osobno)...tak sobie tez mysle ze inny problem to jak ktorys z tych 3 pakietow zacznie siadac....strasznie drogie to zasilanie.Nie wiem czy kupiec nie zacznie nas przeklinac, hehe, my tu sobie zalatwimy tanie ogniwka a jemu przyjdzie zaplacic  ze 250zl za nowy pakiet(jeden!) o ile nie trzeba bedzie przerabiac elektroniki w srodku!To kaze sie zastanowic jednak nad akkusem zelowym..... Huh?
tak sobiepomyslalem, Surefire robi latarki na dziesiatki CR123 ale chyba nie musimy brac z nich przykladu?  Grin

( wystarczylo by zaledwie kilkadziesiat tych bateryjek zeby miec calkiem wysokie napiecie, buhaha.... Grin )

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 2007-10-24, 19:40:00 »

No to jest jeden z potencjalnych problemow...(choc zauwaz ze producenci akkusow do laptopow standardowo lacza je po 2 szt. rownolegle! i nie balansuja kazdego z tych ogniw osobno)...tak sobie tez mysle ze inny problem to jak ktorys z tych 3 pakietow zacznie siadac....strasznie drogie to zasilanie.Nie wiem czy kupiec nie zacznie nas przeklinac, hehe, my tu sobie zalatwimy tanie ogniwka a jemu przyjdzie zaplacic  ze 250zl za nowy pakiet(jeden!) o ile nie trzeba bedzie przerabiac elektroniki w srodku!To kaze sie zastanowic jednak nad akkusem zelowym..... Huh?
tak sobiepomyslalem, Surefire robi latarki na dziesiatki CR123 ale chyba nie musimy brac z nich przykladu?  Grin

( wystarczylo by zaledwie kilkadziesiat tych bateryjek zeby miec calkiem wysokie napiecie, buhaha.... Grin )
Dobra więc wynegocjowałeś... Zwycięzcy aukcji dorzucę komplet 3szt. sprawnych bateryjek. Na tym już powinien trochę podziałać. Chyba do cholery naloty nocne bombowców na miasta się już skończyły Undecided
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 2007-10-24, 19:45:13 »

Zwycięzcy aukcji dorzucę komplet 3szt. sprawnych bateryjek.
Tylo trzeba będzie dołączyć info żeby nie pozostawiał zewnętrzych ogniw zbyt długo rozładowanych... Wiadomo przecież co się wtedy z nimi dzieje i trza wyrzucić Cry
Calineczka
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 2007-10-24, 19:49:55 »

Hehe.... Grin, zalezy gdzie kupiec bedzie mieszkal ;P
Mel ma racje, jak bysmy dali rade zrobic jakas swoja przetwornice ...to mozna by polaczyc te pakiety szeregowo...prad ciagniety z ~30V bedzie mniejszy niz z~10V, mniej obciazone klucze, moze w pakietach dlubac nie trzeba bedzie ( o ile sprytnie rozwiazemy ladowanie)...Bocian, ja mam w garazu zepsutego UPS-a chyba 1,5kW, a moze i 2kW, nie pamietam, wystarczy zmienic kilka tranzystorkow w koncowce kluczujacej (bo ex-szef, calkiem fajny czlowiek, zasilal z tego cala firme jak pradu brakowalo)...zasilane bylo chyba z 48V o ile pamietam, moze + maly wozeczek lub wiekszy plecaczek i palimy sputniki z odpowiednia latareczka, co??  Grin

nie odpowiadam  na PW.
Bocian
Użytkownik torch.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 2007-10-24, 19:57:43 »

Hehe.... Grin, zalezy gdzie kupiec bedzie mieszkal ;P
Mel ma racje, jak bysmy dali rade zrobic jakas swoja przetwornice ...to mozna by polaczyc te pakiety szeregowo...prad ciagniety z ~30V bedzie mniejszy niz z~10V, mniej obciazone klucze, moze w pakietach dlubac nie trzeba bedzie ( o ile sprytnie rozwiazemy ladowanie)...Bocian, ja mam w garazu zepsutego UPS-a chyba 1,5kW, a moze i 2kW, nie pamietam, wystarczy zmienic kilka tranzystorkow w koncowce kluczujacej (bo ex-szef, calkiem fajny czlowiek, zasilal z tego cala firme jak pradu brakowalo)...zasilane bylo chyba z 48V o ile pamietam, moze + maly wozeczek lub wiekszy plecaczek i palimy sputniki z odpowiednia latareczka, co??  Grin
Jak tak piszesz to przypomina mi się dowcip o radzieckim super zegarku na ręku i zasilaniu z akumulatorów na plecach:) Wolałbym zostać przy Lionie z racji nadwyżek magazynowych (nie chce mi się rozbebeszać aż tylu baterii dla pozyskania dyskusyjnych 18650, możliwe że nekromandów Wink) Jak coś to wyślę Ci jedną sztukę takiej bateryji i rozeznasz się w bebechach... A dla siebie sobie odzyskasz kilka 18650tek (jednak nie pisz jak to zrobiłeś jeśli zajdzie taka potrzeba Cheesy)
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 5 » Ostatnia +   Do góry
  Wyślij ten wątek  |  Drukuj  

Skocz do: